Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mia117
5. nov 2012

@kkatka113 Asi pokial niesu ziadne komplikacie tak to staci aj ten 37 tt, mozno aj ten moj myslel ukonceny 36 tt a prebiehajuci 37 tt, no ved uvidis 🙂 uz sa to veru krati, ja sa tiez poinformujem teraz vo stvrtok na poradni co a ako, aby som vedela 🙂

kkatka113
5. nov 2012

@mia117 no a este uvidime ako to ten moj myslel, ci tiez nie ukonceny nahodou 😀 Vo stvrtok dam vediet heh. Ty sa ako citis? 🙂

zojaaa
5. nov 2012

@pistaciaa
Ahoj, my sme dnes boli u pediatricky v poradni a chalani rastu ako z vody 🙂
Mato ma 3030g a Filip 3250g, tak som taka rada.....len mato papa trosku horsie, rychlejsie sa zadycha a nejak divne hlce podla mna....ale pribera a to je dolezite...
Aku si mala prvu spolocnu noc?
Ja som bola velka hrdinka a hned som si nechala oboch, aby som medzi nimi nerobila rozdiely a vobec som sa nevyspala 😀 😀 😉

mia117
5. nov 2012

@kkatka113 citim sa celkom ok v ramci moznosti, kedze musim lezat, kvoli tomu krcku a aj to tvrdnutie, ale inak ok. Tiez uvidim co povie na poradni dr. a ty sa ako citis moja?

kkatka113
5. nov 2012

@mia117 to lezanie ti vobec nezavidim, chodi sa mi ok, sedi tiez fajn ale lezi priserne, aj ked sa podlozim vankusmi tak ma brucho tlaci v akejkolvek polohe.....cize noci zacinam neznasat, kukam do stropu a zelam si aby uz bolo rano 😀 Ale tak hovorim si ze ete tych par ni to nejak zvladnem, nastastie ine problemy nemam tak mozem byt myslim stastna ze len toto....ale o ma asi kazda z nas tu hlavne pri dvoch detickach v bruchu 🙂

mia117
5. nov 2012

@kkatka113 to ano to lezanie je nic moc... ale co uz, nejak to musime vydrzat.. uz aby boli babatka pri nas 🙂

lenka112
6. nov 2012

@kkatka113 Áno som, už 6 dní . Nevyliečila som sa poriadne z choroby, do toho práca a tak som bola vyčerpaná a z nevysvetliteľných príčin aj dehydrovaná ☹ Vo štvrtok ráno sa mi už točil celý svet a večer som už ležala na infúziách ☹ A vyzerá, že si do konca týždňa ešte poležím.

irmingard
6. nov 2012

Dobry vecer, chcela by som sa spytat na kolko sa povazuje tehotenstvo s dvojickami za rizikove? dnes som totiz bola u svojho lekara a pytala som sa ci je nejaka moznost ist na PN a povedal mi, ze pokial nemam vazne zdravotne problemy tak nie je dovod..

griska11
6. nov 2012

@irmingard ja som išla na PN po zlých výsledkov krvi asi v 4 mesiaci, potom to bolo uz ok ale ostala som uz doma, doktor povedal ze každé viac plodové tehotenstvo je rizikové, takze neviem prečo by ta nemal chcieť vypísať 😎

irmingard
6. nov 2012

no lebo mam vsetko ok..okrem nejakych tazkosti ako zvracanie, unava, palenie zahy a bolest zaludka..a ked som povedala, ze by mi to zlepsilo aj financnu situaciu, kedze som nezamestnana, ale DNP som si dobrovolne platila, tak mi povedal, ze max do konca mesiaca, lebo ludia to zneuzivaju..

irmingard
6. nov 2012

@griska11 no lebo mam vsetko ok..okrem nejakych tazkosti ako zvracanie, unava, palenie zahy a bolest zaludka..a ked som povedala, ze by mi to zlepsilo aj financnu situaciu, kedze som nezamestnana, ale DNP som si dobrovolne platila, tak mi povedal, ze max do konca mesiaca, lebo ludia to zneuzivaju..

irmingard
6. nov 2012

@kacena85 dakujem pekne za privitanie...no ja podmienku tych 270 dni splnenu mam..teraz som sa prihlasila znovu, v pripade, ze by som sla na PN, ale asi to zrusim, kedze platit to budem zrejme zbytocne 🙂

griska11
6. nov 2012

@irmingard tak to nechápem, o akom zneuzivaní on hovorí, ved ty cakaš dvojičky, normálne mna by tým urazil.... 😠

irmingard
6. nov 2012

@griska11 o zneuzivani PN na penazne davky pri bezproblemovom tehotenstve za ake je povazovane moje..mne to cele prislo divne, ale nakoniec mi tu PN dal s tym, ze ked 30.11 pridem do poradne tak mi ju stopne..takze ju mam do konca mesiaca..

griska11
6. nov 2012

@irmingard tak si aspon do vtedy oddychneš, a zas na druhej strane môžeš byt rada ze všetko je ok, ty a aj tvoje dva poklady v brušku tiež🙂

kacena85
6. nov 2012

@irmingard tvoj dr je teda hnup, mna dal hned na pn ako zistil,ze su tam dve, a som aj spinila a doteraz som, co to dr trapi ci mas nemas dnp,co ti to on plati,jaj toto milujem,jak tie zeny v soc.poistovni, prd poradia a tiez sa tvaria

Mam zazitok dna akurat,tak vrchne babo prestalo konecne ckat a zacne spodne, no drahy ma zabavu vaznu .ale to fakt ako keby sa dohodli mrnusi.joj srandovneeeee

irmingard
6. nov 2012

@kacena85 no tak asi kolko lekarov tolko nazorov, fakt musim poklopat, nemam ziadne vazne problemy, ale tiez mi to prislo s tym zneuzivanim uplne blbe..a citila som sa na urade prace v rade medzi nasimi spoluobcanmi..
@griska11 jasne, ja som velmi rada, ze je vsetko ok, ze budem cakat dvojicky ma nenapadlo ani vo sne, kedze nemame v rodine a nemam ani ziadnu predispoziciu...

ivana88
6. nov 2012

@irmingard ahoj..prepac ze sa miesam ale tvoj lekar je fakt hnup....mna moj lekar hned vypisal na pn a bola som nezamestnana aby som nemusela behat zbytocne po uradoch...abysom bola co v najvacsom klude....a napriek tomu ze som nemala okrem rannych nevolnosti ziadne problemy tak som v 22tt potratila....a dovod pri dvojickach sa to zial stava...tak od takeho dr akeho mas ty by som utekala...drzim palce aby si to vyriesila co najlepsie

pistaciaa
6. nov 2012

@zojaaa Ahoj tak super ze tak priberaju, my asi skoncime na bebe mlieko stale nikde. Dnes ma uz chceli pustit domov ale internista nedovolil tak paradoxne baby cakaju na mna, kym mi vysadia lieky na tlak, som bola na to strasne nahnevana. No a spolocne noci su tazke viac jak 3 hodky spanku nedavam :D.

pistaciaa
7. nov 2012

@zojaaa Takze mam za sebou 3 noc s babami, aj ked len druhu sobomi, prva noc iba s adelkou bola v pohode ta sa poamaly ani nezobudila pri krmeni a skonstatovala som, za co by ma mono maminy urcite prekliali, ze jedno dieta je hracka :D. Dalsia noc s oboma bola tazsia, lebo spanku je malo ked je clovek na to sam a deti su dve, no a dnes uz trosku lepsie, spanku je sice stale malo, ale tak zvykam si a nachadzam system 🙂.

griska11
7. nov 2012

@pistaciaa veľa síl prajem, a asi naj by bolo ak by sa mliečko spustilo.... 😉 držte sa!

kkatka113
7. nov 2012

@lenka112 sa pekne setri a nepremahaj, oddychuj teraz kym sa da 🙂 A super ze ta uz pustia o par dni, si si to tam omrkla ked tam pojdes potom rodit aspon 😉

sonia1501
7. nov 2012

@pistaciaa :o) aj ja stale hovorim, ze mat jedno bábo je hracka tie maminy urcite maju kopec casu vela spanku atd atd... ale i tak by som s nimi nemenila aj ked to mame my dvojmaminy tazsie..

kacena85
7. nov 2012

@pistaciaa vela sil prajem, ten zaciatok je asi najtazsi dufam, ze ten system najdete cochvila a bude ok

kacena85
7. nov 2012

@irmingard no je to divne, mna sa dr len spytal kde pracujem a ci chcem byt radsej doma, som tam sla s tym, ze mu to sama navrhnem a on ma sam prekvapil, ale tak aj ten moj je taky divny, robi len povinne sona, poradna ako mono tehulky a co tu citam baby su tam kazde dva tyzdne, nemama ziadne problemy klop klop tak mozno preto

elapp
7. nov 2012

@irmingard zmen doktora alebo popros vseobecnu doktorku, system zneuziva niekto iny, nie mamky s dvojcatami v bruchu ....

kkatka113
7. nov 2012

@elapp a ty sa ako drzis? Uz vies kedy sa deticky narodia?

irmingard
7. nov 2012

@elapp tiez si myslim..gynekolog je to fajn, podla referencii v nasom malom meste jeden z najlepsich a zarovne aj porodnik..nerada by som menila, ale k PN ma takyto postoj, ktory mi celkovo nepadol dobre a citila som sa ako ciganka vyuzivajuca soc. system tohto statu..skusim to nejak vyriesit cez vseobecnu lekarku, ale pochybujem, ze to bude mozne..
@ivana88 dakujem, dufam, ze sa mi to nejak podari vyriesit 😉

elapp
7. nov 2012

@kkatka113 je to napinava story 🙂 mozu kazdym dnom, beru nam priebezne krv a akonahle klesnu vysledky pod limit, ideme "na vec" ...

irmingard
7. nov 2012

@kacena85 no mozno to bol ten problem, ze nepracujem nikde 😉 ale tak na druhej strane som velmi rada, ze okrem beznych nevolnosti a pod. nemam ziadne problemy 🙂