Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

aymee
22. nov 2012

@babybubble rodila si dvojicky prirodzene? uff, a ako si to zvladala?

babybubble
22. nov 2012

@vampgirl ďakujem, povzbudilo ma to 🙂 lebo aj ja chcem veľmi kojiť a nepoznám nikoho, kto má predčasniatko

babybubble
22. nov 2012

@aymee No, bolo to dosť náročné, stále som si myslela, že budem cisársky, neviem prečo 😅 ale boli pekne hlavičkami dole a na príjme hneď že, nemáte nič proti vaginálnemu pôrodu však A ja že no nie Horšie bolo to, že som mala veľmi ďaleko od seba kontrakcie, každé 4 minúty ... vtedy som mala chuť zomrieť, ja neviem, som zvyknutá na bolesti pri migrénach ale toto bolo strašné 😅 asi som padavka Ale aj doktorka sa vyjadrila po pôrode, že moje telo ešte nebolo na pôrod pripravené, tak preto to bolo horšie

saskapac
22. nov 2012

@zuzana_luk blahoželám !

kkatka113
23. nov 2012

@jana7 zle mi nebolo, len to pichnutie do chrbta nie je nic moc.....ale zas da sa zvladnut, bala som sa toho vpichu ale potom som si uz necitila nohy len som citila ked vyberali male lebo vtedy mnou uplne mixlovali....ale nebolelo to nejak....len citis take tlaky a je to bezpecnejsie ako celkova anesteza 😉 Niet sa coho bat fakt 🙂

evusaa
23. nov 2012

@babybubble ahoj, srdecne blahozelam k drobcekom, moje dvojky maju teraz rok a 2 mesiace a narodili sa v 32tt s vahami Adam 1340g a Zita 1680g a presli sme si vsetkym co ta caka 😉 tak kludne ak budes mat nejake otazky mi napis do IP rada ti odpoviem pripadne poradim. Rodila som v BA na Antolskej. Drzim palce a retinopatiu ocka sme mali aj my a upravilo sa to samo 😉

lenka112
23. nov 2012

@babybubble V ktorom tt ? Ja tiež plánujem klasicky, Dr. zatiaľ proti tomu nič nemá, tak uvidím, ako to nakoniec dopadne. 🙂

jana7
23. nov 2012

@kkatka113 ak dlho to všetko asi trvalo?

kkatka113
23. nov 2012

@jana7 okolo tristvrte na devat ma zacali chystat na spinalku a uz 9:04 bola prva na svete a minutku na to druha 🙂 To sitie potom asi este co ja viem 25 minut tak nejak....ale ubehne to strasne rychlo 🙂

jana7
23. nov 2012

@kkatka113 a ten pokec lekarov okolo toho sa dal vydržať?

ludmil33
23. nov 2012

Gratulujem tak uz to mate za sebou. Nech sa mamicka zotavi cim skor a nech su kocky zdravucke. Ked tam lezis nezelas si nic ine len nech ides uz domov vsak? 🙂 Aby ste sa mohli aj s oteckom spolu vytesovat z malych pokladikov 🙂

mia117
23. nov 2012

@kkatka113 ahoj moja,este raz gratulujem ku princeznickam 🙂 coooo dvojvajecne??? A to preco ti tvrdili,ze su jednovajecne?? A ako na to teraz prisli,ze su dvojvajecne??

kkatka113
23. nov 2012

@ludmil33 jasne ze sa tesim domov, velmi, uz nech to je, len este mame malu na prehriatie v inkubatore.....ziaden problem nema len schudla tak ma pod dve kila, snad zacne skoro priberat a pustia nas, druhu mam stale pri sebe a uz ju nikam nedam, je zlatunka, ani moc neplace vela spinka a aj papa, tak ta sa tu riadne vykrmi 🙂

kkatka113
23. nov 2012

@mia117 no pre mna je to uplna zahada, ale tak porodnik videl asi dve placenty ze tesne na sebe tak to robilo dojem e je jedna.....cize su dvojvajecne a v dvoch vakoch.....vsak na tom nezalezi, hlavne nch su zdrave 🙂

zuzanaju
23. nov 2012

@babybubble Čítala som tvoj príbeh, chcem ťa povzbudiť ja som to isté prežívala pred štyrmi rokmi keď sa mi v 32 tt narodili naši chlapci, aj váhy sme mali podobné boli v nemocnici štyri týždne. Sestričky im dávajú piť s fľašky mliečko lebo je to pre detičky menej zaťažujúce a pokiaľ sú tak maličké je to pre ne lepšie, až neskôr skúšajú či sa detičky prisajú a tak sa dokážu nejesť, no nám sa to bohužiaľ nepodarilo ale boli kŕmení odsávaným mliečkom vo fľaške, len veľa sily a nech sa Vám darí.

sonia1501
23. nov 2012

@kkatka113 ahoj, gratulujem k babätkam, na to, ze si rodila v skoro 37tt pekne vahy, ja som rodila v 39+1tt a mali sme podobne vahy 2050g a 2270g. Prajem vela zdravicka a rychle zotavenie :o)

babybubble
23. nov 2012

@evusaa Dakujem, v hlave mam milion otazok ale teraz ma nic nenapada 🙂 Predsa len, podarilo sa dojcit? Ak hej, az doma, ci aj v nemocnici to skusali? lebo nam zatial nedovolia

babybubble
23. nov 2012

@lenka112 no ja som v 32 tyzdni rodila ... dost skorej

mia117
23. nov 2012

@kkatka113 tak sila 🙂 este aby to aj u nas nebolo podobne 🙂 moja hlavne nech ste zdravunke vsetky,aby si mala vela mliecka a sup coskoro domov 🙂 uz sa tesim na fotecky 🙂 joj musia byt nadherne 🙂

babybubble
23. nov 2012

@zuzanaju ďakujem 😉

evusaa
23. nov 2012

@babybubble prikladali sme drobcov uz v nemocnici hned ako sme opustili JISku a boli sme na rizikovych novorodencoch ale oni boli slabucki a sat nevedeli ale aj tak sme to vzdy pri navsteve skusili a potom dali moje odsate mliecko sondickou neskor flasou. Takto to fungovalo cely mesiac co sme boli v nemocke ja som doma odsavala co bola hroza a mliecka som mala malicko a nosili drobcom no uz v nemocke zacali aj prikrkovat umelym mlieckom a ked sme prisli domov napriek mojej snahe sa mliecko nerozbehlo ☹ a vyskusala som vsetky zarucene recepty 😉 a bola z toho v strese ale potom som si povedala ze pre deticky je najdolezitejsia kludna a milujuca matka aj bez materskeho mlieka 😉
a dnes mam napriek tomu zdravucke sikovne a hlavne kludne deti 😉

kacena85
23. nov 2012

@elapp gratulujem krasne vahy aj mena, drzte sa

pitipitipa
23. nov 2012

@babybubble ahojky, blahozelam...a chcem ta povzbudit...tiez mam dvojcata narodene 32+4 a boli kojene 😉 vsetko sa da, len to nevzdavaj...ak ta nieco zaujima, pytaj sa...drzte sa xx

babybubble
23. nov 2012

@evusaa no, mne ich zatial neprilozili a to su uz v nemocnici 5 tyzdnov, vidia to tak na 3 este :( hadam o nejaky tyzden, dva, mi uz najdu miesto, aby som tam mohla byt s nimi, lebo dochadzame do Trencina z Prievidze A tiez stale odsavam, ale su krmeni flaskou uz asi 3 tyzdne

eeska
23. nov 2012

@kkatka113 jeej, gratulujem k babikam 🙂 mne cele tehu nevedeli povedat ci su jedno alebo dvojvajecne..ked sa narodili, tak mi povedali, ze su jednovajecne, lebo ze bola jedna placenta....no a v nitre v nemocke nam doktorka tvrdila, ze su dvojvajecne, alebo maju sice rovnaku krvnu skupinu, ale kazdy iny rh faktor...ale aj v porodnej sprave mam napisane, ze jednovajecne...tak som sa este jedneho doktora pytala a ten mi povedal, ze ked chcem mat 100% istotu, mam si dat urobit geneticke testy...no ale ked sa na nich pozriem, takk ziadne testy nepotrebujem, su kazdi uplne ini 🙂

elapp
23. nov 2012

@kkatka113 Kati, a ty uz mas mliecko? my sme mali sekciu v rovnaky den a zatial nic ...

lenka112
23. nov 2012

@babybubble Ja som zvedava v ktorom budem ja. 🙂 Akú váhu mali drobci ?

babybubble
23. nov 2012

@lenka112 chlapcek mal 1350 g a dievcatko 1590 g, ta isla aj prva von, chudiatko, taku hlavicku mala potom opuchnutu viac ako tyzden, az ma to bolelo, ked som ju videla Oni boli dlho priecne v bruchu a zrazu sa otocili dole hlavickami 🙂

lenka112
23. nov 2012

@babybubble Moji majú teraz 1000 g a 1100 g . Ale to len orientačne. 🙂 Jedno pohlavie máme isté, druhé nechceme vedieť, aspoň jedno prekvapenie 🙂 Dr. povedal, že zatiaľ všetko ok, a ked sa pekne otočia, tak kludne mozem klasicky ak sa nato budem citit 🙂

babybubble
23. nov 2012

@lenka112 no, nám povedali pohlavie, ale stále to bolo také, že asi dve dievčatká, potom že aj chlapček, potom zase, že dve baby 🙂 Tak držím palce, nech sa otočia 🙂 mne povedali, že aj keď boli predčasne, je lepší klasický pôrod, že potom sa z toho lepšie dostanú, ako pri cisárskom. Tak som bola rada 🙂