Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
18. feb 2012

@zajkka este si mlada, este mozes mat ............ a nie iba raz 😉

betina1984
19. feb 2012

@redotka ale prečo si vystrašená? Ja som sa hrozne tešila, že budú dve. Vedela som to úplne od začiatku, ešte keď sme len na nich robili som tušila, že budú dve. A som sa modlila každú poradňu, aby sa udržali obidve. A teraz mám dve, resp. tri nádherné detičky, ktoré milujem najviac na svete. Teš sa z toho, že budú dve, je to náročné, ale aj krásne...

dzu
19. feb 2012

@redotka ahoj, gratulujem 🙂 nezabudnem na to, ked mi to lekar oznamil, velmi sa tesil. Bola som v 6tt ked uz na ultrazvuku videl dve gulicky. O dva tyzdne na to v 8tt, bolo potvrdene, krasne dve srdiecka nam bili. Bola som v obrovskom soku, plakala som na celu ulicu 🙂 baby maju teraz 3 a pol mesiaca a su prenadherne. Je to tazke, mam pomocnikov, ale stoji to za to. Uvidis, budes stastna 🙂 mne nidko neveril, ze cakam dvojicky, brusko som mala akoby pri jednom 🙂 neboj, to zvladnes, ked prejde ten sok, tak sa budes tesit 🙂

dzu
19. feb 2012

@betina1984 ako sa vam dari? 🙂

zajkka
19. feb 2012

@dana_l ty zijes v UK?....len teraz som na to prisla,ze nie si tu na SK......mas nadherne deticky

sloto
19. feb 2012

ahojte. takze aj ja pridavam k vam do klubu 🙂) cakame jednovajecne dvojicky. podla ultrazvuku sme zrovna v piatok boli v 7 tt + 3. som z toho v soku, pretoze doma uz mame jedno akurat trojrocne dievcatko a teraz zrazu cakame dvojky. vobec si to neviem predstavit.....
doktorka ma hned vypisala na PNku a ja si zrazu neviem predstavit co budem tak strasne dlho robit doma....

betina1984
19. feb 2012

@dzu ahojky. Máme sa celkom dobre. Rastieme ako z vody. Malý má 5000 g a slečna 4430 g. Trochu menej priberá, zato lepšie papá ako on, on za ňu priberá...🙂. Dnes sme skúsili prvýkrát šťavičku z jabĺčka. Tak im to chutilo. Obaja vypili skoro 30 ml. Ešte skúsime mrkvičku, len nemám teraz domácu, kupované im dávať nechcem. Už sa krásne smejeme, držíme hlavičky, začíname si obzerať ručičky. Akurát to spanie cez deň v posteli je o ničom, zato v kočíku aj 3,5 hodiny vydržia. A vy ako? Priberáte?

betina1984
19. feb 2012

@sloto ahoj. Ja tiež mala doma dcéru a teraz mám dvojičky. Pokiaľ ti má kto pomôcť, dá sa to zvládnuť. Ja pracovala normálne až do materskej a vôbec som neležala pred pôrodom v špitály, ani na PN som nebola. Som ich donosila až do 38+2 tt., aj to boli vyvolávané. Mali váhy 2850 g a 2550 g. Takže celkom veľké. Držím palčeky.

dzu
19. feb 2012

@betina1984 no super, som rada, ze vsetko ok 🙂 krasne rastu. Tak uz davas stavicky? My fajn tiez az na to ze som musela stopnut kojenie. Ale inak priberame tiez, uz maju cez 5kg, kilo za mesiac priberu. Hanku zacali teraz trapit koliky, tak chuda velmi trpi. Inak je tak hrozne vdacna ked ju nic neboli. Dnes som kupila anti colic nutrilon, dufam, ze zabere, lebo som uz skusila vsetko. Este ze Karolinka je ok a tu nic netrapi. Ta sa iba stale smeje a zuzle si prsty 🙂 U nas je to tak isto, v kociku vonku spinkaju krasne. Tak sa majte krasne a nech su zdravucki 🙂

1kwietocek1
19. feb 2012

@bubinka68 no to si ozaj vela nepribrala..tak asi fakt to nevadi..ja som do teraz pribrala 7kg.takze to isto pojde este hore..uz si v peknom tyzdni..tak ti zelam dobry porod 🙂)) daj potom vediet,,ako ti to prebehlo 🙂 drzim palceky 🙂

1kwietocek1
19. feb 2012

@smejko dakujem moja..aj ja dufam,ze to vydrzime co najdlhsie 🙂.tak to si riadne potom schudla,,ake je to divne,ale stretla somsa s viacerimi mamickami,ktore po tehotenstve nenormalne schudli,a niektore ostali ako balonik..to je vsetko individualne asi 🙂 ano?..tak majove deticky su urcite plne lasky hehe..kedze maj lasky cas 🙂

sloto
19. feb 2012

@betina1984 ďakujem krásne za povzbudenie..... asi ide len o ten prvotný šok.... viem že to veľa žien zvládlo, ja si to len proste zatiaľ neviem vôbec predstaviť. možno aj preto, že muž mi pracuje v BA a my bývame v Tn a bojím sa že bude všetko len a len na mne.... ale to by bolo aj pri dvoch deťoch. asi bude nutné nájsť si nejaký normálny systém....

dana_l
19. feb 2012

@zajkka dakujem.
takze nie som sama co ma medzery v zemepise 😉 no ale kanadu by som asi do europy asi nezaradila 😀 😀 😀
ale si ma dobre rozosmiala lol

zajkka
19. feb 2012

@dana_l jedinove,ja som si neprecitala v tvojom pase tu Kanadu 😀 😀 😀 ja som si ta pomylila s jednou babou este pred rokom 😀 😀 😀 TRAPAS 😢 😀

zajkka
19. feb 2012

@zajkka Kanada?perfektne....ako sa vam tam zije? 🙂

magdi21
19. feb 2012

@betina1984 ahoj, betinka.Chcem sa opýtať, ako si rodila?cisárskym, či prirodzene?dík.. 😉

gp2000
19. feb 2012

ahojte mamičky dvojičiek,asi sa k vam pridam 🙂 teda ak nam to doky o tyžden potvrdí,lebo som bola v 7t a doky povedal,že dvojičky,ale srdcovu činnosť vidi ,len u jedneho ☹ .No uvidime 27.2 idem na kontrolu.Ako ste to preživali vy? Ja som bola vytešená 🙂 lebo som vždy chcela 3deti (jedneho chlapčeka skoro 3ročneho doma máme) a kedže manžel chce len 2deti,tak by bolo super,keby sme mali teraz 2 naraz.No tak o 2dni mi to nejako došlo,čo všetko do obnáša....a musim sa priznať,že teraz sa dosť bojím ako to zvladneme??? 😅 Chcem sa spytať,stale nad tým rozmyšlam 😅 😀 ako sa da kojiť 2detičky??môj malý bola na mne zavesený snad celý den 🙂 ,preto rozmyslam ako sa to dá zvladnuť s dvomi detičkami??

dana_l
19. feb 2012

@zajkka nezije sa jednoducho. ale urcite lepsie ako na svk. sme tu sami s manzelom. takze starostlivost o deti je len na nas.
krajina je krasna. obrovska a vela je tu co pozerat. som nedaleko niagarskych vodopadov. jedine co sa mi tu nepaci je ze ludia su velmi uzavreti, ziju si len svoj zivot a staraju sa len sami o seba. tazko sa hladaju deti na hranie. starsia uz chodi do skolky takze uz tam ma kamaratky a mladsia pojde v septembri.
bolo by super keby sme mohli mat par krat do roka navstevu ci z mojej alebo manzelovej rodiny. ale sme velmi daleko a je to drahe prist len na par dni. ☹

dana_l
19. feb 2012

@gp2000 vitaj. neboj sa, da sa. uz poznas ako je starat sa o jedno. teraz si k tomu pridaj o jedno kojenie a prebalovanie viac. 😉 pokial budes mat mliecko tak je super kojenie naraz - usetris cas a tiez male si spustia mliecko navzajom. ohladom tandemoveho kojenia najdes viacero clankov na nete. ale najvyhodnejsia je futbalova pozicia - obe deti po boku tela, nozicky dozadu, hlavicky na prsniku.
mala bude urcite velkou pomocnickou. nase mi nosia plienky, dudliky, hracky.
prajem ti bezproblemove tehotenstvo a len sa pytaj ked chces viac vediet

zajkka
19. feb 2012

@dana_l a vy ste obaja Slovaci?

dana_l
19. feb 2012

@zajkka manzel je nemec

christie
19. feb 2012

kocky, ak by niekto zhanal kocik - EasyWalker -budem ho predavat v aprili 🙂
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=13110218
komplet s vanickami, podlozkami do sportaku, prebalovacou taskou, rukavnikmi na zimu.. pripadne aj s autosedačkami MC Pebble

adjka
19. feb 2012

@mamoka4 ahoj,citam, ze mas dievcatka...aj ja mam jednovajecne maju uz 20mesiacov,ale chcela som sa opytat, ci nemas nahodou zaujem o vecicky...mam velmi pekne oblecko, strasne vela som zbytocne nakupila, niektore veci uplne nove este s cenovkami som im ani neobliekla nakoniec a vsetko za take symbolicke ceny akoze body a pancusky za euro a take tie pekne veci na von pio 5 euro, ale mam vazne ze pekne vecicky...ak by si mala nahodou zaujem, ozvy sa ...dakujem

adjka
20. feb 2012

ahojte...budem predavat kocar, dokonca dva, easywalker,jeden je vojensky zeleny komplet so vsetkym(vanicky, sportak, fusaky, sietky,prsiplast) a druhy je cerveny iba sportak(ten je uplne novy, nikdy nebol vonku, iba na balkone)v pripade zaujmu sa ozvyte.dakujem

redotka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzu
20. feb 2012

@redotka ja ta plne chapem i ked mam iba dve. Ja mam niekedy pocit, ze sa zblaznim uz, ale ked sa na mna usmeju, na vsetko zabudnem. Uf, prvy trimester bol strasny aj pre mna, bola som mimo uplne, iba lezala a vracala 🙂 a nevedela si to predstavit, potom sa to vsetko zlepsilo a mala som energie na rozdavanie 🙂 prajem vela stastia, nech sa ti rychlo zlepsi a zacnes sa tesit 🙂 drzim palce.

meusicka
20. feb 2012

@redotka ahoj a vitam v klube, neboj sa vsetko sa zvladne, system sa najde. ja som teiz ostala uplne mimo ked mi dr. povedal ze vidi dve srdiecka a dnes su to uz dve male slecny, maju 2 mesiace. bol to sok ale zaroven aj radost, kedze moje druhe tehotenstvo skoncilo potratom v 11tt. tak som si povedala, ze co mi Boh vzal, to mi teraz vracia. ja som cele tehotenstvo bola akcna, chodila s mojou starsou dcerkou denno denne na prechadzky, postupom casu sice kratsie, a kratsie ale aj tak som sla. non stop v pohybe. nastastie sa to dalo, problemy som velmi nemala. a nakoniec som rodila v 38tt ukonceny, baby boli sice kus mensie, mali 2120 a 2340g, ale dorastli a teraz krasne papaju a rastu ako z vody. priberaju na hornej hrane a to ich zatial len kojim. a keby si ma videla, nie som ziadne kusisko zeny, skor som utla a kazdy sa cudoval, kde tie deti vo mne su a ako je to mozne , ze to tak zvladam. jednoducho si nesmies pripustit ze to nepojde. pojde to a hotovo. dokonca som mala strach, ako to bude doma, ked bude este aj moja mala raketa pod nohami, ale aj ta to zvladla a teraz uz nastupila do skolky a co by som nebola verila, ona sa normalne za 2 tyzdne naucila konecne pytat na nocnik, dovtedy o to vobec nestala, takze tie dietky boli aj pre nu motivaciou. mat dvojicky je obrovksa radost a ano je to tazsie ako ked mas jedno, ale ked ich vidis ako si lezia vedla seba v kociku a v postieke tak sa nestihas vynacudovat , ze je to ake carokrasne ich mat. drzim prstiky.

meusicka
20. feb 2012

@redotka oj a este mi napadlo, nepocuvaj nikoho , kto ti hovori nieco v style, ze sa z toho urcite zblaznis a moja znama ma dve a ide ju z nich porazit a neviem co vsetko. az e sa nevyspis a bla bla, nech si svoje mudrosti nechaju pre seba. takych ludi teda vobec nemusim. ja mam dve deticky a mam viac casu ako moja kamoska, co ma len jedno babo, ale cely den jej nespinka. moje dve baby krasne papaju, mlieka mam pre nich zatial dost, a ona ma jedno a predsa musi dokrmovat, a nestiha prezliekat, co jej stale blinka. takze je to stale o dietatku. musis verit, ze tvoje deticky budu veeelmi dobre 😀 😀 😀

dusika11
20. feb 2012

caute..chcem vsetky co cakate dvojky povzbudit..iste je to tazke ale ako tu pisu babenky...nepocuvajte zavistlivakov co vas oberaju o energiu kecami ako sa to neda...ja sice ine deti ako dvojky nemam to je pravda..ale obcas mi tu zajde moja neter ma sice 6 rokov ale panecky,,,,to je uplne ine..donesie mi cumlik postrazi ked som na wc...takze teraz vidim ze taky strasi surodenec by mojim dvojkam urcite bodol.kaslite na plane reci..
j
@redotka ak mozes tak spi..ja som pri mojich mala nedostatok spanku samozrejme niekto kto by ti pomohol po porode...ale..zase mne pomahali babky ale ja som z nich bola na nervy lebo mi chceli riadit moju domacnost...tak som ich potom vypoklonkovala...u mna najtazsie bol koniec tehu..to som bola obrovska a nevladala som uz vobec chodit boli akurat vianoce pred rokom a nemala som urobene vobec nic.. 🙂 bolela ma chrbtica a nevedela som dychat.lebo mi tlacili kade tade..tehu s dvojkami je narocne...aj potom..ale poznam mamky s jednym babom co ustavicne fnukaju ze nic nestihaju ..ale ty ked si zavedies rezim..nebudes bez priciny brat po rukach...zjednotis si tak to mas sumafuk ci mas jedno ale prebalis o jednu ritku viacej... 😀 je dobre ze mas susenosti.. o to ti bude lahsie..uvidis a plackov s ciernymi myslienkami vyhadzuj ..ja uz take reci nepocuvam...a mam pokoj 😝

anickao
20. feb 2012

@redotka Ahoj mne tiez potvrdili dvojicky asi v 7 tyzdni takze sa trosku cudujem ak ti to tvoj doktor nevedel povedat. urcite by som z toho nestresovala :D ja som si cele tehotenstvo vravela ze moje budu dobre :D a tak aj je ziadne koliky, kojime sa, v noci mi spia desat hod. sice s dvoma kratkymi prestavkami na naplnenie zaludka :D a aj cez den mi pekne spia cez obed aj 3 hodky. S manzelom sme si vraveli ze keby sme mali len jednu ani nevieme ze mame dieta :DDD Viac-menej som na nich sama kym pride manzel a sem tam sa pride s nimi niekedy niekto pohrat a tak, su sice aj tazsie dni ale neviem si predstavit keby neboli dve... by nebola taka sranda je to super a hlavne ked sa naraz smeju:DDD Ale inac prvy mesiac bol tazsi kym sme si vsetci zvykli...:D