Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vampgirl
6. feb 2013

@sophie32 my dokrmujeme striekackou na malicku, tak nas naucili v porodnici, a zatial s tym nemame problem, tak mozno skuste tak...

vampgirl
6. feb 2013

@misha1104 Mne sa to v porodnici zdalo celkom zvladnutelne, a aj prve tyzdne doma, drobci len spinkali a papali. Cim su vasi, tym menej spia a je to narocnejsie 🙂

janula18
6. feb 2013

@andy_123 aj my máme EW, je naozaj super veľmi jednoduchá manipulácia a lahko sa s ním ide, lebo má veľké kolieska. My sme mali len športovú verziu, len už sa im nechce moc voziť v kočíku tak ich teraz pešo len naháňam.

mia117
6. feb 2013

@sophie32 Ja som tiez este donedavna krmila mensieho syna flaskou z mojho odstriekaneho mlieka, bol dlho v nemocnici a uz som pomaly myslela ze to takto pojde dalej a budem musiet odsavat stale ☹ casovo to bolo narocnejsie, takze ak mozem poradit, rozhodne ich dojci a ak budu hladne tak aj castejsie, aspon sa ti bude tvorit viac mliecka, ja som rada ze mam mliecka dost a mozem ich oboch kojit, obcas ich kojim aj spolocne 🙂 drzim palce

sophie32
6. feb 2013

Vdaka dievcata....zrejme si budem musiet zavolat laktacnu....mali sa mi nejako nechcu uz prisavat, asi som ich tou flasou pokazila...teda oni by aj chceli, ale chytaju len bradavku a to nie je dobre....a potom zacne velky plac a uz sme dokojili....casovo je to uplne zle, lebo najskor sa snazime kojit...to je boj a potom davam moje odstirekane flaskou....no a potom zase odsavat....a to som potom v jednom kole....pripadne ak nemam svojho dost, tak davam este Nutrilon...snad sa mi s tym podari este nieco urobit...

pistaciaa
6. feb 2013

@zojaaa Ahoj, aj my sme boli dnes na ockovani, ale dala nam obidve vakciny naraz, zatial su baby ok a vazia 5285 a 4805. Preco vam ich rozdelila?

zojaaa
6. feb 2013

@pistaciaa
Aby to nebola taka zataz na organizmus....aby sme minimalizovali nejake reakcie.....
A co tvoje baby uz drzia hlavicky? U nas filip uz pekne pasie na brusku a matko si ju vie chvilu udrzat zdvihnutu, ale este ma nohy vo vzduchu, takze mu ich musim chytit, ale skor sa mi zda, ze sa prehne v chrbte, ako keby sa mal zapriet rukami.....

pistaciaa
6. feb 2013

@zojaaa No dovody su mi jasne, ale ci ste mali k tomu daku indikaciu, ci to tvoja lekarka robi u kazdeho, alebo ci mala u vas daky speci dovod som myslela. Hej hlavicky drzia, Adelka ta uz ozaj pekne a Alzbetka podla toho ako sa jej chce ale tiez uz vydrzi.

eeska
6. feb 2013

@zojaaa ahojky, ja tiez zvazujem, ze dam rozdelit vakcinu na dve davky....a tiez mi ten mensi malo zdviha hlavu z bruska, budes s tvojim chodit aj na nejake cvicenia? ked ich drzis rovno pred sebou na rukach, tak drzia pekne hlavicky? mne ano, len na tom brusku nie a nie dvihat, uz som z toho nestastna, lebo co tu citam, vsetky v ich veku uz pekne pasu....

zojaaa
6. feb 2013

@pistaciaa
Nemyslim, ze mala na to nejaky dovod...proste to nejak navrhla a sme sa na tom dohodli....

zojaaa
6. feb 2013

@eeska
Hej ja s nimi chodim cvicit vojtovu metodu, nejake cca 2-3 tyzdne cvicime..... Mne sa trosku ten jeden vykrivoval do takeho c, bol tak ulozeny v maternici a uz sa mi pekne vyrovnal no a tu hlavu ma este taku, ze sa mu dost kyvoce......ten druhy uplne pohodicka....

eeska
6. feb 2013

@zojaaa a ako casto chodite cvicit? my asi tiez budeme, lebo ten vacsi mi stale dava hlavu na pravu stranu..ked mu ju otacam nalavo, tak place, ma tam trochu skrateny sval na krku...tak to nechcem zanedbat

zojaaa
6. feb 2013

Doma cvicim 3-4 krat denne a u fyzioterapeutky 2-3 krat do tyzdna...ale teraz mame tyzden pauzu kvoli tomu ockovaniu, tak si trochu oddychnu.....

eeska
6. feb 2013

@pistaciaa
@zojaaa
baby tak vam zavidim, ze uz mate to ockovanie za sebou a ze zatial su deturence v pohodicke...snad aj my to tak dobre zvladneme, ja este ani neviem kedy ideme, pred dvomi tyzdnami sme boli na poradnu a nic nam este nehovorila....

kkatka113
7. feb 2013

@zojaaa dakujem za info, no dufam ze ta moja bude za, super vahy uz majuuu, moje nebudu mat este tolko ked tam pojdeme, ale to myslim nie je problem 🙂 Tak snad ste sa v noci dobre vyspali 🙂

kkatka113
7. feb 2013

@eeska fakt nic? No my uz o takomto case ako maju tvoji budeme hadam aj po....ono sa nie je coho bat podla mna, vsetky deti to zvladnu, a vacsinou aj bez teplot, dufam ze to bude aj nas pripad 🙂

kkatka113
7. feb 2013

@andy_123 s kocikom som uplne spokojna, zmestime sa na uzky chodnik, lahko sa ovlada, a je podla mna aj velmi pekny 🙂 My o mame vo fialovej a je to fakt pekna fialova, taka tmava...byvame na tretom poschodi bez vytahu, kocik mame zlozeny v aute vo dvore, a ked idem von tak baby ulozim do vaniciek, ktore maju aj rucky cize sa daju fajn nosit, a ideme dole kde rozlozim kocik a ide sa na prechadzku 🙂 Je to fuska ich nosit tri poschodia, ale to uz nie je k teme kocik 😀 Mame k nemi aj autosedacky maxicosi, a ked ideme len autom niekam dalej za kamosmi, tak pripneme autosedacky na kocik a prechadzame sa tak....ale vanocky su samozrejme pohodlnejsie a baby su na rovnom tak to bude lepsie na chrbatik...hmm co este k nemu....so sportovou castou este nemam skusenosti, to napisem az ked baby budu sediet a zacneme vyuzivat 🙂 Ale vyhoda je aj ze je to surodenecky kocik a keby dajme tomu jedna este nechcela sediet a druha ano, tak mozem mat jednu vanicku a jednu sportovu cast a vsetci budeme spokojni 🙂 Ja som zatial ziadne negativa nenasla, ak sa objavia tak napisem 🙂

kkatka113
7. feb 2013

@zojaaa chcela som sa este spytat, kto vam urcil ze mate chodit na cvicenia? Ja to nechcem podcenit a vidim v babach celkom rozdiel, ale doktorka obvodna ich vzdy pochvali a nic nespomina tak neviem....

mia117
7. feb 2013

@eeska
@zojaaa Ahojte, aj my sme zacali cvicit vojtovku, presne aj nam povedala, ze sa krutia do C a prevaluje sa z jednej strany na druhu a este maju aj take krcovo zovrete ruky pri tele. Tiez nam kazala cvicit 3 x denne, tak dufam ze sa to zlepsi, asi aj vy stlacate len ten jeden bod pod bradavkou, ze?

zojaaa
7. feb 2013

@kkatka113
Aj mne ich vzdy chvali, ale ja som si vyziadala papierik k neurologovi, bez problemov mi ho dala, ze ked chcem pre istotu a neurolog mi povedal, ze by sme im tym mohli pomoct....
Ja na tej vojtovke nevidim nic zle, ked nepomoze, neuskodi, ale sama vidim vysledky, drzanie tela a tak....
Predsa len sa narodili predcasne a boli tam dvaja, tak mali malo miesta....

zojaaa
7. feb 2013

@mia117

Ahoj, hej stlacam bod pod bradavkami a druhou rukou drzim hlavicku rovno a tak trochu ju vytocim do strany, ten cvicim s oboma a mato minule dostal este jeden na brusku....ten je oproti tomuto dost zlozity....
Inak musi ti otvorit tu protilahlu pastocku a tahat ju smerom hore k hlave, dvihat nohy hore, prsty na nohach by mal tak roztahovat a ked mu natocus tu hlavicku, tak by sa mali pozerat na opacnu stranu

kkatka113
7. feb 2013

@zojaaa aha jasne, no ked si predstavim chodit pravidelne s obomi na rehabilitacie sama, tak mi to pride celkom naRocne aj ked mam auto....mi staci raz za den na prechadzku a mam dost (tretie poschodie bez vytahu...) 🙂 Tak ja budem dufat ze sa budu hybat a robit vsetko ako maju v podstate podla tabuliek, vsak ak by nie tak nas doktorka posle si myslim... 🙂

culienka
7. feb 2013

@zojaaa Ahoj, mne nejako tu pasticku nechce otvarat, iba nohy dviha hore aj to nie vzdy 🙂

mia117
7. feb 2013

@zojaaa A vyzliekas ich uplne do naha? Alebo im nechavas plienky?

pancuska
7. feb 2013

ahojte .... ja kedze som este len v dobe cakania chcem sa vas opytat ze kolko ste asi pribrali pocas tehotenstva???? Mam trosku obavy ze priberiem velmi .... mala som uz pre tehotenstvom 14kg navyse a tak sa bojim pribrat vela.... nemate nejaky recept? dakujem 😉 a pekny den vam prajem.....

ruth
7. feb 2013

@pancuska Ahoj, ja som momentalne v 20. týždni tehotenstva, pribrala som zatial 4 kg, v predoslom tehotenstve 13 kg. Myslim si ze je to individualne, kazda jedna mame ine predispozicie priberania, hlavne nehladuj, ale ked ti chuti, jedz, v mensich mnozstvach mozno aj 5-6 krat denne, pi vela tekutin, cerstveho ovocia a zeleniny a co najmenej sladkosti, ale to sa pise asi vsade.

kkatka113
7. feb 2013

@pancuska ahoj, ja som pribrala zhruba 15 kil, nikto neriesil ci je to malo ci vela, tak to bolo asi akurat. Hlavne ono sa neda velmi pocas tehotenstva obmedzovat, hlavne jedz zdravo a dopraj si prechadzky nech si fit a vahu obec neries, uzivaj si to 🙂

mia117
7. feb 2013

@ruth
@pancuska Ahoj, nemylim si, ze sa to da az tak ovplyvnit kolko priberies, Ja som pribrala cca okolo 15-16 kg a mala som pocit, ze priberam aj z vody 🙂 proste tie kg sli same 🙂 telo si samo priberie kolko treba, ale neboj potom to zhodis🙂 ja uz mam vahu ako pred tehu 🙂 tak sa z toho nestresuj a uzivaj si tehu 🙂

zojaaa
7. feb 2013

@mia117
Vyzleciem ich uplne, ale plienky im necham 🙂

elapp
7. feb 2013

@kkatka113 nase ano, stale 3x denne, ale uz zvladnu aj 120ml, V noci sa to polepsilo, budia sa "len" 2x za noc. Ja som spokojna 🙂