Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

teddynko
13. apr 2011

@mamoka4 my tiež ponocujeme , budíme sa každé dve hodiny, takže ráno neviem, aký je deň, ty ich máš dve, takže určite je to náročnejšie. Nevadí, hlavné je, že im chutí, priberajú a sú zdraví. Ja mám za domom veľkú záhradu, takže by som mala okosiť , niečo posadiť, okopkať - je to môj koníček, akurát tento rok naň mám menej času.. 😀

margaretka3
13. apr 2011

@andysok Dievčatá, tak tieto údaje o váhach ma tu upokojili, lebo ja sa cítim ako veľeryba, z 57 mam 66 a to mam 25. tyzden 🙂

andysok
13. apr 2011

@margaretka3 ja som sa praveze teraz zabrzdila na vahe nejde mi moc jesť lebo to nie je kam dávať Okrem toho stolicu mám dva krát za den čiže to filtrujem ako dabel a vždy ked sa najem nie je mi dva krát dobre ale ostva to vo mne len ten pocit...podľa mna teraz zažíva to čo som cele tehu nemala

zuzika30
13. apr 2011

@andysok dnes ctg dopadlo dobre ale dal si ma zavolat Dr. a ten na mna spustil, ze ci som na IVF chcela dvojicky, ze preco mi dali dve vajicka , ze je to velke riziko cakat dvojicky, no uz mam toho po krk , teraz mi to ide rozpravat ked sme cele tehu pekne v pohode zvladli, potom o 11tej som isla k tomu primarovi nech sa vyjadry k porodu, on ma stale nechapal ze preco som tam prisla a co po nom chcem, no citim sa ako debil ☹ , odbil ma ze to sa vsetko uvidi ked zacnem rodit ,ale to som presne nechcela, preco sa niekde da naplanovat porod v 38tt sekciou a niekde inde je clovek za debila, alebo toho ziadam privela , ja mam len strach aby sa nieco neprihodilo a ich lajdackostou sa nieco zle stalo, stale si opakujem, ze keby bolo babatkam zle ,tak sa pytaju na svet, ☹ akosi to neviem prezut

slivocka
13. apr 2011

@zuzika30 ☹ a oni su normálni inak ? prečo ti take rozpravaju, nie aby ta podporili ale takto 😔 a to maš teraz čakať keď to na teba príde ? 😕

lucia.kl
13. apr 2011

@zuzika30 to sú nejaký debili tí dr.. tak s týmto som sa ešte nestretla, nikde... ty asi nemáš zazmluvneného lekára, že?? asi by sa k tebe v tedy správali inač... o tebe sa asi tak ako o mne bude rozhodovať na poslednu chvílu - hlavne aby to prišlo na teba cez deň, ja som začala rodiť v noci, takže ma odchytila služba na nočnej, no možno bolo aj to dobré, lebo tam bol docela klud, porodilo nás asi 6 😀

lucia.kl
13. apr 2011

@slivocka aj ja som čakala až to na mňa príde a rozhodovalo sa o pôrode až v nemocnici na príjme...

andysok
13. apr 2011

@zuzika30 naozja prijemny pristup dr......nemal asi dobru noc chlapec............ a kde ti to hovoril? To je dr.z poradne? Neboj sa, viem , že dobre psycho dr. zanechal co sa pocitu tyka, ale ber ho z rezervou, mas to za par....a nemoze ty vytocit daky doktorko, ktorý nema svoj den....Co si vpbec dovoluje ta stresovat tym, ze je riziko cakat dve, ako keby sme to nevedeli, ale o rizikach v 36 tyzdni by som uz ani moc nehpovorila, vsetko zalezi od polohy plodu, v tomto momente by mal uz 100% vediet ako sa bude rodit.......cize ta nechavaju na cakacke, doma, kym sa akoze nespusti porod sam? Ale na druhej strane by to znamenalo, ze je vsetko ok.......deti polohou dolu a placenta aj prietoky OK.....vies aky su dr..........ked sa nepytas, nepovedia..............tak to cele radcej ber pozitivne...ja som sa vcera pytala dr.ze aky je predpoklad ze sa este otocia a ona ze uz sa neotocia, ze jasna sekcia...................

slivocka
13. apr 2011

@lucia.kl 😕 vazne? 😕 no ešte neviem čo čaka mna 😔

andysok
13. apr 2011

@lucia.kl vcera mi dr.petrova hovorila (to je ta co ta rodila) ze minule mali sexi sluzbu, 15 pôrodov za noc.............

dracik1
13. apr 2011

@zuzika30 , zuzi, to mi je luto, ze sa takto k tebe spravaju 😔 a odkial si? ja neviem, ja som tiez nemala zazmluvneneho lekara...to som sa dohodla az tesne pred porodom a v nemocke sa spravali ku mne perfektne...ani domov ma nechceli pustit, aby som nebodaj neporodila, tak neviem...neboj sa, nic zle sa neprihodi, ved preco aj? ? a vobec nie je pravda, ze ak bude babatkam zle , vypytaju sa...praveze sa vypytaju, ked bude ich cas 😉 jedine, co ti mozem poradit, ak nechces tahat do vysokeho tyzdna, tak sa nesetri a dvojky sa vypytaju same...ale este mas cas urcite aspon tyzden, drzim palce 😉

zuzika30
13. apr 2011

@slivocka ano mam cakat, vies vsak vsetky maminy cakaju na termin, ale pri dvojickach som myslela ze to nejak podchytia 😒 aby sa male mali dobre , aby sa mamina dlho netrapila , ved tento koniec je ozaj uz narocny, ci to si musi kazdy lekara zaplatit, aby bolo o neho postarane, joj ale som nastvana 😢

slivocka
13. apr 2011

@zuzika30 ja si tiež nebudem platiť doktora, mam sice znameho primara na gynekologii ale pyta si 600 euro...tak nech zabudne, tolko mam bude stať kočik 😔 no hrôza, asi to čaka aj mna, taky prístup. Verim že si naštvana, držím palce 😉

dracik1
13. apr 2011

@andysok , 15 porodov za noc..no zbohom 😀 a to v Ruzinove? al. na antolskej? a deti sa mozu otocit aj neskor, moje sa otocili dole hlavou v 35tt 😉 ....v 37tt som sa zacala otvarat a lekari ma asi uz chceli mat z krku...moj doki chcel vecer stihnut koncert Santanu , takze som isla cisarakom 😀 ...no, kto by cakal, kym porodim normalne? aj tak sa koncert nekonal, lebo ako sa moje dvojky rodili v BA sa strhla veterna smršť a koncert odvolali 😀 😀 😀

zuzika30
13. apr 2011

@andysok no vidis ja mam jedno dolu hlavkou a druhe priecne ,preto mal povedat ako sa bude rodit pripadne ma este "pozvat" na kontrolu , alebo nieco......

andysok
13. apr 2011

@dracik1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 takze Sanata.....V Ruzinove mali 15 porpodov veru, no keby henten chumaj byvali Zajac nezrusil porodnice inak by sa nam teraz rodilo....ale to je tak ked tam sedi teoretik......ale s tym nic neurobime 🙂 Moje deturence sa urcite neotocia lebo su.........boze je na to aj taky termin..........proste ked by vysiel jeden , ten druhy by sa tam "šprajcol" cize urcite sekcia........Dufam ze aj ja ked pojdem rodit , bude daka akcoska vecer aby som porodila este cez den 😀 😀 😀 😀

zuzika30
13. apr 2011

@lucia.kl zazmluvneneho lekara nemam , ja im proste nebudem platit za ich robotu , je fakt ze keby sme mali viac penazi tak mozno by som hovorila inbak , ale lekar 165e, manzel pri porode 33e, epidural 100e co kradnem 😅

andysok
13. apr 2011

@zuzika30 a kde si to bola?

andysok
13. apr 2011

@zuzika30 inak u nas sme sa s muzom dohodli ze priamo pri porode nebude ale hned bude moct byt pri nas.....

zuzika30
13. apr 2011

@dracik1 veru potom uz ziadne setrenie umyjem okna a znasilnim muza 😀

zuzika30
13. apr 2011

@andysok ja som z Martina takze tu na porodnici, ale mi tu nemame ani nijaku ambulanciu pre rizikove tehot. , takze na prijmovej ambul., tu sa rizikovym tehot. zaobera len obvodny gynekolog nic viac

cherryl
13. apr 2011

@dracik1
@slivocka ja mám tiež dilemu zazmluvniť a deti sa narodia podľa toho ako" pán doktor" bude mať čas dopíse nas ako bod programu za XXX eur aby sme mu nahodou nenarusovali alebo nezazmluvniť a odrodiť keď to príde , 🤐

zuzika30
13. apr 2011

@andysok budes mat sekciu v spinaly alebo v celkovej narkoze?

andysok
13. apr 2011

@zuzika30 sesternicu mam z Martina resp z Vrutok ta ma dve deturence ale nie dvojicky je tam cca 2,3, roky rozdiel a spominala mi ze bola spokojna, ale asi mala len stastie......jedina moznost ako byt sledovana......ozaj sa slahnut do nemocnice od napriklad 38 tyzdna, .....tak by bola istota..........

slivocka
13. apr 2011

@cherryl ako píše zuzika, je to ich práca...dostavaju plat. mne tiež k platu nikto nič neda, akurat tak čokoladu raz za rok 😅 ine je ako podakovanie , radsej dať potom nejaku flašu alebo sestričkam ked sa budu starať , ako do predu a nevieš čo ťa čaka 😔

andysok
13. apr 2011

@zuzika30 fuuuuha to este neviem.....ty co myslis co je lepsie a od coho to zaleziii

cherryl
13. apr 2011

@slivocka ja uz trezviem aj zo sukromnej gyn.starostlivosti 😒 rozhodli sme sa ist tymto smerom ale nic nadstandartne na nej nevidim okrem uctov ktore za nu platím 😒 a potom mi ten isty lekar zacne hovorit este aj o zazmluvneni 😠

zuzika30
13. apr 2011

A nieco veselsie: v noci sa mi snivalo ,ze sa mi mali narodil skor a mala este ze musela ostat v brusku, mali bol taky pokakoseny ,isla som ho prebalit ale som bola taka nemotorna ,ze bol celi zafulany od hovienok az vo vlaskoch, isla som ho umyt a nehala som ho na posteli a isla som prec , ked som prisla tak bolo take chuda studene , som sa ho spytala ze co mu je a on ze zima (moje deti budu uz aj rozpravat 😀 ), potom som sa zrazu bola byciklovat az som si uvedomila ze ja mam dieta doma , tak som k nemu bezala a on jedol pecenu buchtu, tak som ho isla kojit a mlieko vsade striekalo cely bol zase spinavy, tak som si pomyslela ze preto mi vseci vraveli ze musim mat dostatok veciciek, ze budem casto prezliekat, no riadne psycho, vsak ma to v tych snoch natrenuje a ze materinsky instinkt 😀

dracik1
13. apr 2011

@zuzika30 😀 , len si prosim ta davaj pozor, by sa ti nestal nejaky uraz...ale s tym znasilnenim muza to je super napad 😀 a asi najbezpecnejsi 😀 😀 😀
ja neviem, ja som si lekara zazmluvnila, bol ku mne Ok, rychlo ma odrodil, vsetko bez problemov, dokonca muza pustil na salu, ked ma zasivali..ja som bola spokojna...keby som rodila este raz, tak urcite si ho zaplatim...ja som zasa usetrila na takych veciach, ze sme napr. nekupovali kos na plienky, ziadny drahy kocik, ziadne znackove veci, topanocky a podobne...........ale kamoska rodila dvojky bez zazmluvneneho lekara a bola veeeelmi spokojna

andysok
13. apr 2011

@zuzika30 😀 😀 😀 😀 😀 FUUUU ake psycho sny, ....to by sal dobry Fredy Kruger natocit / neviem ci si pamatas ten horor/.....ein zwei Fredy komm zu bei,drei, vier Fredy ist schon hier 😀 😀 , mne sa este vobec s deckami nesnivalo........ani o tehu...az sa mi to nezda...ale tiez mavam pekne psycho scenare