Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
15. jún 2011

@andysok Ahoj, to či treba bábo budit zaleži ako Ti priberajú, či mali žltačku...atld. Ak áno, je dobre, takého malinké bábatka budiť cca kazde 3-4 h. po nejakom čase 4 tyz. mozes nechat spat aj dlhsie. 😉 A ked si odstriekas mliecko,nestriekati moc, ze maju malinki problem prehltat...to byva dovod preco babatka uz nechcu alebo zle saju. Prve tyzdne som si mliecko odsala dala do striekacky a postupne im ho pomalicky striekala do pusinky...takto sa neunavili a priberali, od 2 - 3 tyz. sa iba kojime az do teraz a v piatok budu mat baby 3 apol mes a váhu 5,6 kg. 🙂

andysok
15. jún 2011

@mamoka4 a kolko si im prosim ta davala v jednej davke do tych 3 tyzdnov?

andysok
15. jún 2011

@mamoka4 perfis vahy gratulujem 🙂 a dakujem velmi za radu....slecna papa krasne ale mlady panko je akysi spavy ☹ a mala vyzdauje prikrm tiez to moze byt koli tomu ze to mliecko strieka kade tade :-/

modra
15. jún 2011

@janette77 to fakt ti prespia celu noc? No to je moj sen 🙂 he he aby tak prespali.. Aj teraz sice pekne v noci spia ale musime niekolko krat vstavat teda kazde tie 3 hodky 🙂 no musime si pockat..

mamoka4
15. jún 2011

@andysok Ahoj, a ten prikrm im davas umele mlieko? Ak mas vela svojho mliecka, odstriekaj si cca 15 ml a daj im to postupne, nech pomalicky prehltaju, a potom ich skus prilozit k prsniku, nech cuckaju. Priprav sa na to, ze prvých 6 týž. bude ťažkých, vydrž kojiť možno bude potrebné aj 15 x denne v malých dávkach, ale mliečko sa Ti bude tvorit a budes kojit. Ked nemusis nepridavat ziadne umele mliecko. Mna v porodke strasili 😖 😢 že kojit dvojičky nebudem moct, lebo to je vela a prvé týždne sme bojovali...a dodnes baby nepapali nic ine ako mliecko. Ak mas vela mlieka, moze to byt problém ... skusim ti pozriet jeden clanok niekde somo tomto čítala ako na to. 😉

mamoka4
15. jún 2011

@modra Aj moje baby prespia celu noc, o 21 h. same zaspia a medzi 5-6 h. sa zobudzaju.... 🙂 Ale boli casy, ked sme boli v noci hore aj 10 x. 😒 Uvidís, ked budu take 8-10 ytz. vsetko sa zacne zlepšovat. 😉

mamoka4
15. jún 2011

@andysok A kolko vážili tovje detičky pri narodení? Pozrela som tvoj pas. A oni maju týždeň...tak ta rýchlo pustili domomv.... 🙂

janette77
15. jún 2011

@modra Ahoj, ano pekne prespinkaju od 23:00 do 7:00 minimum, do 8:30 maximalne. Ale aj vy raz tak budete buvat, neboj, este mas malinke babulky. To aj nasi v ich veku boli hore kazde 3 hodky a tazsie aj zaspavali...🙂

andysok
15. jún 2011

@mamoka4 veru rychlo mali 2590 a 2700 ale schudli a maly vobec nechce jest, baba ta by jedla stale....prave to je problem, neviem im dat malu davku lebo potom su nekludne ☹ nemam vela mliecka ale snazim sa odstrekovat z dovodu aby som podporila tvorbu.....predstav si ani moje materske mlieko ten maly nevypil proste spi spi spi......

tina1979
16. jún 2011

Baby, a ked vam babatka v noci spinkaju tak krasne , nebudite ich na kojenie v noci ?
A este otazka, ked odsavate , aku odsavacku pouzivate ? aku odporucate a co radsej nie ? To si tie potrebujem kupit skor ako sa babatka narodia 🙂

modra
16. jún 2011

@mamoka4
@janette77 tak baby ste ma uzasne povzbudili 🙂
wery ten zahustovac asi fakt funguje lebo uz prestali grckat ani sa im nevracia tak to mlieko a aj zacali menej protestovat vecer.. dufam ze to vydrzi..

Inak som sa objednala na tie klbiky a sestricka povedala ze najvyssi cas tak neviem co ten doktor zaspal alebo co.. 🙂

janette77
16. jún 2011

@modra Ahoj, som rada.🙂 Podla mna, kazde obdobie s drobcami ma svoje caro, aj cez to otukavanie si treba prejst, aj tam sa tvori puto. 🙂
Nasi spali zase od vcera 23:00 - Misku som krmila 7:45 a Michal by spal aj do desiatej, len som ho 9:15 zobudila, aby mi vychadzalo potom papanie narovnako.
Co sa klbikov tyka, my sme boli prvykrat ako stvortyzdnovi, boli sme uz aj dalsikrat ako takmer 4-mesacni a znovu mame ist o pol roka.

mamoka4
16. jún 2011

@tina1979 Ahoj, nie bábatka netreba budiť. Budia sa jedine tie, ktoré sa narodia predčastne, maju veľmi nízku váhu pod 2500 g a ktoré mali žltačku. Nemali by spinkať viac ako 4 h. vkuse. 😉 Určite Ti odporúčam zobrať odsávačku uždo pôrodnice, 2 deňTi nabehne mliečko, tak aby si ho mohla odsávať, a zaroven stimulovala prsnik a tvorbu mliecka. Ja som pri všetkých detoch používala ručnu odsávačku zn. MEDELA.

A práve som včera rátala syna som kojila 17 mes., dceru 15 mes....dvojicky uz 3,5 mes. ....ved to su vyše 3 r. života len kojenia. 😀

janette77
16. jún 2011

@tina1979 Ahoj, odsavacku si rozhodne nekupuj vopred. Ja som tu chybu urobila a pouzila som ju len parkrat, kedze mi, zial, odislo mliecko po 3.-dnovych 40-kach horuckach. Teraz ju ma pozicanu kamoska, ale ta ma abnormalne vela mliecka, takze jej nevyhovuje - mala som manualnu AVENT-ku. Kupu odsavacky si radsej nechaj az na obdobie po porode. Budes uz vediet, ako na tom si.
A v porodkach maju, pocas pobytu Ti isto zapozicaju. A neviem, odkial si, ale na Kramaroch sa da rovno aj kupit na oddeleni 6nedelia.
Drzim palceky.
K nocnemu kojeniu sa teda neviem vyjadrit, verim, ze sa ozvu maminky, ale skor si myslim, ze babatka si same zapytaju. 🙂

janette77
16. jún 2011

@modra chcela som napisat - 8:15 som budila Miska, hned ako som nakrmila Michaelku, aby mi potom papanie vychadzalo narovnako....

modra
16. jún 2011

@mamoka4 ja to potom nechapem niekto hovori ze treba budit niekto ze nie.. uz mam v tom chaos..

margaretka3
16. jún 2011

@andysok Andy a nemá drobček ešte žltačku? Alebo nie je anemicky? Nemala si málo železa počas tehu? Lebo aj z toho môže byť spaví....skús sa poradiť s pediatrom....

margaretka3
16. jún 2011

Ináč k tej odsávačke, ja tiež odporúčam zobrať už do pôrodnice, lebo čím viac sa bude z prsníka odsávať, tým viac sa stimuluje tvorba mlieka. Pri prvej dcére som to nevedela, nikto mi neporadil a preto naše kojenie aj skoro skončilo, lebo keď som nabehla na tú nemocničnú odsávačku, tak som akurát tak plakala....pri druhej dcére som mala tiež tú čo píše mamoka a super, ani zápal som nemala, treba len trpezlivosť.....

mamoka4
16. jún 2011

@modra Určite nebudiť....ale poviem to takto, tu na MK aroznych knihach mozes ziskat len ako taku teoriu...pripadne sa z niektorých príspevkov aj vystrasit. 😀 Ale realita s tvojimi dvojickami moze byt uuuplne ina, neboj babatka budes citit co im je dobre, kedy ich mas budit, dat im papat... 😉 Ja som vela citala a teraz si veci robim podla seba.

mamoka4
16. jún 2011

@margaretka3 Jééj, ty uz si tiez v peknom tyzdni ešte vydržať aspon do 1. jula....a uz budes za vodou. 😉

andysok
16. jún 2011

@margaretka3 ďakujem zelezo beriem a dnes ideme k pediatricke ;) tak uvidíme ;)

wera
16. jún 2011

@modra jej no tak to sa teším že Vám ten zahuťovač mliečka tiež pomohol 🙂 a volala si aj pediatričke či je s tým okey?
a čo sa týka toho budenia, tak ja drobcov na papanie nebudím, povedali mi že netreba že oni sa zobudia keď sú hladné a je to tak... 🙂 už druhú noc spali skoro 6 hodín v kuse 😀 zlatíčka moje 😉
ja som drobčekov budila na papanie len v nemocke keď mali žltačku a aby priberali 😉

modra
16. jún 2011

@wera tak ja to nechapem.. lebo ked ich nenakrmim kazde 3hodky tak nemaju svoj rezim.. a potom sa budia aj same kazde 2,5 hodiny.. ja by som bola rada keby spali aspon 4 hodky ale to je len asi daleka buducnost 🙂

wera
16. jún 2011

@modra tak asi potrebujú papať častejšie, ale veď ono sa to postupe upraví 😉
a koľko mliečka im dávaš teraz?

pitipitipa
16. jún 2011

ahojte mamicky...chcem sa spytat, tie ktore ste dali ockovat drobcov proti tbc....nasi boli ockovany pred 7tt...a predvcerom som si vsimla, ze dankovi to tam vyzera ako hnisavy pupak...a samko ma pod kozou akoby bobulu, ked mu dam prst nato, tak citim akoby bobulu...jemu to nehnisa..mozno uz hnisalo a ja som si to nevsimla..ale je to normalne aby po 7tt od ockovania to hnisalo??ved to malo vtedy ked ho ockovali, ci nie???
a este sa chcem spytat, mamiciek predcasniatok...kedy ste zacali so zeleninou a tak?? v 4 mesiacoch ci az neskor?? nech sa uz psychicky pripravim...heheh.. 😀

pitipitipa
16. jún 2011

oh boze, ako vam v dobrom zavidim, ked vam drobci spia tak dlho...moji cez den jedia kazdu hodinu asi 50ml...potom mi zaspia a ani toho pana nebudu tahat..takze ich necham spat...a zobudia sa o hodinu akoby nikdy nejedli, zas si vytiahnu po 50ml...a chrrrrrrrrrrrrr...a takto je to do vecera...okupeme sa...to uz je ozajstny vreskot...zjedia od 120ml do 180ml...ako kedy...a spia..ale len 3 hod...o polnoci mi zjedia dalsich 100ml...no ale uz k ranu zacinaju zo svojimi 50ml kazdu hodinu a pol...a ked je uz 10hodin tak kazdu hodinu...nic nerobim len krmim...no ale priberaju... mame uz 4,300g... 😎 ja uz cakam, kedy budem moct davat na noc krupicovu kasu 😀 😀 😀 aby spali celuuuuuuuuuuu noc...

juliagregor
16. jún 2011

babulky moji spali celú noc v 21 mesiacoch 😎
neporovnávajte si deti, lebo sa zbláznite...mne to trvalo, kým som ich brala takí akí sú...moji su také bobátka bábätká aj ked budu mať už 3 roky...
prajem maminkám a detičká hlavne zdravíčko 😎

už sa neozývam, nemám kedy...semtam prečítam

lucia.kl
16. jún 2011

@pitipitipa nám zahnisalo očkovanie dva mesiace po, obom, boli sme na plúcnom a tam im to čistili, ak by to hnisalo aj tomu druhému, tak si to určite všimneš, je to nepriehladnutelné...
a neboj, aj režim jedenia a spania sa časom upraví...

pitipitipa
16. jún 2011

@lucia.kl lucka, dakujem za ukludnenie...uz som sa bala, ze ma nejaku reakciu...chvala bohu...uff..ale som si vydychla...
no s tym rezimom...viem viem...casom sa to upravi...ale vies, ked citam ake super spanie maju ine babatka...tak aj mne by sa take ziadalo... 😅 no ale co uz... hlavne, ze sme zdravi.. 😉

smejko
16. jún 2011

@tina1979 Ahojki, ja som mala pozicanu rucnu avent, najprv mi to vobec neslo, odstriekavala som si len "rukami" a potom ked sa to spustilo, tak som si kupila radsej elektricku avent a som velmi spokojna. Moji mali su tiez obcas lenivi tahat z prsnika, mam "nemozne" prsia resp. bradavky, takze si musim trosku pomahat, aby sa im vosli do pusinky. Samko je jedosko, ten ked mu mliecko hned netecie do papulky, tak zacne strasne plakat. tomu dam vzdy najprv trosku z flasky a potom sa uz pricucne aj na mna 🙂