Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

sophie123
11. sep 2012

@sonia1501 No len 6 ale je to vidiet, to brucho je hrozne... Najlepsie je, ze som si myslela, ze pri dvojickam to hned zhodim, ze nebudem mat cas sa ani najest 😀 Moj maly zacina byt tiez strasne umrncany, neviem, ci mu nepojdu zubky. Aj ked asi by bolo lepsie, keby najskor jeden, potom druhy... Ja som sama s muzom (moja rodina byva daleko). Rezim mame, mali spia skoro celu noc, nad ranom sa zobudia, nakrmim ich a potom spia az do takej siedmej a potom si ich muz zoberie na dve hodky, kym ja este dospavam a potom on spi cely den (robi nocne), tak som s nimi sama. Cez den mi uz velmi nespia, malokedy sa stane, ze spia naraz - len ked ideme von... Takze cely den okolo nich beham a robota mi tiez stoji... Az ked o siedmej zaspia, tak potom rychlo varim pre nas dvoch a upratujem, periem, umyvam riady. Tiez som z toho niekedy nervozna, lebo som bola zvyknuta mat vsade upratane. Hlavne mi ide na nervy to, ze vsetko robim rychlo a nie poriadne... Ale co uz, hlavna vec ze deticky su v poriadku 😀 Muz pomaha s upratovanim, ked mu poviem, alebo ked vidi, ze uz som nervozna 😀 Inak typicky chlap - ked sa hra s malymi, tak vytiahne vsetky hracky a vsetky veci a ja to potom musim upratovat 😀 A ty? Mas pomoc? Ako ti spia cez den? Rozlisujes nocny a denny rezim? Lebo ja ich davam do spalne iba na noc, cez den spia v obyvacke (alebo lepsie povedane nespia 😀 )

pistaciaa
11. sep 2012

@griska11 my sme zobrali tu hnedu, a tu zelenu farbu sme jej avizovali my :D lebo sme chceli cherry black a tak manzel pisal priamo do nemecka ake budu nove farby a odpisali nam ake budu, ale teda nas moc neoslovili a na slovensku mozu byt az koncom novembra v najhorsom pripade a to je pre nas neskoro.

iwa1
11. sep 2012

@sonia1501 opuchali ti nohy? 😕

griska11
11. sep 2012

@pistaciaa no pekne 😉 takze potom jedine bielo-čierna... Ale neva... Ja som dnes oslovila aj aladdin-kociky a dal mi nižšiu cenu tak uvidíme kde nakoniec všetko objednáme....

sonia1501
12. sep 2012

@iwa1 len trosku od toho cca 32tt, po porode som mala asi dva tyzdne ovela viacej opuchnute

pistaciaa
12. sep 2012

@griska11 to fakt a ake autosedacky k nemu beriete? a o klko vam dal nizsiu cenu?

kkatka113
12. sep 2012

Caute baby, ja som rozhodnuta pre Baby Jogger City Select, s nim nemate nejake skusenosti? Uz sa aj pomaly chystame objednat...pocula som recenzie ze fajn kocik, tak asi to bez vyskusania riskneme....do Mocenka sa nam ist nechce, celkom daleko, a inde dvojickovsky myslim nemaju.....dik za akekolvek info 🙂

iwa1
12. sep 2012

@sonia1501 mne asi najviac to vadi 😖

juuj uvidim zajtra na poradni, ze co a ako mi na to povie 😕

dibik
12. sep 2012

@kkatka113 Ahoj, my mame tento kocik a sme velmi spokojni 😀 baby maju teraz 11 mesiacov a ziadny iny kocik sme nemali a ani o inom zatial neuvazujeme. Ak mas konkretne otazky, tak sa mozes pytat aj v IP.

sonia1501
12. sep 2012

@iwa1 mne na to doktorka povedala, ze odpuchnete ked porodite :o)
fajn ma povzbudila

iwa1
12. sep 2012

@sonia1501 tak to som zvedava a strasne sa tesim 😉 lebo je tomax neprijemne 😖

sonia1501
12. sep 2012

@sophie123 presne ako hovoris, ja ich davam tiez len na noc do postielky zaspia tam same, ziadne uspavanie ako robia ostatne kamaratky, cez den spia vacsinou v kociku. Niekedy ich nechavam na manzelskej posteli tam sa prevaluju hraju sa,je im tam dobre ja len sem tam kuknem, ci su ok, zatial sa nevedia tak pootacat zeby spadli. Niekedy zaspia aj tam. Doteraz vydrzali byt hore max 2 a pol hod. Zaspali na max hodinku. Teraz vydrzia byt hore niekedy aj 4hodiny a niekedy ked zaspia tak tahaju aj 2hod. Uz ako taky rezim maju, vytvorili si ho same. Vecer tiez idu spat ako vase okolo 7-8. Sem tam mi pomoze manzel a moja mala sestra ich niekedy zvykne brat von na prechadzku. Ale uz dlho nebola. Cize poväcsine som na ne sama. Mne to ani nevadi, ja som s nimi rada, len nestiham potom domace prace a vsetko sa mi kopí a vecer kedy uz mam cas, tak som totalne paf a urobim len zaklad.. Cez den ked su velmi placlive tak rychlo treba ist von, tam su spokojne, uz teraz sedia v sportovom kociku a obzeraju sa, pripadne dam ich nalezato a pekne spinkaju ale hovorim nie dlho. Hlavne sa zobudia ked dojdeme domov a znova sa zacina kolobeh, mlieko, odgrugnut jednu, druhu, ..prebalovanie raz jednu potom druhu potom zase tu prvu, lebo teraz viacej kakaju... potom sa venujem, ked su placlive a nechcu sa hrat tak s nimi tancujem raz z jednou potom z druhou :o)
Neviem ci sa mi podari do dvoch mesiacov zhodit kg, lebo brucho tu stale je, pojdem v nohaviciach a nejakom krajsom tricku a hotovo. Tie casy ked som bola stihla uz asi pominuli, som mamina a maminy su vacsinou pri sebe, musim si zvyknut :o( ..a vymenit satnik :o( postupne, hmmmmmm.....

sonia1501
12. sep 2012

@iwa1 juj verim ti moja mama ked cakala moju sestru bola strasne opuchnuta, ale nie len nohy, ale aj ruky, tvar, cela bola tak som ju lutovala, veru ten porod je pre zeny vazne vyslobodenim.. Drzim palce, nech ti to zbehne rychlo

sophie123
12. sep 2012

@sonia1501 Ja tak isto neuspavam, uz teraz vacsinou zaspia sami, niekedy si pomrncia, niekedy "rozpravaju", ale vacsinou behom chvilky zaspia. Cez den je to uz horsie, poriadne spia iba v kociku a to tiez maly, ked sa zobudi, tak uz nechce spat, nudi sa a place. Uz by som im chcela vymenit vanicky za sportovu cast, ale zda sa mi to nejako skoro, ani som si poriadne nestihla tie vanicky uzit 😀 Ty si kedy vymenila vanicky? Mne bude chybat, ze ich uz poriadne neuvidim ☹ Inak dnes mi spali pol hodinku o 12tej a potom pol hodinku o 16tej a vecer uz boli taki unaveni a mrzuti, no hroza - nastastie to tak nie je kazdy den 🙂 Ked som s nimi sama tak este ako tak zaspia, aj ked nie naraz, ale ked ma muz volno, tak oni to uz nejako vycitia a nechcu spat, potvorky male 😀 Inak nasi sa vacsinou pokakaju, ked uz su okupani, najedeni, pripraveni na spanie a ked ich ideme dat do postielok, tak vtedy zacitim smrad 😀 Uz si zacala s prikrmovanim? Pozeram, ze tvoje malinke maju uz 5 a pol mesiaca. Ja uz som si nakupila vsetko potrebne vybavenie, som strasne netrpezliva, ale zatial cakam 😀

sophie123
12. sep 2012

@iwa1 mne tiez zacali opuchat nohy par tyzdnov pred porodom a bolo to aj bolestive, ale najviac mi opuchli po porode a teraz mi ostali na stehnach strie, tak si natieraj aj nohy ak mozem poradit 🙂

iwa1
13. sep 2012

@sophie123 dakujem za radu 😉

@sonia1501 tak hadam este vydrzim chvilku 😀

saskapac
13. sep 2012

@iwa1 držte sa!

saskapac
13. sep 2012

@iwa1 naše sa narodili v 34+tt cisárskym , úplne narýchlo.

iwa1
13. sep 2012

@saskapac no u nas dnes poradna a ze som na prst otvorena a ze sa to moze kedykolvek zacat 😕 dnes sme zacali 35tt 😕 a ze nech ich ukecam na sekciu, lebo uz som mala jednu 😕 uvidim poradnu v nemocke 😨
pozeram, ze mas ako ja deti 😉 4ks dievca a 1ks chlapec 😉

saskapac
14. sep 2012

@iwa1 áno, máme rovnako deti, čo čakáte teraz? To ti nechcú automaticky robiť sekciu? V Nitre by si inak ani nerodila, ani by s tebou o tom nediskutovali : jednu SC si už mala- automaticky aj druhá. Ja som tiež uvažovala o podviazaní vaječníkov, ale u nás sa tak rýchlo zvrtlo k pôrodu, že som si to nestihla ani " vybaviť" . Kde budeš rodiť?

kkatka113
14. sep 2012

Caute baby, je tu nejaka mamicka co rodila na Kramaroch? Ja mam uz len tri tyzdne na to aby som si tam vybrala lekara, lebo uz ma caka u mojej doktorky posledna poradna, a vobec neviem koho....nemate niekto skusenost s Kramarmi a doktormi tam? Ak ano, tak prosim odporucte, budem velmi rada za akukolvek informaciu 🙂

iwa1
14. sep 2012

@saskapac teraz cakame dievcence 😉 ziadost by som mala mat v pondelok schvalenu, tak hadam vydrzime, lebo vcera som bola na poradni a doki ze mozem rodit kedykolvek 😕 , som sla z CS 0 na 2/3 😀 😀 😀 tak hadam vydrzime tyzden na poradnu v nemocke..rodit budem na Antolskej v Petrzalke a tam mi vraveli, ze ked budu ako maju byt hlavickami dole, ze mozem ist aj normalne...ze som uz tri roky po sekcii, takze sa to da 😕 moj doki bol z toho taky dost prekvapeny...tak uvidim,ale uz ma zo spodu vsetko boli 😠

ka.
14. sep 2012

@iwa1 Ja v 38tt a spontanne, dokonca bez EPI sa podarilo

iwa1
14. sep 2012

@ka. super,neviem si to predstavit 😉

kacena85
14. sep 2012

Ahoj baby, mali ste tu niektora alebo mate kocik pre dvojky Tako Jumper Duo?neviem sa rozhodnut ci kupit alebo nie, nasla som jeden priamo v nasom meste, len sa mi zda dost siroky ale zase super cena a trojkombinacia aj vanicky, sportiak aj vajicka, pouzivany len par rok, este v zaruke, len neviem na zimu ako budem chodit dnu s deturencami, cez vchodove dvere mi neprejde ☹ 😠

juliagregor
14. sep 2012

@kacena85 nekupuj kocar s ktorym neprejdes cez dvere... budes zurit

kacena85
14. sep 2012

@juliagregor ja som este dumala, ze by som ho davala pod pristresok, co mame pod domov, byvame v rodinnom dome, len sommyslela, ze ked budem rodit december januar ze asi by bolo lepsie mat kocar doma a aj pohodlnejsie ked pojdeme von
este mam vyhliadnuty bumbleride pre dvojky ten ma tusim do 80cm ale k tomu nie su vajka a ani sa nedaju nan naklik

kkatka113
14. sep 2012

@kacena85 My sme akurat vcera objednali Baby Jogger City Select, budeme ho mat zaciatkom novembra tak som zvedavaaaa 🙂

juliagregor
14. sep 2012

@kacena85 nepotrebujes naklikavacie vajka, vela žien ich nemalo a prežilo... a aj bumberlide sa da naklikat... a kocik nenechavaj vonku, vies si predstavit aký ladový bude, ked do neho vložíš babätko...

kacena85
14. sep 2012

@kkatka113 jujsuper ja sa tiez tesim nakocik, len my chceme vedla seba lebo zase ten dlhy nam uz vobec nevojde, co mame vonkajsie zabradlie pri dverach vchodovych tak by som ho nevytocila, no aj sa nam viacej tie vedla seba pacia, len ja uz vyberam od zaciatku a stala neviem, novy si dovolit nemozme a ked je dobra cena vidis zase je siroky alebo je aj dobra cena ale nie su vajka vrrrrrrrrrrrr
vyberam medzi TAko jumper duo (je to trojkom.a pouzivany len rok a vsetko k nemu) a bumbleride indie twin (rok 2009 a len vanicky, nanozniky a sportiak)