Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tvojka
1. feb 2009

Ahojte,
som sa tu dlho neukázala...
Cherry,super,domka jej bude isto lepšie pri svojich pokladíkoch.

čítala som,že sa tu zas rozprúdili debaty o kočíkoch,my sme boli na tej dvojičkovskej výstave v Brne a objednali sme si Easy Duo Walker.Veľmi sa nám páčil,aj ked tá cena je hrozná,ale snád budeme spokojní.Tiež máme doma len malý výťah,kam sa nám kočík nezmestí,tak asi budem vaničky nosiť do bytu a podvozok nechávať v kočíkarni.Snád nám to niekto nešlohne 😖

Boli tu spomínané aj injekcie na dozretie plúc.Mne doky pri minulej návšteve povedal,že mi ich zoženie a pichne...ak by sa deti náhodou narodili skôr.Pichli vám to niektorej len tak preventívne?Ja síce mám trochu skrátený krčok,ale zatiaľ ma nehospitalizovali a ani ma vraj zatiaľ nemusia šiť,tak sa mi to zdá také neopodstatnené.Ved keby som sa začala otvárať,prípadne mala kontrakcie,tak dajme tomu,ale zatiaľ normálne fungujem.A počula som,že vraj tie injekcie účinkujú len cca týžden a nemôžu sa pichnúť viac krát počas tehu.Ak mi viete niečo k tomu povedať,budem vám vdačná,lebo som momentálne na pochybách,či si to mám dať vôbec pichnúť...

Všetky vás zdravím,aj vaše pokladíky 😵

eviska83
1. feb 2009

cherry- tesime sa spolu s Tebou 😀 😀
pipku by tiez mali dnes prepustit ,vsak?
tvojka- vela o tom tiez neviem,mne ich pichali v 28tt,pretoze jedno babetko bolo velmi nizko,ale myslim ze Jarka spominala ze jej to pichali tiez v 28tt bez akychkolvek komplikacii.Aj Zofa ich dostala ,ale my vsetky zijeme v Uk a pravdepodobne to tu pichaju kazdej dvojtehu.O ucinnosti inj.neviem vobec nic a snazila som sa najst nieco aj na nete ale bezvysledne.Mne inj neusodili ,daj si poradit od dr.co on uzna za vhodene.
baby chcela som sa este opytat tie ktore mali epidural,to ste museli cely cas lezat a monitorovali vas?Vcera my to hovorila kamoska,ze vraj nemozes chodit.Mne pri prvom porode velmi pomahalo chodenie a zmeny poloh.ak je to tak asi idem bez epi

mauzos
1. feb 2009

Cherry no supeeer. Dufam, ze si zase nevymyslis nejaku inu chorobu 🙂 Drzim palce aby si uz nikdy nikam od svojich babik nemusela odist. Maximalne tak do porodnice po surodenca 😀

tvojka ohladom tych injekcii by zaujimalo aj mna. Mne to sice zatial Dr. nenavrhla, ale co ak...

eviska83
1. feb 2009

ozaj tvojka mne dr.povedal ze sa pichaju az od 28tt,vynimocne v 27tt

laura78
1. feb 2009

Ahojte prepáčte že Vám sem vstupujem,nečakám ani nemám dvojičky 😀 ,len sa chcem vyjadrit k tej injekcii na dozrievanie plucok.Ja som dostala tiež 2 injekcie,v 3Ott..lebo dokine sa zdalo že sa schyluje k predčasnému porodu.A to som bola akože otvorená na "špičku prsta"Hned som volala na Slovensko mojmu gynekologovi,ktorý ma ukludnil,že je to uplne normálny stav..na tie týždne a na 2.tehotenstvo.Odporučal mi aby som si to teda nechala pichnut,uškodit to nemože babetku 🙂 .Porod mi vyvolavali v 39tt.Takže to v UK nepichaju len dvojtehulkám.. 😅 ale asi pre istotu aby nič nezanedbali..

eviska83
1. feb 2009

laura- to mas asi pravdu,aj mojej kamoske to pichali v 35tt a tiez cakala len jedno babo,ale mala vys.Tk a porod jej vyvolavali v 36tt.

cherry01
1. feb 2009

NO AHOJTE BABY MOJE !!!!!!!! 😀 😀 😀

No išla som na príjem, urobili mi ultrazvuk, odbery, mala som veeelmi vysoký bilirubín, čiže mi rovno dali podpísať príjem na chirurgiu. Aj som chcela aby to bolo čím skôr za mnou, ale viete, aj tak ten pocit...že bez detíí 😔 😔
Ešteže bývam u mamky, dala sa na OČR, manžel bral nočné, sestra pomáhala, aj jej priatel. A moji hrdí rodičia chodili kočíkovať 🙂
Mne chceli robiť v BB ERCP vyšetrenie - to je trubica do úst až dole do žlčových ciest, ale nakoniec sa rozhodli, že mi žlčovod pozrú počas operácie laparoskopicky. chvalabohu. Takže mám na bruchu štyri dierky - v každom jeden až dva stehy. Nebolí to, ráno ma operovali a večer som už bola dole v bufete- samozrejme len po noviny, lebo mám diétu.
Dnes som došla domov, skoro som si dubáčikov nespoznala- za týžden taaaaak narááástli...som ich vybozkávala, a ako na mna kukali tými očami a počúvali môj hlas...joooj až som sa rozrevala..teraz sa furt na nich kukám...tak pribrali. Tomi má 5 kíl a Kristínka 4,80 🙂 moje milovanéééé.
Teraz budem držať diétu miesac...a že potom mám skúsiť segedín 😀 😀 😀

cherry01
1. feb 2009

dakujem vám všetkým za podporu, caty mi všetko tlmočila 😉

janula13
1. feb 2009

cherry vitaj spät, ty si uzasna ako si to zvladla, tak dufam ze uz naposledy, aby dubaciky nepriberali bez teba, ved si ich musis uzivat co najviac a kazdu sekundu..ja by som plakala uz len keby vidim vase zvitanie sa 😀 ved som slzila aj pri tvojim popise v albume porodu...tak zelam skore zotavenie, segedin ta caka 😀 a mas uzasnu rodinu ze sa toho tiez tak zvladli..

lumah
1. feb 2009

pipku by mali až zajtra tuším pustiť.
cherry vitaaaaaj! 😀

lumah
1. feb 2009

Idem si odsať mliečko pre Dada-šušeň malý, ked nechce z prsa. 😖

nana77
1. feb 2009

cherry ahooooj!!! super, ze uz si domka, prajem rychle zotavenie!!!!

eviska83
1. feb 2009

cherry - vitaj 😀 😀 :- 😀 ,super ze mas okolo seba taku rodinku,normalne zavidim (samo ze b dobrom) 😉
lumah- preco nechce sat z prsa?

jarka82
1. feb 2009

ahojte no mne bolo povedane ze tie injekcie na dozretie plucok su vlastne streoidy pre babetka davaju sa ked sa otvarate alebo ked deticky su male aby rychlejsie podrastly a keby sa mali narodit skor,zacinaju ucinkovat po tyzdni od pichnutia a vydrzia az do porodu mne to pichali v 27tt.
Ahoj cherry vitaj doma deticky museli byt stastne ked poculi tvoj hlas.

cherry01
1. feb 2009

a schudla som na 58 kg. Ale ja to dobehnem 🙂

cherry01
1. feb 2009

nana,lumi, aj pipka je ok. som s nou volala...sme ako dve žlčníkové paničky...už bez žlčníka 😒

martiina
1. feb 2009

čaute babenky,
cherry, konečne doma 🙂
aj ja by som asi potrebovala taký žlčníkový záchvat aby som prestala žrať 😀 😀 😀 ... že 58 kg 😲 super!
mauzos, no čo kočíkuješ po byte? 😀

cherry01
1. feb 2009

martina, radšej nechci... a kolko ty máš vlastne že tak nariekaš??? 😀 😀

martiina
1. feb 2009

😀 😀 😀
70

cherry01
1. feb 2009

no ale výšku?

martiina
1. feb 2009

175 😅

cherry01
1. feb 2009

no tak potom?????

martiina
1. feb 2009

7 navyše 😝

martiina
1. feb 2009

ale vyhováram sa že popôrodné 😀 aj keď som ich už mala pred 😅

mauzos
1. feb 2009

No vitaj Cherry naspat! Takze dobra odtucnovacka, hovoris? Mala si problemy aj pocas tehotenstva, alebo az teraz Ta to chytilo? Ja mam asi mesiac bolesti pod pravym rebrom a vystrasila som sa, ze by to mohol byt zlcnik. Kde Ta to vlastne bolelo?

Mati, nekocikujem. Poskladali sme ho a odlozili za skrinu .... povery 😒
Inak mame rovnaku vysku, aj ja mam 175, ale 90 kg 😲 Takze TY si oproti mne taka scamba 😀

cherry01
1. feb 2009

MAUZOS, pred tehu a pocas vobec nic. ale neboj, nechcem tu nikoho vystrašiť.

catjob22
autor
1. feb 2009

Cherry, aj mne treba schudnut, davaj rady ako sa zbavit zlcnika 😀 😀 😀 😀 😀
Aspon si si v nemocnici oddychla trosicku?? 😉

fonika
2. feb 2009

cha - aj ja mam 175 🙂 . v prvej tehotenskej poradni som mala 57 kg - ale ziadne rady na chudnutie nemam, lebo som to podedila (ostatne, ako aj dvojmamickovstvo)...
no ale ine som chcela. viem, ze je tu vela ekonomok, ale pre tie ostatne, co mozno o tom nevedia, tu je link na postup, ako dosiahnut vyplacanie najvyssej moznej materskej davky:
http://jozefmihal.blogspot.com/search/label/mat...
myslim, ze najskor sa nas tyka ten stvrty diel - aj ja som isla podla neho. tak sa teraz tesim, ze namiesto materkej vo vyske cca rodicovskeho prispevku by som mala dostavat cca 16,500 (no mna to pri dvojickach a este jednom dalsom dietati celkom potesi 😉 )
my sme ale mali dost vyhodu, ze aj prve aj toto druhe tehotenstvo bolo v podstate na prvy sup (zaciatkom mesiaca sme si povedali, ze tak uz podme na to - a koncom mesiaca som uz bola tehotna - a dokonca dvojicky 😅 )
cherry, nevznikla nahodou tvoja prezyvka z toho (plodna ako ceresna?) 😉 ?
inak, cherry, pipka vitajte doma!

mauzos
2. feb 2009

Fonika ale Ty uz tych 26 tyzdnov do nastupu na materskej nestihas na maximalne davky, pokial nie si dobrovolne poistena uz davnejsie.

fonika
2. feb 2009

a este chcem podakovat vsetkym babam, ktore sem davaju linky na kociky - teraz sme boli pozriet zopar ojazdenych pp duette - ale zaciname rozmyslat, ci radsej nekupit predsa len novy (cca 17,300), lebo tie stare su po dvoch rokoch (a dvoch detoch 😝 ) nejake rozhegane.