Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzbel1
16. dec 2010

@matelko1 ahoj, tak to je super, ze vam kontrola dopadla dobre 😉 dufam, ze sa maly dnes rozpapa ... 🙂 o adre teda nevieme nic, dlhsie sa neozvala ...

matelko1
16. dec 2010

@zuzbel1 tak pevne verim,ze aspon nieco na obed spapa,mlieko s tym nema problem,ale musi aj masko a zeleninku papat.
musime kupit nejake pevne papucky na domov,kde je najlepsie kupit v lekarni,alebo....doteraz sa len stavali na nohy,mali akurat protismykove ponozky,ale uz zacinaju chodit takze nozka musi byt pevna a nieje zdravo chodit po podlahe bez papuciek.po trave,piesku to ano...

bombula
16. dec 2010

@lucia.kl
@tulina77
lucia.kl,\ ohladom monitoru, mam Angel Care a ten ziadne poplachy falosne nerobi, prosim nehadzte vsetky monitory do jedneho vreca, ano viem ze su take na kt. sa neda spolahnut a veru by som do takeho nikdy neinvestovala (pocula som o nejakych znackach ale kedze nemam s nimi osobnu skusenost tak ich tu nebudem ociernovat). som s Angel Care nadmieru spokojna , je to ale investicia, kt. si musia rodicia popri inych vydavkoch na uvod zvazit... v tom co mame my je aj monitor zvuku (uzasne citlivy) teda tzv. pestunka. nase jedno bejby malo dost blby reflux a veru ze som kludnejsie spala v noci vediac ze mu nezaslo mliecko, alebo ked mali laringitidu a ledva dychali som bola v klude a nemusela vstavat kazdu chvilu ci dychaju (male babo ked ma plny nos tak aj tak ustami nedycha, stale len cez ten plny nos;(.
mne ho poradili kamosky dvojkova aj mono mamka, ina dvojkova kamoska ho nemala a poradila mi nech si ho radsej kupim, poznam aj jednu negativnu situaciu kt. sa ale nastastie dobre skoncila takze nie je to az taka zbytocna vec podla mojej osobnej skusenosti. ale ano, nie je to povinna vybava, da sa aj bez toho.

tulina77
16. dec 2010

@lucia.kl ojoj, tak to vidim ze mam este celkom miesta hoci mame dvojizbovy byt... do spalne (4x5m) dve postielky napcham, aj nasa manzelska postel je mensia a kratsia ako standardna 🙂 a obyvacku mame taku velku ze 20m2, teraz je tu iba velka sedacka s TV a na druhej strane dva stoliky na pocitac a medzitym volne miesto kde sme vecne meditovali ako tdozariadit, tam som rozmyslala ze im spravim nejake miesto na "hranie" teda najprv nejaku taku prenosnu postielku kde budu cez den spolu a neskor ohradku kde sa mozu otacat a skusit lozit.... myslis ze je dobry napad, ak by som sa babatkam snazila spravit taky rezim uz od zaciatku, ze v spalni v detskych postielkach budu iba na noc spat a cez den si ich dam do tej prenosnej postielky do obyvacky aby som ich mala poruke ked som vacsinu casu aj tak v obyvacke alebo v kuchyni ktora je hned pri obyvacke?
na priprave nam hovorili ze si mame najst v byte nejake pohodlne miesto, kde budeme kojit a to je u nas asi gauc - mozem si tu hocijako sadnut, aj polozit deti mam kde, mozem tu mat nachystane veci na citanie a nieco na pitie, ze ked sa koji tak zvykne chytat riadny smad...

tulina77
16. dec 2010

@bombula rozumiem tomu, ze ked bude nejaky zdravotny dovod, je samozrejme lepsie si monitor kupit... ale ked sa nepouziva standardne v porodniciach, tak som sa rozhodla nezaradit si ho na zoznam nutnych veci... teraz to beriem tak, ze ked mi lekar povie aby som ho radsej mala, lebo je na to nejaky zdravotny dovod tak jasne ze investujem. Len vies, ako prvorodicke sa mi strasne tazko rozlisuje co je iba modne a co je fakt nutne.
Prave minuly tyzden mi mama rozpravala ako kazdeho z nas (mala 4 deti) odniesla z porodnice v rukach v sanitke. O ziadnych detskych sedackach ani nechyrovali, nieto este pre take male babatka ktore maju byt narovno polozene. A dnes ta tusim bez tej sedacky ani z porodnice nepustia...

juliagregor
16. dec 2010

@tulina77 veru aj my máme dvojizbový byt, v jednej je naša spálňa a druhá izba je herňa , mali sme aj trampolínu o priemere 1,80 😀

tulina77
16. dec 2010

@juliagregor hned som kludnejsia ked vidim ze viacere mate mensie byty k dispozicii, ako ja.
uz som si myslela ze kazdy tu byva v domceku ako janette a ma krasne doladene detske izbicky ako z francuzskych katalogov 😀

zuzbel1
16. dec 2010

@bombula Ahoj, mozes mi prosim ta napisat aky si mala presne typ monitoru? Obzerala som tie Angel care, su aj drahsie aj lacnejsie tak preto sa pýtam... dakujem pekne za odpoved 😉

zuzbel1
16. dec 2010

@tulina77 Ahoj. my byvame v 1-izbovom, sice ma výmeru vacsiu 57 m2, novostavby poniektore uz maju vacsie metráže, cize v podstate dvojizbak 🙂 Sice musim sakramentsky rozmyslat co kde ulozim, ale kuchynu mam velku, z ktorej sa da urobit este jedna mala izbicka a standartne spalna, kde vojdu postielky este 😀 nastastie a obyvacka. Takze hlavu hore, dobrých ludi sa vsade vela zmesti 😉

juliagregor
16. dec 2010

@zuzbel1 to je dobrá výmera 😉 , @tulina77 my máme okolo 60 m, zo začiatku sme boli "sklad" v každej izbe dve manželské postele, tri postielky (dve drevené, jedna cestovná, 2 monokočíky (spávali mi v nich na balkone) a kooooopec hračiek...

veverina
16. dec 2010

Ahojte maminky..doteraz som sem len obcas nakukla,ale teraz by som sa s vami celkom rada pozdielala,kedze uz pomaly koncim 30tt a citim sa zo dna na den horsie ☹ je to moje prve tehotenstvo a hned dvojickovske a vobec netusim co ma caka a ako to zvlaaadnem..cele tehu som na PN a posledne dni uz ani z domu nevychadzam,lebo dolna bambulka mi tlaci na mechur,tak ze vzdy ledva dobieham na wc 😅 uz by som to fakt najradsej mala za sebou..

matelko1
16. dec 2010

@zuzbel1 na to,ze 1-izbak pekna vymera.my tiez v dome byvame,spodok ma okolo 100 m2 a zacali sme robit hore v podkrovi,ale to je otazka buducnosti,deti su male takze ...

matelko1
16. dec 2010

@veverina ahoj,pekne sa drzis... 🙂 a este si uzivaj tehu kym mozes 🙂

veverina
16. dec 2010

@matelko1 no "uzivam " 😅 uz sa citim ako hroch..

matelko1
16. dec 2010

@veverina to uz nemas daleko...vsetky sme sa asi tak citili 😀

bombula
16. dec 2010

@tulina77 u nas v porodnici sa pouzival.( ale keby som sa mala riadit tym co robia v porodnici tak neviem neviem🙂 tiez tam davaju odgrgnut babetka ze opru o tycky na stojaka a hlavky im takmer visia... a ine cudne veci. ale to je vedlajsie. hadam je to vramci normy ale ja som radsej brala bejbycata ku sebe na izbu.)
no a co mali nase mamy a nemali je skoda sa zamyslat, moja mama mala tiez dvojicky a som tiez z vela deti, ale sama mi povie ze to bolo celkom ine a aj deti boli "jednoduchsie"🙂 a kedze bola velmi mlada a nie az tak informovana ako sme my nastastie si neuvedomovala mnoho moznych dosledkov niektorych veci kt. vtedy boli...

tulina77
16. dec 2010

@veverina na zaciatku tehu mi boli zvlastne vyjadrenie mamiciek pred porodom ako "uz nech sa udeje hocico, len nech je to za mnou, proste nevladzem", ved tehu bolo take krasne, ani raz som nevracalo, mala som decentne brusko, ale cim som dlhsie tehotna, tym viac tomu rozumiem. ja teraz sledujem trpnutie prstov na rukach (co sme tu vcera rozoberali syndrom karpalneho tunela) a ze si nemam co obliect a este sa budem zvacsovat dalsich 8 tyzdnov a zle sa mi spi atd atd a tiez si uz neraz pomyslim "nech je to za mnou, nech sa uz udeje hocico" 😀 😀 😀

juliagregor
16. dec 2010

ešte budete na tehu s láskou spomínať 😉 a bude horšie 😀

lucia.kl
16. dec 2010

@tulina77 jasné, že si takto môžeš urobiť denný režim, ja mám deti v postielkach len v noci a potom na poobednajší spánok, inak sú u mňa na posteli a tam sa hrajú - iný priestor bohužial nemáme...

veverina
16. dec 2010

@tulina77 😀....no mne je zle od zaciatku,hrozne som vracala az do 4 mes. a potom 2 mes,boli ako tak v pohode a teraz to zas zacina.Kazdy vecer vraciam,to palenie zahy je na nevydrzanie a potom to vecne cikanie..ale tesim sa na bambulky,ake budu..uz sa neviem dockat.Dnes sa este chystam poprat nejake veci pre ne a plienocky,uz to chcem mat vsetko nachystane,keby nieco 😨 potom ma uz len caka zbalenie tasky do porodnice..

bombula
16. dec 2010

@zuzbel1 Angel Care AC401

zuzbel1
16. dec 2010

@veverina Ahoj, pozeram, ze mas len o den neskor termin ako ja 😉 a tie bolesti no nie je to sranda, ale musime to vydrzat, mame pred sebou uz len nejakych 7 tyzdnov, v porovnani s tym co mame za sebou je to super 😉 . Nech si babatka este trocha uzivaju brusko ....

zuzbel1
16. dec 2010

@bombula dakujem 😉

veverina
16. dec 2010

@zuzbel1 ahoj,jeej vazne,aj ked ja si stale myslim ze sa narodia skor..

matelko1
16. dec 2010

@veverina to palenie zahy poznam,mna strasne palila a nic na to nezaberalo....
urcite sa narodia skor...

bombula
16. dec 2010

@zuzbel1 este na dolpnenie, mame dva separatne pristroje, teda nie jeden pristroj a dve sady senzorickych dosiek ( na tom sa da usetrit, ale napr. sme mali obdobie ked deti spali separatne, alebo ak to budeme chciet dalej predat budeme moct aj solo, po 1 ks).

veverina
16. dec 2010

@matelko1 no ved,ze nic na to nezabera..len mlieko mi na cvilku ako tak utisi to palenie a potom to zas pokracuje.Uz jedine jest fakt male porcie.

matelko1
16. dec 2010

@veverina ja som fatru mineralku pila a vecer a zazvorovy caj je na to dobri.kazdy den som si ho varila.
chlapci zaspali,urobila som si kafe,dnes som este nemala a v klude ho vypijem.von sme nesli,lebo mali soplia,kychaju,kaslu...to bude asi zo zubkov,lebo aj zltu stolicu redsiu maju a to viem,ze vtedy u nas idu zuby..

veverina
16. dec 2010

@matelko1 dakujem za radu vyskusam 😉

matelko1
16. dec 2010

@veverina ja som vtedy akurat na stv pozerala s dr bukovskym reportaz a tam on hovoril,ze zazvorovy caj je na to dobry