Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
15. feb 2011

inak do dm sa dá prihlásiť aj ako tehula 😉

andzis
15. feb 2011

@juliagregor zajtra tam zajdem a skusim sa prihlasit ale na tie zlavy pre baby treva rodne listy aby som si to mohla uplatnit .... no uz aby to bolo 🙂)))

bombula
15. feb 2011

@janette77 🙂)))) to ja sice viem, ale vdaka

simonessa
15. feb 2011

dakujem vam babulky moje ze ste mi takto krasne vsetky poradili 🙂)))) aspon ze sem mozem hocico napisat a aj sa nieco dozviem 🙂)))

zuzuliatko12
15. feb 2011

ahojte, takže z dnešného ultrazvuku nič lebo primár operoval a už neprišiel, tak až o týždeň ☹ Idem sa Vás spýtať kedy Vám povedali čo to bude, ja už som strašne zvedavá a stále nič 🙂

lucia.kl
15. feb 2011

@zuzuliatko12 mne na morfologickom utz v 20tt a na 3D v 26tt mi to potvrdili..

simonessa
15. feb 2011

@janette77 ahoj maminka 🙂 mozem sa spytat co si si brala do porodnice?mala si tu nocnu koselu s otvormi na prsiach? a tie sietkove nohavocky po porode? a kedy si bola asi zbalena ja som 27 tt

simonessa
15. feb 2011

@veronika028 mne doktorka povedala ze cakam dvojicky uz v 8 tt uplne na zaciatku na prvej kontrole 🙂 moc neverim na liecitelov

simonessa
15. feb 2011

@veronika028 aj ja som zvedava tak daj vediet 🙂)

janette77
15. feb 2011

@simonessa Ahojko, neboj zoznam dostanes v porodnici (v ramci jednej z poslednych poradni, ale pytaj si ho), pripadne najdes na nete. Rada by som Ti poslala ten svoj, podla ktoreho som bola zbalena, ale je to xerox.☹ Ale co sa kosielok tyka, mala som 2 klasicke, 2 kojenecke... Sietkovane nohavicky som mala so sebou tiez, akurat v nasej porodke sme ich nemohli nosit, hoci boli na zozname. Lekari boli na to alergicki, na moju otazku "preco?" - som sa pytala sestricky - ze je to hlupost a musel ich navrhovat chlap. Narazala na to, ze napriek plytkemu krojeniu sa dotykali rany po sekcii. Skus si tiez vygooglit porodku, v ktore si sa rozhodla rodit a na ich stranke isto najdes nejaky oficialny zoznam. 🙂 Tie sa totiz mozu roznit, kazda nemocka ma svoje nalezitosti... Drzim palceky. Zbalena som bola asi okolo 34tt...mozno kusok skor. Aj veci pre deticky som uz mala toho casu nachystane a urobila som dobre, lebo neskor by som dlho pri zehliacej doske veru nepostala.🙂)

janette77
15. feb 2011

@simonessa nasla som ten zoznam na nete, podla ktoreho som bola zbalena:
http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-kram...

+ na to xeroxe bola este odsavacka mliecka a este cosi, ale ani za svet mi nenapada, co...ked mi docvakne, pripisem.🙂)

simonessa
15. feb 2011

@janette77 dakujem moc 🙂

juliagregor
15. feb 2011

@andzis len ich tam pekne dlho v bruško ohrievaj 😉 , ako tehula dostaneš iné kupony a to len jeden, nebrali ohlad na to, že čakám dve a potom sú zvlášť kupony pre bábätká a tam treba aj RL
ja som mala zlavu na detský prášok na pranie a viac si nepamätám 😀
deti mali mlieko zadarmo, dudle a potom lacnejšie kaše, tie sme vybrali všetky a také hluposti...
bola tam zlava aj na sporenie pre deti cez stavebné sporenie, ale stále je to inak....

ell
15. feb 2011

Ahojte babule, chcela by som sa spytat, ci nahodou nemozete odporucit nejaku opatrovatelku k dvojickam (13 mesacnym) od leta 2011 na 2-3 dni v tyzdni pocas dna v BA. 😉 Dakujem 🙂

lucia.kl
15. feb 2011

@ell môžem sa ti spýtať, sesternica strážila dvojčatá chlapcov - teraz už majú 6 rokov a neviem ako je s časom..

andysok
15. feb 2011

a je to vobec take super tie DM vyhody? ja som tam vyuzila zlavu len raz a pri tom tam nakupujem pravidelne... 😅

lucia.kl
15. feb 2011

@andysok no ja som s tých čo sme dostali keď sa baby narodili, hodne minula, napríklad na vlhčené obrúsky 4balenia tam bola zlava 2€ čo je pekná suma, a kopec kozmetiky detskej, pracie prášky detské a tak...
a taktiež som zbierala body a potom vymieňala za tie zlavové knižky a použila som s toho akurát tak 25% zľavu na čokolvek a 5% zľavu na celý nákup a najčastejšie som tam nakupovala mlieko pre dievčatá

juliagregor
15. feb 2011

ja tam veľmi nenakupujem, ale kamoška kupovala ich mlieko a plienky, tiež zbierala body a na tých zlavách ju to super vychádzalo...
ja plienky od 3ky velkosti používam Lidl Toujours
ked boli malí, tak mávali často akcie na kaše, mlieka, plienky...maju tam fajn výber flašiek, dudlíkov a aj krémiky, teraz mám od nich zimný krém pre deti a je dobrý...
treba poskušať, čím sú deti väčšie, treba viac a viac penazí 😒

janette77
15. feb 2011

@juliagregor a nevies, Julka, ci tam maju aj sklenene flase? Lucka spominala, ze v Tescu su, ale nezohnali sme a stale zhaname...mne sa tie umeliny, co mame nepozdavaju... Pri tych sklenenych mam lepsi pocit cistoty. Alebo dievcata, pokial ste niekde videli sklenene flase, dajte mi prosim avizo.
...kujeeum. 🙂

celiakia
15. feb 2011

@zuzuliatko12 ahoj ja som cakala ze mi moj gynekolog povie pohlavie babetok v 20tt ale povedal ze sa tym nebude este zaoberat. Ale v 21tt som bola na 3D morfologiskom ultrazvuku a tam to povedia a napisu do spravy. V pondelok som bola na dalsej poradni u svojho gynekologa a tentoraz mi ani ultrazvuk nerobil, sestricka mi vravela ze tie ultrazvuky sa ani atk casto nerobia.

juliagregor
15. feb 2011

@janette77 mali tam, ale v lekárni sa opýtaj, tam isto maju, aj v 101ke majú... ja mám len sklenené, Maťko už má jednu 4 roky

luciaf13
15. feb 2011

@janette77 sklenene flasky urcite kupis v lekarni, aspon ja som tak kupila canpol babies alebo v zdravotnickych potrebach

a kocky v DMke sa tie zlavy oplatia, aspon ja som toho kopuu vyuzila , a dodnes vyuzivam. Drobci papkaju dmkacke mliecko, obcas nejaka kasa, prikrm a tak vzdy za nazbierane bodiky mam kuponiky a vzdy sa nieco hodi a ostatne rozdam kamoskam.

ell
15. feb 2011

@lucia.kl Jeej to by bolo mile ak by si sa mohla spytat. Ja v podstate potrebujem preklenut leto, kym sa vrati aj druha babka na strazenie, lebo cez leto je prec... 😒

janette77
15. feb 2011

@luciaf13 @juliagregor dakujem, uz aj nabehnem...

andysok
15. feb 2011

@lucia.kl 😉 viac ani som nemusela pocut, hned som vyplnila prihlasku 😉

xxxjanetaxxx
15. feb 2011

zajtra nás čaká vyšetrenie, ideme na očká, zasa budeme uplakané ☹

pomoc čaká nás sťahovanie, aj drobcami 😖 mám z toho všetkého koprivku 🙄 tak zajtra pomaly začínam baliť veci čo už nepotrebujeme 😅 dúfam, že to všetko hladko zvládneme 😎

juliagregor
15. feb 2011

@xxxjanetaxxx chodíte cagalovej?

mamoka4
15. feb 2011

@xxxjanetaxxx Držím palce na očnom. To všetky detičky teraz musia ísť na očné, alebo len skôr narodené?

xxxjanetaxxx
15. feb 2011

@janette77 my sme zohnali v tescu, u nás mali a boli dokonca v akcii 🙂 mám aj umeláče, ale tiež sa mi viac páči sklo, aj teplota sa mi lepšie skúša ako na umelých, a jednu som našla ešte po dcérke 🙂 9 rokov som ju opatrovala 😉

má niekto skúsenosti s antikolikovími fľaškami, odporučila mi ich suseda, ale tiež sú umelé značka MAM ?
naozaj po nich neboli brušká?

juliagregor
15. feb 2011

@mamoka4 predčasníci