Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

wera
17. jún 2011

@evita59 ďakujem za info 🙂 a v ktorom obchode kupuješ túto vodu?

gratulujem k dievčatkám 🙂 v ktorom tt si rodila? a už si domka z pôrodnice?

mamoka4
17. jún 2011

@dana_l Ahoj, ja v tomm nevidím žiadny rozdiel, iba ža kojím častejšie 🙂 . Ked boli malinke stíhala som ich aj obe naraz, ale nepripadalo mi to prakticke.Takto sa mozem venovat kazdej osobitne. Málokedy sa mi stane, že chcu papať v úúúplne rovnaký čas a ak aj,tak ide prvá papať tá čo viac kričí 😀 a druhú si položím vedľa seba a rozprávam sa s ňou a zaberá to.... 😉 Odporúčam Ti naučit sa kojit poležiačkyaby si si počas kojenia aj odýchla, hlavne je to zaberák na chrbát...ale som šťastná že kojím, tam o chrbáte nepolemizujem. A čo je najdôležitejsie aby si kojila aby maličké boli čo najzrelšie, detičky majú silný sací reflex po 35 tt. moje su ako pijavice 😀 krásne sa prisali na 1 x, lepsie ako starší..... a narodili sa mi na konci 37 tt.

mamoka4
17. jún 2011

@evita59 GRATULUJEME K dievčatkám!!!! Prekrásne váhy!!!!! 🙂 Prajeme veľa radosti a mliečka.... 😉

smejko
17. jún 2011

@wera mne povedal pediater, ze v pohode mozem pouzivat prevarenu vodu z vodovodu, tak som presla z Lucky na dobru vodu z vodovou 🙂

smejko
17. jún 2011

@evita59 gratulujem, hodne zdravicka vsetkym

janette77
17. jún 2011

@smejko
@wera Ahojte, maminky 🙂 My tiez pouzivame len obycajnu vodu z vodovodu, ktoru prevarame. Tiez nam to odobrila pediatricka. Inak Lucku mame vzdy doma, keby nieco...ale klasika to isti. 🙂

juliagregor
17. jún 2011

@evita59 gratulka k dcerkam 🙂 🙂 🙂 prajem vela zdravia všetkým

juliagregor
17. jún 2011

http://cucurachi.blogspot.com/2011/06/to-druhe-...
počítajte...píše mamina dvojčiat...

simonessa
18. jún 2011

ahojte maminky ako sa mavate?ja vobec nemam cas sem chodit :D my sa mame celkom fajn nasi uz maju 3600 g ma simonka a oliverko ma 3500 g 🙂 pekne papaju ale bohuzial iba umele mliecko lebo ja nemam ani kvapku co mi je luto :( aj som brala homeopatiu aj caj na kojenie a nic :( ale co uz 🙂 vy sa mate ako?co je tu nove? maleho Oliverka bolieva brusko kazdy vecer 🙂 tak mame veselo ale som rada ze mi prespia skoro celu noc...zaspavaju okolo osmej vecer a budia sa az o stvrtej rano..takze som teoreticky vyspana a potom az okolo tej pol siedmej a niekedy spolu spime az do desiatej :D a inak kazdy den s nimi je iny..raz spia cely den niekedy su hore a lietam a nic nestiham ale inokedy zasa stihnem vsetko poprat pozehlit aj navarit 🙂 a inak perem kazdy den :D tak sa zatial majte a ja sa zasa ozvem

margaretka3
18. jún 2011

@evita59 Gratulujem, nech ste zdravé a spokojné .....

margaretka3
18. jún 2011

@juliagregor No v podstate je to pravda aj u nás, kým boli deti malé väčšina povinnosti pripadala na mňa, teraz keď sa s nimi dá ísť na kúpalisko či bicykel, tak to už je o inom 🙂 , ale čo by sme my ženy nezvládli?

ivikli
18. jún 2011

@nattalia ahoj nattalia, nerodila si nahodou na kramaroch? mam pocit, ze sme sa tam stretli - teda vy ste uz boli na odchode, nas si tam nechali trosku dlhsie 🙂

ivikli
18. jún 2011

@lucia.kl ani mne sa tie fotky s krmenim nepodarilo najst. mne u teba ukazuje 9 albumov ale ani jeden sa nevola Alexandra a Nicol... pozeram zle?

nattalia
18. jún 2011

@ivikli Jasneeee, ja si ta pamatam, ty mas tie krasne dievcatka!!!!🙂 Ak si dobre pamatam, mali vas v plane pustit den po nas!🙂 Ako sa vam dari, dievcata? My este bojujeme s kolikami ☹ ale mam pocit, ze je to na dobrej ceste!🙂 a su to uz riadni buchtosi!🙂

lucia.kl
18. jún 2011

@ivikli ja ho mám len pre priatelov, som si nevšimla...

lucia.kl
18. jún 2011

@zuzuliatko12 ja mám ten album len pre priatelov, som si nevšimla...

nattalia
18. jún 2011

@janette77 @smejko
@wera
aj my pouzivame obycajnu prevarenu vodu, a vzdy mam doma aj lucku. Lucku neprevaram.

lucia.kl
18. jún 2011
zuzuliatko12
18. jún 2011

@lucia.kl ďakujem si zlatá, že si to sem dala... No my zatiaľ sa chováme hneď po sebe, lebo včera som to prvý krát skúšala a bolo u nás riadne veľa plaču 🙂 tak som to ešte nechala tak ale určite budem skúšať ďalej... 🙂

wera
18. jún 2011

@lucia.kl aj my takto papáme 😀

evita59
18. jún 2011

@wera Ahoj. Kupujem ju v kauflande. Baby sa narodili v 38+2 tt, 12.6. a včera ma pustili. Bola som tam 6 dní. Sú úplne v poriadku.

lucia.kl
18. jún 2011

@wera aj ja som kupovala drobčeka, ale v hypernove - tam majú dvojlitrovky za 50 centov a tie červené nieje treba prevárať. v kauflande majú len ružového drobca a toho treba prevariť...
teraz kupujem vodu saguaro z lidl a na mlieko preváram vodu z vodovodu...

lucia.kl
18. jún 2011

@evita59 treba zmeniť pas, lebo ešte stále si tehulka 🙂

lucia.kl
18. jún 2011

tak sme dneska začali z narodeninovými oslavami a tu je moja prvá torta čo som upiekla 🙂

amelia17
18. jún 2011

ahojte baby, mozno som tu trosicku mimo, ale chcem sa s vami poradit... totiz, som iba v 6tt a oznamili nam, ze cakame dvojicky. Nas problem je ten, ze byvame na 4.tom poschodi bez vytahu. Chcem sa vas spytat, ci by ste mi radili sa okamzite prestahovat, alebo ci tu je nejaka z vas, co zvladne vytrepat aj 2 drobcov naraz po schodoch, je to realne? Nuz a dalsia moja otazocka: kedy na vas zacalo byt vidiet, ze cakate babo - kedy sa vam vydulo brusko? ja som totiz po hyperstimulacnom syndrome, ked som mala pas 100centimetrovy a pomaly sa mi zmensuje... nuz a neviem ci sa vobec dozijem este mojej povodnej velkosti, alebo uz brucho ostane natiahnute. Poradte ak mozete, co je najdolezitejsie zariadit alebo vybavit este v takomto rannom stadiu tehotenstva? predpokladam, ze vacsinu si asi budem musiet odlezat, tak by som chcela toho este vela stihnut. Dikes! 😀

wera
18. jún 2011

@lucia.kl aha takže majú dva druhy drobčeka? takže mám kupovať červeného 🙂 chi len do hypernovy nikdy nechodievame... ale asi drahého vyšlem 😀
tú saguaro kupujeme na pitie pre nás "veľkých" aj my 😉

krásna tortička 🙂 akú si robila? dievčatá majú parádne nohavice 🙂

lucia.kl
18. jún 2011

@wera aj my sme chodili do hypernovy hlavne kôli drobčekovi...
no a tortu som robila banánovú - čokoládový korpus, banány, krém a hore čokoláda... to bolo hlavne pre dospelých ale aj babám sa ušlo...

margaretka3
18. jún 2011

Dievčatá strašne ma bolí brucho, to je taká divná bolesť v oblasti pupku, teda dosť veľká plocha, ako keby svrbenie, ale veľmi bolestivé aj na dotyk, stále to príde poobede a trvá do večera, no a keď si kýchnem, tak až do plaču mi je, ráno pohoda. Vkuse sa natieram, lebo mám pocit, že pokožka je veľmi napnutá........mali ste to niektorá? Myslíte, že je to tým, že bábatka teraz najviac rastú?..........

wera
18. jún 2011

@amelia17 na mne bolo vidno tehu od nejakého 10tt, ale tehu oblečenie som nosila od stimulky lebo som mala spuchnuté bruško... v prvom trimestri veľa oddychuj a nerob žiadne ťažšie veci...
ak Ti mám povedať pravdu ja si neviem predstaviť že by som z drobcami chodila 4 poschodia pešo...je to asi dosť nereálne, ale možno sa dá nejako vynájsť... ale ja by som sa na Tvojom mieste presťahovala...
ja mám problém prejsť 10 schodov ktoré máme od výťahu k východu... to musím odkliknúť vaničky, po jednom ich zniesť dolu a potom po schodoch doskackať aj kočík...
držím palčeky a hlavne veľa veľa oddychuj! ja som bola na PNke celé tehu, teda vlastne už od stimulky, pre istotu... nechcela som nič riskovať...

modra
18. jún 2011

@lucia.kl ahoj inak parada ze si dala foto ja som vobec nerozmyslala nad tym ze ich nakrmim rovnako.. sranda ale minule som mala na male lebo som bola sama a zacali mi revat obidve tak som jednú nnákrmila na polovicu a druhu som potom dokrmila a tak.. no hruza.. ale budem mat asi pripravene vankuse a budem skusat len sa bojim ich krmit na lezato jedine fakt takto s vankusmi..