Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
25. júl 2011

@zuzika30 ahoj, ja kupujem zatial ruzovu lucku, a tu neprevaram. Ked nahodou nemam po ruke lucku, tak prevaram v mensom hrnci, mam na to jeden, v ktorom ine nerobim, a nikdy som nejak nesledovala cas, nechala trochu prevriet... a nic sa krpcekom nestalo.🙂 Ale asi je lepsi napad ta kanvica, dikyyyyyyyyyyy!!!!!!

PS: Baby, mojim krpcom sa nejak asi kazi spanok ☹ uz par noci za sebou sa zobudia okolo tretej a pistia... ☹ dam im dudel, a za chvilu zasa... doteraz mi vydrzali skoro celu noc, spali od deviatej vecer az do siestej... nechcem im moc davat v noci mlieko, ked uz som ich to oducila... co myslite? Mate s tym skusenosti??? dakujeeeeeeeeeeeeem

andysok
25. júl 2011

@nattalia aku davku davas na jedno krmenie? asi si nepamatas postu zvysovania davok ze? u nas mame 7 tyzdnoc a papame tak 130-160ml

lucia.kl
25. júl 2011

@deinad tak do tohoto škaredého pochmúrneho dňa si mi práve zasvietila, velmi sa s tebou teším a držím palce aby ste to dotiahli až do úspešného konca, dúfam, že nás tu budeš informovať, že ako sa darí 🙂 inak aj napriek tomu,že máš vklad len jedného embrijka, vďaka hormónom to môžu byť dvojky 🙂 to HCG bolo na 14deň??? ak áno, tak to bolo krásne vysoké 🙂

lucia.kl
25. júl 2011

@nattalia mne sa takto baby tiež občas v noci zobudia na mlieko a v pohode, je to jedna noc a potom zas spia, alebo týždeň a potom zas spia celú noc, takže kludne im skús dať vodičku a ak nezaberie, tak potom mliečko, neboj nezvyknú si na to....

zuzika30
25. júl 2011

@deinad ja som bola hned ked mi brali krv aj na sono, tak kludne aj o tyzden chod, vsak by ti mali povedat ako casto chodit na kontrolne sono ,je som chodila prvych 14tt casto na sono, asi kazde 2-3tyz.

zuzika30
25. júl 2011

@nattalia oducila ....? ako sa da oducit dieta na nocne mlieko? porad
nasi uz zacali papat na noc o 22,30-23,00 a spinkaju do 3,30- 4,30 a dnes az do 5,00 som bola v soku 😀 , este to chce kusok aby prespali do 6,00 😀

juliagregor
25. júl 2011

@nattalia možno so mnou vela mamín nebude suhlasiť, ale deti sa nedá naučiť a odučiť od nočneho krmenia, bud ho potrebuju, alebo nie.... a nočne budenie je normálne do 2 rokov

lucia.kl
25. júl 2011

@deinad a ešte k tomu sonu, ja som bola na 14 deň po ket na krv a potom až o 4tt na sono - to už som mala aj srdiečka, do vtedy je vidno len vačky..

deinad
25. júl 2011

@zuzika30 ahojky, no praveze mne sestricka povedala, ze mozem prist o tyzden alebo o dva, ze ako chcem 🙂

deinad
25. júl 2011

@lucia.kl dakujem moja, ano bolo to na 14 den a tiez som zostala prekvapena 🙂 ved som zvedava, co mi povedia, som sa rozhodla ist o tyzden na dalsie sono, pre istotu 😉

lucia.kl
25. júl 2011

@deinad no tak to tvoje HCG naozaj vyzerá na dvojky, ja som mala 667 🙂 tak som zvedavá...

matelko1
25. júl 2011

@deinad jeej co to citam,blahozelam a prajem bezproblemove tehu....mas vysoke hcg,to budu dvojky na sto percent...ja som mala len 370hcg na 10-ty den....ja som bola v care na kontrol.utz...

wera
25. júl 2011

@zuzika30 ahojky, ja preváram vodu v rýchlovarnej konvici 🙂

@januskad78 ahoj moja 🙂 vitaj tu u nás 🙂 🙂 🙂

@deinad juchúúúúú 🙂 moc moc gratulujem, to máš úžasne vysoké HCGčko 🙂 ja som mala HCGčko 14deň po ET 332 a mám dvojky, u Teba to budú určite dvojky alebo že by trojky? 😀 😀
hlavne aby bolo babatko/babatka zdravučké a Ty si si užívala tehuľkovanie 🙂
ja som bola na sone v 4tt a potom aj v 5, 6, 7tt 🙂 a od 8tt som už išla k svojmu gyn 🙂

katyka10
25. júl 2011

@deinad vitaj medzi nami tehulkami.moja supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer juj bomba,super gratulujem veeeeeeeelmi sa tesim s tebou moja cmucik.mam velku radost s teba.pekne sa opatruj a davaj pozor.vychutnavaj si s nami tehulkovanie ty nasa tehulka.ja vedela ze sa ti to podari moja tentoraz. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 juj tak by ta vystiskala teraz.a hlavne oddychuj a viac lez moja dobre?

jennys
25. júl 2011

Ahojte kočky, takže podľa želania a keďže sa už aj ja na to dlho chystám (kočky čo mi písali minulý rok o kočíkoch vedia), pripravujem články o kočíkoch. Mnohým to určite pomôže takže, tie ktoré máte záujem, prosím píšte mi na dvojickovo@gmail.com. Vaša správa o kočíku, ktorý budete hodnotiť a máte ho alebo ste mali, by mala obsahovať nasledovné údaje (ak ste vystriedali viac kočíkov tak každý treba popisovať zvlášť):

1. Presný názov kočíka (ďalej údaje o tom či kombinovaný, za sebou, vedľa seba)
2. Vaše fotky kočíka (s deťmi alebo bez)
3. Výhody kočíka
4. Nevýhody kočíka (teda plusy a mínusy)
5. Ako dlho ste kočík používali (aby bolo jasné, či sa dá použiť aj vo vyššom veku alebo je to zbytočné a treba kúpiť iný)
6. Čo rozhodovalo u vás pri výbere a kúpe tohto kočíka (cena, hmotnosť, skladnosť, či prejde cez dvere, rozmery kočíka, oddelené deti alebo spolu,...)
7. Vaše tipy a rady pri výbere kočíka, na čo si dať pozor pri kúpe...

Vždy budem písať článok postupne o každom kočíku zvlášť takže budem potrebovať všetky tieto údaje. Technické údaje a cenu si nájdem aj na nete, fotky a videá tiež ale ak máte na ne odkazy tak mi to tam môžete pridať. Keď pridám na web nejaký článok o kočíku tak budú sa môcť k tomu pridávať aj komentáre v diskusii takže bude možné sa k tomu vyjadriť. Zatiaľ ďakujem za spoluprácu a prajem pekný večer. Aďa

Kočky, ktoré máte: Danny Sport Duo Dorjan, Peg Perrego SW Duette, peg perego aria twin budem rada keď sa mi ozvete, chcem začať týmito značkami. Ďakujem.

nattalia
25. júl 2011

@andysok ahojki, my papame teraz uz nieco vyse mesiaca 150 ml, obcas spapaju menej, obcas musim dorobit... 😀 najprv sa to zvysovalo dost rychlo, bud som videla po papani, ze by este chceli a vrcali na mna 😎 alebo si pytali skor, ako zvycajne, potom sa to nejak ustalilo... mozno uz zachvilu im to nebude stacit... 🙂
@lucia.kl Lucka, si ma potesila, pokusim sa to brat sportovo 😀 asi je to fakt normalne, ved aj kazdy den je iny... asi len moc riesim, lebo uz som si zvykla na nejaky ako tak "rezim", alebo skor zvyky babatiek, ak sa to da tak nazvat, a trochu mi toto naburava moju ako tak nadobudnutu istotu... ale tu nebudem mat asi nikdy 😀, vyskusam tu vodicku... a ked nepomoze, tak aj mliecko, nech su bambule spokojne... 😀 kamoska mi povedala, ze mozno počko ich rozhodilo trochu... 😎
@zuzika30 zuzi, raz sa mi proste nechcelo asi o tretej v noci vstavat a robit mliecko, "ja hnusna mamina" a tak ked sa zobudili, dala som im cumlik so slovami, aby este pat minut vydrzali, ze mami si este zdiemne a hned ide na to, no a oni zaspali s dudlom a zobudili sa az okolo siestej rano... tak sme to potom skusali aj dalsiu noc, a potom uz ani nebolo treba, prespali do tej piatej-siestej rano, nakrmili sa, a pospali este tak do pol deviatej... takze mozno bude nieco aj na tom, co pise @juliagregor, ze som ich to neoducila, ale proste to akurat nepotrebovali, a len ich nieco vyrusilo zo snicka...jaaaj, co ti ja viem, na toto je fakt milion nazorov, ale na nasich to zafungovalo...doteraz teda😀 .. ale poznam baby, co deticky nechali par noci vyplakat bez papania a potom uz nepytali, akurat to uz boli tak asi rocne deticky, a nie kazdy ma na taketo vyplakavanie nervy...ja tiez moc nie,aj ked som zistila, ze niekedy fakt pomaha, ked si trochu aj poplackaju...to maju asi po mne, aj ja sa musim niekedy vykricat, a potom mi je taaak dobre,..! 😀 Jaj, pisem jak cesky zandar, dobru nocku maminy a dakujem za radu!!!!

matelko1
26. júl 2011

ahojte.prajem pekny den.
@deinad tvoje vysoke hcg vyzera ale fakt na dvojky....ved ja som po ket na 10-ty den mala len 370 a este k tomu sonu.do car som sa mala obj potom o 6tt na potvrdenie akcie srdiecka,dal mi papier pre mojho gynekol.a uz som chodila ku svojmu a casto kazde 2-3tt na sono....v CAR som este bola v 16tt chcel ma doki vidiet,urobil mi sono a uz vtedy bolo vidiet,ze to budu chlapci 🙂 ..podal ruku apoprial bezproblemove tehu....takze to aj tebe prajem.....

zuzuliatko12
26. júl 2011

@deinad ahoj no tak aj podľa mňa to budú dvojky 🙂 Ja som mala na 13 deň po IUI HCG 173, tak Tvoje číslo je krásne vysoké. Prajem Ti krásne tehuľkovanie 🙂

linduska2
26. júl 2011

@smejko malinku rurkovali.ze vraj mame zmenit mliecko vcera sme boli u pediatricky dala nam nutrilon-colics na koliky dufam ze im to pomoze aby kakali davam im aj ten infant dophillus.ak to nepomoze tak neviem ti davas ake mliecko?pekny den a vela zdravicka 🙂

linduska2
26. júl 2011

@poleva chcem sa opytat cez co filtrujes tu prevarenu vodu?dakujem.

linduska2
26. júl 2011

@lucia.kl @vivian2 myslis ze pekne pocko hlasia prvy augustovy tyzden no uvidime teskam sa 🙂

linduska2
26. júl 2011

@zuzana110 nam vcera doktorka dala nutrilon colics tak uvidime inak Izabelka sa dnes vykakala sama tak som moc stasta dufam ze sa jej to polepsilo 🙂 🙂 🙂

mamoka4
26. júl 2011

@deinad Veľmi veľmi ti držím palce!!!!!!!! 🙂 🙂 😉 😉

smejko
26. júl 2011

@deinad gratulujem k hcg, nech to tentokrat vyjde ... moc moc moc drzim palce

@andysok akych jedakov mas, ze 130-160ml, moji maju 8 tyzdnov a vypiju najviac 120 aj to len vecer pred spanim, ked im dam takuto davku cez den alebo aj v noci, tak mi bud kricia, bo im je tazko alebo to vygrcaju. Ako ich mam naucit na viacej ??? Zrejme to budem riesit na najblizsej poradni s pediatrom, oni sice pekne papaju aj priberaju, ale 120 sa mi zda byt malo, bo su hore stale ☹

@jennys ak by si chcela info o Teutonii, tak sa ozvi 🙂

@linduska2 my papame Bebu HA a AR - miesam im to, ale nebonzni ma, bo sa to nema 😖 som rada, ze sa kakanie polepsilo, ja som sa tak tesila, ked Samulo zacal kakat sam, normalne by som si buchla sampus, keby mozem pit 🙂

Maminy, co si davate na podporu tvorby mliecka ? Ja pijem cajik od Weledy, ale chcelo by to este volaco, sa mi zda, ze ho zacina nejak moc ubudat a je to sama voda 😒

poleva
26. júl 2011

@linduska2 nie prevarenú...kúpila som si konvicu britta,do nej naleješ vodu z vodovodu a ked sa ti prečistí tak ju prevarím 🙂
veľmi to odporúčam,žiaden drobček,behanie po nakupe,nosenie vody
drobčeka sme prevárali do 9 mesiaca,kým sme neobjavili toto

slivocka
26. júl 2011

@poleva aj my sme kupili brittu, ja som si myslela ze uz tu vodu netreba prevarat ked je prefiltrovana , ze staci ohriat 😕

poleva
26. júl 2011

@slivocka no ja preváram a robím mlieko a dolejem si do vriacej vody studenú prefiltrovanú
škoda že nás to nenapadlo skôr 🙂

slivocka
26. júl 2011

@poleva mne to poradila susedka čo ma 2 male deti, hned sme to kupili , lebo mame neskutocnu spotrebu minerálok a este ked pridu maličkí, je to pohodlnejšie 🙂

poleva
26. júl 2011

ale zo začiatku by som prevárala celú a dala vychladnúť a tak riedila,neviem...v noci sa treba ostávať,mlieka robiť,unavení budete,zľahčite si to ako je to len možné,držím prsty,my už to divé obdobie máme za sebou,chvalabohu

zuzana110
26. júl 2011

@linduska2 tak to je super,hadam uz bude lepsie. A kolko ti prespia v noci a kolko papaju?