Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
11. jan 2010

dia máš IP

ahojte ja čítam, ale nestíham písať 😉

dia..
11. jan 2010

Alienka dakujem

rosienka
11. jan 2010

ahojte dvojkovky!

tak moje predtuchy a nervozita z neistoty sa potvrdili...v sobotu som si po troch tyzdnoch vydupala vysetrenie a dnes vysvitlo, ze to bolo "nedorozumenie", ze som nedoslala termin, ze normalne davaju po dvoch tyzdnoch... 😠 takze dobre, ze som sa ozvala, inak by som sa dalej zuhrila v nevedomosti. takze nam jeden malicky pampusik to zial vzdal ☹ , prestal rast uz v tom 9tt po poslednej kontrole, ale zato druhy to cele vynahradil, krasne rastie a vyvija sa a velmi dobre vyzera 😵 😵 😵

tak vas tu v temicke opustim, nebolo dopriate narodit sa aj druhemu chrustikovi, ale asi to tak malo byt a je to mozno aj lepsie....az na to, ze si tie procedury budeme musiet zase zopakovat 😕

majte sa tu dobre, drzim palce buducim mamickam dvojok nech vsetko dobre dopadne a dakujem za podporu aj terajsim mamickam 😉

tintin
11. jan 2010

rosienka drzim palce aby si mala pohodove tehotenstvo a ako vysledok krasne babo 🙂

mir13
11. jan 2010

Rosienka, drzim palce druhemu chrustikovi, nech poriadne rastie a narodi sa v temine v zdravi a krase 🙂

tintin
11. jan 2010

Murkaa aj aj mam lekarku z Ruzinova, u koho si rodila? mala si malych v dvoch posielkach? sestricky su stale take "ochotne" ako ked som tam bola ja? Super, ze to tak tvoj syncek dobre zvlada, na to ze je chalan si myslim, ze fajn 😉 a s tym tichom, no to asi nemozeme ocakavat aby pri babatkach sepkali, chudatka, su druhe v poradi,musia si zvykat. To je osud druhorodenych 😉

Alienka hadam mi budu pomahat, mamina by mala byt od septembra uz na dochodku..aj ked este bude trochu v skole pracovat, uz je psychicky pripravena, ze mi bude pomahat 😅 a svokrovci su uz tiez na dochodku...takze hadam sa pomoc najde. Kristinka urcite nepatri medzi kludne deti, je to taky sibal uz od narodenia stale vymyslala. tak dufam, ze surodencov bude brat pozitivne. uz vie, ze ma mamina v brusku babatka a hovori, ze ich bude hojdat 😵

julietka
11. jan 2010

tintin kuk IP

tintin
11. jan 2010

Julietka teraz pre zmenu kuk ty IP 😉

murkaa
11. jan 2010

tintin, napisala som ti IP.
Inac deticky som mala v jednej postielke a dali nam monitor dychania. Pre obidvoch, ako predcasne narodenym. Tak som ich len pretacala napriec, lebo vedla seba sa tie platne nezmestili.
Sestricky - gynekologicke? Ak nemas problem - nevidis ich.
A detske? - fajn, nemala som s nimi problem - chvalili nas, lebo som ich kojila a vlastne som deti mala pri sebe az na tu zltacku mi malu zobrali. Takze s nami taktiez nemali starosti. Akurat ja som mala nervy, ze som tam vlastne musela byt, aj ked sme boli plne samostatny. No nakoniec (po sviatkoch a vikende) sa rozhodli pre tu fototerapiu, tak som vybuchla, ze na co cakali 3 dni.
No a to ticho - pravdu povediac, ani manzel nevie byt potichu, hlavne ked je v pracovnom tempe.
Neboj - dievcatka su lepsie zvladatelne. moj chlapec neobsedi ani 3 sekundy. Ani pri jedeni. Sme uz zvyknuty na hektiku.

matelko1
11. jan 2010

ahojte.
tak nebola som na utz.isla som ku mojej dr.a samozrejme,ze ma dovolenku.volala som znamej do nemocky,povedala,ze si mam dat magne B6 a lahnut si a,ze sa mi ozve,tak sa mi neozvala.cakala som a cakala asi mali vela prace.ale,ze vraj je to normalne v tom tyzdni.tak uvidim a ked tak zajtra zajdem,ale maju operacny den,tak neviem.
katrin dievcata maju krasnu vahu.som rada,ze je vsetko ok.super.

katrinb
11. jan 2010

rosienka - to mi je luto - ale mas este jednu fazulku...a ze sa jej dari...to je len a len dobre

matelko - no moja, dufam, ze uz ti je lepsie...ak by nieco, daj vediet. A ty beries koko magne B6 denne?

alienka73
11. jan 2010

Murkaa a tvoj Marek je uz v skolke, ci este nie?
Vela ludi mi radi dat maleho do skolky uz v aprili, maji ze vtedy nie je chorobnost a ze si zvykne skor, ale neviem, ak by bol chory tak ja ako tehotna- mesiac - dva pred porodom by som na tom nebola asi najlepsie keby som ochorela, co myslite? Fakt neviem kedy ho do skolky dat.
Julka viem, ze ty radis asi az po pol roku ale ja budem asi sama na deti, teda okrem par tyzdnov kedy mi pomoze snad mm.
Fakt mam asi najvacsiu obavu z toho ako to zvladneme s nasim prvorodenym ako zareaguje, ci sa nebude nudit doma a tak a ci sa z toho vsetkeho nezblaznim.

julietka
11. jan 2010

tintin kuk IP

katrin peknucke vahy maju princezne 🙂

julia gratulujem ku skuske a naozaj ta obdivujem zvladat to pri 3 detoch. Ja som mala co robit popri zamestnani ked som studovala..je pravda ze ma nechceli pustat na skusky, ani volno mi nechceli dat ked som potrebovala, ale pri 3 drobcoch..hmm 😕 🙂

matelko a to tvrdnutie je naozaj tvrdnutie alebo sa iba drobci tak silno zapieraju?ja som dnes bola na UTZ a doki citila ze mi stvrdlo brusko, ale to sa len deticky zapieraju chrbatikmi a ritkou do steny maternice tak z toho mam to tvrdnutie..

deny som rada ze si v poriadku, vydrz co najdhlsie ako sa da aj ked psychike to nemocnicne prostredie asi neprida..

julietka
11. jan 2010

rosienka je mi luto ze druhe babatko to vzdalo, ale priroda asi vie preco to tak zariadila. Hlavne ze druhe babatko je zdravucke a pekne rastie, urcite vam to vynahradi 🙂 drzte sa 😵

lucia.kl
11. jan 2010

alienka, ako učiteľka v škôlke ti poradim, nedavať dieťa do škôlky v maji, dieta pride do zabehnuteho kolektivu a môže mať problem s hladanim kamaratov, a pri dnešnych preplnenych škôlkach ani neviem, či by sa našlo volne miesto, male triedy su preplnene, a čo sa chorobnosti tyka, male deti su stale soplave takže tym si musi každy prejsť

alienka73
11. jan 2010

Lucia dik, ja som to tiez tak vedela ale niektori ludia proste su presvedceni ze toto bude pre nas najlepsie 😒 . Moj je este aj dost citlivy tak si myslim ze cele by to bolo pre nho velka zmena a asi by dost trpel.

Rosienka aj mne je to luto ale hlavne ze to jedno babatko sa tak pekne drzi a krasne rastie.Drzim palce aby bolo uz cele tehotenstvo bez problemov!

lucia.kl
11. jan 2010

a hlavne to bude brať tak, že budeš mať ine detičky a jeho už nebudeš chcieť, treba ho na škôlku dobre pripraviť, ak by si to doma zvladala s troma deťmi, kludne by som počkala ešte rok, aby ti hlavne nenosil domov choroby a potom ti doktor zakaže jeho navštevovanie škôlky kôli babatkam. a hlavne zapajať do starostlivosti o babetka,

katrinb
11. jan 2010

julietka - dikes 😉

julietka
11. jan 2010

my sme boli dnes tiez v poradni a nasi drobci su tyzden a pol pozadu, maju iba 1900g..vraj je to v poriadku, ale mne sa to zda celkom malo 😕

matelko1
11. jan 2010

katrin ja beriem 3x denne jednu tabl magne B6.....a ty kolko ich uzivas denne.

julietka aj moji drobci,vlastne jeden mal 1810g a druhy 2370g v 34 tt.takze myslim si,ze tv.drobci su na tom v poriadku s vahami,maju pekne vahy.

juliagregor
11. jan 2010

ahojte
katka super váhy gratulujem a dokonca aj tlak v poho, normálne sa lepšíš 😉

všetkým ostatným tehuľkám čo boli na poradni tiž gratulujem k zdravým drobčekom

dia, matelko je mi ľúto, že dnes to nebolo podľa predstáv

murkaa super že starší je tak v poho a pomáha pri bábätkách

alienka všetko zvládnesš neboj a za pol roka bude malý zae väčší a trošku sa zmení

rosienka je mi ľúto a prajem ti pohodové a bezproblémové tehotentvo

keby som na niekoho zabudla tak mi prepáčte 😉

matelko1
11. jan 2010

julietka ja neviem ci je tvrdnutie,alebo sa drobci natahuju.ako to zistim.nozno sa natahuju.

julietka
11. jan 2010

matelko ak je to tvrdnutie tak aspon u mna to bolo tak ze som mala cele brusko od hora az dole aj do stran cele komplet uplne tvrde ako kamen, ale ked sa mi vyduju drobci tak vzadu po bokoch a dole si nahmatam makke miesta a ked ich zacnem trosku skrabkat tak sa stiahnu 🙂

matelko no ale tvoj drobec mal az cez 2 kila krasne, takze su asi celkovo vacsii 😵

murkaa
11. jan 2010

alienka73, ano uz chodi do skolky. No zobrali mi ho az od septembra hoci je majovy. Asi je to tak ako napisala lucia.kl. Mozem povedat, ze to je velka pomoc. Aspon sa tam zamestna a vyhraje s detmi, lebo doma sa same deti nudia. Casto som s nim musela chodit prec a hladat mu program. On je moc aktivny. Aj dnes zo skolky rovno medzi dverami sa otocil, ze on ide ku svagrine, lebo aj ona ma male deti. tak nakoniec manzel tam isiel s nim. Ja sa ani nepohnem. No vratili sa skoro s placom, lebo on musel od hnevu na dvore hodit kladivo. Nastastie trafil manzela a nie deti. Musime neustale nanho davat pozor, lebo je hnevlivy a trvdohlavy. Ale doma si ho ja drzim v medziach normy a takto mi teda zatial pomaha.

matelko ja som tiez uzivala 3xd magnezium, ale kludne si mozes dat podla potreby aj Guajacuran. Je to tiez na uvolnenie - ukludnenie. A pekne sa drzis. mne sa pustila voda, tak sa to uz natahovat nedalo. Drzim palce.

fefferonka
11. jan 2010

ahojte dievcata 🙂
vy tu hovorite o vahach a ja som vam normalne zabudla povedat, ako som dopadla...
ale to preto, ze lekar nemal svoj den, nemal na mna akosi cas.
ale aspon mi chlapcov pomeral a teda v 29tt mal jeden 1358g a 1485g. dobre nie? aspon teda co si myslite, lebo on mi nepovedal vobec nic a ked som mu povedala, ze mi tvrdne brusko, tak mi povedal, ze to sa stava 😠 tak som si kupila magnezko.

aj ja budem mat najprv chlapcov v jednej postielke - je to v pohode podla vasich skusenosti?

julietka
11. jan 2010

feferonka krasne vahy, my sme take mali tusim az v 31tt 🙂
aj my budeme mat drobcov zo zaciatku v jednej postielke

murkaa a ty si v ktorom tt porodila, akosi som to nepostrehla 😕 a tiez bolo vsetko ok, len sa ti spustila plodovka?

fefferonka
11. jan 2010

julietka dakujem 🙂 mne to naozaj chbalo, ze mi lekar nepovedal nic, ze ci dobre alebo zle...
rosienka - neboj, ved jedna fazulka je tiez krasa 🙂

juliagregor
11. jan 2010

ahojte
tiež som mala chalanov v jednej postieľke
už by som ich dávala zvlášť do postieľky a len do svojej, deti sa rýchlo naučia, toto som nejako nezvládla a teraz ma čakajú zlé časy
ale asi som spravila chybu, mala som byť na nich prísnejšia, vravela som len nech sa navzájom nebudia a účel svätí prostriedky
máme veľký problém zo zaspávaním, jedine na cicíku a v postieľke ani za nič, 4 spíme na jednej posteli - preto môj muž bol radšej ked spal so starším v druhej izbe, síce hneď prišiel, keď plakali, ale teraz musíme na nich dávať pozor ked spia s nami a sme hrozne dolámaní
adko stačí len ked sa nakloním do postieľky a už reve, šimon tam spí ale len do 1-nej, potom len s nami
starší mal ukážkový spací režim, nakojila a ešte skoro bdelého položila do postieľky , pohladkala po líčku a išla preč, on sám zaspal bez kriku, bez plaču...
malí sú rozmaznaní a zvyknutí len na mňa, ked je muž s nimi sám uspal ich len v kočíkoch a aj to ručali
skúsila som aj knihu o spaní, no nešlo to tak revali až sa zachádzali, tak som to vzdala, normálne sa bojím, čo bude na budúci týždeň, ideme odstavovať
ak máte miesto - skúste ich dávať do svojich postieľok

julietka
11. jan 2010

juli to znamena ze ked si zvyknu na seba v jednej postielke tak ich tazko naucime kazdeho do svojej?

juliagregor
11. jan 2010

myslela som aby si zvykli na svoju postieľku,
a aj na režim, ukladať rovnaký čas po kupkaní atd
režim sme mali, ale tie postieľky som nespravila dobre