Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lulucertik
8. jún 2012

@chrobulka dik za rady

jujulinka
8. jún 2012

@dadanr no, pozeram, ze mame rovnaky termin a ty uz taketo komplikacie? Ja mam stale pocit, ze som este stale v pohode a ze zatial nic zle nehrozi, ale pozeram, ze si asi treba davat pozor, aby sa to nezvrtlo. Ja stale chodim do prace. Akurat vcera som mala na prechadzke taky pocit, ze mi ide brucho vystrelit z koze, neviem, ci to bolo tak, ze som bola najedena a za posledne dni mi akosi zacalo rast, no neviem. Budem si asi davat viac pozor. Nechcela by som byt v nemocnici.
Inak nechces prist aj do temy decembrovky? je tu sukromka 🙂

hural
8. jún 2012

@zuzana_luk my cakame tiež dvojky chlapceka a dievcatko, termin v polovici septembra, teraz som v 26 tyzdni. do poradne chodim zatial raz za 4 tyzdne, uz by som aj castejsie chodila, lebo mi to pride dlha doba. Na kazdej prehliadke mi robi sono. A tiez je dievcatko vacsie, ale aj udajne starsie o par dni. Myslim,ze to byva bezne ze pri dvojickach je jedno dietatko vacsie ako to druhe. Este stale pracujem, za cca 2-3 tyzdne by som sa chcela dat vypisat...uvidime ako dopadne dalsia poradna a podla toho sa rozhodnem

hural
8. jún 2012

baby nemozete sem niekto dat link na vystavu kocikov co ma byt v brne? som to hladala na nete, ale bezuspesne....

dadanr
8. jún 2012

@jujulinka ok. Čo to znamená súkromka? Ešte som sa s tým nestretla. Ak môžeš popíš mi to prosím.

dadanr
8. jún 2012

@hural jééééj ja tak veľmi túžim po páriku a tiež mám 3 dni rozdiel medzi nimi. no a rozdiel od začiatku je tiež medzi nimi. Tuším 3 mm ale vždy u dvojičiek je rozdiel.

jujulinka
8. jún 2012

@dadanr mame vytvorenu temu decembrovky a ked poziadas o pridanie uzivatelku st2, ona ta tam prida a mozet tam chodit, je to pristupne len uzivatelkam, ktore cakaju v decembri babo 🙂 Baby tam davaju foto a vidia to len uzivatelky. 🙂

dadanr
8. jún 2012

@jujulinka aha. Tak to potom skúsim. 🙂

magdi21
8. jún 2012

ahojte, chcem sa len opýtať, týka sa to hlavne báb, po 35tt, čo chodia na pásy, aké máte skúsenosti.Dnes som bola prvý krát a otras, ležala som tam 2 hoďky 😠 ,, malé sa hýbali, záznam nanič a aj to je negatívum, že snímajú najprv, jedno a potom druhé. ..A horšie , že na chrbáte mi je zle..Na boku to moc snímať nechcelo...Neteším sa o týždeň ☹ ....tak napíšte prosím ako to u vás funguje, vďaka...

iwa1
8. jún 2012

@mia117 zle mi nikdy nebyvalo a nohy poriesime o dva tyzdne,laeasi by somuz mala polavit v tempe 😕

dibik
8. jún 2012

@magdi21 a preco snimaju najprv jedno a potom druhe? to nechapem, mne ich vzdy snimali obidve naraz a dokonca hovorili, ze aj trojicky snimaju naraz, proste mi na brusko prilozili dve sondy. a trvalo to 15 minut... ale to uz som bola preventivne hospitalizovana a sestricky tam boli v tomto uplne super vycvicene 🙂.
a co sa tyka toho, ze ti bolo zle na chrbte 😀... som sa pobavila... ja som mala problem sa vzdy z toho lehatka postavit 🙂. ma seklo v krizoch a ani bohovi hore... hrooooooza. a to nam v nemocnici robili ctg aj rano, aj vecer... niektorych aj 3x denne, ak mali nejake komplikacie 🙂. teraz su to celkom vtipne spomienky.
ale zase vzdy to bolo pekne, pocut, ako im biju srdiecka a vediet, ze su babule v poriadku....

dusika11
8. jún 2012

@magdi21 v tak vysokom tyzdni mas pravo poziadat o lezanie na boku...mne bolo zle tiez..a povedala som ze musim na boku a bolo

lauricka
8. jún 2012

@magdi21 prosim? ze najprv jedno a potom druhe? To kam chodis? Normalne sa predsa snimaju obe naraz dvomi sondami. A ak ti je zle, ked lezis, tak si sadni. Kde som bola ja, bola jedna postel a jedno kreslo a maminky mohli sediet tam, ak chceli.

juliagregor
9. jún 2012

@magdi21 zober si so sebou podusku, pod krize, ked je tebe tazko, tak aj zaznam je zly, ako pisu baby, davaju sa tri sondy, jedno tz, a dve maju deti, ked sa deti moc hybali sestra stala pri mne a sondy drzala, chodila som na porodnu salu a vzdy som bola v polosede, na porodnom kresle, sestrickz len raz skusili v lahu, ale bolo mi zle a vzdy som im potom povedala, ze odpadavam na chrbte, co sa aj viac krat stalo...
ked ti daju na buduce len dve sondy zavolaj si lekara, nech ri vysvetli preco to tak robia...
v Trencine mali pristroj pre dvojky len na porodnej sale, ostatne divcata merali na oddeleni.... ja si myslim, ze sestra nemala skusenosti s dvojkami...

mia117
9. jún 2012

@iwa1 to urcite, mala by si viac oddychovat 🙂

parvitas
9. jún 2012

@magdi21 ahojky, ja som z BB a tu snímajú obe dieťatká naraz (po jednom to nerobia), takže som mala celkovo 3 sondy. sestričky boli milé, keď som im povedala, že mi je zle - snažili sa merať posediačky, čiže som bola v polosede... chrbát mi podobreli dvoma vankúšmi - chvíľu to síce trvalo, kým našli bábätká, ale bolo fajn, že mi vyšli v ústrety. určite sa to dá aj za kratší čas... dve hodiny je priveľa. sestrička vravela, že relevantný čas na monitorovanie sondo/pásmi, ak sa bábo dobre zachytí je 11-15 minút. max. 20. skús sa na to spýtať aj dr.

parvitas
9. jún 2012

a tiež si myslím, že sestrička nemala patričné skúsenosti.

parvitas
9. jún 2012

@zuzana_luk mne robil tiež dr. sono pri každej návšteve, ale nechodila som až tak často na kontroly ako iné dvojičkovské maminy - ale každých 4-5 týždňov... ku koncu do nemocnice každý druhý, potom predpôrodná hospitalizácia.

dusika11
9. jún 2012

@juliagregor v kosiciach mi tiez snimali po jednom..a ja blbec cela zelena som trpela az dosla taka ostrielana duo mamka co tam bola stale a vravi mi cosi povec ze nevlades a musia ta dat na bok..ale merali kazde osve..a perlicka mali sme super doktora taky ten vtipalek..a urobil si zo mna modelku..pre studentov zahranicnych na skusky z mediciny..nic im nepovedal a mala si vidiet ako sa zlakli ze vidia na ultrazvuku raz jednu nozku potom druhu hlavicku ale coto co to dalsia hlavicka nozicka..studenti sa bali celi spoteni ze povedia blbost..a on zmurkal na mna a zabaval sa im za chrbtom..a mne zle...ale odpustila som mu taky betar lekar.

juliagregor
9. jún 2012

@dusika11 😀 to bol betar ...ale vtedy by mo asi moc do smiechu nebolo...
je mozne ze mal aj pristroj, co nevie merat s 3 sondami...

2 tt mi robili pasy 2 krat denne, som si tam nieco odlezala a aj odrodila dievcata na druhychporodnych izbach, som si tam aj poplakala, ked deti prvykrat zaplakali... 😎

dusika11
9. jún 2012

@juliagregor no ani mne ale taky zmurkos..a dobra nalada pri vizite.,zle mi bolo ale odpustila som mu vsetko...

dusika11
9. jún 2012

@juliagregor chcela som sa ta opytat ci robota ano alebo nie???otvoril mi jaslicky sused vo vedlajsom dome ja mam robotu taku ye hodku sem potom tam a vecer..no ci to nie skoro ci sa mi deti neodcudzia..ako to ty vnimas...mna len laka to ze je to vedla mozem deti tam dat kedy chcem aj zobrat ale uz musim prihlasky dat

juliagregor
9. jún 2012

@dusika11 ked to nie je na cele dni ale aj ty potrebujes ist do prace preco nie... len rataj aj s chorobnostou aby si potom nebola prekvapena, aby si nemusela platit cely mesiac aj ked tam nebudete a podobne, myslim ze 4 hodku im neublizia

juliagregor
9. jún 2012

@dusika11 deti sa ti neodzudzia toho sa neboj, skor ttebe bude luto ze ich stale nevidis, netrap sa... ved uz nie su babatka a aj im spravi dobre ina spolocnost... ved 2 hodky to a len stihnu pohrat

zabka299
9. jún 2012

@magdi21 v ziline tiez snimaju obidve deticky naraz, maju len jeden taky monitor na porodnej sale, mamicky s jednym chodia na oddelenie, a najdlhsie som tam lezala asi 40 minut, ale to sa mi chalani strasne vrteli tak trvalo kym mi sestricka tie sondy nastavila tak aby bolo poriadne pocut obidve srdiecka🙂 a mala som nakazane ze ked mi bude zle mam kricat, lebo musela odbehnut 🙂

brita
9. jún 2012

@zabka299 Ahoj, ty uz chodis na CTG? Mozem sa spytat, od kolkeho tyzdna si tam zacala chodit? A uz vies, ako ides rodit? Ja tiez cakam dvojky a som tiez zo Ziliny, ale idem rodit do Martina, lebo s gyn.oddleneim v Ziline mam zlu skusenost. 😒

zabka299
9. jún 2012

@brita no ja uz chodim, ale ja som hospitalizovana, lebo som uz otvorena na palec, tak tu budem az do porodu a chodim tak jeden, dva krat do tyzdna, podla toho ako rozhodnu na vizite. Inak myslim ze sa chodi az od 35tt, ale ista si nie som 🙂. A idem zatial sekciou, uz mam porobene predoperacne vysetrenia, mne ten spodny sedi na krcku maternice, takze to sa spontanne neda porodit, lebo by sa s tym druhym zasekli bradami.
A mozem sa opytat preco mas zlu skusenost so zilinskou porodnicou?

brita
9. jún 2012

@zabka299 Dakujem. 😉 Ja tiez pojdem sekciou, to mi povedal moj gynekolog, ale u porodnika som zatial nebola, asi ma uz teraz za nim posle. Ja mam zle skusenosti s gyn. oddelenim v Ziline,ale to ti nejdem pisat, az potom ked porodis 😉 Nechcem ta negativne naladovat a aj sa mi zle o tom pise, chcem na to zabudnut a uz nikdy sa tam nevratit. 😒 A co sa tyka por.oddelenia, tiez mi tam vela veci nevyhovuje, ako oni robia iste veci, napr. ako pristupuju k dojceniu. V Martine maju dokonca vypracovany strategicky plan dojcenia, uplne iny pristup, robia vsetko preto, aby matka zacal co najskor dojcit. A ked si zoberiem, ze budem mat dve a po cisarskom, pre mna je dolezite, aby som dojcit mohla. Aj laktacnu poradkynu som si pre istotu zajednala. Drzim ti palce, aby ti to vsetko dobre dopadlo. 😉

magdi21
9. jún 2012

@dibik no u nas v MT, majú tri lehátka, čiže tri sondy, a bab čaká až-až..Takže ťažko by práve mne jednej dávali 2 sondy, ved práve kým som tam ja ležala , vystriedalo sa tam asi 6 báb...A na chrbte vraj býva bežne zle, na zvracanie, vraj je tam akýsi tlak na žilu...Ked majú tam tak bohovsky vybavené postele , ešte ako zo socializmu, takže spraviť si pohodlie nehrozí...

magdi21
9. jún 2012

@dusika11 dali ma trošku na bok, ale potom nechcela snímať sonda, a drobce práve vtedy lietali ☹ , čiže totam potom vypisovalo otázniky...