Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
13. jún 2011

@zuzika30 vyskúšať nedať ten čajík tak týždeň a uvidíš, ak to zmizne tak to bolo z neho, nedávaš náhodou ten bio od hipp - nálevové sáčky?? my sme sa vyhadzovali z neho... mala som aj sunarku(granulovaný) a ten bol v pohode...

tina1979
13. jún 2011

Ahojte maminy. Mozem sa ku vam pridat? Cakame dvojicky a zacinam mat kopec otazok a v okoli nikoho s dvojickami a dobrymi radami nepoznam 😎 . Ked vas citam, tam mam pocit, ze zvladneme to aj my.
Chcela by som sa vas opytat ako krmite dvojicky pokial sa vam dalo kojit? Obe naraz alebo kazde zvlast? Daju sa vobec kojit dvojicky naraz ?

wera
13. jún 2011

babuľky ďakujem za radu 🙂

@zuzika30 to si ma potešila, už som si našla číslo mojej alergologičky a skúšam sa jej dovolať, nech nám dá to potvrdenie, je to predsa dosť peniažkov ušetrených a za tie ušetrené peniažky radšej niečo drobčekom kúpim 🙂
@lubka_to moja tak to je úžasná cena čo doplácaš za to mliečko...to asi aj ja potom budem behať po lekárňach a skúsim zistiť kde je doplatok najnižší... lebo 12€ a 8,4€ je tiež riadne obrovský rozdiel...

a dokedy vlastne poisťovňa to mliečko prepláca?

inak nás z Beby nezapeká ani náhodou...drobčekovia zatiaľ nemali problém, pekne sa vykakajú aj dva-tri krát denne, niekedy aj viac 😀 sem tam mala Emka trochu bobečky, ale to bolo iba pár krát a inak majú takú fajnú kašičku... najlepšie je keď sa pokaká Adamko, to ho čistím aj 5 minút, lebo to máš všade...ale to maminy chlapčekov asi poznajú 😅 😝 😀

joj a od včera pre Emku používame zahusťovadlo mliečka od Nutrilonu, chudátenko moje stiahla fľašku za 15 minút, polovicu mi vyplula lebo sala rýchlejšie ako stíhala prehĺtať a potom ju ešte aj bruško bolelo a grckala... ale od včera je kľud, fľašku vypije za viac ako pol hodinu, po pľuvaní alebo grckaní ani náznak, tak sa strašne teším 🙂

wera
13. jún 2011

@tina1979 vitaj dvojtehuľka 🙂 🙂 🙂

klincek
13. jún 2011

dievcata, mozem otazku trochu od veci? chcem pridat inzerat, ale neberie mi ho bez fotky..lenze mne sa fakt nechce fotit vankuse, ktorych sa chcem rychlo zbavit (darovat ich). a kazdy, kto bude mat zaujem, si ich moze pozriet, kedze ich neplanujem posielat postou..poradite? viem, ze na MK su inzeraty aj bez fotky-ako sa to da?

lubka_to
13. jún 2011

@wera beba je na predpis do ukončeného 10.mesiaca, čiže ešte BEBA HA 2 potom už trojka nie.....Ja som si tie lekárne obehla hned na začiatku aby som vedela kde je aká cena, ale u nás ju maju najdrahšiu za 9,5euro preto sa mi zdá byť tých 12euro trošku prehnané.....

tina1979
13. jún 2011

@wera dakujem, dufam, ze sa tu od vas dozviem vela novych informacii.

wera
13. jún 2011

@lubka_to si šikulka že si to takto pobehala 😉 aj každá korunka je dobrá pri dvoch drobčekoch, no nie? 🙂
to je super že až do 10 mesiacov, to si idem fakt čo najskôr vybaviť tú alergologičku... len potvora mi nedvíha telefón, už som tam volala aspoň 10krát... asi tam pošlem maminu 😀

@tina1979 kľudne sa pýtaj čokoľvek Ťa bude zaujímať 😉 a čakáte párik, dievčatká alebo chlapčekov? a odkiaľ vlastne si? a zadarilo sa prirodzene, či ste boli v CARe?

lucia.kl
13. jún 2011

@klincek na MK v bazare len s fotkou, bez nej sa nedá... to len na mimibazare...

katka.ott
13. jún 2011

@tina1979 pozri par stran dozadu, aj foto su tam 😎 (886)

klincek
13. jún 2011

@lucia.kl dakujem, uz som tiez zistila..no nevadi, nieco uz vymyslim

betina1984
13. jún 2011

@vanilka1802 veď to je jasné. Ja myslela, že keď už má nejaké bolesti, alebo sa začína otvárať a ide už do nemocnice, že vtedy ju nenechajú nejako dlho trápiť. Keď je to bez problémov, tak aj v 40 tt., aj ja dúfam, že sa dostanem aspoň do 38-39 tt.

tina1979
13. jún 2011

@wera u nas sa zadarilo prirodzene a cakame 2 chlapcekov. Vsimla som si , ze niektore krmia babatka na kojeneckych vankusoch obe babatka naraz, to robite vsetky tak ? Videla som v obchode ten kojenecky vankus taky poloprazdny, to je normalne ? Tak by to malo byt ? A je viac druhov alebo iba ten plneny gulickami?

tina1979
13. jún 2011

Este by som sa chcela opytat, jedna znama mi odporucala, aby som od narodenia davala detom probiotikum, ze to pomaha na imunitu aj na koliky. Poculi ste to aj vy alebo niektora to dava ?

wera
13. jún 2011

@tina1979 jej to je super že sa vám zadarilo prirodzene 😉 a chlapci sú dvojvaječný alebo jednovaječný? a mená už máte vymyslené?
ja som mala počas tehu ten kojenecký vankúš s guličkami, ale behom dvoch mesiacov som ho zležala a bola v ňom už len polovica guličiek... a potom som si kúpila taký plnený vláknom a ten je super, síce nekojím ale používam ho na spanie a pre drobčekov ako zábranu keď papajú v obývačke na gauči alebo keď ich máme v posteli...
... ja som o probiotikách nič nepočula a tak ich ani nepoužívame....

basska007
13. jún 2011

ahojte.....vie mi niekto povedat ake by malo byt hcg po 14 dni od et?

dzu
13. jún 2011

ahojte baby, dnes v praci ma z nicoho nic zacalo dost pichat v podbrusku na lavej strane, bola to taka pichava silna bolest, trvala asi 2 minuty. Neviete co by to mohlo byt? Podbrusko ma bolelo v druhom mesiaci, ale toto bola ina, silnejsia bolest. dakujem

lucia.kl
13. jún 2011

@basska007 ja som mala 667 na 14 deň. ale u každého je to individuálne...

lucia.kl
13. jún 2011

@tina1979 ja som mala tiež vankúš, tento http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/kojici-polst... ale bol taký pevnejší ...
no tiež sa mi kojiť nedarilo, ale využila som v tehu na spanie a potom pri krmení báb

vanilka1802
13. jún 2011

@lubikass a kedy maju narodeniny tvoji chalani? Hej mena mame rovnake akurat ze Tomas nieje z dvojiciek. Dvojky su Lukasko a Marko.

lubikass
13. jún 2011

jej, až teraz pozerám, že to neukazuje zadaný dátum narodenia. už som to prepísala. narodili sa 9.9.2009. Hej, všimla som si, že Tomáško nie je z dvojičiek, ale i tak máš tie mená. A pôrod si mala naplánovaný, alebo tak vyšlo? Ja som mala termín 21.9., ale už som nevládala sa ani otočiť na posteli, chlapci mali po 3,20 kg jeden aj druhý, tak som prosila lekárov, nech už rodím, lebo mám dosť. Tak počkali na 38 týžden a bum vyšlo to akurát na tento dátum...

lubikass
13. jún 2011

@tina1979
ahoj. kojila som väčšinou obidve naraz, lebo keď sa jeden zobudil a začal plakať, tak hneď zobudil aj druhého, no a to som ho nemohla nechať čakať. výnimočne sa stalo, že bol iba jeden na prsníku. nemala som špeciálny vankúš, tak som si podložila 2 naše vankúše a išlo to. kojila som len mesiac, lebo boli takí papkači, že im mliečka bolo málo a nestíhalo sa mi tvoriť nové. Staršieho som kojila vyše rok. Len si musíš nájsť svoj systém, ktorý ti najviac vyhovuje. A kedy máš termín? A vieš akého sú pohlavia?

tina1979
14. jún 2011

@wera takze ty si viac spokojna s tym pevnejsim, lebo ten nevylezim 🙂 My mame dvojvajecnych chlapcov a s menami je to hruza . Manzel chce uplne klasicke slovenske, a ja by som chcela trosku mimo klasiky . Moj vyber je Marko a Matias , ale este to nemam schvalene na 100% 🙂 , tak asi sa to bude riesit pred porodom.

@lucia.kl ty mas tiez ten pevnejsi , asi si ho objednam z tej stranky, je tam aj dobra cena.

@lubikass poculi ste uz taky sposob, ze dvojicky kojili na striedacku, ze jedno sa kojilo a druhe z flase a pri dalsom krmeni sa deti vymenili. My mame termin 14.9. ale tiez budem rada, ked vydrzime do 1.9.2011 a moze sa ist rodit 😎

wera
14. jún 2011

@tina1979 hej ten pevnejší je lepší... a hlavne v tom guličkovom tie guličky strašne šušťali...
pekné mená máš vymyslené 🙂

tina1979
14. jún 2011

@wera ako si zvladala zaciatky , ked ste prisli domov ? Pomaha Ti niekto pocas dna ?
V ktorom tt si isla rodit ?

wera
14. jún 2011

@tina1979 ja som ležala v nemocke už pred pôrodom... a rodila som začiatkom 38tt, praskla mi voda... ešteže som bola v nemocke, lebo inak by som doma asi spanikárila 😝
no s drobcami mi nepomáha nikto... zvládam to sama, mamina mi chodieva dva krát do týždňa pomôcť požehliť, niečo nám navarí alebo pomôže s niečím v domácnosti... a ešte nám strážila dva krát drobcov keď sme išli s mužíkom do obchodu... lebo poslať chlapa samého kupovať vložky a oblečenie pre detičky by bolo asi dosť zložité 😎 😅

tina1979
14. jún 2011

@wera a preco Ta hospitalizovali ? alebo to len tak preventivne ? To si krasne vydrzala do 38tt. A ake boli velke babatka ked sa narodili ?
Super, ked sa to da zvladat aj bez pomoci, to sa tesim. Nerada by som zatazovala mamy, lebo maju dost svojich starosti . A muzik Ti doma pomaha s drobcami ?

wera
14. jún 2011

@tina1979 mužík chodieva z robotky docela neskoro, ale večer s drobcami pomôže a pohrá sa s nimi 🙂
vydržali sme dosť dlho na to že som celé tehu mala samé komplikácie... hospitalizovali ma lebo som mala dosť silné bolesti odspodu ako sa tam drobci tlačili... a tvrdlo mi aj brucho...
drobčekovia mali Emka 2600 gramov a 45cm a Adamko 2350 gramov a 46 cm 🙂
a ani nepotrebovali ísť do inkubátorov, boli úplne v poriadku a mohla som ich mať u seba 🙂 ...teda keď som si potrebovala oddýchnuť tak ich nosievali na novorodenecké...lebo zotavvanie po cisaráku chvíľku trvalo, teda ešte trvá...

margaretka3
14. jún 2011

Ahojte, ja mam veľmi praktickú otázku 🙂 Aké plienky používate? Lebo môj manžel je neskutočný nákupca a keď vidí niekde dobrú cenu, tak.....používate niekto pampers sleep and play? Mate s nimi skúsenosti? Lebo keď som jednu vybrala, tak sa mi zdajú veľmi tenučké....A do kedy nám asi budú stačiť plienočky vo veľkosti od 2-6 kg? A koľko plienok cca za deň použijete pre jedno dieťa, lebo už si to nepamätám a môj muž robí rád zásoby 🙂

matelko1
14. jún 2011

ahojte.

@wera tak ako sa mate,ako to zvladas,....a mliecko mas,.....mliecko mas,kojis....