Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zajkka
25. jún 2009

Ahojte,chcela by som sa Vas opytat,ze za aky cas vam prisli peniaze po porode(dotacia od statu?)Mam vsetko uz od lekarov potvrdene a odovzdane.Dakujem

smejkaa
25. jún 2009

Ahojte. Tak tu vahu vam zavidim. Ja koncim 31tt a pribrala som 15 kil, ale vsetko mam iba v bruchu, takze mam "super" posunute tazisko. Citim sa dobre, az nato, ze uz nic nevladzem a bolia ma krize. Nasi su vraj tiez vacsi. No ja dufam, ze nie mesiac, ze vydrzime este aj trosku viac. Rodit budem v novej nemocnci v Ke.

sonia29
25. jún 2009

myslím, že je úplne jedno koľko priberieme, hlavné aby boli babatka v poriadku a mali miesto 😉 veď po pôrode to odmakáme pri dvojkách 😅

ajka72
25. jún 2009

zajkka myslím že vyše mesiaca im to trvalo 😒

zajkka
25. jún 2009

Dakujem ajka72 🙂

taella
25. jún 2009

zbinka, smejkaa , andyna vítam vás u nás 😉

smejkaa čo sa týka pôrodu tak som rodila urgentnou sekciou , nakoľko malí sa narodili predčasne v 32 tt s váhami 1680g a 1600g . Ale my sme tu výnimka , lebo skoro všetky tu rodili skoro na termín 😉 u koho sa chystáš rodiť? ja som už od 20tt chodila na poradňu k dr. Murínovi , ale nakoniec som rodila u dr. Rošákovej , lebo sme už nestihli zavolať .

zbinka HCG máš parádne , ja som mala iba 470 a predsa to boli dvojičky .

andyna počas tehu som pribrala 8,5 kg , ale to iba do 32 tt , lebo už som potom rodila , bohvie koľko by to bolo do konca .

martiina , ako vždy máš moju poklonu , superžena .

mne teraz zobral manžel deti vonku , doslova som ho vyhodila 😀 , lebo od očkovania od pondelka sú nejaký umrčaný a už som bola na nich zlá 😝 😖

mauzos
25. jún 2009

ahojte 🙂

vitam nove dvojtehulky 😀

martina uz ma normalne stves, fakt si aj ja pripadam neskutocne nemozna 😠 Ved ja ledva stiham deti a beznu domacnost a to este nemam tretie babo ako ty. Ty vobec nespis, ci na com frcis? 😀 😀 Krasne su tie deky 🙂 A uz mam aj ja doma kocik. Je fajn, len ma jednu vadu, ze nema otocne predne koleso. Ale ku nasim zbavi a za tu cenu 😉 Tvoj ma otocne?

Taella aj ja som rozmyslala, ze vybehnem s malymi von. Ze by som si dala rande s Martinom? 😀 😀 Ale bola som teraz povesat pradlo na balkone a strasna horucava je, ja zbehnem zase podvecer. Dufam, ze nebude prsat, lebo uz ma slak trafi z toho pocasia 😠

Ja som pribrala 11 kil, ale ja som nabrala dost uz pred tehu. Rodila som v 39 tt planovanou sekciou a nelezala som vobec v nemocnici. V den prijmu mi poobede robili sekciu.

macilaci
25. jún 2009

vav , tak ja mám už teraz 11 kg ale chvalabohu vidno iba brušisko 😀 , doki doteraz hovorili, že majú presne takú váhu akú by mali mať, v 20 TT to bolo 291 g a 289 g. mne sa to zdá málo na moje kilá, ale oni to asi lepšie vedia 🙂 .
Martinka, fakt ti závidím, ja som nebola ešte ani tehu a musela som spať 8-9 hodín, aby som cez den vedela existovať, počas tehu je to viac a ty normálne aj v noci žiješ aj cez deň, si fasa dievča 😎

mauzos
25. jún 2009

macilaci ale nenapisala som radsej kolko som pribrala predtym, takze chalani si mali v pohode odkial cerpat 😀 😀 a mali by este aj teraz, keby chceli moje mlieko. Zial, sme na Nutrilone 😒

minkak
25. jún 2009

Zbinka,andyna aj Vas tu vitam 😵

ja som pribrala 5kg,do vcera som v tom bola 😀 ale vcera som sa vazila a dalsie 2 kilecka ,takze uz 7 😅

macilaci ja som mala tiez v 20tt-okolo300g kazde,takze snad to je OK 🙂 teraz uz budu zase vacsie,ja idem k dr.bud.tyzden ,tak uz sa neviem dockat 😵

mauzi a ostatne....a kolko si potom pobudla v nemocnici?toho sa ja obavam kolko tam potom budem,ako to vydrzim bez mojej Veroniky 😒

mauzos
25. jún 2009

minkak my sme boli 10 dni, ale to len kvoli tomu, ze Tomi mal nizku porodnu vahu a musel pribrat. Mna s Lukim by boli pustili uz na 5 den. Takze si ich pekne vykrm este v brusku a nemala by si byt dlho v nemocke.

martiina
25. jún 2009

ahojte kočky, no tak vôbec nemusíte mať zo mňa depky, ja mam zas obavy že pri takomto štýle života ma klepne pepka alebo prinajmenšom infarkt chytím, ale jednoducho ja som taká, využijem každú voľnú chvíľku na robotu a na odpočinok veľmi nemyslím 😅
tak včera som napr. zaľahla o 03:00, si predstavte o jednej som volala so segrou, povedala mi o facebooku, tak som sa ešte zaregistrovala a do tretej som tam brázdila 😅 ..... no neviem kde som doteraz žila, že som nevedela o facebooku 😲 , no zas mam po voľnom čase, to bude tiež riadna závislosť 😅 .... ak by ste náhodou niektorá mala účet na facebooku a chcela si ma pridať, tak ma vyhľadáte pod menom martina gromová 😉
ja som pribrala aj v prvom tehotenstve s jedným dieťaťom toľko isto koľko teraz s dvojičkami +18 kg, ale už mám o 2 menej ako pred tehu, takže žiadne stresy, pôjde to dole samo 😉
minkak ja som v nemocke pobudla 5 dní a aj napriek komplikáciam, ale teda mojim
ja som rodiť začala v začiatkom 38tt samovoľne, odtiekla mi plodová voda , bola som ešte zašitá, tak mi steh rozstrihli až 3 hod pred pôrodom, preto to išlo ťažšie. Detičky sa narodili s váhami Laurika 2720g a Marko 2900g

mauzos
25. jún 2009

mati ja som na Facebooku uz davno, ale to je ina zavislost, radsej tam ani nechodim 😀 Jadna zavislost konik mi staci 😒

ajka72
25. jún 2009

cau mauzos prosím ťa čo je to ten facebook 🙂

mauzos
25. jún 2009

ajka sialena zavislost 😀
http://www.facebook.com/

minkak
25. jún 2009

no waaaau kocky tak to je super,to by sme snad nejako zvaldli,tych par dni 😉
matka ja som sem myslim pred nedavnom davala aj link s mojimi fotkami na FB 😉 lebo sem sa to iz proste nezmesti,tak uz vzdy davam len link na FB 😉 no presne to je ina zavislost,ja som tam tiez stale....a hlavne po nociach... 😅

ajka72
25. jún 2009

minkak ja som rodila v 38tt ale tiež dievčatá mali nižšiu pôrodnu hmotnosť tak sme museli pribrať a bola som tam presne 3 týždne, takže len papkaj aby si išla rýchlo domov 🙂

minkak
25. jún 2009

ajka no dakujem 😀 ja papkat az tak snad nemusim 😀 ale vsak deticky zatial ukazkovo rastu a vsetko je v poriadku-klop-klop,tak snad sa tam tak dlho nezdrzime 😉 duuuuuuufam 😉
malu som prenasala,davali mi vyvolavacky,tak snad aj ja potiahnem aspon do nejakeho 38-39tt a s peknymi mierami 😵

bobicek5
25. jún 2009

zbinka, andyna ahojte.

Zbinka, ja som mala HCG tiez vysoke, dokonca okolo 1400, ale zle mi vobec nebyvalo. 🙂 Asi zalezi na to, ako na to kto reaguje. Moja kamoska-cakatelka s dvojickami tiez dost trpi.

Andyna, sme uplne v rovnakom tyzdni. Odkial si? Uz vies co cakas a kde budes rodit?
Bud rada, ze si pribrala tak malo, niektore dvojmaminy priberaju rapidnejsie viac. Ja nastastie tiez mam zatial "len" +13 kg. Ale zase vzdy som mala nadvahu, tak sa skor tesim.
Mna lekar berie do nemocnice cca. 2 tyzdne pred planovanym cisarskym, ktory bude v 36-37 tt, cize v polovici augusta uz budu mali na svete. A tiez su moji asi o tyzden vyvojovo dopredu.

andyna
25. jún 2009

tak to ste ma celkom ukludnili s tou vahou, mali maminy aj menej aj viac, takze uz sa nestresujem tymi 10 kilami .... hlavne ze drobcekovia maju dost, mali kazda okolo 1650g v 29+5tt. Je pravda ze som aj pred tehotenstvom mala trosku viac kileciek, tak si male asi brali z mojich zasob. A vsetko mam iba v brusku, inde som nepribrala vobec.
Bobicek5, my budeme mat dve dievcatka, dvojvajecne, som z BA a budem rodit na Kramaroch, ale este tam nemam nikoho dohodnuteho. Neviem, ci aj na sekciu sa zazmluvnuje lekar... musim sa spytat, este ma do nemocky na poradnu moja lekarka neposlala, az buduci tyzden ma chce prvykrat poslat na rizikovu poradnu k Mudr. Plankovi.
Zatial nemam ziadne problemy, tak dufam ze ani nebudem musiet byt v nemocnici pred porodom, ved doma je najlepsie, manzelik ma obletuje... No, aby som si nefandila, tie bezne tazkosti mam aj ja, boli chrbat, v noci stale budenie, male kopu stale do mechura alebo do vajecnika, takze si aj obcas zaochkam... 🙂
Sekcia je uz jasna, kedze male su kadejak pootacane, priecne cez brusko ...
Bobicek5, ty uz mas dohodnuteho aj lekara aj termin? Fiha, musim s tym tiez uz nieco robit, ved clovek nikdy nevie kedy to pride..... a do ktorej nemocnice ides?

eviska83
25. jún 2009

mati - MM tiez objavil facebook len nedavno,ale presne ako mauzi- jedna zavislost mi staci 😀
minkak- ja som v nemocnici bola 5 dni.porod mi vyvolali v 38tt - vysoky tlak.rodila som s epiduralom.
nase vahy boli :Evicka-2950g a Adam- 3250g

scarlette
25. jún 2009

ahojte,
kocky ked sa bavite o priberani tak ja som pred tromi tyzdnami mala +6kg... vazim sa vzdy v to rano ked idem do poradne, pre istotu 😀 ale mm si aj tak utahuje, zatial mi to tiez islo len do bruska tak dufam ze to tam pojde nadalej 😀

bobicek5
25. jún 2009

no to je nahoda, tak to budeme rodit priblizne v rovnakom termine, nie? Ja budem na Kramaroch, som Prochazkova pacientka a zatial sekciu naplanovat zaciatkom augusta. Zrejme ma koncom jula zoberie na pozorovanie (ale radsej sa z toho pokusim vykrutit, doma je doma).
Na sekciu sa lekar nezazmluvnuje, ale rozhodne ak ides k Plankovi, on by si mal naplanovat cely postup porodu. Maju tam dost "plno", takze ak sa da, sekcie si planuju dopredu.
Moji nezbednici su tiez krizom-krazom. Dufala som v prirodzeny porod, ale uz som sa zmierila so sekciou.

ajka72
25. jún 2009

ahojte, buduce dvojičkové maminy predávam postielky s hniezdami, odkladačom na plienky a aj na hyg. potreby po našich dvojičkách mám to aj v ponuke inzerátov tak skuste pozrieť či by sa vám nehodili ak by ste mali záujem tak mi pošlite info cez IP, ďakujem

macilaci
25. jún 2009

ako často chodíte a UTZ? ja som na začiatku chodila každé 2 týždne, potom mesačne, na DCK každé 2 týždne, a chvalabohu ked si myslím, že niečo nie je OK tak zavolám krstnej -- robí na gynekológii a idem okamžite 😀

adrolka
25. jún 2009

ahojte 😉
macilaci, tebe xcem pochváliť výber mien 😀 Ja mám Taru a Amiru! Musela som si tie mená vydupať a vybaviť na matrike ešte ako tehulka.No a v nemocnici pred pôrodom ma krava sestrička roznosila v zubov, či som normálna, dať také mená, že či som na to nemyslela, že ony s tým menom musia žiť... 😀 radšej nekomentujem.

adrolka
25. jún 2009

jaaj a s priberaním sa netrápte, baby. Ja som napr. pribrala komplet 23kg, v nemocke zo mňa zliezlo hneď 11kg, potom pri kolotoči krmenie/prebalovanie/odgrgávanie/nervy/strach na začiatku zo mňa zliezol aj zvyšok, ale nikdy som to nesledovala, až mi mm vraví, že fanky som schudla 😀 mám spaäť tie kg čo pred tehu, ale postavička sa aj tak nejak zmenila 😀

cherry01
25. jún 2009

martina, som ta pod tým menom nenašla ☹

martiina
25. jún 2009

a ty máš aké, napíš do IP

v15
25. jún 2009

keď sa môžem pridať ja som pribrala 30kg a hneď po pôrode keď som sa vážila v nemocnici tak som mala 21 kg dole a teraz už som na pôvodnej váhe 2 týždne, mne išli kilá veľmi rýchlo dole tak tehulky nebojte sa zhodíte raz dva 😉 🙂