Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
25. feb 2011

...no pekne ste sa mi zdekovali, zradkyne! 😀 😀 😀

slavomir_slavik
25. feb 2011

@juliagregor napriek infekcnemu zakazu na Kramaroch sa podarilo odfotit po 5 minutach

juliagregor
25. feb 2011

@slavomir_slavik su krásni, hned ma zaujali mená, lebo také boli u nás tiež vybraté ...a ak sa smieim spýtať tvoja manželka tu chodila do temy?

slavomir_slavik
25. feb 2011

ked som prisiel z prace tak len ze trosku som pozerala internet, viac som tu bol ja 🙂

juliagregor
25. feb 2011

@slavomir_slavik tak pozdravujem manželku, prajem chlapcom veeeela zdravia a mamine vela mliečka a rýchle zotavenie po pôrode, ak su nejaké otázky, kludne sa pýtajte...
idem už ozaj 😎

mamoka4
25. feb 2011

Baby, prosím poznáte nejakú dvojičkovú maminu, ktorá dlhšie kojila bez umelého mlieka?? A dá sa to vôbec??

juliagregor
25. feb 2011

@mamoka4 poznám, jedna je moja susedka, do roka len mm, dalšia je skoro susedka do 2 rokov a dalšie je 3 ulice, tiež do 2 rokov 😉

mamoka4
25. feb 2011

@juliagregor to je super... 😉 lebo ked to tu tak čítam...mám pcit, že ani sa nedajú dvojky len kojiť....myslíš, že zaleží aj na tom, kedy sa detičky narodia...podla Teba 37 tt. teda 36+.... je málo?? 😖 Vidím, že lekári dvojičkove tehu velmi často ukončuju takto v 37tt.

xxxjanetaxxx
25. feb 2011

@juliagregor tieto stavy dôverne poznám 😉 aj ja som tým prešla 😒 a poplakala som si aj keď som prišla domov s našimi uzlíčkami z nemocky a hneď mi bolo lepšie, slzičky vyplavili 14 týždňov strachu z predčasného pôrodu a zostalo véééľa miesta na radosť 😀 z babuliek 🙂

xxxjanetaxxx
25. feb 2011

naše dievky v noci prespali 4,5 hodiny 😲 dnes uvidíme, či to bola len náhoda 😉 lebo doteraz pýtali papať každé tri hodinky, ako keby v nich boli digitálky s budíkom 😀

juliagregor
26. feb 2011

@mamoka4 všetko nad 36 tt je dobre, ja si myslím, že či je mlieka dosť (vravím o prípade, že mlieko mamina má) záleží skor už od denného režimu a aj pomoci doma, najmenej mlieka býva vždy na večerné krmenie, vtedy sa aj najčastejšie dokrmuje, po celodennej práci a bez poobedného oddychu je večer menej mlieka, jednoducho je človek unavený...
vtedy som aj ja pociťovala nedostatok a to aj pri staršom, len jeho som nakrmila z obidvoch prsníkov, pri dvojčatách trochu problém...
najhoršie je prekonať prvý mesiac, vtedy deti aj viac plačú, ale nie je to vždy z hladu ako sa väčšina domnieva, predsa aj deti prekonávaju stres z pôrodu ale aj z pobytu vonku, ved vnutri bolo tak teplučko a mäkučko...
moji jedli každú hodinu a potom sa zosuladili na 2 hodky...odporučam každej si dohodnuť laktačnu poradkynu, takto cez net sa zle radí, su to väčšinou len všeob. rady a niekedy to je len prkotina, čo si nevšimneš...
ja napr. nechápem, ako moji vydržali v nemocke jesť každé 3 hodky, ked doma pýtali každú hodinu, bud ich dokrmili, alebo plakali---

moja spolubývajucej v porodnici malý stále nariekal, nedokázal piť, metal so sebou...no stále plakal a plakal, ona bola dosť zufalá a ja nevyspatá, ked velmi nariekal, zobrala som si ho k sebe, niekedy od prekvapenia zabudol aj plakať 😎 a som si všimla, že mal krátku uzdičku a preto sa nevedel prisať, lebo nedokázal jazýček poriadne natiahnut a dr. si to nevšimli...tak ju nastrhli a malí sa pricucol a jedoooool...

juliagregor
26. feb 2011

@mamoka4 a napr. v maminkách máme maminku, kt. odstriekavala a darovala mm ešte 3tiemu dieťatku ...aj moja kamoška, tak robila, krmila doma dvoch a do nemocky nosila ešte mlieko...
nestresuj sa dopredu, je to velmi aj v hlave a mozog je taký zákerný orgán a pamätá si naše pocity, teš sa na dievčatá a ver si, že mlieko bude a hotovo 😉 a ostatné poriešime potom... 😎

ja už síce tu nebudem tolko fungovať ako doteraz, ale ostatné maminy isto poradia...

juliagregor
26. feb 2011

@xxxjanetaxxx ahoj a gratulka k spánku, no ako dnes?

mamoka4
26. feb 2011

@juliagregor Ďakujem pekne...máš pravdu, budem riešiť, ked to bude potrebné...už sa chystáš do roboty?? 😉

xxxjanetaxxx
26. feb 2011

@juliagregor aj dnes 4,5 hod. 😉 uvidíme ako zajtra 😉 normálne som si pospala 😀 a manžel tiež 😀

juliagregor
26. feb 2011

PROSÍM POZOR všetci rodičia .. POZOR !!!!!!!! Nepripájajte sa k skupine na Facebook s názvom "byť otcom alebo matkou je najväčším darom môjho života" - "Becoming a father or mother was the greatest gift of my life" ... Je to skupina vytvorená pedofilov, ktorých cieľom je prístup k Vašim fotografiám! Prosím, skopírujte a vložte ...... tento odkaz do svojho statusu, než začnú používať vaše fotografie !!!!!

chodí po FB

juliagregor
26. feb 2011

@mamoka4 ahoj, veru pomaly sa chystám a vôôôôôbec sa mi nechce 😝 už si zbalená?

juliagregor
26. feb 2011

tehulky prečítajte https://www.modrykonik.sk/fotoblog/petrazav/alb...
už dávno sme to tu nepreberali...
osobne som chcela darovať, ale kedže som bola rizikové tehu, tak nás nechceli

mamoka4
26. feb 2011

@juliagregor Jasné, som zbalená! 🙂 Aj ked nervičky začínajú pracovať... 😉 Bola som si nakupit casaky...posledná 15 min. prechádzka..ale uz viac ani nevladzem...a to podla dnesneho váženia mám +18 kg.

Inak k pupočníkovej krvi, mne dal lekár krásny odborný článok, aký je to veľký krvavý biznis...v Taliansku, Belgicku či v USA je odber pupočníkovej krvi na vlastné účely...teda odobrate od vlastného dieťaťa zakázané...lebo sa nedá liečiť...a tie rečičo bude o pár rokov....sú mi smiešne...

juliagregor
26. feb 2011

@mamoka4 si uplne super, 2 detičky a 36 tt a doma bez nemocky wau 😉 😎

mamoka4
26. feb 2011

@juliagregor Ďakujem 🙂 ty moji sú už veľkáči a musím povedať, že veeeľmi mi pomáha manžel...takže aby som nevyzerala tak fantasticky ...ale som happy, že sme to tak dotiahli 😵

dana_l
27. feb 2011

@mamoka4 drzim palce nech to potiahnete este jeden dva tyzdne dlhsie. ja som tu poznala jednu co mala dvojicky a vravela, ze ak jedno papalo a druhe nie, tak jej mlieko striekalo aj z toho druheho a tak ho zachytavala a potom nim krmila to druhe. a ak boli hore obe tak ich krmila "futbalovou" metodou.

napadlo nam asi 6 cm snehu. ked sa lea zobudi tak pojdeme sa sankovat. dufam ze nebude primokry a nebude sa lepit. a ak ano tak konecne postavim snehuliaka. este som tuto zimu nestihla.

juliagregor
27. feb 2011

tehulky pozrite aký krásny album https://www.modrykonik.sk/fotoblog/veverina/alb...

slavomir_slavik
27. feb 2011

na Kramaroch plati zakaz navstev, tak iba kratko cez dvere ☹
a ked sa da tak mamka posiela fotky mmskou 🙂

mamoka4
27. feb 2011

@dana_l Ďakujem za podporu! 🙂 Už som zbalená...už sa len pomojkať s deťmi a ráno nástup 🙂 Inak užsa mi hrozne spí, som ťažká ako slonica...tak verím, že užto nebude dlho trvať. 😉

mamoka4
27. feb 2011

@juliagregor Nádherné babulky!! 😵 😵

mamoka4
27. feb 2011

Baby, viete mi poradiť?? 😒 Chcela som si dať do svojho fotoblogu nejaké fatky, vytvorila som si album, pomenovala ho a ked stlačím vyber fotky,cely internet sa mi zruti... 😖 absolutne mi to nefunguje...ako vy postupujete??

juliagregor
27. feb 2011

@mamoka4 prajem Ti v nemocke super personál, dobré spolubývajuce a hlavne bezproblémový porod a zdravé krásne babuľky, budem čakať na správičky a myslieť na Teba 😉

juliagregor
27. feb 2011

@mamoka4 trochu to blbne, niektoré kočky aj píšu adminom, mne nejde, ked maju fotky nad 2,5 ...a sem do fora fotky nahráš?

mamoka4
27. feb 2011

Nie ani sem....ale skúúúsim ich zmenšiť ako sa len dá... 😒