Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
6. jan 2011

@zuuuzana7 tá sestrička je veľmi múdra žena 😉
akonáhle vedia povedať:" nie a nesťem"...tak HOTOVO 😀 😀 😀

janette77
6. jan 2011

@zuuuzana7 🙂 uvidime, co prinesie realita, aj pre nas je prichod deti do nasho vztahu velkou vyzvou. Uvidime, ako obstojime. Pises, ze mas domacu pani, tak myslim, ze mas, co sa povinnosti tyka z velkej casti postarane. O to viac energie mozes venovat deturencom. Este k tomu mamina, svokra, ktore spominas...budes to mat o to lahsie.🙂
Moja mamina je sice na dochodku, ale stale aktivna, takze od nej pomoc velmi cakat nemozem, svokra je zase 300km vzdialena a za tri roky, co tu byvame nas este ani pozriet nebola, takze my budeme s manzelom na vsetko sami a ak to vezmem tak, ze on chodi domov z prace pravidelne okolo osmej vecer, tak ma v podstate caka nelahka uloha... ale tesim sa na to.

janette77
6. jan 2011

@zuuuzana7 🙂 uvidime, co prinesie realita, aj pre nas je prichod deti do nasho vztahu velkou vyzvou. Uvidime, ako obstojime. Pises, ze mas domacu pani, tak myslim, ze mas, co sa povinnosti tyka z velkej casti postarane. O to viac energie mozes venovat deturencom. Este k tomu mamina, svokra, ktore spominas...budes to mat o to lahsie.🙂
Moja mamina je sice na dochodku, ale stale aktivna, takze od nej pomoc velmi cakat nemozem, svokra je zase 300km vzdialena a za tri roky, co tu byvame nas este ani pozriet nebola, takze my budeme s manzelom na vsetko sami a ak to vezmem tak, ze on chodi domov z prace pravidelne okolo osmej vecer, tak ma v podstate caka nelahka uloha... ale tesim sa na to.

janette77
6. jan 2011

@juliagregor 😀 podarene - zo zivota. 🙂)

lusinkaj
6. jan 2011

@zuuuzana7 ved ak mas viac nevadi.. 🙂
tak to mate super..aspon na chvilu ti niekto pomoze....u nas neviem,ale asi take nieje aj ked urcite by som nato nemala z tej mojej ubohej materskej ☹
no sem tam chodi svokra,mama...a este moja babka...ale inac len ja sama a manzel 🙂
neboj sa porodu to je malina...trosku boli sekcia ...ale vydrzis...presne horsie je to potom vychovat tie detiu spravne 😝
aky mas kocik??

lusinkaj
6. jan 2011

@janette77 vazne???tak mi sme chceli tiez adopciu kedze sa nam nedarilo...ale teraz viem,kedze mam vlastne,ze by som nechcela...to by bolo o inom...neviem si to predstavit 😒

janette77
6. jan 2011

@lusinkaj ...mozno keby sme sa v adopcii dostali len do stadia, ze "chceme, rozmyslane", tak ani nam by to nestihlo vojst tak hlboko pod kozu, ale my sme uz v poradovniku, absolvovali sme pripravu, ktora nam vela dala a najma nas tato myslienka oboch velmi oslovila. Asi preto s tym tak nejako do buducnosti ratame a o adopciatku sa rozpravame stale, hoci mam uz v brusku nase vlastne radosti. Chceme aj nasim deturencom ukazat, ze nie vsetkym detom boli dopriati rodicia. Nechceme tajit pred nasimi, ze je adoptovane a adopciatko tiez bude vediet o tom, ze je osvojene. Nema sa to zatlkat, o tom sme boli pouceni a bolo nam to x-krat zdoraznovane. Skratka prijat opusteneho a v podstate nechceneho drobceka pod nasu strechu a tymto dat aj nieco do zivota tym nasim deturencom - to je taky nas sen.

lusinkaj
6. jan 2011

@janette77 aha,tak potom drzim velmi prsty aby to vyslo...a aby ste ho vychovali akokeby bolo vase vlastne 😵

mamoka4
6. jan 2011

@janette77 To je krásne ako to tu píšeš, držím palce, aby Vám vyšlo všetko podľa Vašim predstáv.... 😉

Neviem, čo mi je, ale začínam mať akosi strach ako to zvládnem...doma školák, škôlkarka + dvojičky na ceste...viem, už všetko čo ma s deťmi čaká...máme to už 2 x za sebou, ale predsa dvojičky sú dvojičky! Babyaj vy máte tieto podivné stavy?? 😒 😨 ☹ 😉

janette77
6. jan 2011

@lusinkaj 🙂 dakujeme. Je to velka zodpovednost, takze iny pristup ako k vlastnemu sa fakt nehodi. Ale to je o 100%-nom presvedceni o tom, ze to chceme a ideme do toho. Tam nema miesto dilema, ani kusok zavahania...

lusinkaj
6. jan 2011

@mamoka4 take stavy poznam..aj ich budes mat ked sa narodia..ale nezavidim ti..ja mam len dvojicky,tie niekedy nezvladam,neze to este doma mat ine deti ☹
poznam jednu co ma 4deti a teraz caka dvojky 😒
@janette77 😵

mamoka4
6. jan 2011

@lusinkaj No budeme musieť bojovať....našťastie moji maju 8 a 5 r. alestále sú to deti.... 😒

janette77
6. jan 2011

@mamoka4 mas tieto stavy, lebo si zodpovedna mamina. Zena, ktora by sa k rodicovstvu stavala lahostajne by si s tym hlavu nelamala. Takze bud v pohode, si mamina ako sa patri. Myslim, ze respekt mame vsetky. A zober si nas - prvorodicky. 🙂)))

juliagregor
6. jan 2011

@mamoka4 určite to zvládneš uplne v pohode a naviac máš skusenosť a vieš čo s nimi robiť...mám 3 kamarátky, ktoré majú dvojky od 12 do 16 mesiacov a k tomu dalšie bábätko ... 😉

mne ked bolo ťažko, že som bola ozaj unavená, tak som si spomenula na svoju kamošku, čo má štvoričky a bola som zase v obraze... 😝

juliagregor
6. jan 2011

@janette77 počúvajte svoj inštinkt, ten väčšinou radí správne 😉
a ozaj Ti držím palčeky 😉

janette77
6. jan 2011

@mamoka4 ...a inak, dnes je asi nieco vo vzduchu, lebo aj ja mam nejaky splin. Neviem sa zmestit do koze, ani tej tehulkovskej, ani tej dusevnej... Ako som bola na brusko pysna, uz by som sa ho pomaly aj rada zbavila. Ked som si dnes nedokazala obut ponozku ani na tretikrat, ked mi cosi padlo a ja som to len tazkopadne dvihala...uz zacinam byt z toho nejaka nesvoja. A priznavam aj akusi vnutornu nervozitu z porodu...och, ach, joj, juj, bojim, bojiiiiim.

pitipitipa
6. jan 2011

caute kocky...ako sa mame? chcem sa spytat, ci si pamatate merania drobcov v 20tt?? dnes sme mali sono...a maju 311g a 326g... dufam, ze je to ok...dr povedala, ze su uplne vporiadku... 😵

zuzbel1
6. jan 2011

ahojte baby, pekny vecer prajem
@janette77 to co si pisala o tom padani veci na zem, ja som minule pocitala a padlo mi 12 veci za den, pripadala som si nemozne, akokeby som stracala cit v rukach.... 😒 ale co uz narobime ked sme take nemotorne teraz ...
A neboj sa porodu, uz to nejako zvladneme, uz nie dlho. 😉

Dievcata viete mi poradit nieco na zvysenu teplotu okolo 37,1 C, nieco na mna lezie, bolia ma aj svaly, tak asi nejaka chripka, mate s tym skusenosti? Ze vraj sa moze len paralen a aj to ked uz je teplota nad 38 C... Je to tak?
Dakujem za rady.

janette77
6. jan 2011

@zuzbel1 Ahojko, aj ja som nejaka chorlava, minam vreckovky o 106, aj hrdlo mam akoby som prehltla ziletku, ale inak sa choroba neprejavuje, nastastie. Skus si dat Paralen, ten je v tehu pripustny. Ja som bola dost nepekne chora v 8tt, volala som si na pohotovost, co smiem a toto mi poradili ako jedine, co sa v tehu moze. Nastastie mi to zrazilo horucku na prvykrat. Ale radili mi, ze ak bude treba viac liekov, tak potom nie 4hodinovy, ale 6 h. odstup.
No, sme gramblavucke teraz, ale to preto, ze si setrime sily pre drobcov. 🙂

janette77
6. jan 2011

@pitipitipa ja si tie vahy z 20tt uz nepamatam, ale spolahni sa na svoju lekarku, ked povedala, ze su v poriadku, bud kludna. 🙂

zuzbel1
6. jan 2011

@janette77 Dakujem za informaciu, v lekarni radili, ze mozem paralen ale len 1x, tak snad pomoze, nech z toho nie je potom teplota 38 C , pripadne vyssia... tak idem sa liecit 😒

zuzbel1
6. jan 2011
pitipitipa
6. jan 2011

@zuzbel1 dakujem 😉

mamoka4
6. jan 2011

@pitipitipa Moje dvojičky mali v 20 týž. 301 g. a 330 g. 🙂 Myslím, že tie tvoje sú ukážkové...inak podľa tej tabuľky čo poslala zuzbel1 mne to fakt sedí, len teraz v 29 týž. sú trošku väčšie...

vanilka1802
6. jan 2011

@zuzbel1 @janette77 s tym padanim veci nieste jedine, Ja uz mam uplne necitlive prsty na pravej ruke, total ako keby mi omrzli. Dufam ze po porode to prejde, lebo robi mi problem aj Tomina poobliekat a nieto este tych drobcekov potom. A ohybanie za padnutou vecou je pekne naprd, a ked si so mna este robi drobec srandu a ja musim kazdu chvilu za nim vstavat, sadnut k nemu na zem, no uz mam toho teda dost.
Babulky zajtra ma nas drobcek 2 roky, tak dnes som tak rekapitulovala, ze ako som sa pred dvoma rokmi snazila zmierit so sekciou, kedze vyvolavacka nezabrala a davali mi poslednu sancu, aj ked mi dost narovinu povedali ze to bude najskor sekcia. A ked si predstavim ze najneskor v pondelok to budem zazivat znovu, je to take zvlastne. Sa na to strasne tesim a zaroven aj bojim.

mamoka4
6. jan 2011

@juliagregor @janette77 Baby,ďakujem za podporu... 🙂 🙂 dobre to padlo....už len pekne donosiť, aby sme mali menej starostí.... aspoň tých 35 týž. 🙂

pitipitipa
6. jan 2011

@mamoka4 dakujem velmi pekne za info... 😉 no tabulky su jedna vec...ale ozajstne skusenosti druha...preto som sa spytala tu...tu su uz realne cisla...tesim sa, ze je vsetko naozaj ok... 😵

pitipitipa
6. jan 2011

@mamoka4 a este...o to viac ma toto zaujima...ze som prevracala celych 19tt...a schudla cez 10kg...a dodnes som nepribrala absolutne nic...

janette77
6. jan 2011

@vanilka1802 Budem Ti drzat palce! Uz sa Ti to naozaj blizi. Neboj, zvladnes, uz predsa vies, co to obnasa. Ale ja mam uz tiez nerviky, priznavam.
To Ti asi trpnu prsty, v tehu je to vraj normalne, urcite to po porode zmizne. Ja take nieco zatial necitim, mne zase hrozne opuchaju nohy. Od 33-ho tyzdna denne, aj ked vela oddychujem. A svrbi ma spodok bruska, niekedy az velmi. Poctivo si ho natieram, alergia na krem by to nemala byt, kedze ho pouzivam uz dlhsie a ta svrblavost sa objavila len nedavno. Aj tak je na celom tehu najzabavnejsi ten strateny pupik, vsak? 🙂))))) Sa mi paci ten prirodny ukaz.🙂)

janette77
6. jan 2011

@pitipitipa a hlavne tie tabulky boli asi v pripade monotehu, nie? Dvojky su predsalen mensie...myslim si.

janette77
6. jan 2011

@mamoka4 ja zajtra otvaram 35-ku...🙂