Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
3. aug 2011

@matelko1 nie nepotvrdili, ono, fazulka uz expandovala, takze to delenie na jednovajecne dvojky asi prebieha skor, takze to bude asi preto, UZ v 6tt je este dost zle vidno, ked je malinke dost vzadu, ale bolo vidno zltkovy vacok a malilinku fazulku, o dva tyzdne budeme na sone mudrejsi 🙂

matelko1
3. aug 2011

@deinad mne este v 6tt nebolo vidno,ze to budu dvojky....a spinit som aj ja spinila,sla som do nemocky a tam si ma uz nechali,bala som sa,ale aspon ma pozorovali,brala som duphaston do 20tt
mas pravdu,ze to nikomu nerozpravas,ze si tehu,ved si v zaciatkoch....

deinad
3. aug 2011

@matelko1 presne tak, este stale mam podvedome strach po tom vsetkom, cim sme si s mm presli a nerada by som tym zatazovala rodinu, potom to bude ovela krajsia sprava, z ktorej sa budu tesit. Ved kto vie, ci aj ja nebudem brat duphaston do 20tt, uvidime, ako sa to cele vyvinie, pokial mozem byt v klude doma, tak si to budem uzivat, aj ked vzdy to bude s malymi obavami, ale tak ved kazda skoro mamina mala asi obavy, nie? 🙂
Bala by som sa s dvojkami, aj ked by to bolo skvele, neviem, tak nejak citim, ze to bude jedna krasna fazulka 🙂

smejko
3. aug 2011

@tterkat gratulujem a vitaj 🙂

dakujeme vsetkym za mile slova 🙂 @wera minuly tyzden na poradni a chalani mali bez par gramov 5 a 5,5 kg. Neviem kolko meraju, lebo mi ich nemeraju, iba hlavicky a tie maju 40 a 41cm. Podla nasich nesmelych merani stylom prilozit meter k malemu a snazit sa vystihnut moment ked natiahne nozicku, meria Samuel asi 63cm a Alex asi 58cm. Tie rifle su na velkost 3-6 mesiacov, Samkovi vlastne iba take veci obliekam, lebo 62 mu uz je mala 😒

matelko1
3. aug 2011

@deinad hlavne nech ta fazulka je zdrava a ci jedno,alebo dve to uz nechaj na osud...jasne kazda mamina sa boji,aj ja som sa bala,to je normalne...

wera
3. aug 2011

@smejko fiiiha tak to sú chlapci velkáči 🙂 ste mladší ako naši ale o dosť väčší 🙂 🙂 🙂
a teda aj riadne dlhí sú, to fakt musíte nosiť už väčšie oblečko 😉
my sa ešte zmestíme do niektorých 50-tok 😀

smejko
3. aug 2011

@wera vies ako to je, dobreho vela nebyva 😀 obcas mam pocit, ze toto u nas plati ... vy ste aki velki ? inak, u nas maju byt po kom, manzel meria takmer 2metre, ja mam 180cm a stavbou tela sme skor mohutnejsi ako utlejsi (nechcem pisat tlsty, lebo to nie sme, ale modelka zo mna nikdy nebola) 😀 Ozaj, mi napadlo, pisali sme tu davnejsie o noseni (satky a podobne), uz si si nieco zadovazila ? Ja som vcera surfovala a rozmyslam, ze skusim satku, ono, na taketo malinke babulatka aj tak zrejme nic ine vhodne nie je, kvoli chrbatiku a hlavicke. Mne uz pomaly odchadzaju krize a dufam, ze ked ich budem mat zafixovanych a budem mat istu oporu v tom nosici, tak sa mi trosku chrbat uvolni.

Babenky, mam problem, moji chlapci vobec nechcu byt v kociku. Je pravda, ze kocik je cierny, ale mame v nom farebne podlozky aj deky, takze snad az take deprimujuce to nie je pre nich. Ak ich nedam do kocika oboch spiacich (a spat naraz, to sa im podari malokedy), tak vrestia ako o zivot, jeden zobudi druheho. Vobec neviem co robit, teraz ked sme u nasich su kazdy v jednom kociku (nasi nastastie kocik po nas uschovali, vyzera sice ako vyzera, ale momentalne je to pomocnik k nezaplateniu) a to je celkom v pohode, teda, iba v pripade, ze je doma so mnou este niekto. Kociky su na zahrade a ja si sedim na hupacke a pisem vam sem 😉 Mate podobnu skusenost s dvojkami ? Ako riesite prechadzky ? Co na vasich drobcov zabera ?

Chodievate niekto na nakupy do Rakuska ? my sa chystame na konci augusta, pocula som, vraj je tam kopa veci lacnejsia ako u nas, cajiky, prikrmy aj plienky. Tak by sme si urobili zasobu 🙂 Mate dobry tip na obchod blizko hranic ? Diiik

A, krasny slnecny den vsetkym ...

tterkat
3. aug 2011

Ja som bola na ultrazvuku v 8 tyzdni lebo sestricka ma tak objednala ze tak skoro nebude dobre vidiet a uz mi hned pan dr.potvrdil ze tam mam dve míny 😀 Ja som sa fakt viac potesila ako ked by mi povedal že tam je jedno.. ale na porod radsej este nemyslim bo po 4rok.rodiť bude asi aúúú 🙂 Ozaj ktorá z vás rodila normalne?? nebolelo to moc? Lebo segra ma jednovajecne dvojicky chlapcov a rodila normalne a vravela ze ani nevedela kedy to druhe vyslo 🙂

lucia.kl
3. aug 2011

@nattalia mne očkovali deti vždy len jednu a len Nicolka mala po prvom očkovaní v noci horúčku a keby sa v noci nezobudila na mlieko tak o tom ani neviem...

lucia.kl
3. aug 2011

@tterkat ahoj. ja som rodila normálne a dalo sa to zvládnuť pôrod ako taký nebolel, najhoršie bolo predýchavanie kontrakcií, tlačenie bolo vyslobodenie...

tterkat
3. aug 2011

a mala si moc velke bruško? Aj ked mam uz dva porody za sebou. ale to clovek uz po takom case aj zabudne a kazdy porod iny.. A ako dlho si rodila? 🙂

lucia.kl
3. aug 2011

@tterkat to si sa pýtala mňa??? ak áno, tak bruško som mala ako pri jednom dieťati, nikto neveril, že čakám dve, aj som pribrala len 19kg. no a dohromady od odtečenia plodovej po príchod druhej na svet ubehlo 9 hodín, s toho som minimálne 3hodiny ešte čakala než sa vôbec objavia kontrakcie...

tterkat
3. aug 2011

@lucia.kl tak ano teba a celkovo asi každej asi 🙂 Konečne som prišla na to ako označiť osobu ktorej sa chcem niečo opýtať 🙂 Tak to si mala super. Snaď nepriberiem moc.. Lebo po prvej mám fakt strach vtedy som nabrala 30kil a mne zas neverili že čakam jedno lebo brucho som mala veeelike 😵 teraz este nepriberam praveže som pol kila schudla. ale vraj to je normalne či?

lucia.kl
3. aug 2011

@tterkat je to normálne, ešte si len na začiatku a tu niektoré dievčatá schudnú aj viacej - ranné nevolnosti 🙂 ja som mala obdobie, že som išla kilo za týždeň a potom mesiac nič...

lucia.kl
3. aug 2011

@tterkat inak do pasu si môžeš pridať aj tie dve detičky ´čo už máš, takže ti to nebude ukazovať len že si tehotná...

tterkat
3. aug 2011

No niečo som už poklikala tak snáď je to už O.k 🙂 Ach tie nevolnosti u mňa skôr celodenne nevolnosti 😒 A strááášne som unavena.. Kde ma posadite tam vám zaspím 😅

nattalia
3. aug 2011

@lucia.kl Luci, super, tesim na stretko!🙂 Jezis, dobre to tvoja doktorka vymyslela, ze len jednu ockovat, mne ich asi zaockuje naraz. Alebo si jej ty povedala, nech ich ockuje postupne? 🙂
@smejko mne na krpcov zaberaju hracky navesane na kociku, dudel, alebo stiahnem striesku a kukaju na stromy atd,... ale vacsinou chodim von v case, kedy sa ukladaju na spanok, takze mi tam zaspia...ono ani ten cas nie je zatial este uplne pravidelny, ale viem, kolko zhruba vydrzia hore, a ked uz pride ten cas, zberame sa von🙂 najnovsie Tomasko chce spat v kociku iba na boku, a kym ho neotocim, ide vyskocit z kocika od jedu... kazdy den je ale iny... vcera stravili v kociku skoro cely den, dnes tam tomasko rucal jak blazen 😀 A v Rakusku som bola nakupovat zopar krat, mna vyslo mliecko lacnejsie...

lucia.kl
3. aug 2011

@tterkat tak celodenné nevolnosti som mala aj ja, ja by som to nazvala 24hodinové nevolnosti, mne bolo zle aj v noci...

lucia.kl
3. aug 2011

@nattalia my sme nesmeli Nicolku očkovať kôli rane po TBC ktorá hnisala, tak sa očkovala o týždeň neskôr a potom nám to tak už vychádzalo stále, ale si myslím, že môžeš poprosiť o očkovanie len jednej...

nattalia
3. aug 2011

Asi sa vyskusam spytat, pride mi to dost prakticke! 🙂 Nedajboze to budu tazko znasat obaja, a si to mozem hodit🙂 s mojim stastim by to tak mohlo byt🙂

Ozaj, chodite niektora s dvojickami plavat?

mamoka4
3. aug 2011

@lucia.kl Dakujem za info, ked budeme moct urcite prideme!🙂

mamoka4
3. aug 2011

@nattalia Ohladne plavania...ja som chodila som staršími....a dnes môžem zhodnotiť, že podľa mňa to veľký význam nemá....plávať sa detičky nenaučia, imunitu im to výrazne nepodporí, ak nie naopak...a je to príšerne drahé....ale poučila az po 2 deťomch 😀

wera
3. aug 2011

@smejko naši drobci mali pred dvomi týždňami 4,3 a teraz netuším koľko môžu mať... ale tak je pravda že ak ste obaja vysoký tak budú drobci po Vás 🙂 ja som taký krpček a muž je docela vysoký, tak dúfam že budú vo výške po ňom 🙂 🙂 🙂
ja som si ešte žiadnu šatku a ani nosič nekúpila... som sa dohodla so sestrou že niekedy skúsim dať drobcov do jej manducy a uvidíme ako sa im tam bude páčiť a ako to bude pre mňa pohodlné, ale zatiaľ ju nepotrebujeme... Emka už našťastie nemáva problémy s bruškom tak si nevyžaduje večer toľko nosiť 😉
naši drobčekovia kočík milujú 🙂 🙂 🙂 ja chodievam cez deň na dlhé prechádzky, dnes sme boli vonku skoro 6 hodín, boli sme na prechádzke a potom sme ešte išli so sestrou a jej drobcami a mamou do Ikeii 🙂 drobčekovia pekne spinkali, v kočíku sa aj napapali 🙂 sú to moje dobručké zlatíčka 😀
moja sestra chodieva s mužom na nákupy do hainburgu do bipy a billy a veľmi si pochvaľuje lepší výber a aj lepšie ceny ako tu u nás 😉 aj ja by som tam niekedy chcela ísť, len musím prehovoriť mužíka lebo on obchody moc nemusí 😅

wera
3. aug 2011

@lucia.kl ahoj 🙂 teraz čítam že sa Ti dievčence dnes zahrali na akvabely? to sa im ako podarilo? 🙂

ika00
3. aug 2011

@wera @smejko presne tak, najviac si na detske potreby pochvaluju Bipu v Hainburgu. Mozes tam ziskat zakaznicku karticku. Myslim, ze 1x do mesiaca maju "detsky" den - takze specialne zlavy ... ale viem iba z pocutia, ja som tiez nebola, mam jazykovu barieru 😒

ika00
3. aug 2011

@nattalia Ja som chodila s Radkou plavat, rozmyslala som aj s dvojickami ... no ked citam @mamoka4 prispevok, tak zial musim suhlasit. Este sa budem rozhodovat.

lucia.kl
3. aug 2011

@ika00 ja som chcela ísť s dievčatami plávať, vlani to bolo za 70€ na dieťa - 5hodín, no nestihli sme, teraz som chcela prihlásiť, kurz mali až v septembri ale cena ma zarazila že 160€ na jedno dieťa, tak som im povedala, nech si to nechajú... pôjdeme s babami do nejakého aqua parku...

lucia.kl
3. aug 2011

@wera boli sme na štrkovci pri vode, no a veľmi rýchlo sa do tej vody rozbehli, ale nevadí, aspoň sa umyli od piesku a oblečenie som mala náhradné 🙂 ale tak sa im v tej vode páčilo, normálne do hlbokej išli a dokonca ani nebola ta voda že extra teplá a nevadilo...

wera
3. aug 2011

@lucia.kl no sú to šikulky 🙂 🙂 🙂

mamoka4
3. aug 2011

@tterkat JEEEJ, tak potom dvojičky máte možno v rodine 🙂 . Ja som mala oproti predchádzajucim tehu obrovske brucho, pri synovi som mala 100 cm obvod brucha +9 kg, pri dcerke 102 cm +11 kg a pri dvojičkách 122 cm +19 kg!!!! Fakt ku koncu je to uuupne iné ako pri 1 babatku, ako pred porodom som vyzerala už v 26 tyz. 😀 😀 a tie krásne bábätká, čo ťa čakajú na konci cesty.....stoja za to!! 😎 🙂 😉