Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

syabina
4. nov 2013

ahojte tak sme 28tt baby maju 1223 a 1270g 🙂)

shania31
4. nov 2013

@syabina
Ahoj, uz su na svete babulky?

smuhyta
5. nov 2013

@andreasiskova3 no vitaj a neboj sok prejde a ked ich uz budes mat tak je to ten najkrajsi pocit vidiet ako sa na teba smeju dve klbka,vies kolko usmevu uvidis za jeden deñ a ked sa doslova trepu v postielke ako dve ryby dociahuju sa cmulaju si ruky jedna druhej no nadhera,,,a v brusku ked rastu je to tiez super neviem ako znasas tehu ale nakoniec si na ten balon co budes nosit zvyknes 😀 😀 ,,, pozri moje fotky moje baby maju len 3 mesiace ,drzim palce 🙂

silviatomas
5. nov 2013

@syabina my sme v 31 tt a zatial nasi chlapci maju 1285g a 1400g 🙂 Su neskutocne aktivny, stale sa vrtia a kopkaju.

silviatomas
5. nov 2013

@smuhyta v ktorom tyzdni si rodila a spontanne alebo cisarskym?

smuhyta
5. nov 2013

@silviatomas ja som rodila v 34+1tt planovana sekcia,,lebo ja som mala jednovajecne baby v jednej placente a v jednom obale -lakome sa tisli 😀 a mala som malo plodovej vody takze jedna nemala miesto pre hlavicku jej ju tlacilo a ona pre zmenu sedela druhej na ksichte 😉 a snury sa nam zamotavali victorka mala 1465 a estellka 1780g a neboli sme ani v inkubatore len v tej vyhrevnej postielke a za 10 dni doma take malilinke uzliky,ale uz sme baby mame cez 4kg

silviatomas
5. nov 2013

@smuhyta tak to je super, ze ste to takto pekne zvladli. Ked si rodila sekciou, tak aj kojis?

janis24
5. nov 2013

ahojte, tak my sme zase v nemocnici uz druhy tyzden a pravdepodobne definitivne, teraz som 33+2tt a tesim sa z kazdeho noveho dna straveneho 3 v 1 🙂 Zase sa mi skratil krcok a som otvorena na 1 prst, takze viac menej len lezim s nohami hore... Drobci uz maju 1800 a 2000, aj som si myslela, ze uz budu mat menej miesta, ale kazdym dnom su aktivnejsi a kopance silnejsie, na sone ich kazdy tyzden musia hladat uplne inde, stale sa pretacaju, vymienaju si fleky, raz su popretletani, inokedy kazdy na svojej strane,no srandy kopec zazivame popri tom vsetkom 😀

@smuhyta potesilo ma, ze aj pri porode v takom tt ako si bola, nemuseli mat malinke specialnu starostlivost, ja si velmi zelam, aby ma nemuseli prevazat do druhej nemocnice, keby to prislo skor...

pacesa
5. nov 2013

@janis24 Prajem vsetko dobre, nech ste co najdlhsie 3 v 1...tusim sa v tebe hraju na schovky ked su vzdy inde 🙂 budes mat s nimi veselo ked sa narodia. ako planujes rodit? cisarsky ci normalny?

janis24
5. nov 2013

@pacesa Dakujem 😉 Neplanujem vobec nic zatial, ked nie su ustaleni, spociatku to vyzeralo aj na normalny porod, lebo pri dvojkach staci, aby bolo prve babo hlavickou, ale ked sa teraz zase pretocili, tazko povedat... Ale som aj rada, lebo malinka mi tou hlavickou velmi tlacila na krcok, mala ju extremne nizko, tak ma asi posluchla a otocila sa radsej naopak 🙂

smuhyta
6. nov 2013

@silviatomas ja som rodila v Mnichove na Frauklinikum Taxistrasse,,,velmi spokojna a nekojila som ale som podctivo odstrekovala,kedze boli moc malinke nechceli sa chytit a ja som prvy tyzdeñ mala herpes po celej tvary a nesmela som sa ich moc dotykat tak to preto,,inak kamoska po cisarskom koji este doteraz a maly ma 20 mesiacov!!,,,ja som mala mlieko tak 2,5 mesiaca 🙂

syabina
6. nov 2013

@shania31 budu to dievčata termin mame až 21 .1 .ešte mame pred sebouuu 🙂 😉

syabina
6. nov 2013

@silviatomas jeej otom mi hovor neskutočne sa mrvia ale to je v pohode len ma strašne tlaci pod prave rebro a to je dosť neprijemne 😝

silviatomas
6. nov 2013

@syabina mna nastastie netlacia zatial 🙂 ale niekedy v noci ma pobolieva aj desat minut brucho na spodnej lavej strane. Je to taka pichava az bodava bolest, ktora nastastie rychlo ustupi ked sa otocim.

syabina
6. nov 2013

@silviatomas hmmm ja som pribrala 7kg kazdy mesiac 1 (zatial) ale všetko len do brucha už mi trocha popraskal pupok mam ho take napnute 🤐 tak asi aj preto mono sa nemestia moc 🙂 ty si kolko pribrala?

silviatomas
6. nov 2013

@syabina zatial 10kg, ale vacainu tiez len do brucha.Pupok mam zatial nepopraskany, ale kremujem rano aj vecer

dvojickovo
6. nov 2013

ahojte ja som tehotná s dvojkami a som v osmom mesiaci a cvičím doteraz

silviatomas
7. nov 2013

@dvojickovo ja ani nemusim cvicit, pri nasej dcerke mam pohybu naozaj dost. Do toho domacnost,vecer uz ani neviem ako zaspim...🙂

shania31
7. nov 2013

@dvojickovo
Bud rada, ze ti to stav dovoli. Ja som mohla o cviceni akurat tak snivat.

xevulax
7. nov 2013

@silviatomas Ahoj, nedalo s ami odpisat, cez mt mi blbne m a neda sa mi tu pisat a na pc sa dostanem malo. Mame sa fajn, tlak ok,ja som mala aj dobry stale, len na poradni mam vysoky. Od buduceho tyzdna ma chcu nechat v nemocke, vraj pre istotu, ked mame tie jednovajecne a sekciu stale nenaplanovali. Vraj v stredu maju baby pomerat a asi potom rozhodnu. Snad nejak 37tt uz bude mozne rodit bez nejakych problemov. Som rada, ze sa drzis s cukrom 🙂 Len tak dalej. Ja akurat periem posledne veci pre baby, hlavne zavinovacky mame nove a veci do porodnice ked pojdeme domov. Juj uz s atesim, aj ked som zvedava ako to zvladnem s 3 detmi. Nuz snad sa nejak podari, bo mala je teraz strasne zla. Idu jej stolicky a doma je ciste peklo. Doslova.

silviatomas
8. nov 2013

@xevulax Ahoj som rada, ze si aj s babatkami v poriadku. Kto ti bude strazit malu ked budes v nemocnici?Nasej vraj tiez idu stolicky (stvorky), ale zatial sa neprerezali. Nejak to zatial nepocitujeme, ale zmenila sa v spravani-ked len niekam odidem napr. na WC hrozne place. Nemozem od nej odist ani do vedlajsej izby, pripadne odist na terasu, ani vonku vysypat smeti ☹Uz neviem, co mam robit.Vsade chodi za mnou ako psik☹
Drzim palce, aby ti vsetko dobre dopadlo a baby nech su zdrave.Ozaj idu ti robit spinalnu sekciu, alebo celkovu narkozu? Drzte sa

dana_l
8. nov 2013

@andreasiskova3 tak ti poviem ze je to krasne ked ich budes mat v naruci a pozerat na ne ako ze ci sa ti mari ze to tam namiesto jedneho dietata lezia dve 😉
bude dobre, len si zvykni ze budes viac zamestnana ako pri jednom. kedze uz mas dve deticky tak nebudes zaskocena co s nimi robit. ale neboj. da sa zvladnut. my sme sami a tahame to v poriadku.

andreasiskova3
12. nov 2013

Dievčatá, ako ste rodili a ako ste to zvládli ? Určite na jednotku 😉 , ale predsa, na čo sa mám pripraviť? Mám z toho strach veru a riadny.

avana7
13. nov 2013

@andreasiskova3 Ahoj, ja som rodila prirodzene a myslím, že som to zvládla dobre. Som rada, že baby išli prirodzene, tak som to aj chcela a išlo to rýchlo. Okolo 11 h mi začali bolesti a o 14:05 h bola už prvá vonku a za minutku druhá. Ani mi neprišlo, že treba ešte vytlačiť druhé, bolo to také automatické a druhá už išla rýchlejšie. Nevidela som žiadny rozdiel medzi rodením jedného dieťaťa a dvomi, len to, že musíš vytlačiť dve, ale inak som zažívala presne to isté ako pri prvom. Netraba mať strach, ten nepomáha, mysli pozitívne 🙂 Zvládneš to tak ako my ostatné.

majka381
13. nov 2013

@andreasiskova3 ahoj,ja som mala sekciu-plánovanú, a tiež sa to dalo prežiť.len to rozchodiť a potom to už bolo ok. a tehotenstvo dobré,len si treba dávať pozor a nepreháňať to,trocha sa šetriť . ja som to mala bez problémov a tu iné kočky si to aj poriadne odležali. takže je to dosť individuálne-ale dá sa . a najkrajšie je to potom-hneď 2x viac lásky,objatí a všetkého krásneho.

shania31
13. nov 2013

@andreasiskova3
Ahoj, prosim Ta a z coho mas strach? A to si len v 13 tt 🙂
Ja som mala porod vedeny ako prirodzeny, kedze obaja chlapci boli otoceni hlavickou dole, ale napokon porod bol ukonceny akutnou sekciou. A vsetko sa dalo zvladnut, isla som bez EPI..... Vsetci lekari mi hovorili, ako statocne zvladam kontrakcie. Ja som si dokonca takmer cele tehotenstvo odlezala a to 3 mesiace v nemocnici, svaly na nohach ziadne do porodu a uplne v pohode.

andreasiskova3
13. nov 2013

Ja by som sa až tak nebála, len ma nastrašila sestrička v nemocnici ( včera som sa z tade vrátila, lebo som dostala silné niekoľkohodinové bolesti) že rodí sa buď prirodzene, ale že keď sa dieťa vzprieči, tak to potom bude musieť ísť sekciou. Ja by som chcela prirodzene, ale zase tiež nechcem byť dorezaná všade 😠 aj na bruchu aj dole. brrr a to že som ešte len v 10 tt ( v nemocnici mi upresnili tt na 10.6.) neznamená, že na to nemyslím, veď raz to príde tak či tak. Len chcem vedieť ako to chodí, ešte som dvojičky nerodila 😀 .

andreasiskova3
13. nov 2013

@shania31 som horšia ako prvorodička 😀 hádam to prejde 🙂

shania31
13. nov 2013

@andreasiskova3
No ved pozeram, ze ty uz deti mas. Co ostatne maminky-prvorodicky, ktore vobec nevedia co a jak 😀
A co ta nastrasila sestricka- s cim??
No napr. ja kde som rodila- vzdy sa caka, ako budu babatka otocene. Ak idealne, ´prirodzeny porod. Mnohi lekari vsak pri dvojickach automaticky planuju sekciu, co pekna blbost. Ak su babatka idealne otocene, moze to byt jeden pekny porod.

shania31
13. nov 2013

@andreasiskova3
A momentalne naozaj by som nemyslela na to, ako budes rodit- to je este "daleko". Skor by som sa obavala tych bolesti a setrila sa, vela oddychovala atd. Tehotenstva s dvojickami zvyknu byt rizikovejsie. Pisem zvyknu, lebo dost vela mamiciek mava problem. Su aj vynimky, ze maju tehu bez problemov.