Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tulina77
15. jan 2011

@mamoka4 ty este radsej vydrz, si iba 30tt, este by som ti 7-8 tyzdnov vcelku dopriala... ale pre mna by to mohlo byt uz aj buduci tyzden... ja som stale v napati, myslim iba ako to dopadne a som dost nevyspata 😒
a to uz som doma dva mesiace a prevazne lezim, ak by som chodila do prace tak by to bolo urcite zdravotne horsie
myslim ze aj preto mam horsi stav krcka, aj tazsie znasam tieto posledne tyzdne, lebo som uz starsia (normalne 33 r nie je nejaka velka staroba, ale pri tehu je asi dost rozdiel 18r., 25 r. a 33r.)... poznam kocku, co mala prirodzene dvojicky vo veku 22 rokov a pre nu bola vsetko brnkacka - nemusela byt v nemocnici, v 38tt porodila a aj sa rychlo zotavila po porode
pochopila som to tak, ze nadstandardne izby su hlavne na 9. poschodi kde su aj porodne boxy a operacne saly a na 8. poschodi je tiez moznost nadstandardnych izieb aj ked nie zrejme v takom pocte ako na 9. poschodi

mamoka4
15. jan 2011

@tulina77 Ahoj, aj ja verím, že potiahnem ešte dlho. 😉 Ja mám 29 r. je to moje 3 tehu....prvý krát som bola tehu 21 r., potom 24 r. .... a fakt som bola oveľa viac akčnejšia, chodila som na výšku a to Bratislava - Banská Bystrica.....+ zamestnanie a nic mi nebolo.....teraz síce sú to dvojičky, nemám žiadne problémy....ale cítim saoveľa ťažšie...ja našťastie robím ako živnostníčka z domu...takže od začiatku som v kľude...ja si tiež neviem predstaviť, že by som behala do roboty... 😒

janette77
16. jan 2011

@mamoka4 Ahojko, ano bol az velmi mily, sam usmev, ochota, skratka - prikladny pristup. Neviem ale, preco by Ti naplanoval (to akoze on?) preventivku, ked u mna nic take nepadlo, kedze som o.k (dokonca mi dal najblizsiu a teda uz poslednu kontrolu az o dva tyzdne, co som si myslela, ze takto kratko pred porodom to uz bude po tyzdni). Podla mna, ak Ta v rizikovej poradni prevezme on, tak ak budes v poriadku, nebude dovod na hospitalku.
AK Ta tam vsak predsalen odporucia uvodom februara, ako pises, tak sa urcite stretneme, lebo mne uz takmer slubil, ze zaciatkom febr. ma prijme do nemocky a v 38tt bude sekcia. O sposobe anestezy rec este nebola. Ale snad popri tom monitore (27.1.) sa uz rozoberu aj detaily. Takisto chcem poriesit nadstandard a poziadat o oficialny zoznam do porodnice. Som uz sice zbalena, ale len na zaklade zoznamu z netu. 🙂

janette77
16. jan 2011

@tulina77 hej, hej, hej, aj ja mam 33, som prvorodicka, doteraz ziadna hospitalka (ani problemy - klop, klop, klop), len bezne tehu neduhy ako ze babatka raz zatlacia sem, raz tam, opuchy noh...🙂))))))))))))))))) Ale viem, este som nedoplavala do ciela, tak az potom budem machrovat.🙂) Ale da sa povedat, ze to zvladam celkom fajn, aj okolie ma chvali (fuj, kolka samochavla! 🙂), ze mnoho monomamin je "upejpanych" a ze ja vsetko beriem tak v pohode. Tak sa tesim, ze ma tak vnimaju. O ten nadstandard mam zaujem aj ja, len mam obavy, ci budem mat stastie na volny flek, ked to pre mna bude aktualne. To sa da zabestelovat aj vopred, alebo az pri prijme? Ako to chodi, baby?

janette77
16. jan 2011

@dusika11 Ahojko, vcera som zhanala ten krem alverde v dm, ale nebola som uspesna. Ty si spominala, ze by mal byt vysoko hydratacny a antialergenny, ale ani na jednom z produktov sa taketo hesielka nenachadzali. A to mi pomahala studovat popisy aj ochotna predavacka. Inak, toho tam bola spuuuuusta pod tym nazvom. Nevies mi, prosim, napriklad odfotit presne ten kremik, to balenie, aby som vedela, co mam vlastne hladat? Bola by som Ti velmi vdacna.
Prajem Ti krasny a zdarny dnik so svojimi slenickami.

janette77
16. jan 2011

@juliagregor Ahoj, Juli, nejako nestiham net, tak dodatocne Ti gratulujem k promockam.🙂 Vyzerala si pekne a stale plati, ze Ta velmi obdivujem za to, co vsetko stihas pri tych svojich 4 chlapoch! 🙂

tulina77
16. jan 2011

@janette77 nadstandard sa zial neda dopredu objednat, davaju tam mamicky podla hesla "kto prv pride". Az na prijme sa to oznamuje, ze mas zaujem o takuto izbu a potom aj keby nebol nadstandard prave volny, tak Ta tam daju hned ako sa nieco uvolni. Na Kramaroch, ako nam hovorili, sa prepusta kazdy den, aj v nedelu, takze izby sa uvolnuju kazdy den a maju najvacsiu kapacitu nadstandardnych izieb z Ba porodnic. Ja sa spolieham aj na to ze pre vela mamiciek je to zbytocny vydavok aj ked na profylaxii sa kazdy na tieto izby pytal... Pocitaj s tym ze najprv Ta vyzvu zaplatit za 4 dni (co je standardna dlzka hospitalizacie pri tehu) a ak tam budes dlhsie, tak zvysne dni sa doplatia podla skutocnej dlzku pobytu all inclusive. Pani Jandova nam hovorila tento tyzden na priprave, ze posledny vikend sa tam narodilo 30 deti a vikend predtym 15 deti. A spln uz bol 😀
Ja nemam zapojeny internet v mobile, ale chcem si zobrat svoj notebook (hlavne pri dlhsej hospitalizacii) a ze internet je na nadstandarde cez kablovu pripojku.

mamoka4
16. jan 2011

@janette77 Inak vo viacerých pôrodkách je to tak ako píše Tulina 77, že v keď výkonu cisárskeho sa Ťa ažopýtajú na akú izbu chceš ísť....presne tak som to mala pred rokmi aj v Ružinove.
Ja chodím k jeho kolegovi Dr. Hrúzikovi....a ten mitvrdil aj so sestričkou že to je pri dvojičkách bežná prax. 😒 Inak mne to už povedali na zač. 4 mes. ked mi objevili dvojičky....ved uvidíme 25.1. určite Vás budem informovať. 😉 Ešte v utorok ma čaká odber krvi.

lucia.kl
16. jan 2011

@janette77
@tulina77
@mamoka4 mňa sa pýtali, ked som porodila, či chcem ísť na nadštandard, ale som odmietla, mala som sa ako prasa v žite, tak načo 😀 dostala som sa na izbu pre baby po cisaraku - aj ked som rodila normalne, a boli tam len dve postele a aj zachod na izbe, a cely pobyt okrem prvej noci som tam bola sama a sestričky som mala hned oproti, ked som dvere otvorila...

janette77
16. jan 2011

@mamoka4 ...aha, ved doky vie, preco Ta chce mat pod dohladom. Radsej preventivka, ako cosi zanedbat. Drzim palce na krvicke.

janette77
16. jan 2011

@lucia.kl 🙂)) no supis, tak tam by bol nadstandard naozaj zbytocny, ked Ty si ho vlastne mala aj takto "omylom".🙂)

janette77
16. jan 2011

@tulina77 jej, dakujem, ze si ma dostala do obrazu, budem vediet, ako to tam chodi.🙂

deinad
16. jan 2011

@janette77 vyborne spravy moja, velmi som sa potesila, ze ste vsetci traja v poriadku a zdravucki...uplne najsuper, tesim sa s Tebou 😉

tulina77
16. jan 2011

@lucia.kl Ty si asi nejake dieta stasteny... hospitalizovana si byt nemusela, vydareny prirodzeny porod, krasne dvojicky a teraz este aj sama na izbe, zadarminko a sestricky hned poruke 😀

juliagregor
16. jan 2011

@janette77 dakujem pekne...
čakám na vanilku, kedy sa ozve 😉

janette77
16. jan 2011

@juliagregor uz sa nam snad ozve tento tyzden. Ved minuly pondelok nastupovala do nemocky, v utorok sekcia, tak mozno v utorok, stredu ju uz pustia domov a ked sa dostane k pc, da urcite vediet. Ja som si so zuzbel1 vymenila kontakt, takze budete mat cerstve infosky o mne, aj o Zuzke.🙂))

lucia.kl
16. jan 2011

@janette77 tak keď ma sťahovali z desiateho na deviate, tak to bola jediná volna postel, v ten deň som bola posledná ktorú sťahovali 😀 a asi som tam skončila aj preto, že som bola hodne pozašívaná a z velkou stratou krvy, tak aby ma mali pod dohladom, no a potom boli sestričky také zlaté, že už ma nepresťahovali, a dokonca som mohla na vedlajšej izbe používať sprchu ( izba bola prázdna...)

janette77
16. jan 2011

@lucia.kl no nech sa paci... 😀 😀 😀

mamoka4
16. jan 2011

@janette77 Ďakujem 😉 toto je moje tretie bezproblémové tehu ale zároveň ukončené tretí krát cisárskym...+ dvojičky...tak možno preto...verím, že všetko dobre dopadne! 😉 Ja idem ešte k tej anesteziologicke v piatok 21.1. dvere č. 150. Tak som zvedava...

Aj ja čakám na správy od vanilky 😉

janette77
16. jan 2011

@mamoka4 nechapem trosku, ze preco tak skoro k anesteziologicke...

mamoka4
16. jan 2011

@janette77 Neviem, do knižky mi Dr. napísal, že mám s anesteziologickou prediskutovať spôsoby anestézie, môžem mať vraj spinál, epidurál....ale aj celkovú....všetko má zhodnotiť anesteziolog, prípadne alergie... a 25.1. mám do poradne priniesť správu. 😕 Na webovej stránke Kramárov som čítala, že konzultácie ohľadne anestéziusa majú robiť najneskôr 3 týž. pred pôrodom....a asi chce mať Dr. všetko dohodnuté...lebo vraj nikdy nevieme čo sa môže udiať. Musím im len dôverovať. 😉

janette77
16. jan 2011

@mamoka4 tak teraz mi to uz dava vacsi zmysel...a ako pises, riad sa lekarom. Aj ja by som sa. Asi aky lekar - take sposoby... Drzim palceky.🙂

mamoka4
16. jan 2011

@janette77 Ďakujem, veď aj Tebe. 🙂 Dufam, že to čoskoro budeme štastné diskutovať o našich dvojičkách... 😵

janette77
16. jan 2011

@mamoka4 🙂 verim, ze ano. Prave studujem info o klystiroch, mam z toho des (este nikdy som nemala tu cest🙂), ale vraj sa niet coho bat. Zvazovala som totiz aj yal gel, len neviem, ci ho na Kramaroch uznavaju a vraj klasicky klystir, hoci je neprijemny, je istota. Tak sa asi budeme musiet skamaratit.🙂

juliagregor
16. jan 2011

ahojte tehuľky...ako sa máte?
mne klystír pred sekciou nedávali, teraz dokonca aj pri klasickom porode dajú na výber či ho chcete...osobne som videla anesteziologa 10 minut pred pôrodom a to som ležala v nemocke, predoperačné spočívalo v EKG a napísaní zdrav. stavu...
píšem o Trenčíne...všade inak
pri klasickom porode som klystír mala, no sranda veliká, ale dalo sa vydržať, nie je to príjemné, ale ani to nebolí...len ten pocit, vody v črevách 😝

janette77
16. jan 2011

@juliagregor prave mi kamoska pisala, ze nemala klystir ani pri jednom porode a to ma zase sebou dve sekcie. Hm...asi naozaj - aky kraj, taky mrav. No ved prezijem nejako. A navyse, vsetko bude pre mna "tenkrat poprve", takze budem posluchat pokyny lekarov, sestier ako taky chory somarik a budem rada, ze som rada.🙂

andrea_b
16. jan 2011

@janette77 rodila som na Kramaroch ani ja som nemala, ale pri planovanej sekcii myslim ani nedavaju. povedia ti kedy naposledy jest a pit a hotovo.

janette77
16. jan 2011

@andrea_b tak to by som bola happy, keby to tak bolo. Super, diky, povzbudila si ma.🙂 Aspon minus jedna neprijemnost, ked uz vraj zivot po sekcii je poriadny "narez"...

mamoka4
16. jan 2011

@janette77 Pekná téma na štúdium 😅 ja som mala tú česť pri prvom cisárskom...nič príjemné ale prežila som...sú aj horšie veci... a to by bola bomba, keby sme ju pri plánovanej sekcii nedostali. 😵 😀

lubka_to
16. jan 2011

ahojte baby, trošku sa vám sem primiešam...Mám na vás jednu otázočku, rozoznávali ste pri pohyboch, že ktoré je to bábo???? lebo mne sa dneska zdá že cítim stále len jedno, aspon podla toho ako mi doktorka po poslednom sone povedala ako su uložene.....ďakujem za odpoved..... 🙂