Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

xevulax
30. sep 2013

@silviatomas mne Dr. Hned na zaciatku povedal, ako zbadal na sone dve babatka, ze tó bude cisarsky. Ja som tiez pri malej lezala po porode na porodnej sale povinne 2 hodky a ked ma Dali na oddelenie, uz som SLA do sprchy a kuk baby co boli po cisarskom a potom mi uz doniesli malicku. Vobec dsom neelzala a bolo tó super. 🙂 no ked by som teraz mala na vyber, asi by som volila cisarsky. Hlavne koli tej jednej placente. Vraj prve dietatko byva v poho, Len druhe moze mat problemy a casto robia tak, ze prve normalne a druhe cisar. A tó uz by som vobec nechcela byt zasita aj dolu aj na bruchu 🙂🙂 nelaka ma rozrezane brucho, ale ak tó ma byt lepsie a bezpecnejsie pre deti, prezijem. Aj ked sa bojim viac jak normalneho. To viem co obnasa a pisala som uz ze porod som mala v poho v podstate. inak super je, ze vieme, ze na 100% prenasat nebudeme 🙂 moja mala sa vypytala von 3 dni pred terminom. Aj tó keby nelezim v nemocke koli tlaku, co NAS tam stale vysetrovali, tak asi aj prenasam. Tak trosku mi pomohli 🙂 chvala bohu. Inak nemas obavu, ako zvladnes 3 male deturence? Mna tó obcas chyti, akoze ani nie obavy o dvojky, ale skor ako ich zladims touto mojou hyperaktivitou. 🙂

xevulax
30. sep 2013

@silviatomas aky mas kocik pre dvojky?

silviatomas
30. sep 2013

@xevulax @jeemima ja mam tiez malu dcerku, takze dufam, ze aj my pojdeme nacas.Chalanom dohovaram, aby boli pekne v brusku, tam maju teplucko a mozu si plavat vo vodicke. Dcerka je poriadne sidlo, tiez nehrozi oddychovanie a vecer cakam ked bude spinkat a konecne mam chvilku pre seba 🙂

silviatomas
30. sep 2013

@silviatomas Pride k nam moja mamina na cca 4-5 mesiacov a potom sa uvidi.Kocik mame peg-perego duette sw. Nasi chalani su dvojvajecni, tak dufam, ze by som mohla ist prirodzene.

deborah1
30. sep 2013

@xevulax áno,mám už 4 synov 🙂 Majú 4,9,10 a 12 rokov.

Ja som bola v piatok v poradni..drobci majú 1100g a 1200g, tak sa teším 😵 Aj brucho mám veru už ako slon a to bude ešte väčšie 😀 Ja som mala v každom tehotenstve veľké brucho, vždy mi išlo nejak dopredu. Inak, aj som taká, menej toho zvládzem, robím iba základné veci..ale veď to je skoro stále niečo, ale som pomalšia, ťažšie sa mi chodí a tak, veď to poznáš 🙂 Niekedy mi aj stvrdne brucho.

Mne doktor už cca od 12.tt hovoril, že od 28.tt do nemocnice...asi sa to u nás tak robí, práve kvôli sledovaniu, aby nevznikol TTTS. Ale myslím,že sa to dá sledovať aj bez hospitalizácie. Veď väčšinou všade sa to robí tak. A doteraz som teda moc pozorovaná nebola, o nič viac ako tehotné s jedným 😠

deborah1
30. sep 2013

@xevulax asi budem chcieť cisársky..ale tiež neviem, či mi to "dovolia" 😒 Aj keď, trochu som sa zahrala s myšlienkou na normálny pôrod..veď má to svoje výhody, ale neviem,no..tiež som dosť čítala, že lepší je cisársky. Ani ma nelákajú tie pôrodné bolesti /kvôli tomu som aj 4.syna rodila s epidurálom/ a potom tlačiť 2 deti, z toho jedno je zadočkom dole..neviem,príde mi to také stresujúce 😒 ,aby to išlo rýchlo..lebo medzi vytlačením 1. a 2. bábätka vraj musí byť určitý časový odstup, teda nie moc dlhá doba...a to všetko absolvovavať s megabruchom. Rozmýšľala som aj nad epidurálkou, že by to aspoň bolo bez bolestí..ale zase neviem, či by to tlačenie bolo dostačujúce. Myslíte, že keď sú bábätká menšie, ľahšie sa aj rodia? Tak neviem 😕

xevulax
30. sep 2013

@silviatomas a kde zijete? Ten kocik je fajn, nam by sa vsak do vytahu nevopchal, ja som mala na vyber bud iCandy alebo baby jogger. No tó cakanie na vecer poznam. Uz teraz sa tesim, ze malej idem krupicku na veceru urobit, manzel ju okupe, nakrmi a da spat. A ja sa v klude najem, kupila som verstvy chlebika cesnakovu pomazanku mnaaam, ale budem smrdiet 😉 nevadi. Inak je super,ze ti pride mamina pomoct, minimalne budes moct v poho s deckami von. Ja neviem ako zvladnem s tromi von, dvojky v kociku a mala neviem, moc neposlucha ked ju dam behat chodi kam chce ona a havne sa toci na 5tich metroch 🙂🙂 juj bude zabava veru

jeemima
30. sep 2013

@deborah1 no bola som na pohotovosti lebo sa mi urobili z nicoho nic skarede krcove zily no a pre istotu pozreli aj babatka a bola som otvorena na 1,5 cm a vnutorne vraj na kompletku...ale nic mi nebolo vobec nic podozrive.....na usg bolo vidno taky lievik...dva tyzdne som lezala v enmocnici na gyniprale a magneziu a potom mi praskla voda a uz sa nedalo inak

xevulax
30. sep 2013

@deborah1 a co cakas teraz? Ze 4 chalanov omg. 🙂 tó by chcelo nejake baby aj🙂 inak Ty by si mala porodit na parkovisku po 4 porodoch 🙂 hehehe. No uvidime aj ako sa bude rodit, dame si potom vediet. A inak aj ti Dr. Vysvetlil, preco chce aby si bola v nemocnici? No Ty uz mas aspon vacsie deti, kvazy samostatne, skolopovinne. Tó mas aspon vyhodu. Ale byt 10 tyzdnov v nemocke, tó mi pride ako nezmysel. Nuz som teda zvedava ako tó aj s tebou dopadne. Ja inak tiez vladzem menej, robi mi problem uz aj s malou von, alebo upratat hracky, ked sa musim zohynat. Ale tak nejak zvladam. Najhorsie ked musim malu nosit, alebo s nou bojovat ked sa nechce prebalit alebo obliect.

silviatomas
1. okt 2013

@xevulax Byvame v BA, ale ja pochadzam z Oravy. Uvidime ako to vsetko pojde a bude mamina moct prist.Aspon zatial to tak vvypada🙂 Tvoja mala sa chce sama hrat? Lebo nasa doobeda ani nie, stale by chcela ist na ruky, mrnci ked ju nezoberiem a to naozaj uz sa snazim obmedzovat.Aj na WC ju niekedy musim zobrat, co tak rumazga ☹ Poobede chvilku vydrzi aj sama ale to je tak na 10-15 min. a potom opat ide tam kde ja ☹

xevulax
1. okt 2013

@silviatomas jaaaaj, ja ze si niekde v zahranici 🙂 ale bude fajn, ze ju budes mat pri sebe. Inak NASA mala sa vydrzi hrat aj sama, ale to tak, ze vyhadzuje vsetky sufliky, odtaca na wc toaletak, no otras. Najskor vsak povyhadzuje hracky z boxov a potom katuje ostatne. Uz niekedy nevladzem pri nej :'(:'( dnes uz aj po zadku dostala, lebo neposlucha, poviem kludne 100x, potom uz vazne hulakam a neposlucha, tak dostala po zadku. Totizto na balkonovych dverach mi stale chyta zaluzie a uz su uplne take polamane. Nie su rovne, ale taka strieska. Na nervy som z nej. Inak vydrzi tak hodinku Toto robit a potom mrnci, chce ist von, ked ideme von, cirkusy robi v kociku a ludia po mne pozeraju, vyhadzuje vsetko na zem, dudle, hracky, co proste ma po ruke. Ide ma porazit z nej. A ja ledva tlacim kocik s nou. Niekedy mi je do placu, poviem ti. Denen sa zohnem aj 1000x a kolko krat uz nevladzem. Fakt na nervy. Najhorsie je, ze este sa nejak nevie hrat, aj som chcela, ze ucit ju zvieratka na obrazkoch a ako robia, no tó Len knihu vezme a hra sa s nou, nechcd sa hrat tak ze so mnou. Dnes co akurat sme sa chvilu s loptou hrali to sa tesila. Ale ona nevydrzi dlho pri jednom, stale jej musim nieco vymysliet. A hlavne ona beha hore dolu po byte to je jej najlepsia zabavka. No neviem co bude ked sa baby narodia. Fuuuu

silviatomas
2. okt 2013

nastastie az take zle to nemame - zatial. Tiez najskor vsetko povyhadzuje a potom ide do mojich suflikov-teda chcela by ale ja som tam dala poistky, aby neotvarala.Co je vsak horsie, ked nedam pozor, tak nam ohryza nabytok a vcera som si vsimla, ze sa trosku pustila aj do jednych dveri, uz neviem, co jej dat ohryzat, aby to prestala robit ☹ Vonku, sa zatial sprave v celku dobre.10-15 min v nom na prechadzke vydrzi, to akurat zajdem na ihrisko a tam sa uz vyhra. Hojdacky,pieskovisko zboznuje. Neviem ako to bude teraz, ked uz je chladno. Asi budem chodit do nejakeho materskeho centra a tam nech sa hra aj s inymi detmi. Raz som uz aj bola a celkom sa jej to pacilo 🙂

silviatomas
2. okt 2013

@xevulax od kedy jej davas na veceru detsku krupicu a ako casto? Nebolieva ju brusko? Ja som nad nou rozmyslala, mala sa stale v noci casto budi a vraj kasa je syta a dieta prespi celu noc 🙂

xevulax
2. okt 2013

@silviatomas no nam detske poistky znicila, takze nemam chut kazdy mesiac kupovat nove. Ja neviem co tó je zac, ze rocne dieta tó znici a poodtrha.Krupicu davam tak od roka cca. Mozno trochu skor. Totizto dovtedy papavala na veceru kasicku z obchodu, ale to sa financne zvladat uz nedalo. Tak sme presli na Krupicu. Vyskusala som jej najskor rano dat, ci nebude problem a zjedla skoro aj tanier, takze sme presli na veceru a v poho. Ale rozdiel v spanku nevidim aj tak 🙂🙂 my uz pijeme aj kravske mliecko, Nutrilon mi zacala odmietat a Len som vylievala. Ale aj to mi vypije Len ked ona chce, vacsinou rano o tej 6tej a poobede. Inak nic. Ale ved staci, ma dost mliecneho, aj puding aj krupicku, tak tam mliecko dozenie. Tvoja co papava na veceru? NASA inak piesok zboznuje, Len horsie potom ako vyzera 🙂

dana_l
2. okt 2013

@silviatomas never ze kasa ti pomoze, mne deti neprespali po nej ani jednu noc. mozes mat stastie ze tvoje hej ale nespoliehaj sa na to.
aj u vas sa obhryza, tak nie sme sami. nase obe obhryzaju ale maly teda je v tom expert. v postielke riadnu dieru vyhryzol, drevo odtial uz je prec. a je to jedno ci je to plast, kov, drevo, kamen a ine prirodne materialy, vsetko skonci v ustach a podla zlozenia bud vypluje alebo musim vytierat von 😀

dana_l
2. okt 2013

@xevulax to "upratovanie" hraciek poznam. skus ze by si jej obmadzila pocet hraciek. nech nemusis Tolko veci upratovat. a kamaratky robili ze obmienali hracky po tyzdni za tie co mala odlozene. ja som tak nikdy nerobila - ja som upratovala po nasich alebo ak je to v basmente tak som to im nechala aj par dni lebo to maju vsetko len pre ne na hranie - ale kamaratka vravela ze deti sa potom tesili tym "novym" hrackam.
mozno ti to teraz pride vela ale poviem ti, teraz je este dobre. ked sa narodia male tak budes vidiet ze ako budes busy. teraz je posledny krat ked mas poriadne cas na nu. vykasli sa na veci v dome, sadni si pri nu na zem a nechaj ju robit bordel, skusaj jej ukazat tu knizku so zvieratkami, postavit kocky alebo nieco ine. o chvilu uz budes vraviet ze nemas cas lebo babatka budu na svete. vychutnaj si to a nestresuj sa kvoli zbytocnostiam, rozhadze, no a co, nemusis upratat hned ale aj po dni, dvoch. kto ti povie ze mas doma bordel, muz ci rodina, povedz ze nech sa paci a upratujte ked sa vam nepaci. ono ten cas rychle leti a ani nevies budete mat velke deti doma. co je dolezitejsie, ten poriadok alebo aby si mala spomienky na to co ste urobili - v tom bodreli - spolu.

xevulax
2. okt 2013

@dana_l nasej obmienanie hraciek nepomaha, rozhadze tak ci tak. Ju tó proste bavi a tesi sa z toho, ked moze veci vyhadzovat. Co sa tyka hrania, venujem sa, co mi tó cas dovoli. Ale v byte musim mat cisto, jej bordel upratujem Len koli tomu, ze sama na hrackach pada,aby si neublizila. Inak by som ich nechala aj od rana do vecera na zemi. Mne tó nejak nevadi, Len tó, ze ona sa podkyna na nich. A tiez ked nieco da na nespravne miesto uz aj mne sa stalo, ze som sa skoro zrubala a to si teraz nemozem dovolit. Neupratujem od rana do vecera, mala ma kopec priestoru na hranie a rozvijanie sa. Ale vsak poriadok musim dodrzovat. Mala vsetko dava do uzt, takze ak najde nieco spadnute na zemi, hned tó skonci v puse. Predsa aj z kociku co tó poopadava. Aj ked uprimne mne by stacilo aj raz za tyzden upratat 🙂 mne sa nechce. Ale musim koli nej, aby nepopapala somariny, pripadne sa mi s niecim nezadrhla. Ono vo vseobecnosti, je fajn, ze sa zahra a zabavi sama. Nechodi mi do vsetkych suflikov,ma Len take svoje, tam som jej dala veci take, ktore moze. Ale do tych co nemoze ist sa snazi dostat, aj ked zatial sa mi podarilo zasiahnut vzdy. Hracky nech si rozhadzuje kolko chce, Len mne je horsie teraz upratovat po nej, lebo nevladzem, aj ked tó mam za 2 min pozbierane. Je mi jasne, ze nebudem mat na nu tolko casu, ked uz budu tri, ale zase sa ju budem snazit zabavit aj popri babatkach. Nemozem jej venovat 100% pozornosti, lebo ona si tó bude vyzadovat, ked budu babatka na svete. Cas ide rychlo, to mas pravdu, ze o chvilku vyrastu deturence.

silviatomas
2. okt 2013

@xevulax A ako su tu krupicnu kasu pripravovala na zaciatku? Puding jej robis bebe? Ja uz niekolko dni zvazujem, ze jej zacnem varit kasu a puding bebe. Zatial jej davam na ranajky ryzovu krupicku (pridam jej tam nejake ovocie, na veceru ma kasu na dobry spanok (od Hipp) z obchodu.

silviatomas
2. okt 2013

@xevulax @dana_l Ja jej hracky tiez raz za cas obmienam. Celkom to pomaha, ale iba v tom ze to tiez rozhadze, chvilku sa pohra, popremiestnuje 🙂 Ma tiez svoje sufliky a skrinku a tam jej davam hracky a to s cim sa moze hrat

xevulax
2. okt 2013

@silviatomas no Krupicu jej od zaciatku robim klasicky ako pre NAS. Len na vsetko co robim jej pouzivam cerstve mlieko nie trvanlive. A davam jej na tó trosicku masielka a granka. Nic jej z toho nebolo a chuti jej. Puding Bebe moc nechcela,tak som vyskusala obycajny a ten miluje, to mi skoro aj misku doslova zozere🙂 ale ma rada iba cokoladovy. NASA je strasne vyberava v jedle, zje toho velmi malo, resp. Maloco zje. Miluje spenat, co ja z neho vraciam, ale ostatne varene horko tazko do nej natlacim. Tak som rada,ze aspon takto krupicku a puding spapa a ovocie mi nechce vobec, z coho som nestastna. Neviem ako ju naucim. Mozno ked bude dvojicky vidiet papat, tak aj ona sa chyti. Horsia je v jedeni ako ja. Najlepsie je, ked jej nieco nechuti, tak sa povracia.

silviatomas
2. okt 2013

@xevulax ani ovocne vyzivy nechce? Ked dam nasej surove nastruhane ovocie, tak ho vela nezje, ale ked jej ho trosku obvarim tak to zje. Pocas leta som jej zavarila z ovocia vyzivy a budem jej to striedat so surovim ovocim. Co sa tyka ostatneho jedla, v tom zatial nevymysla, ale musi to mat redsie a dobre roztlacene iba kde tu mozu byt kusky zeleniny.Nechce mi vobec jest ked jej dam viac zrnite.Uz niekedy nechapem ako to nedokaze zjest, ved uz ma aj osem zubkov, tak si myslim, ze uz by mala zvladnut pozut aj hrubsie ☹

xevulax
2. okt 2013

@silviatomas vyzivku spapa. Uz mate 8 Zubkov? My tiez, ale ten 8my sa dere na svet, resp. Uz asi aj je vonku, Len ona si to neda pozriet. Ja nasej stale pucim, ale kusok chlebiku spapa , najradsej ked si sama dava do pusinky. Ono casom zacnu aj kusky vacsie papat, neboj. Nasu nadrapuje, ked ma velke susto v ustach a tó aj napr. Krupicu, ked ma toho plne usta hned ju naduva ale ja tó napr. Tiez neznasam, tak tó chapem.

silviatomas
3. okt 2013

@xevulax Aj ja jej davam chlebik, ale ked jej dam do ruky tak to rozhadzuje okolo a dokopy nic nezje. Tak jej davam do ust jej rukou male kusky.Malu tiez nadrapuje, ked ma vela v ustach alebo ak aj je to huste. Musi to byt podla jej gusta, tak akurat. Dnes som bola na glukoze a hodnotu mam 9,8 po dvoch hodinach. Prva bola OK nalacno. Ty mas cukor v poriadku? Nejedavam ani nic sladke, okrem ovocia, tak to nechapem ☹

xevulax
3. okt 2013

@silviatomas no NASA chlieb rozhadzuje alebo sa s nim hra. Ja jej natrham kusky a po jednom jej dam na stol a to si da do pusinky. Ale tiez vybera co ano a co nie. Nuz co s nimi, ked pojdu do skolky bude po probleme, tam sa naucia aj na inu stravu. 🙂🙂 ale tó je este daleko. Ja som cukor mala ok, Len zas som mala zle vysledky zo stitnej, ale tó este v 16tt mi iba povedali a vysledky boli z prveho screeningu. Takze som musela na endokrinologiu a nastastie bolo vse ok. Ja som dnes bola uz v nemocke na rizikovej ambulancii. Tak ma takner nechali v nemocke, bo som mala vysoky tlak, nastastie na treti pokus bol ok, tak mi odlahlo. Idem zas o 2 tyzdne. Babiky rastu, tesim sa, ze su ok. Este tych 9 tyzdnov a budu uz tu 🙂

silviatomas
3. okt 2013

@xevulax uvidim, co mi povie gynekologicka o dva tyzdne. Budem jest menej ovocia, chleba a pridam viacej zeleniny 🙂 Dufam, ze to bude klesat ☹ Ty to uz mas len za par tyzdnov, ja si teda este musim pekne pockat.

xevulax
3. okt 2013

@silviatomas a diabetologicka ti nepovedala ako sa mas stravovat? Aj budes nejak sledovana? No ja ratam, ze v 38tt pojdu baby von, tak mi vravel Dr. Ze dlhsie nenechavaju, tak tó uz je fakt za rohom. Len sa nedostat do nemocnice. Inak som vdacna ze cukor bol ok, ja mam stale chut na sladke. Boze kolko zas priberem. Pri malej som dala 30kg. Teraz Len 8 zatial, aj ekd bojim sa aby sa tó este nerozbehlo

silviatomas
4. okt 2013

@xevulax diabetologicka ma odporucila na gynekologicku. Tak som jej volala, nechala som na seba cislo-vraj mi dnes okolo 15.00 vola-aspon to tvrdila sestricka 🙂 Ja tiez mam chut na sladke, co som pri malej nemala vobec a ani som vtedy velmi nepribrala. No teraz uz mam 10kg. Od vcera som nemala nic sladke a budem sa toho aj drzat-nechcem ublizit babatkam.Musi sa to upravit.

xevulax
4. okt 2013

@silviatomas tó si nepribrala vela teraz. Ja som zacinala na vysokej vahe uz pred tehu, preto som rozmyslala, ci najskor dalsie dieta, alebo schudnut. Nechala som an prirodu, aj ked som zacala cvicit. Akurat co mi pernamentka prepadla ale neva. Ved uvidis, co ti povie gynekologicka. Ja dnes upratujem ako sialena, periem deckam veci, chystam skrine. Nakazali mi merat doma tlak a veru zacina byt vyssi, tak keby nahodou musim do nemocnice, aby som mala vsetko prichystane. V ramci moznosti teda aspon .inak ja by som sladke najradsej stale jedla 🙂 ale domov ani nekupujem radsej, bo by som uz mala vela na sebe. Aj ked niekedy sa tó vazne neda vydrzat. Dalsia vec je, ze keby cukor nebol ok, urcite by som tiez nepapala aj keby sa idem zblaznit, prvorade su babatka. Presne ako pises 🙂

silviatomas
4. okt 2013

@xevulax gynekologicka mi povedala, aby som sa objednala u diabetologicky. Tak som si uz zistila kde ma ambulanciu a v pondelok tam volam.Vraj ona to vidi, len na dietu pri mojej hodnote, ale nech to radsej diabetolog posudi.Mala by som s vysledkom prist uz do poradne 🙂 to stiham dufam do dvoch tyzdnov

silviatomas
9. okt 2013

@xevulax vcera som bola na odberoch v dia ambulancii a dnes na kontrole. Zatial je to na dietu, ale dostala som glukomer a musim si merat hodnoty rano/obed/vecera. Zapisovat a nesmie mi po jedle po dvoch hodinach vystupit na 8mmol/l.To by bolo zle. Dnes som zatial daleko od tej hodnoty, tak dufam, ze to bude aj nadalej. A u teba je to ako s tlakom? Lepsi sa to?