Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ruth
8. mar 2013

Maminky co cakate dvojicky ako sa dari? Nam v pohode, zatial ziadne problemy. Doktorka ma strasi ze pojdem do nemocnice, lebo pri dvojickach je to iste. Ale pokial sa citim dobre tlakovo a ostatne je O.K., bude to nutne? Kolko ste pred porodom museli lezat v nemocnici?

sophie32
8. mar 2013

@ruth Ahojky! Ja som rodila v 37+3 tyzdni a tyzden pred tym som uz bola v nemocnici...pre istotu....co bolo dobre, pretoze dvojicky mozu prist skor a nikdy nevies....takze ma kazdy den pozorovali, kontrolovali a ked som sa zacala otvarat, tak sme isli na to...bola to planovana sekcia.

sisi79
8. mar 2013

@ruth ja som rodila 37+1 a lezala som v nemocnici dva tyzdne predtym ako povedala moja dr "pre istotu" aj ked sa mi nic nerobilo rodila som planovanou sekciou aj ked som sa este neotvarala ale podla doktorov uz nebolo naco cakat

vampgirl
8. mar 2013

@ruth vibec to nie je iste, ja som nelezala a rodila som 36+5. Tiez som sa lekara pytala, ci je to standard, posielat pri dvojickach do nemocnice, a povedal, ze kedysi sa to robilo, ale ze ak je vsetko ok, nie je dovod.

lubka_to
8. mar 2013

@ruth ja som tiež ,,PRE ISTOTU,, ležala týžden pred plánovanou sekciou v 38+5tt....

angieska
9. mar 2013

@ruth mysme ležali dva týždne pred pôrodom, sekciu sme mali plánovanú na stredu a v pondelok mi praskla voda, takže do 45 minút boli malé na svete sekciou. mňa poslali kvôli kolíznej polohe, spodná bola koncom panvovým, horná hlavičkou, ale v nemocnici sa ešte aj tak otočila a obe boli koncom panvovým... po prasknutej vode som už bola otvorená, malej trčala nožička už von, takže u mňa bolo fajn, že sme ležali už v nemocnici 🙂

griska11
9. mar 2013

@ruth ja som bola 7 dni pred narodení 38+2tt boli jednovaječné s jednou placentou, plánované som nic nemala, takze po rozhodnutí sluzbukonajuceho lekara sme išli na to... Kedže boli obe dole hlavou skúšali sme 10 hodín prirodzene no nakoniec kedže sa netlacili von, maternica bola oslabena išla som nakoniec cisarskym. Ak by mi to nezačali vyvolávať, neviem neviem dokedy by som ich mala v brušku🙂

andasla
9. mar 2013

@ruth rodila som 35+1 a do nemocky som prisla rano lebo mi praskla voda. Cakalo sa do poobedia lebo drobci bolo dolu hlavkami no nic sa nedialo, neotvarala som sa ani kontrakcie som nemala tak nakoniec to bol cisarsky. Na 6. den sme isli domov

sisajojo
9. mar 2013

@ruth ja 38+2tt -klasika ,kontrakcie ,praskla voda a porod.Tiez ma dokina poslala pre istotu do nemocky,lebo som puchla ,ale bola som tam tyzden a poslali ma domov,ze lezat mozem aj doma a tyzden na to som prisla rodit 😉

brita
10. mar 2013

@ruth Ahoj, ja si nemyslim, ze ak cakas dvojicky, musis ist do nemocky automaticky skor. Akurat je dobre, zacat ovela skor pred porodom chodit na ctg kazdy tyzden.Ja som rodila 38+3 a planovanou sekciou. Od 31. tyzdna som chodila kazdy tyzden na ctg a kazdy druhy aj na prietoky, pre istotu, aj ked sme mali vsetko uplne v poriadku. Doktor mi dal termin a vtedy som prisla do nemocky na cisarak. nemala som kontrakcie, ani plodovka mi neodtiekla a ani som nebola vobec otvorena, takze to bol taky "luxusny" porod. DEti boli otocene tak, ze dievcatko koncom panvovym a chlapcek hlavickou.

ruth
11. mar 2013

Mamičky dakujem za odpovede. Kedy sa vlastne nastupuje na matersku pri dvojickach, v 32 alebo klasika v 34. týždni?

brita
11. mar 2013

@ruth Mozes aj tak, aj tak. V 32. vacsinou vtedy, ak si velmi rizikova.Ale ja som mala napr. DNP, tak som nastupovala az v 34. tyzdni, aby som dostala max. materske.

paulina1989
12. mar 2013

maminky, chcela by som sa spýtat, aké máte skusenosti s kocikmi, ako ste to riesili, ked ste sa do vytahu nezmestili? kde ste nechavali kocik? ako ste prenasali deti? prip. je tu niekto taky, kto mal dva obycajne kociky a spajal ich nejakymi spojkami? aj o tom som uz pocula, chcela by som vediet, vase skusenosti...
dakujem 🙂

bleble
13. mar 2013

Poznáte BabyBay? Bezpečné spanie pri vašom bábätku
Aj pre dvojičky 🙂

kkatka113
13. mar 2013

@ruth Ahoj, ja som mala planovany cisarsky na utorok, a v pondelok doobeda den predtym som sla na prijem 🙂

merunka32
14. mar 2013

Ahoj, ja som rodila v 37tyzdni, presne v den ked som mala mat cisarak, tak mi praskla plodova voda 🙂 a lezala som v nemocnici predtym 4 dni,takze nic hrozne. Iba ak strava v trnavskej nemocnici :D

merunka32
14. mar 2013

@ruth Ahoj, ja som isla 8 tyzdnov pred vypocitanym terminom porodu a myslim,ze to bolo akurat, viac by som uz nezvladala sa dogulat do roboty, musela som totiz kazdy den cestovat.

sisajojo
15. mar 2013

@paulina1989 u nas kocikaren nemame ,tak zakazdym ako blbec kocik skladam do vytahu a deti vo vanickach prenasam ako macka macence,kedze mame ten najmensi vytah 😠 ,ale je vraj kocik a zmesti vsade ,aj do najmensieho vytahu icandy pear ale to uz bolo nad nas rozpocet a ja som chcela mat deti vedla seba,tak som zvolila alternativu posilovat 😀

lopezka
15. mar 2013

ahojte baby ..... teda uz vsetko maminy
od nastupu do nemocky som sa este neozvala ....ale nejak neni casu ....tak len skratka

v piatok 11teho januara som nastupila do nemocky, lebo som uz zacala 36.tt .....no a v utorok 15teho bola taka vacsia vizita, kde pozvali na prehliadku zopar bab ...medzi nimi aj mna .....pozreli ma na koze ...prezreli vsetky vysledky ...monitory ....a primar mi navrhol, ci suhlasim s vyvolavacou tabletkou do vaginy ...vraj uz je cas .....co som mala vymyslat ? uz som mala toho tehu dost ...vsetko ma bolelo, tlacilo .....spavat som nemohla, cela spuchnuta ...tak mi ju teda rano o 9tej dali a po 16tej hodke som uz rodila .............prva sa narodila Viktoria ( 2720g a 47cm ) a druha Melania ( 2890g a 49cm ) .....porod prirodzeny ale dalo sa to zvladnut ...
sila je to, ze sa narodili presne v den, kedy aj Timi ...akurat po 3 rokoch ....este aj v ramci jednej hodiny su vsetky 3 ....medzi 16. a 17.hodkou
su chvalabohu zdrave a krasne .....akurat casu na oddych neni

dufam, ze tu sa mate vsetky fajn a uzivate si babatka s mliekom je to biedne .....na jednu by mozno stacilo ....ale na 2 ani nahodou

andy_123
15. mar 2013

@lopezka
Velka gratulacia k dievcatkam, nech su zdrave a stastne deticky. Maminke vela mliecka zelam, ved ono sa rozbehne... 🙂

paulina1989
15. mar 2013

@sisajojo Dakujem velmi pekne, ved prave, ze aj my chceme vedla seba.. a tiez nie minut majlant... 😉

palinkovamaminka
17. mar 2013

Prosim vas, maminky a buduce maminky dvojiciek, neviete nahodou kde by som kupila nejake vtipne oblecenie pre dvojicky? dakujem dakujem

mounty
17. mar 2013

Caute. Cakame teraz po malom odstupe babo a dostali sme velmi zachovaly dvojkocik za sebou. Je tmavomodry, Inglesina, ale ma hacik ze je strasne dlhy a tazky.(ja potrebujem nieco spratne do auta) Ak by on niekto mal zaujem tak ho velmi rada darujem, len si musite pren prist. Viem si ho predstavit na zahradu alebo na daku rovinu k rodinnemu domu. Ma az160cm dlzku a neda sa zlozit. inak je super, polohuje sa do lahu a ma pekne velke kolecka. Ak ho niekto chce, napiste mi IP alebo 0903847000, Katka

griska11
17. mar 2013

@lopezka super blahozeláme krásne miery, nech ste všetci zdraví🙂 a tiez prajem nech sa mliečko upraví a nech to tečie🙂

janula18
18. mar 2013

@paulina1989 ak máte kočíkaren tak kočík tam a deti v taškách vyniesť. Ale neviem aký máte výťah veľký či by sa nejaký zmestil. Ale kočíky zasebou mať nemajú deti zase moc miesta.

parvitas
19. mar 2013

@lopezka jeeej, gratulujem... krasne mena ste vybrali 🙂
a s tym mlieckom... no, zial to tiez poznam... kedze aj seniorke sa bolo treba venovat... nejako na oddych nebol cas a mliecka bolo malo...

palinkovamaminka
20. mar 2013

@parvitas dakujem krasne, ist na sashe ma nenapadlo teda, krasne su tam navrhy, aj na tom druhom linku 🙂 🙂 urcite nieco vyberiem a snad sa budu dvojickam a mamine pacit 😉

sophie32
24. mar 2013

Caute dievcata! V bazariku najdete inzeraty na vankus na tandemove dojcenie a elektricku odsavacku ak by ste niektora potrebovali. Pekny den! 🙂