Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vranka4
7. júl 2009

Ahojte 🙂 ,cetera,myslím,že v dnešnej dobe je to nepredstaviteľné 🙂 ,jedine,ak by nebol robený ultrazvuk 😀 ,mati-to video je bombové-naša rodinka si ho pustila aspoň 5-krát za sebou,určite zlepší náladu 🙂 ,ináč máš super fotky,aj postavu 🙂 ,tak by sme chceli viaceré vyzerať 😉 ,tvoj pôrod vyzeral podobne ako môj,len u nás bol prvý Marek,druhá Ivka -otočená nožičkami,tiež ju chceli počas pôrodu špec.hmatmi otočiť,ale nestihli, 🙂 ,rýchlo sa drala na tento svet 🙂 -oživujem si spomienky pri tvojich fotkách 🙂 bobicek,teraz keď nemusia,nie sú problémy,tak šup rýchlo domov 🙂 ,mauzos,kočík je pekný,vyzerá praktický,my sme mali dva samostatné,malo to svoje výhody,a dvojičk. šport.kočík za sebou...

bocmanka
7. júl 2009

😵 no aha kde si?...a ja že už dovolenkuješ...

vranka4
7. júl 2009

bocmanka,píšem ti do inej témy 🙂 ,a ty sa tiež nejako ulievaš alebo dovolenkuješ 😉 ,musíme si vychutnať počasie,kým sa nezhorší 😀

bocmanka
7. júl 2009

🙂 hahaha, nemôžem spať akosi..som pozerala ten rozlúčkový večer s mj a dáko sa mi odnechcelo ísť do postele...

martiina
7. júl 2009

noooooo baby, ďakujem vám za pochvaly ale zas to nepreháňajte 😀 , to je len očný klam 😀 😀 😀 a starostlivo vybraté fotky kde nevidno faldy 😀
mne sa to video tiež veľmi páči, je suprové 😵 😵 😵
cetera, moja mama vedela že má dvojičky až v 7 mesiaci, poslali ju na RTG a na snímku bola veľká chrbtica a po bokoch dve maličké 😀 , ale to bolo pred 30 rokmi 😀 .... ale ja keď som rodila v TN Ninka priviezli do nemocnice takú naisto šibnutú ženu, čo tvrdila že má zápal slepého čreva, išli ju kuknúť a ... ona rodila 😕 a ešte k tomu dvojičky 😲 😀 .... ale ako hovorím v hlave to nemala v poriadku 😅
jááááj baby, tu sú samé výpredaje, no hotový raj pre toho kto rád nakupuje a nemá moc peňazí 😀 .... teda pre mňa 😀 😀 😀

mauzos
7. júl 2009

mati dufam ze si brala prazdne kufre 😉

nove fotky https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bobicek5
8. júl 2009

mauzi, ja sa praveze tesim domov z porodnice, uz teraz sa neviem dockat. 🙂

Tvoje nove fotecky su nadherne, ako to uteka, uz maju tri mesiace! Su nadherni. Pocuj a nechavas ich este stale spat v jednej postielke, tak ako to bolo na jednej fotke? (nozkami k sebe)?

My sme dostali dve postielky a vcera sme zistili, ze inak ako do "L"ka ich do izbicky nezmestime, takze tiez zo zaciatku pouzijeme len jednu pre obe deti. Ozaj baby a mame uz aj monitory! Este rok v zaruke. Vytesujeme.

mauzos
8. júl 2009

ahojte 🙂

bobi nikdy nespali v jednej postielke prave kvoli monitorom a teraz by sa uz ani nezmestili 😉 Na tej fotke su spolu, lebo som ich tam dala kvoli kolotocu 🙂
dakujeme za pochvaly 😵

sonia29
8. júl 2009

mauzi zlatučkí sú malí 😵 😵 vy máte teda vozový park 😕 aj my už máme kúpený bumbleride, len ešte nie je doma
inak ja som chcela len jednu postielku kym budu krpci malinki, ale asi sa to kvoli monitorom nebude dať, ešte som rozmyšlala nad ohrádkou, takou veľkou, že ju použijem ako postielku 😒 no uvidíme čo nám vlezie do našej super "veľkej" spálne 🙄

chruminka
8. júl 2009

my mame zatial doma len jednu postielku a druhu planujeme az v novom roku,monitory nebudeme kupovat takze kludne mozu byt spolu v jednej kym sa zmestia 😉

bobicek5
8. júl 2009

baby, kdesi som citala, ze dva monitory kludne mozu byt aj v jednej postielke. Len v nej musi byt pevna podlozka, nie rost.

chruminka
8. júl 2009

este sa chcem spytat ako ste chystali vybavicku pre drobcov,lebo vsade pisu len o vybavicke pre jedno mimi ja viem logicke je asi to vynasobit dvoma 😀 ,ale napr.pri jednom babetku treba cca 20ks latkovych bavlnenych plienok (ak sa pouzivaju aj jednorazovky) ja mam teraz doma 40ks a zda sa mi to velmi vela,alebo jednorazovky kolko ste kupovali tych newborn c.1 ?
a vsetky kamosky co maju jedno babo kupovali vecicky od c.56 ale mne sa to zda velike (kedze aj ja aj drahy sme boli tiez krpcekovia pri narodeni 😀 ) kupila som aj par veciciek c.50, akym cislom ste zacinali vy?
Popr. nie je tu nejaka tema na vybavicku pre dvojicky ja som zial zatial nic podobne nenasla a velmi by sa mi par rad hodilo a iste nie som jedina.

mauzos
8. júl 2009

no veru Soni vozovy park sa nam rozrasta, ale dufam, ze uz dalsi nebudeme musiet dlho kupovat 😝 Aku farbu ste si vybrali Bumbleride?

Janula ma dva monitory v jednej postielke a vraj to funguje, ma to v albume, mozte kuki.

chrumi ja mam 20 latkovych plienok a uplne v pohode stacia ... teraz ked mi Tomi uz nevracka tak by som povedala, ze ani polovica nie je v obehu. Pampersky 1 sme minuli 13 balikov, par sa nam zvysilo, ak by ste niektora este potrebovali 😉 Oblecko som mala najmensie 56, topili sa sice v tom, ale rastu neskutocne rychlo, takze raz dva im bola aj ta 56 mala. Cie nekupuj vela malinkeho oblecka. Nam uz su niektore kusy 74 dobre. Inak je to presne ako s dospelackym obleckom, 68 velka a 74 mala, cize to cislovanie ma kazdy vyrobca ine.

Nevidela som tu ani ja taku temu, ved ked este nieco potrebujes vediet, pytaj sa nas 😉

vranka4
8. júl 2009

Ahojte 🙂 ,my sme drobcov dávali do jednej postieľky asi do 3 mesiacov,kým som ich dávala do zavinovačiek,potom mali každý svoju v spálni a v kuchyni som mala tretiu,keď nespali,v prvých mesiacoch,som ich tam dávala,videla som na nich stále,keď som varila,alebo niečo robila,tam som ich aj prebaľovala,len v panelákoch je to horšie s priestorom,my bývame v rod.dome,miestnosti sú väčšie 🙂 ,chruminka,ja som začínala veľkosťou 56,výbavičku som kupovala priebežne dvojmo,plienky plát. som mala po star.dcérach,ale kúpila som 20ks nových,ale zbytočne,tie som použila len pod hlavičku v zavinovačke,používali sme len jednorazové plienky,mesačne sme v prvých mesiacoch minuli cca 2- 3 balíky /68ks v jednom b.,síce som mala v pláne im dávať aj plátenné,nakoniec jednorazovky zvíťazili, boli praktickejšie,síce drahšie 😉

eviska83
8. júl 2009

Ahojte,
no mauzi- neskutocne kraaasni su tvoji chalani 😵 😵 😵
Nechvalim sa s vahami lebo neviem,naposledy ich vazili 23.06 a to mal Adamko 6300 a Evicka 5600.Takze take buchticky.Na dalsie ockovanie,teda aj vazenie ideme 21.07.To bude frmol 20.07 dostavame kluce a do 1.08 musime byt prestahovany 😉
mati- faldy sa v dvojdielnych plavkach nedaju skryt 😀 A vidis ja tu tie vypredaje mam stale ,ved uz preto nechodim po obchodoch 😵
Nasi este stale spia v jednej postielke,kedze nieje ina volba- do augusta musia vydrzat- sice sa uz tlacia a musim ich davat do V ,ale co narobim?
chrumi- ani ja nedoporucujem kupovat vela malickych veci- nasi sa do niektorych ani nezmestili,cize ich mali oblecene max.raz- a deti hrozne rychlo rastu,aj ja mam 20ks plienok- a boooohato staci.

katka.ott
8. júl 2009

chrumi, ja som mala a teda aj mam vacsinou po 3ks zo vsetkeho ( 1 na sebe, 1 v pracke a 1 rezervne 😎 ). my sme mali aj oblecenie 50 a nadherne ho vynosili. teaz mam pocit ze vsetko maju na sebe max. 3x a uz to vytriedujem 😕.
a co sa tyka plienok - newborn sme pouzili asi 12 balikov a bavlnene mam 25ks 80x80 postolkove a 10ks 70x70 grckove. a nejake 4ks obrazkove na vonku do kocika.

inak AHOJTE 😵

zukrik
8. júl 2009

Ahojte
Chruminka,už si robíš výbavičku?
Ja by som chcela určite monitor dychu,je to super vec
a osvedčila aj u známych.Budeme aspon kludnejší 🙂

mauzos
8. júl 2009

zukrik urcite doporucujem, inak by som nic ine nerobila, lem chodila kontrolovat ci dychaju 😉

Evi krasne vahy mate 🙂 My sme sa prave vratili z ockovania, chalani to niesli hrdinsky ... samozrejme, ked ich pichali tak vrieskali, ale za chvilku boli ticho a teraz spinkaju s tatikom vo velkej posteli, to maju velmi radi 🙂
Tak my mame vahy Tomi 5750 a Luki 6310, cize priblizne ako tvoji naposledy. Musia byt ozaj dobre buchticky, moji su tiez 😀
Budete to mat teda perne s tym stahovanim, ale urcite s radostou, kedze idete do lepsieho. Zelam pevne nervy 😉

chruminka
8. júl 2009

baby dik za rady ja sa rada opytam,lebo kazda moja kamoska co ma babetko (je ich teraz veru velmi vela ) mi radi daco ine ,uz som z toho vycerpana.
Tie jednorazovky newborn 12 balikov to bolo po kolko ks,lebo su rozne velke balenia.
ja mam vela veciciek popoziciavanych od kamosiek,ale aj tak budeme musiet vselico podokupovat keby daco tak sa este pytam 😵
zukrik ano uz sa nam to zacina doma kopit od jednej super kamosky mam skoro komplet vybavicku pre jedno babo do 6m.,maly sa jej narodil na konci novembra takze aj rocne obdobie sedi.
A tych 40ks bavlnenych plienok mi pozicala tiez jedna kamoska ani ich este nepouzila oni nejako nakupili a podostavali pri malej velmi vela tych plienok tak som si ich pozicala ale su to tie 70x75 tak snead do postoliek nebudu male

mauzos
8. júl 2009

chrumi 43 kusove newborny

eviska83
8. júl 2009

mauzi- chcela som sa ta opytat,davas chalanom pit caj? kolko Ti vypiju za den?

jarka82
8. júl 2009

ahojte tak nase dnes vazili sofi ma 5500 a 60.5cm a aleli ma 5340 a 59.5cm 🙂 rastu ako z vody
pozdravujem vsetky 😵 😵 😵

eviska83
8. júl 2009

jarka- ake su dlhe 😀 a asi si chcela napisat ameli,nie?

jarka82
8. júl 2009

eviska ano 😀 a veru su dlhe a vraj aptamil dva by mali pit az po 6tich mesiacoch lebo obsahuje viac zeleza a mozno to ich zapeka 😅

eviska83
8. júl 2009

ja davam nasim aptamil jednotku cez den a dvojku na noc - a nasi zapeceni este neboli.a nasa health visitorka mi to takto doporucila.Kazde dieta reaguje inak. 😉

jarka82
8. júl 2009

vsak ano 😅 😵

mauzos
8. júl 2009

evi davam, ale kolko vypiju za den neviem. Podla toho ako je teplo. Ked su horucavy, tak 100 vypiju naraz, inokedy 20-30. A vam kolko?

miroslava89
8. júl 2009

ahojte.. mna dnes nehorazne bolia krize.. vraj je to z toho ze sa panva roztahuje ale to je na nevydrzanie 😔

eviska83
8. júl 2009

ja davam vodu(zatial som tu vhodny caj nenasla) ale myslim si ze piju velmi malo- za den max.60ml.

mauzos
8. júl 2009

evi mne niekedy ani tolko nevypiju, asi uhasia smad mlieckom 😉

mirka to si pamatam ... a teraz ked musim nosit krpcov to nie je o nic lepsie 😒