Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
6. okt 2011

@timona mám už 3 ročných jednovaječných chlapcov.... 😎
tehu bolo náročnejšie ako pri prvom synovi a rodila som sekciou...
ked si klikneš na moju fotku, tak tam vidíš všetky udaje 😉

juliagregor
6. okt 2011

inak ahojte dievčatá, dlho som tu nebola, chodím do práce a nie je už tolko času...
len som pozerala fotky zo stretka, som bola zvedavá 😎

parvitas
6. okt 2011

kočky, aké ste mali hodnoty AFP testov z krvi? pamätáte sa ešte?

tulina77
6. okt 2011

@lucia.kl lucka, sorry ze som dneska neprisla na stretko, jeden maly mi spal az do pol stvrtej a kym by som ich vychystala a nalozila do auta, uz by ste aj koncili.... tak snad inokedy

modra
6. okt 2011

@parvitas ja som mala tusim 1:900 tak ako norma pri dvojkach.. preco?
Ake si mala ty?

juliagregor
6. okt 2011

@parvitas 1:270...

nattalia
6. okt 2011

@lucia.kl ahoooj luci a ostatne ucastnicky dnesneho stretka, ockovanie sme prezili v poho, uvidime, aka bude noc ☹ a ospravedlnujem sa, ale dnes som vas, zial, nechtiac vymenila za den s mojim manzelom, dnes si urobil volno, a po ockovani nas zobral "vyvencit" do eurovei, no nemooohla som odmietnut! 😀 Som sa vyjasila a detickam som prikupila nieco do jesennej vybavy...🙂 a mali sme s drahym pekny den.snad mi je odpustene, kedze pri drobcekoch je toho casu pomenej 😀

parvitas
6. okt 2011

mne vysli 1:120 a dnes si ma doktor zavolal na premeranie a potom to upravili na 1:420...

betina1984
7. okt 2011

@dzu ja ani váhu neviem. Naposledy v 20 tt. mali 290 g a 298 g, odvtedy mi ich nevážili. Asi je to u každého gyndoša inak. Ale donútim ho, aby mi ich v stredu odvážil. Ja ich mala naposledy pred dvoma týždňami chlapca hore hlavičkou a dievča dole hlavičkou. Ale určite budú zase inak. Neskutočne, ako sú živí. Oni hádam ani nespávajú. Či je deň, či je noc, stále kopú.

betina1984
7. okt 2011

@simcab mne to zistil pri prvom USG v 8.tt., ale myslím, že to ide aj skôr, tak okolo 5-6 tt.

betina1984
7. okt 2011

@timona záleží od každej. Každá sme iná. Mne gyndoš povedal, že pri mojej postave dvojčatá donosím takmer do konca, že nie som žiadna útla žienka. A to mám 166 cm a otehotnela som takmer 90 kg... A že prvé dieťa som nerodila tak dávno, že maternica je dosť roztiahnutá. Že by to bol menší problém, keby som čakala dvojčatá prvé, by to bol nápor na maternicu, ale ako napísala juliagregor, ona je drobučká a vidíš, dvojčatá má...

dzu
7. okt 2011

@betina1984 ahoj, hej urcite mu povedz, ja som sa ho tiez spytala, ze kolko vazia, a odvazil mi ich. Moje su tiez velmi zive, vcera reku co mate baby tanecny kurz? :D

betina1984
7. okt 2011

@dzu no len dúfam, že mu to s bežným USG pôjde. Ale keď sa mu dá odmerať veľkosť na začiatku, tak myslím, že sa mu to dá prepočítať aj v takomto štádiu. Pri najhoršom sa opýtam v 36 tt. na prietokoch. Tam majú úplne iné super vybavenie. Ani sa tak nehýbali, keď boli menšie, ako teraz. A keď tak dobre trafí do mechúra...🙂

simcab
7. okt 2011

@meusicka no tak ja by som asi aj omdlela.. neviem si predstaviť mať 2 bábätká naraz, preto vás všetky maminky dvojičkové aj veľmi obdivujem 🙂

dzu
7. okt 2011

@betina1984 mna zase od vcera pobolieva v pravo hore na boku rovno pod rebrami...neviem ci mi tam na nieco tlacia alebo co, co tam moze byt?

simonessa
7. okt 2011

ahojte budúce maminky dvojičiek 🙂 ak by ste mali záujem mám knihu o dvojčatách...predávam ju za 6 e

betina1984
7. okt 2011

@dzu môže ti tlačiť do rebier, resp. na niektorý orgán. Na to si tiež musíš zvyknúť. Teraz budú tlačiť ešte viacej...

betina1984
7. okt 2011

@simcab ale neomdlela, neboj. My sme túžili po druhom bábätku, zvlášť, keď sa nám nedarilo a potom sa podarili hneď dve. A potom to bola pre nás dvojnásobná radosť. Síce aj kopec starostí, ale som rada, že čakám dve.

mbavlsikova
7. okt 2011

@juliagregor Ahoj mne už sa to pomaly kráti, prosím ťa je sekcia fakt taká hrozná ako som sa dočítala od niektorých kočiek? Strašne sa bojím, mám totiž takú menšiu fóbiu z lekárov, syndrom bielych plášťov 😀 , nikdy som nebola operovaná ani nijaké zásahy do tela, proste asi odpadávam už len pri pohľade na nemocnicu.

anickao
7. okt 2011

@dzu ja som mala presne to iste, tlacili skor na pravo, je tam viac organov tak snad preto. Rebra som mala pocit akoby som mala narazene... teraz to prestalo... mozno klesli..ale ja to ani tak nevidim...Moje sa inac tiez najviac hybali okolo toho 30 tt teraz uz pomenej...asi nemaju tolko priestoru.... tak som zvedava dokedy donosime uz by sme mali ist do nemocnice ale tak este som ich chcela presvedcit na tyzden doma...tak uvidime
@mbavlsikova sekcia nemusi byt taka hrozna, pocula som nazory zien co tvrdili ze sa rychlejsie zotavili ako po prirodzenom, je to individualne. Jasne ze prirodzene je prirodzene ale ak nemaas na vyber treba mysliet pozitivne a hladat vyhody...🙂 napr. pred tym nez uvidis deti sa tak nenatrapis, a ak bude vsetko dobre tak deti ti mozu tiez hned prilozit, jazva nemusi byt az taka strasna niektore zeny sa zotavia fakt rychlo zaklad je sa postavit na nohy co najskor a fungovat a mozno ani nebude ta nic boliet ked uz budes mat deticky pri sebe.. na vsetko zabudnes

juliagregor
7. okt 2011

@mbavlsikova neboj sa...a nečítaj privelmi 😀
najkrajšie veci v živote nie su zadarmo a to sa týka aj detí...mám za sebou obidva porody, klasický bolí pred a a sekcia po 😅 , len s tým rozdielom, že po ti daju lieky od bolesti a pred musíš bolesti predýchať....
klud, žiadna panika...pri obidvoch som mliečko za 3 dni...a najhoršie je prvé postavenie z postele a potom je to len a len lepšie...treba pomaly a nehrať sa na hrdinku... 😉

mbavlsikova
7. okt 2011

@juliagregor
@anickao
Dik kocky, budem sa snazit mysliet pozitivne, drzte mi palce na 21.10.2011 mam uz naplanovanu sekciu.

juliagregor
7. okt 2011

@mbavlsikova ozaj sa nemáš čoho báť....a budeš mať spinál alebo celkovu?

mbavlsikova
7. okt 2011

@juliagregor celkovu, mam skoliozu a spinal sa tam nedoporucuje ☹

lauricka
7. okt 2011

@zuzbel1 aky typ alebo znacku tych poporodnych nohaviciek kupit a kde najlepsie? dakujem

vanilka1802
7. okt 2011

@mbavlsikova to pocujem prvy krat ze sa pri skolioze neodporuca spinal. Ja som mala dva cisarske a vzdy spinal aj ked mam skoliozu, aj ked je pravda ze ja nemam vysoky stupen skoliozy. Ale pri dvojkach mi uz hrozila celkova narkoza, kedze mi spinal nemohli napichnut (skusali to snad 15 krat, tolko vpichov napocital MM) nakoniec mi pomohli snad vsetci co boli na sale sa prehnut a podarilo sa. Mne strasne zavadzalo velke brusko aby som sa poriadne prehla.

mbavlsikova
8. okt 2011

@vanilka1802 Tak ja velke brusko sice nemam, skoliozu tiez nemam uplne najhorsiu, ale mam jeden stavec dost zniceny a jeden menej tak asi vstrede chrbtice, pred tehotenstvom som sa to posnazila dat dokopy a doktor mi dal sancu ze este netreba operovat ale moc tomu nechybalo.

nattalia
8. okt 2011

@mbavlsikova Ahoj, tiez som sa strasne bala cisara, nebola som predtym operovana ani v nemocnici, takze som vooobec netusila, ake to bude... ale bolo to celkom v poho, bolesti som velke nemala (jazva nebolela vobec, brucho ano, kym sa vnutornosti ulozili naspät, ale cim viac som sa hybala, tym bolo lepsie - treba samozrejme opatrne, a fakt najhorsie je to prve postavenie, potom uz sa to celkom rychlo zlepsuje) a do dvoch dni som bola uz dost funkcna...spätne to vlastne vnimam ako najkrajsi zazitok - myslim samotny cisarsky, mala som spinal... mne skor vadil cely ten pobyt v nemocnici... 😀 cely cas som tam rumazgala, ze chcem ist domov! 😀 A oni si ma tam drzali 8dni, chlapci mali zltacku...Neboj sa, dobre bude!

modra
8. okt 2011

@lauricka ja som mala zo zdravotnych potrieb a teda vobec som ich nepouzila lebo som chodila bez 🙂 aj nam to kazali takze som ich nevyuzila

wera
9. okt 2011

@lauricka ahoj, ja som používala tieto popôrodné nohavky: http://www.maderna.sk/katalog/product/9664/ je to značka molipants, kupovala mi ich mamina v zdravotnícky potrebách a boli fakt super, lebo boli dosť vysoké a netlačili ma na brušku kde som mala rez po cisaráku 😉 mne v nemocke nikto nehuboval keď som ich mala na sebe, bolo nereálne aby som si vložku držala len tak medzi nohami 😝 iba na vizitu som si ich dávala dolu 😉
ak Ti môžem odporučiť tak si v zdravotníckych potrebách kúp aj veľké podložky pod pacienta (mne v nemocke dávali len také malé ale to sa stačilo pohnúť a bolo po podložke 😉 )
a mne ešte veľmi pomohol sťahovací pás, nevedela som si ho vynachváliť... nosila som ho ešte aj dva mesiace po pôrode, spevňuje bruško a tak mi neovýsalo a hlavne nebolelo 🙂 bol to taký klasický sťahovací korzet na chrbát, tiež zo zdravotníckych potrieb 🙂