Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
12. júl 2011

@ewka1 Ahoj, gratulujem k tehulkovstvu s dvojickami.🙂 Mozes to uz citit, je to indi-vindi. Ja som to najprv pocitovala ako "bublinkovanie, take trhanie, motylikovanie" - neda sa opisat, treba zazit a Ty urcite rozoznas, ked to bude "ono". Rada som si cez Teba zaspominala...🙂 Drzkaj sa.

slivocka
12. júl 2011

@ewka1 ja som zacala citit na pravej strane, vlaste az do teraz citim kopance skôr na pravej strane. 🙂

lucia.kl
12. júl 2011

@lubka8386 ja som nekojila vôbec, od narodenia na BEBE

@ewka1 ja až v 22tt som začala cítiť, také akoby bublanie...

wera
12. júl 2011

ahojte babuľky 🙂
chcem sa opýtať, ako dlho po pôrode ste krvácali? ja mám už 8 týždňov po a stále krvácam, raz je to silnejšie raz slabšie... ale zdá sa mi to dlho, či nie? u Dr. som bola po 600nedelí a všetko bolo ok...

@ewka1 ja som začala cítiť pohyby v 20tt, ale už skôr som mala také divné pocity, len som nevedela či to neboli črevá 😀 a takisto gratulujem k dvojtehu 😉

ewka1
12. júl 2011

@wera dakujem moc 🙂 no uz by som moc chcela citit tak si to mozno aj domyslam troska 🙂

ewka1
12. júl 2011

@janette77 dakujem moc... no dufam ze to už bude ono 🙂

janette77
12. júl 2011

@ewka1 ...neva, aj to domyslanie ma svoje caro a patri k tehulkovstvu, uzivaj si to, je to prekrasne obdobie, ja som lietala v oblakoch a nadnasala sa aj s 30 kilovym pribytkom na vahe 😀

@wera weri, ja som tiez tak dlho krvacala, zdalo sa mi to nekonecne, cistis sa, je to v poriadku...ustane to 😉

ewka1
12. júl 2011

@janette77 no ja si to moc uzivam... len mam taku blbu povahu ze sa stale bojim aby všetko dobre dopadlo 🙂

janette77
12. júl 2011

@ewka1 ...to sme sa kazda bali, ber to ako zacvik, lebo bat sa uz budes do konca zivota...o svoje poklady, od toho sme my-maminy 😉

wera
12. júl 2011

@janette77 aha, tak potom je to asi okey, bolesti nemám žiadne.... 🙂

janette77
12. júl 2011

@lucia.kl Lucka, parada ten "vsivacik"... ved to ide samo! Len musim dnes vynimocne skor kupat, lebo Miska ma celu hlavku mastnu od olejceka.🙂 A placliva je z toho, ona tak nerada, ked jej cosi s vlaskami robim. 😎
Krasne to schadza dolu, som rada, ze som zatial nedala ten Kerasal...

lucia.kl
12. júl 2011

@wera ja som krvácala len dva týždne, ale ja som išla prirodzene, a tam je asi tiež rozdiel oproti cisaráku...

wera
12. júl 2011

@lucia.kl Ty si rodila prirodzene? to je super 🙂 aj ja som chcela....

lucia.kl
12. júl 2011

@slivocka jej, tebe sa to už pekne odsýpa, ešte tak mesiac a pol a budeš mamina, a to si nedávno začínala 😀 😉

wera
12. júl 2011

@lucia.kl
@janette77 babuľky vidím že tu riešite tie vlásky, ten hrebienok ako vyzerá? aj ja ho budem musieť kúpiť pre nášho Adamka... a aký je technologický postup? dám na vlásky olejček, nechám pôsobiť 30 minút a potom tým hrebienkom s gázou prejdem? a potom hlavičku okúpem a dám aj nejaký šampónik? ďakujem 🙂

lucia.kl
12. júl 2011

@wera hej, som sa to dozvedela v deň pôrodu - som ostala v šoku lebo som bola pripravená na CR ale Nicolka sa mi otočila na poslednú chvílu... teraz som rada, že to tak dopadlo..

lucia.kl
12. júl 2011

@wera môžem ti dať špeci mastičku od kožnej, mám jej za téglik.... na tie lupinky vo vláskoch, tá sa necháva pôsobiť 2 hodiny a potom sa vyčesáva...

wera
12. júl 2011

babuľky inak @vivian2 včera nastúpila do nemocky a dnes alebo zajtra ju čaká cisarák... dotiahla to krásne do 38tt 🙂

lucia.kl
12. júl 2011

@wera a ten hrebeň, to je taký s nahusto zúbkami a dlhou tenkou rúčkou - takou akoby ostrou ale dá sa aj iným hustým hrebeňom...

wera
12. júl 2011

@lucia.kl teda to muselo byť pre Teba riadne prekvapenie keď Ti oznámili že ideš "klasicky" ...mne zase stále hovorili že pôjdem normálne a ešte dve hodiny pred cisarákom sa kopa lekárov nevedela dohodnúť čo so mnou...
super ďakujem, tú mastičku by som teda skúsila 🙂 a čo je to zač? by sme sa mohli tento týždeň už konečne stretnúť na to kočíkovanie 😅 kedy by Ti to vyhovovalo?

janette77
12. júl 2011

@wera weri, ja Ti ho odfotim...je to SUPER! Ja som prave dovycesavala. Misicka sice plackala a ludia vonku si museli mysliet, ze ju tyram, chudiatko moje, ale ked Ti poviem, ze nam tam ostalo (a to na prvykrat!) asi percento zvysku... ale uz som ju nechcela trapit. Uuuuzas, ani nedavaj inu chemiu. Normalne som natrela detskym olejcekom (Aviril), ale moze byt hociaky, nechala posobit 30 min minimalne (dala som pre vacsi ucinok aj bavlnenu ciapocku) a povycesavala, to slo uplne same...az som si pri tom "jejkala".🙂) Len musim s Miskou do vanicky, bo je cela mastna, bobacik malinky. Idme Ti odfotit ten hrebienok. Chvilocku...

lucia.kl
12. júl 2011

@wera to nám namiešavali v lekárni, dala nám to kožná, keď sme ležali s Alexou v nemocnici... no a s tým kočíkovaním, ja som momentálne na PN a vychádzky mám od 10-12 a potom od 15-17 takže najlepšie v tom čase 😀

wera
12. júl 2011

@janette77 si pokladík 🙂 som rada že to tak pekne išlo a Miška bude tiež určite omnoho spokojnejšia 😉

@lucia.kl moja a akoto že si na PN? nie si na rodičovskej? môžeme kľudne doobeda, vtedy som docela funkčná, poobede na mňa ide väčšinou spánok 😀 a kedy dohodneme? zajtra, alebo pozajtra?

janette77
12. júl 2011

@wera ...ja mam takyto, Lucka mysli asi "stilku", ktora sa pouziva aj ked sa tetusky natacaju na natacky...s tou dlhou stihlou ruckou... my sme vcera zohnali tento...

slivocka
12. júl 2011

@lucia.kl no hovor mi, ja este stale neverim ze budem mat babatka, tak to rychlo ubehlo 🙂 mam kludovy rezim lebo krcok sa skracuje tak dufam ze este aspon mesiac a pol vydrzíme 🙂

slivocka
12. júl 2011

@wera preco si nakoniec mala cisarsky? len zistujem lebo ja tiez neviem čo a ako bude. zatial je maličky priečne uz dost dlho , tak snad sa otoci. ja sa klasickeho dost bojim, nie pre seba ale pre babatka aby sa im niečo nestalo 😔

janette77
12. júl 2011

@lucia.kl Luci, vies co, praveze inym hustym...tazko povedat. Ja mam este taky ten "vreckac", co deduskovia nosievaju v zadnom vrecku nohavic 😎 , ale s tym mi to vobec v minulosti neslo, ono tento vsivacik je podla mna specificky, lebo ma tie zubky aj take akoby ostre...

wera
12. júl 2011

@janette77 ďakujem si zlatá, skočím hneď pozrieť aj do drogerky na neho 🙂

noe
12. júl 2011

Ahojte dvojmamicky / dvojtehulky 😉 mozme sa k vam pridat?

Cakame nase prve vysnivane, vymodlene babatka a hned dve, tak sa s manzelom velmi tesime. Dufam, ze prehupnutim do 2/3 sme nechali vsetky porblemi za sebou a pomalicky sa zaciname rozkukavat co tie nase pokladiky budu potrebovat 😕
@ewka1 ja som presne taka isty strachopud. Radsej budem mat nastudovane 10x viac ako nevediet co sa deje a trapit sa v neistote. A Dr. moc komunikativny nieje, takze som dacna za kniky a net.

Mozem mat par otazok ohladom vybavicky?
Vcera mi jedna mila pani vysvetlila teoriu bavlnenych plienok, preco su jedny 70x70 a ine 80x80 😀 Takze ak som spravne pohopila, tie 80tky su na balenie a tie mensie len pod hlavicku? Ci pre uplne novorodeniatko stacia aj tie mensie?
Taktiez mi prosim poradte s velkostou komody na vecicky.
Myslite, ze toto nam bude stacit? http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0006...
Alebo radsej mensiu http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5006... a este k tomu nejaku vysoku skrinu aj na vesiaky???
😕 😕 😕
Kedy ste zacali zhanat vybavicku, myslim tie velke veci ako autosedacky, kociarik, postielky.... ?

Moc dakujem 😉

lucia.kl
12. júl 2011

@wera musím sa opýtať mm, že ako je doma a dám ti vedieť. ale skôr to vidím na štvrtok...
no a na PN som z DNP takže mi ide aj rodičovská aj PNka - mám problém s kolenami...