Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
28. jan 2011

@janette77 no prave mi to padlo a musim pisat svoju rozsiahlu spravu odznova 🙂 takze: ano moc Ti dakujem ze mi drzis palceky, velmi mi to pomaha. ano pamatam, aky je tvoj pribeh, ja som pri ET chodila do prace, pri KET som bola dva tyzdne doma, teraz po KET som treti den doma, ale pracujem, lebo robota tentokrat nepocka a od pondelka budem uz v praci. Este ma caka dlhy cas do 9.2, ty budes v tom case asi este v nemocke, alebo uz mozno aj domka 🙂 som zvedava na tvojich drobcov 🙂

lucia.kl
28. jan 2011

@janette77 neboj, pri dvoch deťoch to pôjde samo a rýchlo dolu 🙂

zuzbel1
28. jan 2011

@janette77 no lenze ja by som mohla robit reklamu na espumisan, ako ten nafuknuty chlap v reklame 😉
veru nie je to uz daleko, len v nemocke to pomalsie ubieha, este nejake 2 tyzdne, tiez by som mala rodit v 37+5 tt ...
no ideme na veceru, dnes mame ryzovy nakyp, ze vraj to ma byt dobre, tak po dlhsom case nieco co sa bude dat zjest 🙂

janette77
28. jan 2011

@deinad konik pada akosi casto, vsak? Asi nas niekedy nezvlada...🙂) Je to na neho vela - nase radosti, starosti.🙂
Paci sa mi Tvoj pristup a do tretice...vies ako sa vravi. 🙂

janette77
28. jan 2011

@lucia.kl dufam, uz si celkom chybam taka povodna, sebestacna, svizna...🙂) Ale zase bolo to krasne obdobie - kazdy ma k Tebe uctu, obskakuje Ta, hycka... no treba ist zase dalej.🙂 Upravit jedalnicek bude pre mna asi najvacsi trest, uz sa nebudem moct vyhovarat na to, ze sme traja.🙂

janette77
28. jan 2011

@zuzbel1 mnam ryzovy nakyp milujem, urcite si zgustnes. Ja mam zase orechove rezance a zeleninovu polievku, maminka mi navarila.🙂 Tak Teba chcu odrodit v 37 +5? Ja budem v tu stredu 38 + 5tt.
No verim, ze Ti to v nemocke ubieha pomalsie, ale urcite mavas navstevy, tak aspon nejaky svetly bod dna, aj spolubyvajuce si chvalis... je fajn, ked sa zide dobry kolektiv, hned je veselsie. Dufam, ze aj ja budem mat to stastie.

mamoka4
28. jan 2011

@zuzbel1 Takže už si nastúpila na preventívnu hospitalizáciu...a kedy budeš mať termín sekcie? Aj ja budem musieť v 36 týž. nastúpiť....ak sa dovtedy nič nestane.... 😉
@tulina77 Aj ty to už máš za pár....tuším si písala, že máš sekciu 8.2??
@janette77 Ďakujeme, k vysvečku... 😵

mamoka4
28. jan 2011

@janette77 Ja som si v každom tehotenstve, písala denníček. Pocity, aké mená sme vymýšlali...je to super si to po rokoch prečítať, dokonca moji starší to radi počúvajú a čudujú sa, že sme nevedeli čo čakáme, aké mená sme pripravovali...mňa týmto motivovala moja mamina...tá si písala denník keď ma čakala...zaujímavé čítať ako sa na mńa pripravovala.... 🙂

janette77
28. jan 2011

@mamoka4 je to pekny zvyk, raz bude co citat...ja to planujem aj ked sa deticky narodia - prve hlasky, skusenosti, vyvadzania...🙂

lucia.kl
28. jan 2011

pre priateľov, mám nový album vo fotoblogu, tak môžete kuk, kto chce vidieť tiež,, nech sa hlási, neviem koho už mám a koho nemám v priateľoch.. 😢 😝

janette77
28. jan 2011

@lucia.kl Ja idem hned kuk 🙂

janette77
28. jan 2011

Maminy, prosim vas, "poslickovia" su ako dlho pred porodom aktualni? Ja dnes (poslednu hodinu) prvykrat citim stredne silne menstruacne krce so slabym vystrelovanim do oblasti krizov. Mna porazi, ak nevydrzim do tej stredy, kedy je vsetko tak pekne naplanovane. Snazim sa zachovat klud, ale nie je mi vsetko jedno.
Vcera som bola na monitore, tam by predsa lekar videl, ze sa k niecomu schyluje, nie?

janette77
28. jan 2011

@lucia.kl 🙂) zlatunke su baby, aj moj manzel si pozrel. Nejako mi uniklo, ze ste vianocovali v nemocke, si to spominala? Ty si asi musela byt tiez hospitalizovana s malinkou, vsak?

juliagregor
28. jan 2011

@janette77 poslíčkov som nemala, tak neporadím, v každom prípade si meraj na hodinkách čas, od začiatku po začiatok, ak budu pokračovať v pravidelných intervaloch, chod do nemocky....
príroda je mocná čarodejka 🙂 🙂 😉

tulina77
28. jan 2011

@mamoka4 ja este nemam isty termin sekcie, v stredu mam ist zase na poradnu, ale ak vydrzim pokope, tak pocitam ze v pondelok 7. februara uz nastupujem zbalena do porodnice, lekar ma urcite nenecha dalsi tyzden doma. Aj za tento tyzden navyse som vdacna 😲

tulina77
28. jan 2011

@janette77 neblbni! 😲

lucia.kl
28. jan 2011

@janette77 ani ja som poslíčkov nemala,mne rovno odtiekla voda, ale ako hovorí julka, ak by to bolo moc pravidelné, tak do nemocky, radšej zbytočne ako by sa malo niečo stať..

lucia.kl
28. jan 2011

@janette77 a vieš, že ani neviem, či som to tu spomínala 😝 😝 už v tom mám chaos, to sme boli na pohotovosti na takom dennom stacionárny , večer nás púšťali domov, a hej bola som tam s ňou, takže to nebola taká origoš nemocnica ako teraz , teraz sme boli 5 dní a to som bol hospitalizovaná aj ja 😀 😀 bolo nás tam 6 mamičiek, z roho 3 s bábätkami - všetky mali 7 mesiacov

janette77
28. jan 2011

Doteraz som lezala, toto som este fakt nemala, je to pre mna novinka. Intervaly su este velke - 15-20 min. Ale uz sme v pozore. Bola som zbalena do 2 tasiek, manzel zohnal 1 velku, tak ked ma videl, uz aj prelozil veci do nej, nech mozeme hned startovat auto, keby nieco. Zajtra sme chceli este vybehnut na posledny babatkosvky nakup, ale uz to asi necham na manzela, po dnesku sa bojim riskovat. Radsej prelezim cely vikend, nech vydrzim aspon do pondelkoveho prijmu do nemocky.

mamoka4
28. jan 2011

@janette77 Poslíčkov som mala pri synovi každý deň od 36 týž.....a nakoniec sa mi narodil v 39 týž. Ale ak sú to pôrodné bolesti,máš pocit na menzes... 😒 bolesť v krížoch, presne akoby si mala dostať...a bolesti neprestanú...keď to bude trvať viac ako hodinu, choď do nemocky....15min. intervaly nie sú ažtak veľké...lebo do pár hodín sa intervaly môžu skrátiťa nabrať na otáčkach.... držím palce! Aak by ti odišla voda....neodkladaj odchod do nemocky! 😉 Držím palce!!

janette77
28. jan 2011

@mamoka4 dakujem za infosky, snad to bol plany poplach, zatial sa to neopakovalo. Citim maternicu, ale nie je to to, co som sem opisovala. Tak sa len modlim. Som po sprche, v noci budem asi dost ostrazita a nepokojna, ale akonahle nieco na mna pride, jasne, ze sadame do auta a hajde na Kramare. Tam sme do 15 minut.
Stale sa snazim zachovat klud, kedze s vcerajsim monitorom bol lekar mimoriadne spokojny a tam by snad nejake nastrahy uz zbadal, ved sa toto vysetrenie nerobi len tak. Ale ako Julka poznamenala, priroda je mocna carodejka... ☹

juliagregor
29. jan 2011

@janette77 si domka? spala si

mamoka4
29. jan 2011

@janette77 Si doma????

xxxjanetaxxx
29. jan 2011

@juliagregor áno v Trenčíne sme boli 😉 dve noci za sebou, som mierne nevyspatá a mám dojem, že sa to bude len stupňovať, ešte že nevarím, len behám okolo dievčeniec, všetci sa ich ešte boja, lebo sú drobunké
kŕmime jednu po druhej, keď sa jedna zobudí zobudím aj druhú, ale Danielka je hladnejšia ako Peťka, tak neviem, dokedy nám to takto vydrží
ďakujem, za radu na požičanie odsávačky mlieka, využívam, neodkojím obe mliečka mám pre jednu, tak odstrekujem a miešam s nutrilonom HA a delím obom 😉

kúpali ste každý deň?

juliagregor
29. jan 2011

@xxxjanetaxxx aj ja som tam bola aj tie obklady my boli povedomé 😉
zo začiatku som kupala každý deň, netreba mydielko, len čistú vodu, deti to upokojuje a dobre to na ne vplýva ...

janette77
29. jan 2011

@juliagregor
@mamoka4 Ahojte baby, patronky moje, no doma zatial som, ale este v noci som bola nabeton presvedcena, ze dnes rano ficime do nemocky. Ono sa mi to v posteli vratilo...ale neda sa hovorit o nejakych pravidelnych intervaloch a uz menej to vystrelovalo do krizov. Citila som to ako stredne silne menstruacne krce. Vylakalo ma len to, ze je to novinka v mojom brusku. Dnes som ostrazita, na nakupy sme samozrejme nesli, v podstate som zbalena, nachystana...takze ak zase nieco na mna pride, ideme. V noci som sa uz preventivne hadala s nocnou sluzbou v nemocke 😀, ze ma nebudu chciet prijat, lebo nemam pravidelne intervaly, ani mi neodtiekla plodovka, ale ja by som sa nedala. Ohanala by som sa dvojickami, rizikovym tehu a tvrdym bruskom a ostala by som tam ani keby co bolo.🙂))) Najvacsiu hrozu som mala z toho, ze sekcia prebehne skor (kaslat na to, ze by mi prekazila nas pekny magicky planovany datum, skor som sa bala, ze tam nebude ten moj lekar).

juliagregor
29. jan 2011

@janette77 no viem si to predstaviť, ja som tie taká a scenáre si dopredu v hlave spracúvam...a nakoniec je to uplne inak 😎
práve som si oprala hygienickú vreckovku v pračke s plým bubnom tmavých gatí... 😝 pozerala som vačky a táto mi preklzla, ...tak tu oberám ako popoluška 😀

janette77
29. jan 2011

@juliagregor moje nervy, to sa mi uz tiez stalo!🙂)) Nezavidim Ti a este k tomu s tmavym pradlom. Ale mne sa to stalo s cervenym, to tiez bola fuska. Zapoj drobcov, ze kto najviac poobera, ten...neviem, na com ficia. 😀 😀

juliagregor
29. jan 2011

@janette77 momentálne mi vyhadzujú veľku skriňu 😀 , len som to vytriasla, čo išla a zavesila, ked to bude suché hádam to pojde dole lepšie....dnes su deti také dobré, že som odolná 😝

a nesustreduj sa na lekára, to sa nedá dopredu povedať, kedy sa porod spustí, máš krásny týždeň, je uplne ideálny ...CTG ti natočí len kontrakcie, ked už sú, lekár podla neho nedokáže povedať, či sa porod spustí, doležitejšie je však na nom, že kontroluje deti, ich srdečný rytmus, či nie sú v strese a nie sú ohrozené...tak len klud a keby čosi, tak chod...vždy je v nemocke lekár, ktorý robí aj sekcie, neboj 😉

janette77
29. jan 2011

@juliagregor och, Julka, takyto nejaky slovny balzam som potrebovala.🙂) Zatial sa citim naozaj dobre, nemam ani naznak, tak sa len modlim, nech brusko aj nadalej ostane v takom pokoji. Takze synatori sekaju dobrotu, len Ti "upratuju" skrinu? To si potom aj sami nahadzu spat, alebo...? 🙂