Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
17. jan 2011

@dracik1 aj Ružinov má dvojičkovský monitor, ale tiež som si tam odležala 40 min, lebo baba čo prišla predo mnou a čakala len jedno sa dostala na ten dvojičkovský a ja som musela na normálny ☹ z dola nenahlásili, že idú hore aj dvojičky...

adra22
17. jan 2011

Ahojte pozerám že zachvilu tu budú samé maminy 🙂 Ideme sa pochváliť Dávidka už preložili z JIRS na novorodencov tak sa tešíme. Dýcha už sám síce ešte nás trápi sepsa ale aj tu prekonáme. Malý je zlatunký je to taký náš bojovník. A náš anjelik Adriánko ho stráži a dodáva mu silu. Pridám foto v albume je viacej fotiek. Ak chcete tak urobte kuk 🙂

matelko1
17. jan 2011

@janette77 ja si tiez myslim,ze porodis skor....ale to je moj typ.ja som sa tiez ukazkovo drzala a vidis,odtiekla plodova voda a slo to....to je na prirode.....
boli sme voin,fuj,ale bolo hnusne pocasie,zima...

matelko1
17. jan 2011

@adra22 ahoj,jeej malinky je zlaty a som rada,ze ho prelozili na novorodenec.odd.ano adrian mu dodava silu,bojuje aj za neho....drzte sa pekne 🙂

scarlette
17. jan 2011

@adra22 tesim sa s tebou ze maleho prelozili z intenzivky, toto su malickosti ktore potesia, mi to pripomina ako som sa tesila ja. verim ze vsetko bude coskoro dobre a drobcek to bravurne zvladne 🙂 vela vela zdravicka

dusika11
17. jan 2011

@janette77 mas ip

dusika11
17. jan 2011

padla rec o klystire niet sa coho obavat..creva sa potrebuju aj precistit..sice ja som zvyknuta kvoli tehotenstvu som musela aj doma si pomoct...ale fakt pohodicka..stipe cievkovanie..a mna bolelo vyberanie pesaru..to som myslela ze mi vytiahnu maternicu....
@adra22 tesi ma ze ste to tak zvladli......drzte sa

mamoka4
17. jan 2011

@adra22 gratulujeme k úspechu malého Dávidka 😉 je krásny, držte sa!

janette77
17. jan 2011

@adra22 Ahooooj, rada Ta tu vidim a citam optimizmus a radost z maleho bojovnicka. Pozrela som si fotecky - drobuliatko krasne. Ani nevies, aka som rada, ze sa takto drzite. Robite velke pokroky, prajem len to dobre a aby ste coskoro mali drobceka domka.

janette77
17. jan 2011

@matelko1 nestraaaas! 🙂)) Ale nie, aj ja sa pripravujem na vsetko mozne, ved preto som tu sondovala, ako je to s tou plodovkou...

deinad
17. jan 2011

@janette77 neboj sa nic, klystir nie je az taka hrozna vec, prave naopak, vyprazdni ti creva a budes sa citit lepsie, ak budes mat anestezu. Ja osobne som klystir zazila viackrat, raz pred jednym vysetrenim a dvakrat kvoli operacii. Je to len cudny pocit, ked ti zavadzaju hadicku a potom leju vodu, ale to je fakt nic. no a potom chvilu podrzat a potom si posediet nejaku chvilu na wecku a je to vsetko 🙂

janette77
17. jan 2011

@deinad 🙂 dakujem pekne za taketo "vsetko".🙂)) Ale ved ja viem, ze je to malichernost, to mi len myslienky behaju po rozume, co vsetko ma caka. Skratka predporodna psychoza sa hlasi...🙂

zuzbel1
17. jan 2011

Ahojte dievcata, prajem pekny vecer 🙂 takze sa hlasim z poradne, vysledky dopadli ok, krcok drzi, zatial 😉 Bola som odvelena do rizikovej poradne, tam si mam dohodnut termin a potom ked uznaju za vhodne tak si ma v nemocke nechaju na preventivnej hospitalizacii, tak uvidime 😉
... idem si vas precitat....

janette77
17. jan 2011

@zuzbel1 huraaa, to sa dobre cita.🙂) A uz mas vybranu porodnicu? Tesim sa, ze si dobre dopadla, vidis a bala si sa.🙂

zuzbel1
17. jan 2011

@janette77 rodit budem v TT, dnes som si chcela zabezpecit aj svojho dr. k porodu, len ten ma sukromne gyn, centrum, neordinuje v nemocnici a mozno by ani nestihol dojst k porodu keby sa nieco zomlelo a aj je vazne chory ... neviem ci si vobec niekeho mam zabezpecit k porodu alebo nechat to tak, ty si ako na tom?
Veru bala som sa, spodne babo ked zacne kopat tak to velmi boli, moc to stipe dole ... tak som nevedela co z toho bude .... No ale ako povedal doki, nech som pripravena, ze aj napriek tomu ze vysledky su dobre, vsetko za moze zmenit velmi rychlo ... 😉

janette77
17. jan 2011

@zuzbel1 ja si nebudem lekara zazmluvnovat a bolo mi aj poradene, ze pri dvojkach to nie je nutne, kedze tim ludi okolo porodu je viacpocetny a cele je to ostrejsie sledovane ako pri porode jedneho babatka. Je to na Tebe, ale ja by som to povazovala za zbytocne vyhodene peniazky. Za ich zlomok si zase doprajem nadstandard v porodnici, kedze chcem rodit v takej nemocke, ktora je trosku zastarala (a ja by som rada aspon to vc a sprchu mala na izbe), ale zato s kvalitnym timom odbornikov.
Ved jasne, treba byt pripraveny, v nasich pripadoch nikto nevie. Ja uz tiez mam 2 tyzdne nachystane veci do nemocky (dokonca vsetky tri tasky🙂).
Ale drzim palceky, nech si cim dlhsie ok a bez nutnosti hospitalky.

dusika11
17. jan 2011

@janette77 mozem potvrdit nemala som zazmluvneneho lekara, moja mala dovolenku pred mojim porodom zasadla komisia lekarov a bolo to ostrejsie sledovane plna sala lekarov a este sa tesili ze som pre tym chodila k nim na CAr , takze som az po tom zistila ze strach ze by ma len tak odsunuli bolo zbytocny...

zuzbel1
17. jan 2011

@janette77 to viem ze pri dvojkach a cisaraku je pri porode viac dr., no rozmyslam ci to ma vobec vyznam zazmluvnovat niekoho podla toho co pisete ...

janette77
17. jan 2011

@zuzbel1 je to na Tvojom rozhodnuti, ale vidis, ze aj dusika pise z vlastnej praxe... radsej peniazky investuj do inych potrieb babatiek.

mamoka4
17. jan 2011

Ani ja si nikoho nezazmluvňujem, presne mi bolo povedané, že primár prip. prednosta určí kto pôjde k cisárskemu s dvojičkami a zväčša sú to 3 pôrodníci s II.atestáciou + na deti čakajú 2 detské lekárky.Takže zazmluvnenie je zbytočné a tiež si radšej priplatím za nadštandard. Mala som tu česť byť pred 8 r. na obyčajnom odd. a pred 5 r. na nadštandarde...a to je neskutočný rozdiel....už len v tom 3 maminy na izbe + 3 deticky....v noci sa budiace...bola sila a 4 záchody na celé oddelenie. 😠

juliagregor
17. jan 2011

dievčatá ani ja som nemala zazmluvneného lekára, dokonca v TN, to ani nejde, primár to nechce povoliť...a ani nelutujem, postarané bolo super a to isté platí aj pri normálnom pôrode, prvého syna som rodila v Ilave a žiaden problém nebol, manžel bol so mnou od začiatku až do konca, lekárka super a aj sestričky...
ja neviem ako to je v BA, ale porod je fyziologický proces a dr. sa postarajú o každú pacientku, naviac niektoré moje kamarátky nemajú práve dobrú skusenosť so zazmluvnením, lebo čakali v bolestiach na "svojho" lekára, kým prišiel a normálny by ich odrodili hned...
nebojte sa porodu ...veľmi sa mi páčil opis, čo tu dala tulina 😎

zuzbel1
17. jan 2011

@janette77 no ved uvidime 😉 nejako sa to vyvinie ...
vy uz mate izbu pre babatka zariadenu uplne ? vsetko pripravene? 🙂

katrinb
17. jan 2011

@adra22 to je super, ze malemu je lepsie.....a ze ste na nov. odd...len tak dalej

zuzbel1
17. jan 2011

@juliagregor @mamoka4 dakujem za rady a informácie 😉

janette77
17. jan 2011

@zuzbel1 v izbicke mame to najdolezitejsie (postielky, pultik s vybavou), co sa dekoracii tyka, dokupili sme uz aj kobercek a detsky luster, chyba este skrina a jeden kusok nabytku, ale nejde vsetko naraz. Kazdy mesiac nieco prikupime. Ale uz to tam vyzera celkom milo, podla nasich predstav. Este nas na poste caka pruteny kos na detske pradlo - nechcem ho spajat s dospelackym.

zuzbel1
17. jan 2011

@janette77 tak to najdolezitejsie mate 😉
my budeme mat babatka zatial v spalni, uvidime ako budeme fungovat... ale to budeme potom riesit ...
no ideme sa vsetci traja ulozit k telke, sme unaveni, dnes sme u dr. cakali 2 hodiny, trocha nas potrapili 😒
prajem este pekny vecer a zaroven bru noc 😉

janette77
17. jan 2011

@zuzbel1 oddychni si, ...bru aj Tebe (vam).🙂 Ja som tiez u rajonneho gynekologa cakavala takto dlho, mal strasne vela pacientok. Inak, Tebe neopuchaju nohy? Teraz som vysla zo sprchy a je to cisty des. Vyzeraju hrozne, no kaslat na estetiku, ale aj zivot s nimi je dost neprijemny. Sesterka ma vystrasila, ze je to vraj na hospitalizaciu, lebo som velmi zavodnena, ale jej sa povie, ked ona pri jednom babatku pribrala 7 kil. U mna, co mam pribytok 25 kil sa niet comu cudovat. Navyse som stale sledovana - tlak aj bielkoviny v moci a vzdy boli tieto hodnoty o.k. Takze asi treba len vydrzat. Som zvedava, ci to zmizne hned po porode, alebo az po ubytku kil...alebo...snad mi to uz nesotane navzdy.☹
Je fajn, ze budu babatka s vami v spalni, aj nase by boli, ale spalnu mame velmi studenu. Len tento rok ideme menit okna, takze sme zvolili izbicku, v ktorej je najteplejsie. Navyse tam budem spavat sama, aby manzel nebol ruseny, ked bude chodit do prace. Ja som taka dobra dusa.🙂)))))))))))))))

tulina77
17. jan 2011

@mamoka4 @janette77 mohli by dvojickove maminy davat na izbu aj samotne, vsak? ale to by som asi vela chcela, ked sa v porodnici zide nahodou vela rodiciek naraz tak su radi ked maju pre kazdeho postel ...

janette77
17. jan 2011

@tulina77 ja by som zase sama nechcela byt, nemas ani s kym pokeckat, ani babatka nechat postrazit, ked chces odbehnut... Citila by som sa taka osamela... Tebe by to fakt vyho?

tulina77
17. jan 2011

@janette77 asi aj by mi to vyhovovalo... ja rozmyslam nad tym co napisala vyssie @mamoka4 o tom ruseni sa navzajom, myslim ze nadstandardna izba na kramaroch nie je priestorovo velka a ked tam budeme dve maminy a tri deti, uz tam bude natesno a urcite bude vzdy plakat aspon jedno z troch babatiek 😀
pritom o kupelnu som ochotna sa podelit, aj si rada pokecam, ale takuto naladicku budem mat asi skor pred porodom 🙂 potom budem vo svojom vnutri v panike kricat cely den "preboha, co mam robit, ja neviem co mam robit" 😀
zavidim mamickam, ktore uz maju babatka maju a teraz cakaju dalsie - tie len tak nieco nezaskoci, pre mna bude zato vsetko nove...