Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lenka112
30. dec 2012

@domca2608 Určite budú 🙂 My vo štvrtok ideme na príjem a ležať až do pôrodu .
@griska11 Blahoželáme 🙂

sophie32
30. dec 2012

@lenka112 Ahojky, preco musis ist lezat?

lenka112
30. dec 2012

@sophie32 Ahoj, už sme veľmi akční, mala som 2x pošlíčkov , raz s toho sme už leteli do nemocnice s myšlienkou, že už rodíme. Takže pre istotu.

sophie32
30. dec 2012

@lenka112 Hej jasne, istota je istota...ja idem na kontrolu 7.1....som zvedava, co doktor povie. Zatial sa citim ok, len tie nohy...uz si pripadam ako Shrekova Fiona... 🙂

lenka112
30. dec 2012

@sophie32 Ja som najskôr nechcela ísť, bála som sa, ako by to zvládol manžel s malým, ale svokra mi príde 2.1., takže môžem v pokoji ísť, lebo o mojich mužov bude postarané 🙂

sophie32
30. dec 2012

@lenka112 Urcite je lepsie, ked budes pod dozorom 🙂 Ked sa ma kto postarat o chlapov, tak mozes v klude lezat v nemocnici a pripravovat sa na dalsie dva pokladiky 🙂

lenka112
30. dec 2012

@sophie32 Ja radšej pôjdem, nechcem nechať nič náhode a aspoň budem v kľude. Už len aby manžel stihol pôrod a bude všetko o.k. 🙂

zojaaa
30. dec 2012

@zeina62
ja som bola v repromede v brne.
Samozrejme treba vylucit cukor, ziadne sladkosti, pila som mineralky a nesladene caje.......chleba som mala len ten fit 100zrnny, taky baleny a len minimalne....mne to pomohlo, aspon som prestala tak rychlo priberat.......potom ku koncu asi od 31tt som si pichala male davky inzulinu....

zeina62
30. dec 2012

@zojaaa ja teraz ked si meram cukor tak ho mam uplne v pohode,uvidim co na to povie doktorka buduci tyzden.ved aj ja urobim vsetko aby babetka boli ok. a inac stastny novy rok 2013 ti prajem🙂

zojaaa
30. dec 2012

@zeina62
Aj tebe stastny novy rok, pre teba to bude ten najstastnejsi 🙂)

zeina62
30. dec 2012

@zojaaa to hej to bude 🙂 a dakujem

gemina
30. dec 2012

Baby, ktore ste nedavno porodili dvojicky, ako ste na tom s mieckom? Mate ho vela/malo resp. ziadne? Pytam sa, lebo ja ho mam velmi malo a to som uz 10 dni po sekcii. Deti si odsaju tak max 10-20ml na jedno papanie, ked sa im chce a niekedy vobec nic, lebo su uz zvyknute na flasku, co im davaju v nemocnici. A denne si odsajem tak 2x po 20ml. Som z toho nestastna, myslela som si, ze ich budem len kojit ☹

vampgirl
30. dec 2012

@gemina My sme na tom tiez biedne, ja ich oboch prikladam ale aj dokrmujem cez striekacku, lebo su podla mna este slabi a skor zaspia ako vytiahnu tolko kolko by mali... Snazim sa co najcastejsie odsavat ale s tromi detmi doma sa to nedari tolko ako by som chcela... Denne odsajem okolo 150-200ml, zvysok dostavaju UM. Ale pomaly to ide hore tak to este nevzdavam...

jeemima
30. dec 2012

@gemina no my mame mliecka od zaciatku vela. ale ja som odstriekavala a odsavala od 3. dna po sekcii ako blazon ledze chlapci boli v inkubatoroch nemal ma kto ani "rozcucat" a tak kazdu hodinku a pol/kazde dve hodinky som zacala odstirekavat. prve dni rucne potom odsavackou (jedine medela mechanicka piestova - myslim ze jej vdacim za to rozbehnutie mliecka) tak aby kazde tri hodink chlapci uz mali mliecko nachystane. to odstriekavanie trvalo hodinu aj hod a pol neikedy.velmi som sa natrapila ale stalo to za to. dnes maju chlapci 6 mesiacov a okrem toho ze su plne dojceni (teraz uz skusame zeleninku aby sa nepovedalo) este stale odsawam nadbtocne mliecko. a donedavana som ho daruvavala do MB (0.5 litra za den). takze radim len odsawat odstirekwat ak ti nechcu drobci cucat. a ked sa mliecko rozbehne poriadne urcite sa prisaju a an flasku zabudnu.

silvinnka
30. dec 2012

@gemina ahoj ja som mala tiez malo mliecka,bby sa narodili predcastne a kazda papala 8x denne (z toho max. 4 davky mojho mliecka,viacej som nemala)Ak by som mala jedno mimi v pohodke by to vyslo,preto pori mojmu mliecku im uz v nemocke davali Bebu na ktorej su doteraz.Moje mliecko papkali 5. tyzdnov,potom sa mi prestalo tvorit,bolo ho velmi malo.Od6. tyzdna boli plne krmene umelym mliekom...su zdrave,akurat nas od narodenia trapil silny reflux,teraz je uzlepsie,maju 7. mesiacov

vampgirl
30. dec 2012

@griska11 Gratulujeeeeem! Miery mate podobne ako my 🙂 drzim palce nech vsetko dobre ide a ste coskoro doma!!!

gemina
30. dec 2012

@silvinnka
@jeemima
@vampgirl Dakujem za komentare baby. Ja len dufam, ze sa to mlieko rozbehne, ked uz budem z nemocnice doma a v psychickej pohode. Len fakt nechapem, preco ho mam tak strasne malo...

lenocka84
31. dec 2012

ahojte mamicky, hladam medzi Vami maminu s novorodeniatkami dvojičky pripadne trojicky z BA. je to pre dobru vec, prosím ozvite sa cez IP. dakujem. a krásne sviatkovanie 😉

domca2608
31. dec 2012

Žienky tak včera sme mali prveho poslička. Začala som po trošku špiniť a mala som ukrutne bolesti krížov,ale chvala buho som nemala kontrakcie. Už som sa zľakla že sa maličky tlačia vonku,ale našťastie sa ukludnili. Jeden je ulozeny priečne pod mojim žaludočkom a nožicky ma na lavej strane a druhý je hlavičkov dole a nožičky ma uleže tiež do ľavej strany. Včera nam aj doktor urobil hneď ultrazvuk tak obaja maju vraj po 2100g. Dnes sme začali 34.tt. tak,musime ešte vydržať tie 2 týždne. Držte nam pršteky. A prajem vám šťastný Nový rok 2013. 🙂

sunnessie
31. dec 2012

Ahojte, existuje nejaky monitor dychu pre dvojicky, alebo musim kupit dva samostatne?

mamoka4
31. dec 2012

@sunnessie Ahoj, ja som si z pôrodnice požičala na 8 mes. 2 ks monitory dychu, oni Ti aj odporúčia dokedy je potrebné ho používať, moje boli donesené 37 tt. mali pekné váhy ani monitor nemuseli mať ale pre istotu som ich požičala, a vyšli ma obe na celú dobu tuším cen 60,- €.

eeska
31. dec 2012

@sunnessie ja som si tiez pozicala z nemocnice...na pol roka, vyslo ma to 76 eur za obidva...a su uplne nove

ludmil33
31. dec 2012

ja som pocula ze zdravotna poistovna Union poziciava monitory dychu na polroka zadarmo ak v nej poistite svoje novonarodene dieta a potom si to mozte predlzit za par eur, len si musim zistit ci to este plati aj teraz. Nevie niekto o tom nieco?

jeemima
1. jan 2013

@sunnessie musis si kupit dva a taktiez musia babatka spat v dvoch postielkach ktore by sa nemali dotykat

sunnessie
2. jan 2013

@mamoka4 @eeska @jeemima dakujem

zeina62
2. jan 2013

ahojte je tu baba ktora je tehotna s dvojcatami a je asi ako ja v 13TT ze by sme si vymenili skusnosti?

marllik
2. jan 2013

@ludmil33 kedysi to tak mali. No myslim, ze teraz ked chces aby ti to pre dietatko pozicali monitor, musia byt v Unione i obaja rodicia.. predpokladam, ze na svojej stranke budu mat podmienky pozicania..

misha1104
3. jan 2013

@zeina62 ahoj.....ja som v 12tt zatial to vyzera na dve o tyzden idem na sono tak sa tesime.....dufame ze je vsetko v poriadku.

zeina62
3. jan 2013

@misha1104 ahoj jej tak si tak skoro tehotna ako ja🙂 ako sa citis? mne byvalo velmi zle vela som vracala ale uz to je lepsie trochu🙂mas jednovajecne ale bo dvojvajecne dvojcata? ja mam dvojvajecne 🙂

miroslavap
3. jan 2013

Tááák a my sme už v 31. týždni, malá slečna váži 1150 g a jej braček 1240g. Veľmi sa tešíme 🙂