Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katka.ott
8. sep 2009

evi, ja idem zajtra na zemiak+mrkva, pozajtra karfiol a potom, co bude v akcii 😀 (MM pojde na nakup 😎 )

a ako prebiehal rast prvych zubkov? mam z toho obavu 😒

pipka
8. sep 2009

kati, peknyy a v pre deti na Kosickej ho nemaju? Alebo v Slimaku hore v kocikovom obchode?

evi, no co uz s vami, musim vydrzat 😠 😀 😀 sak len par tyznov 😅

eviska83
8. sep 2009

katka- no nebolo to az take hrozne ,ale par tyzdnov bol mrzuty a slinkal,kusal o zivot 😠
pipka-vyderzi pioner 😎 😎

dracik1
8. sep 2009

pipi, trosku opozdene, ale vsetko NAj k prvemu rociku 🙂

pre mirindu: tu najdes viac o NT hodnotach https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... a ten tvoj doktorko nech ta nestrasi, ved medzi detmi je uplne minimalny rozdiel 😠, medzi mojimi bol rozdiel 1 tyzden .....
a tie krvne testy su pocitane na jedno babo, a vela kockam vysli zle....mirinda, hlavne, ze videl tu nosovu kosticku - lebo deti s postihnutim DS tu kosticku nemaju, ak sa chces uistit, dobry je specializovany morfologicky UTZ, mne ho robil dr. Holan v sukromnom medicinskom centre na Mileticovej, tusim Euromedix

mauzi, Fabula je dobra, my mame vernu napodobeninu Fabuly - Babypoint , akurat je lacnejsia o cca 13 euro 😀

dracik1
8. sep 2009

vsetkym tehulkam prijemne tehulkovanie a kati neboj, u nas zuby vysli Jurkovi ani som nevedela ako, jakubko bol vzdy uvrestany 😀

vranka4
8. sep 2009

Ahojte 🙂 ,tehuľky normálne vám závidím to dvojtehuľkovanie 🙂,vždy ma pochytí nostalgia,keď to čítam,ako rýchlo to prebehlo 😕,tiež som si odpočítavala týždne,...teraz už len spomínam,ako sme aj m yzačínali s príkrmami a tie ich grimasy 😅 ..nebojte ,bábätká ešte dorastú v posledných týždňoch,možno prekvapia a budete mať ešte väčších drobcov ako jednotehuľky 🙂 ,naši,keď sa narodili-mali 3000g a 2550g,vtedy boli s nami v pôrodnici aj mamičky s detičkami s pôr.hmotnosťou 2400g,2200g,2800g,tak sa mi to zdalo ako zázrak,že dvojičky ich tromfli 🙂 ,hlavne,nech sú zdravé,aj malé detičky narastú a dobehnú rovesníkov 🙂

ajka72
9. sep 2009

ahojte dvojtehulky ja som rodila na 38tt ale dievčatá mali porodne hmotnosti 1840g/42cm a 2020g/46cm preto sme museli byť kvoli váhe v porodnici 3 týždne hranica bola 2200g ale neboli v inkubátore lebo boli plne donosené agar. skore mali 10 teda je doležité aby ste to potiahli čo najdalej aby babatká mali vyvinuté všetky orgány, tá váha sa dá potom nabrať, takže kľud, len oddychovať papkať a šetriť sa 😅

tunylyk
9. sep 2009

ahojte,mám na vás otázočku,v ktorom tt vám potvrdili,že čakáte dvojičky?

pipka
9. sep 2009

draculik dakujeme 😵
inak k tomu morfo UTZ, MUDr Holan je asi fakt najlepsi odbornik, ale uz nie je v Euromedixe na Prievozskej, ale je v Medifere na Štúrovej v BA 😉

pipka
9. sep 2009

tunylyk, mne to povedali hned v 5tt, ale bohuzial v 13tt si to jedno babatko rozmyslelo 😔 a zostala nam len Hanulka 😵

gajana1
9. sep 2009

Ahojte
tunylyk mne doktor potvrdil 6tt+4

tunylyk
9. sep 2009

ďakujeem 😉 všetci moji blízky narábajú s dvojičkami,na tom prvom utz som jasne videla iba jednu fazuľku,no stále do mňa hučia,že sa mohli aj prekrývať,to je asi pekna blbosť,že? 😀 však v pondelok uvidím 😉

murkaa
9. sep 2009

chcem sa opytat, ci ste absolvovali morfologicky UZV pri dvojickach aj ked ste mali vsetky vysledky v poriadku? Myslim tym, Tripple testy z krvi a AFP. A kde? ja som totizto dnes volala na UZV amb do Ruzinova kde takyto UZV robia a odmietli ma aj napriek tomu, ze mam doporucenie od Dr.

zajkka
9. sep 2009

murkaa,opytaj sa este raz svojho doktorka,ale mne ho robili presne v 20tt.Krv je ine a UTZ je zase ine nieco a hlavne morfologicky je velmi dolezity v tom 20tt.

janula13
9. sep 2009

murka presne ako zajka pise, morfol je dolezity...a nechapem preco ta odmietli , jedine zeby mali plno, caka sa tamdlho..skus giyn -fiv, mne ho robili tam, akurat som musela zaplatit 10 eur za objednanie sa... a znovu mi zmerali deturence na 3D v Hlohvci...

janula13
9. sep 2009

mauzi nemam este vyhliadnutu ohradku, ale chcem taku velku, drevenu, aj ked neviem kde ju tu napracem 😅 a stolicky len budem kukat, ked bude cas, ale dam si tu poradit od vas skusenejsich 😀

tunylyk, mne potvrdili dvojky v 7tt, dr vravi, tu mame jedno srdiecko...a smatra a smatra a potom tu mame druhe, no keby nelezim, odpadnem 😀 😀 😀 inak s tym prekryvanim by ti jedna babula vedela povedat, chichunala sa na mne ked som oznamila dvojicky, jej na prvom utz oznamili jedno a bola pekne prekvapena ked na dalsom nasli schovane druhe 😀

mauzos
9. sep 2009

tak nam sa s tymi prikrmami vobec nedari ... Luki vytrvalo odmieta, napina ho a dokonca uz aj raz isla von mrkvicka a s Tomim to nie je ovela lepsie ☹

uz davno som nic nepridala, tak som pridala par fotiek https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tunylyk
9. sep 2009

ajajaaj janula tak v pondelok môžem čakať aj prekvapenie 😀 😀 😀

bibianka
9. sep 2009

Ahoj kočky, nie je tu niektorá dvojtehula z Košíc alebo z okolia KE?

ajka72
9. sep 2009

ahoj Bibianka ja nie som tehu ale už mám dvojročné dvojičky dievčatká a som z košíc 🙂

ajka72
9. sep 2009

mauzi normálne som tvojich fešákov nespoznala to už nie su také mrňata ale už veľký chlapi 😀

bibianka
9. sep 2009

Ja len že nemám čas fotiť tú hromadu šatstva na MMB, keby si to tak niekto prišiel pozrieť a zbaviť nás toho 😵 Aj balkónový kočík by som posunula ďalej, chrústi sa už naučili poobede spať dnu. Na nejakej rozumnej cene by sme sa určite dohodli.

ajka72
9. sep 2009

aha ja som myslela bibbianka že zháňaš nejaké dvojky na kočíkovanie, 😢

bibianka
9. sep 2009

Aj to by som brala, ak by ste došli na Ťahanovce 😅 Ja sa totiž s naším kočiarom odtiaľ nedostanem (navyše je teraz na reklamácii) 😠

doublemamca
9. sep 2009

caute kocky,
bibianka ti tvoji su krasni - baculkovia ako sa patri 😉 ak sa mozem opytat, v ktorom tt si rodila?
ajka aj tvoje dievcatka su krasne 😉
pozeram vsetky fotecky dvojciat,bo uz sa mi to blizi a sama som strasne zvedava na tie moje pokladiky 🙂

taella
9. sep 2009

ahoj bibianka ,
nestretli sme sa náhodu pred dvoma týždňmi na rehabilitácii v novej nemocnici ? Si sa pýtala na náš kočiar Bumbleride 😉

ajka72
9. sep 2009

inak bibianak pozerala som fotečky tvojich rozkošných detičiek a mali ste rovnaké autosedačky ako my 😉

bibianka
9. sep 2009

V 33.tt. Neodporúčam to nikomu, deti sú síce o.k. (aspoň zatiaľ to tak vyzerá, až na Filipkov strabizmus), ale ten stres po pôrode je o držku. Mesiac sme boli na JIRS-ke, malý tam schytal nejakú hnusnú nozokomiálnu infekciu a takmer ho to stálo život (2 deti z dvojčiat tam vtedy na to aj zomreli). Povinne cvičenie vojtovky 😠 😠 V jednom kuse nejaké kontroly po rôznych ambulanciách, pretože sú sledovaní ako rizikové deti. Prakticky celý prvý rok života je len o tom, človek si tie deti ani nemá čas poriadne užiť. Čo poznám, vo väčšine podobných prípadov je aj po kojení. U nás vlastne takmer tiež, pol roka som odsávala pre oboch, mala sa potom konečne chytila, pre bobáka odsávam dozteraz aspoň 2 dcl na ráno. Takže bacha na seba, tehule 🙂 Ak sa to vôbec dá, pretože ja som bola v poho, neotvárala som sa, len to zrazu prišlo. Vysvitlo, že malého plodovka bola skalená a zelená, zrejme nejaká infekcia a to spustilo pôrod. Kámoške to vraj v 34.tt spustil pokazený zub 😕

bibianka
9. sep 2009

ajka, aj tie sa chystám streliť. podarilo sa vám ich predať? Ak áno, za koľko?

bibianka
9. sep 2009

taella, pozrela som sa na fotky, určite áno 🙂