Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kkatka113
11. nov 2012

@kacena85 Caaau, no u mna to slo tak postupne, najskor som sa citila celkom obstojne, potom myslim v nejakom 28.tyzdni taka prva kriza ze ma to uz zacalo tak nejak obtazovat, a potom sa to pistupne zhorsovalo a zhorsovalo, az mam teraz pocit ze fakt uz prasknem.... So spanim, no skus ako sa ti da....podla mna v takom polosede mozes, ale neviem...mna posledne dni uplne bolia boky v noci, tak sa kazdu chvilku musim obratit z boka na bok, a budim sa upkne ubolena a vobec nie oddychnuta... 😀 Tiez som podlozena pri spani vankusmi, aj deku mam medzi nohami ale tusim uz nepomaha vobec nic.....som rada ze spanie s bruchom na nemocnicnej posteli ma caka len jednu noc tak to hadam nejak vydrzim lebo to bude asi este menej pohodlne ako doma...no fakt ti neporadim co s tym, len vydrzat....viem ze je detickam este u mna najlepsie, ale niekedy sa normalne pohravam s myslienkou ze poviem doktorovi ze mi je uz uplne strasne a ani do toho 20.nevydrzim....ale potom si poviem ze predsa musim ukoncit aspon ten 36.tyzden ze to je pre nich dolezite....a ked uz teda dovtedy tak hadam zvladnem aj to planovane 36+6 co doktor berie uz ako ukonceny 37.tyzden lebo ma zrovna vtedy asi sluzbu 😀 ja darceky obec nejdem riesit, manzelovi som kupila cez mamu jeden obraz co sa mu paci a ostatnym porobime a zaramujeme nejake detske fotecky, vsak nemozu odo mna cakat nejake behanie po obchodoch 🙂 No drz sa Kacenka, a musime to uz nejak vydrzat a dotiahnut to do pekneho tyzdna nech nemame deticky v inkubatoroch.... 😉

kacena85
11. nov 2012

@kkatka113 presne aj to ja budem najradsej, ked sa narodia s peknymi vahami a pojdeme po par dnochdomov, ja si davam teraz za ciel ten 34tt a budem rada, kvoli tym pluckam, potom to bude uz len dalsi a dalsi tyzden, mne vychadza 37tt presne na vianocny no krasa hehe
nejako to uz vydrzime aj ked prevalovanim na posteli, ja som dnes cely den ani nic nespravila, navarene mame, vcera som spravila narychlo taky studeny tuniakovo cestov. salatik, tak si len citam casaky, kuk tv, knihu tiez mam rozcitanu, bola som chvilku vonku na dvore ale hnusne veru fuka, okolo 6 pride drahy a dalsi den v tahu :D ach ako sa tesim na tu noc

xxxjanetaxxx
11. nov 2012

@ludmil33 tak budeš mať dve pomocníčky 😉 moja mala 9r. keď sa narodili dvojčatá, veľmi mi pomáhala 🙂
narodili sa mi v 35tt, cisárskym- Peťka sa už nestihla pretočiť, tak museli robiť cisarák... mali 2005g a 1900g

susy
11. nov 2012

@dadanr drzim palce, budem na teba mysliet.

irmingard
11. nov 2012

ahojte baby, kolko ste pribrali v tehotenstve pri resp. kolko je optimum? vdaka za odpovede 😉

sophie32
11. nov 2012

No to by aj mna zaujimalo.... 🙂 Ja som pribrala uz 16 kil.... 😒

kacena85
12. nov 2012

Ja som pribrala zatial 9kg, obvod 111cm

kacena85
12. nov 2012

@kkatka113 aoj, idem sa postazovat, ja sa uz budem normal bat tich noci, dnes ma neskutocne bolel pravy bok, do pol 2 som sedela v postely, drobci ma este k tomu okopavali, ale boli to asi len vetry, o pol 6 hore,brucho stale napnute, krce, stale akoby mi bublali, skvrkali v bruchu, spodok ma bolel, hned nalacno som dala magnezium tak dufam,ze je vsetko ok, drobci sa opat hmyria, okopavaju mi mechur, ja si ani tak nemyslim,ze mi tvrdne brucho,skor sa mi tam nemestia uz a napnute ho mam z toho ako sa ulozia, na kazdej strane mi nieco vytrca,no vyzera to zaujimavo

griska11
12. nov 2012

@sophie32 váhu nerieš ja mám + 18,5 kg, do konca to bude urcite cez 20 kg obvod 113, neviem či pri dvojičkach je nejaké optimum.... Schudneš ako budeš kojiť, alebo ako budeš okolo nich lietať🙂 hlavne nech sú zdravučke🙂

griska11
12. nov 2012

@xxxjanetaxxx môžem sa opýtať a to sa sami uz pýtali na svet alebo po dohode s lekárom bol ten cisársky?

griska11
12. nov 2012

Ja dúfam ze ked pôjdem prvý krát do nemocnice k doktorovi tak budem uz v ukončenom 35 týždni a dúfam ze jedna bambula sa stihne pretočiť ešte dole hlavičkou, lebo si začínam myslieť ze prirodzený pôrod u jedovaječných dvojičiek je čistá utópia...... ☹

griska11
12. nov 2012

@kacena85 ked sa ti nedá v noci spí hoc aj cez den, to uz ta drobcovia pripravujú na to ze v noci potom veľa nepospíš ako ich budeš kojiť🙂drž sa a aj pre mna je magnezium čistá droga, bez neho by som asi nevydržala....

kkatka113
12. nov 2012

@griska11 Mne sa jedna pretocila az niekedy minuly tyzden lebo vo stvrtok doktor ze su obe hlavickami dole a predtym bola jedna dole a druha koncom panvovym, tak sa este kludne moze pretocit, ja som to teda ani nahodou necitila ze sa cosi take deje a ma to celkom prekvapilo, a navyse som myslela ze na taketo kotrmelce uz nemaju miesto, ale zda sa ze sa vedia pretlacit ked moc chcu 😀

griska11
12. nov 2012

@kkatka113 tak to je potom super.... Ale ty ideš na sekciu, či?

kkatka113
12. nov 2012

@kacena85 Caaau, no ja som najskor nejak asi dve hodky nevedela vobec zaspat....lebo manzel sa hral na pocitaci, ze vyuziva kym moze, a potom si este cital v posteli a ja som len kukala do stropu....potom som uz nejak zaspala len som na pol deviatu bola v nemocnici na monitore, nastastie vsetko ok, a kontrakcie to ziadne nenameralo tak hadam vydrzim este ten tyzden a o tyzden uz budem lezat v nemocnici.....aaaaaa nech to uz jeeeeee, sa neviem dockat 🙂 Ja som si nedala ani jedno magnezium za cele tehotenstvo, ale mne zatial vobec netvrdlo brucho co som teda rada....tak snad to do pondelka vydrzim a nic ma len tak zrazu neprekvapi 🙂 Ja mam inak tiez take napnute brucho stale, a ma prosim pekne obvod okolo pupka krasnych 116 centakov, no nadhera 😀 Uz to snad za ten tyzden moc neporastie lebo prasknem 😒 A teraz som teda totalne prispata, ale zaspat neviem ci by sa mi podarilo tak cumim s polozavretymi ocami do kompu 😀

kkatka113
12. nov 2012

@griska11 Ano, baby pojdu von sekciou, akoze ani mi to nevadi ked som teraz bola v porodnici na monitore a zeny tam vzdychali a boli ubolene.....takto sa pripravim na to ze to prve dni bude boliet a je to...tiez cakas jednovajecne ze? Ja by som ich uz mala najradsej co najskor vonku, lebo som citala na nete ze jednovajecne by mali ist nejak okolo 36 az 37 tyzdna von, lebo ta spolocna placenta moze narobit sarapatu....moje pojdu den pred ukoncenym 37 tyzdnom tak to snad bude ok a placenta vydrzi....

xxxjanetaxxx
12. nov 2012

@griska11 samé sa pýtali, odtiekla mi voda, ale ja som od 20tt ležala v nemocnici, veľi často mi tvrdlo bruško a skracoval sa mi krčok, domov ma pustili v 32tt, doma som vydržala do toho 35tt, Danielka ani nemusela byť v inkubátore 😉 Peťka bola 6 dní na JIS-ke, nevytlačila sa jej voda z pľúc, možno preto lebo šla cisarákom, museli sme čakať kým ju vyciká,
aj kamoška porodila dvojčatá v 35tt mali krásne váhy okolo 2500g a vcšetko v p oriadku 🙂 len novorodeneckú žltačku mali

timmka
12. nov 2012

baby mam k vam otazocku, bolelo vas brucho ako na menzes, mna vacsinu boli v noci, cez den len sem tam... bojim sa, ci sa babatka skor nevypytaju 😒 😒 , ci to nie su predporodne bolesti 😒

kkatka113
12. nov 2012

@timmka Mna este tak nebolelo, ale viem ze nejake baby tu uz ano, tak radsej asi zisti u doktora co by to mohlo byt, ale verim ze to bude vsetko v poriadku a este si u teba par tyzdnov pobudnu 🙂

griska11
12. nov 2012

@kkatka113 ano jednovaječné babizne🙂 no ja žijem v sladkej nevedomosti ohľadom placenty a všetkých iných komplikácií🙂

griska11
12. nov 2012

@xxxjanetaxxx tak potom super, a s kojením to bolo v pohode, mliečko nabehlo aj po cisáraku?!

kkatka113
12. nov 2012

@griska11 jasne, ved oni to podla mna kontroluju ultrazvukom....ja idem teraz vo stvrtok tak sa na to spytam ci je to ok.....jeee som zvedava kolko uz vazia, dufam ze to uz bude okolo dva a pol kila kazda 🙂

griska11
12. nov 2012

@kkatka113 urcite toľko budu mať🙂 možno aj viac!

kkatka113
12. nov 2012

@griska11 snad hej, vsak som bola naposledy na ultrazvuku pred 2tyzdnami cize pojdem po dva a pol....a mala mensia tesne pod dve kila a vacsia dve a stvrt....tak uvidime 🙂 ale hlavne ze som uz v peknom tyzdni, ak by boli malinke tak to nie je taky problem si myslim....ked teda budu mat cez tie dve kila cco by urcite mali mat 🙂

griska11
12. nov 2012

@kkatka113 to ked pôjde všetko ok tak do tyzdna budete doma🙂 juuuj prajem Vám to a tíško závidím🙂

kkatka113
12. nov 2012

@griska11 no snad hej 🙂 A dakujem, vsak ty si od toho neni tiez tak daleko, uz len vydrzat, takto ku koncu je to uz teda narocnejsie.... Dnes sestricka na tom monitore ze by som uz mala byt davno zbalena do porodnice, ja ze no som ale este par veci chyba.....tak by som to mala asi dochystat ak by to prislo zrazu, co dufam ze nepride 🙂

griska11
12. nov 2012

@kkatka113 ja mám snáď vsetky veci pokope, ešte nie v taške.... Ale pre istotu ak by niečo aby to môj mužíček nehľadal🙂

kkatka113
12. nov 2012

@griska11 No jasne, by som to na nom nechcela nechat lebo kto vie co by mi potom doniesol 😀

xxxjanetaxxx
12. nov 2012

@griska11 áno,mliečko nabehlo aj po cisaráku, tuším 4-5 deň, bolo ho najskôr veľa, ale potom som ledva malinkej na JIS-ku nosila, neviem- začalo sa strácať, tak mi ich ešte v nemocke naučili na UM, doma som im do toho dolievala moje dostriekané...... inak doma v kľude sa mi aj to mliečko celkom rozbehlo
už máš krásny týždeň 😀 držím palčeky

griska11
13. nov 2012

@xxxjanetaxxx tak potom super🙂 dúfam, ze aj nám to tak pekne pôjde🙂 ďakujem .... No uz len vydržať čo najdlhsie 😉