Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

in131
18. jan 2012

@brita sme v rovnakom tyzdni. Cakas dvojky?? Vracas? Ja kazdy den

parvitas
18. jan 2012

baby, ako sa blíži veľké finále, tak ma začali nenormálne bolieť kĺby, hlavne na ľavej ruke. neviem poriadne zohnúť prsty a ani zavrieť ruku v päsť... a otvoriť fľašu s vrchnákom je nadľudský výkon, aj kľučky na dverách mi robia problém... dr. mi len povedal, že to prejde... a mám ďalej brať železo, magnézium a ešte čosi, čo ma má udržať ako kinderko... čo hovorili vám? @dibik ty asi vies, o com hovorim...

brita
18. jan 2012

@in131 Ahojky, jeej, to je super, ze mam dalsiu spriaznenu "dvojickovu" dusicku! 😉 Nie, nevraciam, len vzdy vecer mi v krku stoji jedlo, teda je to taky pocit, dost neprijemne, trochu akoby na vracanie, ale ani raz som nevracala. Av bruchu mam take kadejake divne pocity, ak chrbat ma pobolieva a poobede si vzdy pospim.

mirfa
18. jan 2012

@alenocka11 no menší mal 2220 g a väčší 2550 g v deň keď nás prepúšťali a boli sme tam asi 6 týždňov. nás trocha pribrzdila infekcia, ktorú dostal ten menší, vtedy aj chvíľu postál na váhe a pomalšie priberal ☹ ale zas na druhej strane, pustili nás mesiac pred tým, ako som mala mať pôvodný termín pôrodu 🙂 ešte ich máte v inkubátoroch?

alenocka11
18. jan 2012

@mirfa už od včerajška sú spolu... v inkubátoroch už nie sú, ale veľmi pomaličky priberajú... ☹ lebo nemôžeme mliečko, tak sú len na sójovom... ☹ som zvedavá, že do kedy tam budú naše bambuľky... už aby sme ich mali domka, lebo veľká sestra sa ich už nemôže dočkať... a vidí ich len na fotkách... ju tam ešte nechcú pustiť, tak je z toho smutná... ☹

gemini2
18. jan 2012

@alenocka11 to zbehne ako voda....aj moji boli v inkubatoroch a prepustili nas po mesiaci.... 😀
drzim palce a prajem vela zdravicka.... 🙂

meusicka
18. jan 2012

@alenocka11 drzim palce aby deticky zacali co najskor priberat. nase tiez stali na vahe a potom jeden den sup pribrali a dalsie dva zase stali na vahe a potom sa to zacalo postupne kazdym dnom zlepsovat. vedeli viac aj spapat a tak sa na ne viac aj lepilo. aj pre mna bolo najhorsie to cakanie a hlavne ked som musela babatka pred a po kazdom kojeni vazit, kolko spapali. bolo to ako dalsia diplomovka, pripadala som si ako debil. ale teraz sme uz doma a a ja kazdym dnom vidim ako sa im gulatia zadocky 😀 takze len vydrzat i ked to nie je jednoduche. 🙂

dibik
18. jan 2012

@parvitas no jasne, ze viem, o com hovoris 🙂. mne musel ku koncu flase otvarat drahy 🙂. ale naozaj len treba vydrzat, hned po porode to zmizlo same od seba. asi ti bambule tiez na nieco tlacia. mne sa kazdy divil, ked som to s tymi klbmi na prstoch hovorila, ale mala to aj svagrina, takze to asi bude normalne.

parvitas
18. jan 2012

@dibik viem, musim sa s tym zmierit. ale fest to boli. naposledy, ked sme sa stretli, tak to bolo este v pohode, len tak obcas. teraz je to uz neutichajuca bolest vystrelujuca z klbov psrtov do dlane a vyssie k laktu az do ramena... ☹

schaja
18. jan 2012

@brita ano na ten prispevek mas narok na obe deticky- ja som dostala 2 x prispevok a este prispevok pri narodeni 2 a viac deti je to 1811- takze potesi. o tom ci s tebou mozeostat na materskej este niekto som nic nepocula - neviem o tom. ale tusim mas narok na vyssiu matersku - ale nie som si ista- lebo ja som v Anglicku

mirfa
18. jan 2012

@parvitas ani ja som nevedela prstami hybat.... najhorsie to bolo rano 🙂 mne to zacalo asi v tom 26 tyzdni a skoncilo asi tak 2 tyzd. po porode 🙂

brita
18. jan 2012

@schaja Dakujem pekne za info. 😉

mirfa
18. jan 2012

@alenocka11 uvidis, rychlo to utecie... nas ked pustali ani sa mi nezdalo ze sme tam boli tak dlho 🙂 preco nemozu normalne mliecko? nerobi im dobre?

margaretka3
18. jan 2012

@tina1979 Ahojte mamičky 🙂) ....my máme už celkom pekný režim, čo sa týka spánku, asi druhý týžden mi začali spať na dva krát a to vstávajú okolo siedmej ráno a potom idú o desiatej, pospia dve hodinky, ako kedy a potom už ideme okolo druhej-tretej von a pospia v kočíku tak do štvrtej-pol piatej, večer spia o pol ôsmej, no v noci spia na nič, stále sa kojíme a každú chvílu su hore, ale nemyslím, že je to hlad, lebo pri mne v posteli su kľudné, tak ich celú noc prenášam, lebo nechcem, aby spali s nami...🙂))

alenocka11
18. jan 2012

@mirfa ahoj... no majú galaktozémiu... takže nič mliečne... ešte robia testy a uvidíme, ale je to doživotná diéta... ☹ takže budeme to mať dosť ťažké... s manželom sme boli nosičmi, no a naše deti to dostali... ☹ no tak dúfam, že všetko bude dobré... veď určite budem informovať...

mamoka4
18. jan 2012

@parvitas Waaaauuu, máš kráásny týždeň!!! 🙂 😉 Keby to už hocikedy prišlo si za vodou .... ja som tieto problémy nemala, ale nevedela som spať...baby mi tlačili na plúca...rebrá...a panva ma bolela ešte 6 mes. po pôrode...inak ja mám až teraz 10 mes. PO pocit, že moje telo sa dostáva do svojej podoby...schudla som rýchlo aby všetko ma dllllho bolelo....držím palce...už to máš zapár...teším sa na nové dvojčiatka!! 🙂
@margaretka3 Ahoj, aj moje dievčatá, zle spávajú a to už majú 10 a pol mes....tiež ich spále kojím, ale v noci som im začala dávať SUNAR a po nom prespia krásnych 5 h. 😎 🙂 a to večer pred spaním dostanú kašu a kojenie. Naše spia už iba 1 x denne od 12 h - 14 h. a to len vo svojich postielkach...takže tiez uz máme svoj režim.
@brita
@in131 VÍTAM Vás v klube dvojičiek...a prajem dlllhé a bezproblémové tehulkovanie! 🙂

parvitas
19. jan 2012

@mamoka4 ďakujem. dúfam,ž e to ešte potiahnem ďalej 🙂
10 mesiacov? to sa aj hovorí, že žena sa dostáva do formy približne za rovnaký čas, ako bola tehotná 😀 , tak ty to tiež potvrdzuješ 😉

parvitas
19. jan 2012

@mirfa tak sa mám na čo tešiť...
keby som nemala dcérku, tak sa tým netrápim toľko, len som ako ľavá... 😒

tina1979
19. jan 2012

@margaretka3 A ako ich ukladas o tej 10 spat ?

margaretka3
19. jan 2012

@mamoka4 Ahoj mamoka, no presne teba som sa chcela opýtať ako spia tvoje baby...takže sme na to rovnako, tiež večer vypijú kašu alebo nutrilon a o dve hodiny už čvirikajú a tak to ide až do rána, tak som niekedy hore každú hodinu, lebo raz jedna a potom druhá...ale skúsim im dať tiež v noci nutrilon, urobím s nimi ďalší experiment 🙂...aj naše spia v postielkach, už sa nedá, aby som ich nechala v obývačke alebo detskej, lebo si raz dva zvyknú a potom im nedám rady, my sme do vianoc spali v perinkách, už som to zrušila a pekne sa naučili spať, trošku sa vyplakali a už je dobre....praje ti všetko dobré...pa

margaretka3
19. jan 2012

@tina1979 Tinka naše baby boli dlho naučené spať v perinke asi do Vianoc a potom som povedala dosť a začala som ich ukladať každú do svojej postielky, dávam ich nabok, medzi rúčky im dám maličky vankúšik, aby sa nebudili rúčkami, to sa mi osvedčilo i pri starších dcérach, niektoré detičky si radi požmolkajú v rúčkach plienočku alebo niečo, to ich ukľudní, trošku ich potľapkám po dupe, ale teraz už zaspia, stačí ich pár krát pohladkať....no jasné, že to nebolo hneď, prvý deň veľmi plakali, druhý menej...a na tretí už bolo super, len treba vydržať a nevyberať ich za každým zaplakaním..🙂....už musíš sama odsledovať aj kedy sú unavené, lebo každé babatko je iné...niektoré spia častejšie, ale kratšie, iné zas dlhšie a stačí im 1-2x. Tvojim ešte asi treba 3x, lebo my spíme 2x asi druhý týždeň, niekedy vydržať do večera je tiež drina..🙂 ...prajem ti veľa úspechov..🙂

magdi21
19. jan 2012

ahojte, čakám dvojičky, som v 15 tt a žiadne kilo navrch, myslíte že je to o.k?

dibik
19. jan 2012

@margaretka3 ahoj, citam, ze ste dlho spavali v perinkach. ako sa ti tak dlho do periniek vosli? nase tiez v noci spia len v perinkach, bez nich su strasne nekludne. asi ich to ukludnuje, ked su zavinute a hlavne si tak asi vedia aj viacej udrzat teplo. len uz teraz neviem, co budeme robit o chvilu, ked sa do nich nevojdu 🙂.

mamoka4
19. jan 2012

@margaretka3 Ahoj...to ste tak dlllho vydžali v perinkách...moje baby mali polročné 6,8 kg 🙂 teraz majú 9 kg...a aj podla naše Dr. su na dvojčatá dost velke... 😉 Teraz máme taký režim, že spia od 12 h. tak 1,5 h. az 2 h....a vydržia az do 20 h. Ja im dávam kašu klasicky lyzickou uz od 6 mes. kupanie, masaz...+ kojenie a spime teraz do 01 h. ...potom dám Sunar a opat spia do 6-7 h. ale takto to je asi len 2 tyz....Inak zisitla som že najlepšie spia, ked je vypnuté kurenie v izbe...nase nemozu byt v spacich vakoch...lebo lozia a chodia v postielke a potkli by sa...tak su prekryte dekou...a spokojné...modlim sa, aby nám tento rezim vydržal aspon do jari...potom s nimi budem viac vonku.
A ako to zvládas so staršími dievčatami? Moj syn chodi domov o 13 h. zo školy..naučime sa ..ide sám na kružky a potom o 15 h. idem do školky po Sofiu...od septembra bude už školáčka... 🙂 ale mám taký pocit, že od jesene sme sa tak znormalizovali....a všetko frčí v normále...dokonca ma už tie moje 4 deti ani tam neunavujú ako na začiatku..asi je to zvyk. 😉

mamoka4
19. jan 2012

@magdi21 Ahoj, vitaj medzi dvojičkovými maminami...pokial ti byva zle...nemusis este priberat..dolezite je, že bábatka rovnako rastu. A kedy ti zistili, že čakáš dvojičky?

meusicka
19. jan 2012

@parvitas sa cudujem ze kazdy sa tomu divi, ze ta bolia tie male klby, lebo mna sa endokrinologicka pri kazdej navsteve presne na to pytala 😕

ivikli
19. jan 2012

@magdi21 ja som schudla 3 kg po otehotneni a dohanala som ich 4 mesiace. a sme tu 🙂 pokial deticky rastu ako maju, malo by to byt ok.

betina1984
19. jan 2012

@magdi21 je to OK, nie je treba veľa nabrať. Ja pri dvojčatách na začiatku schudla 2,5 kg, priberať som začala až okolo 20 tt., a aj to len 7,5 kg. Z pôrodnice som išla o 15 kg ľahšia.

betina1984
19. jan 2012

Mamičky dvojičiek, kedy Vám bábätká nabrali "režim" a začali spinkávať 2x denne, doobeda a poobede? zatiaľ chodím von len raz, buď okolo 9.30, alebo potom okolo 12.00, chcela by som chodiť raz doobeda a raz poobede. Už si nepamätám, ako to bolo pri malej, kedy mi začala spinkávať 2x. Moji zatiaľ spia od tej 5.00 do 7.00-8.00, potom okolo 10.00-10.30, pak 13.30-14.00 a potom 17.00-18.00.

gemini2
19. jan 2012

len aby sa nezabudlo--- mandarinka55 je podvodnicka a jej vcera narodene dvojicky maju v skutocnosti dva roky!!!!!