Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
31. jan 2010

eviska dakujem
ale tie vaše krstové fotky nemajú chybu 😉

juliagregor
31. jan 2010

ahojte tehuľky a maminky,
dnes tu mám skoro monológ 😨
pozerala som správy a v KE je riadna metelica...zajtra ak máte tehuľky poradňu, tak si dávajte pozor na ceste

juliagregor
1. feb 2010

ahojte
najnovšie správy od matelka - konečne ju majú dať na rooming, jej dr. ju nechcela pustiť, nech sa dá úplne dokopy po sekcii, je v poriadku, behá ako "gazela" a už sa nevie dočkať, kedy bude s deťmi, deti boli na detskom v postieľkach, všetky vás pozdravuje a katka ešte dva tt máš vydržať, začína už odstriekavať, dúfa, že za dva-tri dni pôjde domov

alienka73
1. feb 2010

Julka, to je super, pozdrav Matelka nech vsetko ide hladucko a nech su za chvilu doma vsetci pokope a nech ma vela mliecka pre deticky. 😉

katrinb
1. feb 2010

Juli - matelko - pozdravujem srdecne maminu...a odkaz jej, ze vydrzim .... posnazim sa 😉

No a dnes som bola v nemocke....tak tlak a moc OK. Na koze doktor trochu neveriecky krutil hlavou, ze staqle som OK...ani krcok nie je zmeknuty, ani nic podobe. KLOP KLOP. Ze sa fajne drzim. Poslal ma aj na UTG. Tak slecinky maju 1858g a 1832g.....takze rastu pekne. Vsetko je zatial OK, aj prietoky kontrolovali....su ako pri jednom babu....a aj dostatok plodovej vody mam - v norme. Takze o tyzden idem k nemu opat, pojdem uz aj na monitoring - pasy. A doktor sa opat dnes len potvrdil - ze tak cca koncom februara - zaciatkom marca bude srekcia. Zatial nie ale presne na termin....lebo to je este dost. No uvidime, ci sa bude chciet aj dievcatram tak dlho cakat....Ono su to 4 tt, a ja v stredu zacinam 35 tt. Tak neviem - neriesim, aj tak nic nezriesim. A pokial budu bambulky teda OK...a hlavne placenta bude ich dostatocne vyzivovat...nemal by byt nejaky problem. AJ ked pre mna bol ciel do 36 tt. Popripade 37* tt vydrzat. A potom uvidime...co sa udeje. Tak tolko dnesna kontrola... A dnes tu je nejako pusto....kde ste vsetky? Julietka - ty nemas info o dnesnej kopntrole este?

luciaf13
1. feb 2010

mamulienky aj ja som mala dnes s drobcami UZV 🙂 chlapiska su v poriadku, prietoky tiez OK a vazia jeden drobec 1300g a druhy 1230g 😀 zajtra nas este caka poradna, tak dufam, ze aj tam bude vsetko OK

dnes len v skratke, hekticky vikend za nami a Kubko mi tu prave robi neuveritelny neporiadok, tak ho idem trosku nahnat do upratovania 😎

DRZTE SA

juliagregor
1. feb 2010

ahojte
ja len rýchlo lebo aj krpci píšu gratulujem k váham a dobrým správam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zbinka
1. feb 2010

caute dvojtehulky a dvojmaminy
hlasim sa konecne aj ja
tak dnes som bola na odber krvi, zajtra idem na poradnu a predoperacne, sekciu mam naplanovanu az na piatok, no sla by som uz aj dnes
ledva sa gulam, vsetko a vsade ma tlaci
uvidime co zajtra povie doky, ako sme na tom a zvedava som aj na vahy,,,gratulujem katrin, aj lucii ku krasnym vaham, ja ani neviem kolko maju moje, pred tyzdnom mali cez dva kila, no doky mi stale vravi, vahy niesu dolezite, dolezite je vyvinutie dvociat,,,,
ako tak pozeram mam tu uz asi naj TT, a to som si myslela, ze v 35tt uz pojdu babulky von, no paci sa im a tak sa drzia, no uz myslim, ze coskoro napisem aj inu spravu 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

😉

zbinka
1. feb 2010

tak ak zajtra uz nenapisem, ostavam v nemocke, ak nie, tak vecer hlasim aktualny stav 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , no pekny datum zajtra 2.2. ,,,,,akurat na narodenie dvojciat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , manzel sa tesi a veri, ze zajtra to uz bude,,,tak,,,,,uvidime

katrinb
1. feb 2010

Juli - dakujem krasne

lucia - krasne vahy...ja som pozerala moj 31 tt (v 30 tt mi bambulky nemereali) a musim povedat, ze vahy sa velmi podobaju

zbinka - no ze si sa ozvala. Ano,mas pravdu, vahy nie su az tak dolezite, ako vyvinutie babatiek..ale ked doktro mi ich vzdy povie...a predsa aj to potesi, ako krasne rastu. Tak na zajtra drzkame palceky......a uz ci ostanes v nemocke alebo sa vratis domkov, hlavne ti prajem aby si to "dogulala" do uspesneho konca. A verim, ze je ti uz tazko....ja sa k tomu uspesne priblizujem 😉

zbinka
1. feb 2010

juj,,,katrin,,,ano, pomaly ma dobiehas,,,
a ano mas pravdu, vahy stale potesia, no mne malo kedy doky chce povedat,,,,,no ved uz sa ozviem v reale
zajtra bud napisem, alebo uz nie,,,,no ved piatok sa mi uz blizi, dovtedy snad nejako v úpostely vydrzim, aj tak uz toho vela nespravim,,,vsetko mi ide tazko,,,a neskutocne som unavena,,,,,a co bude potom,,,uf uf,,,obdivujem vas dvojmaminy 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

julietka
1. feb 2010

kati krasne vahy mate s babulkami, priam ukazkove, skoro rovnake a stym krckom to mame rovnake, moja doki sa dnes smiala ze ho mam ako tyzden pred vyplatou, ziaden naznak ze sa ide rodit 😉
..u nas vsetko v poriadku aj ked sa doki smiala ze malej uz trcia von oci 😀 ako su tam natlaceni
takze som absolvovala ARO konzilium, interne vysetrenia, lekarske konzilium na indikaciu sekcie a vsetky vysetrenia mam nastastie v poriadku, takze mi sekciu schvalili ..takze 11.2.nastupujem do nemocky a 12.2. idem hned rano prva pod noz a konecne sa stretneme s bubacikmi..taka som na nich zvedava 😵 ak sa dovtedy neohlasia sami, ale ja dufam ze nie 🙂

julietka
1. feb 2010

juli tesime sa s matelkom a je super ze uz sa tak dobre citi a moze sa starat o babatka 🙂 ..aj ked ja som si myslela ze po sekcii pustaju uz po 7 dnoch domov a zajtra je akurat tyzden. preto som prekvapena ze este ostava v nemocke 😕

zbinka na zajtra a hlavne piatok drzim palce 🙂 aj moj muzik chcel aby sme isli uz tento piatok, ale budem rada ked este ten tyzden vydrzime

zbinka
1. feb 2010

julietka,,,,sme na tom skoro rovnako, no ja uz nevladzem,, ☹ ,,,,a ja cakam jdnovajecne,,,tak asi treba skor vybrat babetka, mna tie predoperacne cakaju uz zajtra,,,tak drz prsty
😉

juliagregor
1. feb 2010

matelko si pichala nejaké injekcie, tak preto asi je dlhšie ....ešte jej brali krv a čakali na výsledky
zbinka krásny tt, a neboj zvládneš, len babuľky neriešte zbytočné veci ....návšteva nech donesie navarené a šup šup preč .... 😀
dvojičky majú imunitu jedného dieťaťa...

juliagregor
1. feb 2010

a ešte som nepísala "popôrodná depresia" alebo baby blues, vie byť poriadne silná
dajte si na to pozor, je to nebezpečné, nepresilujte sa, nech vás a detičky zbytočne neotravujú a kľudne si poplačte...ja som neprijímala návštevy prvý mesiac, babky mali povolenú polhodinku denne ...niekedy sa mi zdalo, akoby ľudia v živote nevideli dve detičky naraz 😀

zbinka prajem rýchly pôrod bez komplikácií a zdravé detičky....

zbinka
1. feb 2010

juliagregor,,,,dakujeme za info, este ze ta tu mame, ty nam stale dobe radis,,,,a obdivujem ako to zvladas pri troch detoch,,,si moj vzor
nerozumiem este ako je to s dvojickami, su viac nachyne nachroby, ked pises, ze maju imunitu jedneho dietata,,,tvoji ako casto boli chory??? hm ☹

juliagregor
1. feb 2010

ja som to čítala v tej knižke o dvojčatách...je to už dva roky dozadu, tak odpustite nezrovnalosti...
😝
dvojčatá majú imunitu jedného dieťaťa, čiže polovičnú, treba dávať pozor na návštevy a hlavne aby ich nebozkávali...imunita rastie s dieťaťom, na maminu a tatina je dieťa imúnne, ale na súrodenca už nie...
moji neboli chorí, kým starší nenastúpil do škôlky, ale je to veľmi individuálne...zase držať doma 4 ročné dieťa, je blbosť, lebo sa zbláznite 😎 , kojené dieťa by nemalo chytiť bežné virózy (platí pre výlučné kojenie)
a nie som vzor, neboj sa aj ja som si poplakala 😉 , nebudem vám klamať je náročné starať sa o toľko detí a hlavne starší ma vytočiť ...aj ked je dobrý, len on musel skôr dospieť a to mi je ľúto, a nemám toľko času a ani trpezlivosti sa mu tak venovať...
dnes sme hrali človeče nezlob se (také obrázkové) ...odporúčam, vyskúšala som koľko vydržím, on si spravil vlastné pravidlá a mohla som vysvetľovať koľko chcem...

julietka
1. feb 2010

juli matelko si picha asi tie heparinove injekcie (fraxiparin, alebo clexane) ja si to tiez musim pichat cele tehu a aj po porode...takze asi to aj pre mna bude znamenat ze sa tam zdrzime dlhsie.. 😕 no hlavne aby bolo vsetko v poriadku.. 🙂

juli a tiez som citala tusim v tej knizke od Rulikovej ze dvojcata ma imunitu jedneho, takisto ma to prekvapilo, ze preco? 😕 😕 toto inak neviem ako vysvetlim vsetkym ze navstevy nieee
maly je zlaty 🙂 🙂 ze vlastne pravidla clovece, aspon si rozvija fantaziu a kreativitu 😉

juliagregor
1. feb 2010

kúpila som antibakteriálne mydlo a mm nepustil babky k nim, kým neprešli očistou 😲
matelko- fraxiparin myslím...

nana77
1. feb 2010

ahojky 🙂
katka, julietka - super spravicky z poradne!!! paradicka, tesim sa s vami 🙂

ja som si tiez pichala najskor fraxiparin a neskor clexane - cele tehu a este cca 10 dni po porode, ale nemalo to vobec ziadny vplyv na moje prepustenie domov. ja som si to cely cas pichala sama, aj v nemocnici. lebo ma to menej bolelo, ako ked pichali sestricky - za cele to obdobie som uz bola profik 😀 😎

julietka
2. feb 2010

juli, si dobra az antibakterialne mydlo na ocistu 😀 tiez nemam rada ked niekto pride na navstevu a neumyje si ruky, straasne mi to vadi a vzdy vadilo...a to teda muzovi rodicia si nikdy neumyju ruky ked k nam pridu a pritom maju doma niekolko psov a maciek, uz som muzovi naznacila ze ich bude musiet prevychovat, neznesiem aby este nejaku toxoplazmozu dovliekli na rukach..

nana 🙂
obdivujem vsetky babenky co si sami pichate injekcie, mne vsetko muzik picha, cele tehu..ja sa nemozem na to ani pozerat a to uz naozaj tolko injekcii co do mna popichali aj pocas stimuliek..uz by som si naozaj sama mohla pichat..ale uz len cca dva tyzdne a bude dufam pokoj..uz mi ostane iba "tik" ze musim pichnut injekciu v rovnakom case ako som zvyknuta 😵

loginka
2. feb 2010

cafte baby, my tiez mame pokupene antibakt. mydla, navstevy sme uz nejake mali, take co sa moc nedali posunut.
Inak uz papaju uplne pekne (nechcem nic zakriknut) cize vylucne kojenie z prnikov. Kojime po sebe, su este mali na spolocne kojenie si myslim. Ale vyskusam, ked budu stereo hladni. Ukazali mi to v nemocke, ale to bola este bieda, vselijako mi padali a nechceli papat.
Odstrekovat uz moc nemam co (aj to viac boli), akurat po 22.00 lebo o pol noci im dava muz z flazky , aby som si pospala.
Teraz budem musiet este kusok odstriekat po 10 ml kazdemu pred papanim (4x denne), ked im musim do flasky zarobit ich vyzivu.
Akurat mam z jedneho prsnika menej mlieka, tak ich po cca 4 papaniach striedam. Robim vsetko nejako intuitivne.
Spinkaju kazdy vo svojej postielke, kvoli monitorom, ale ani by sa moc nezmestili do jednej.

Majte sa , pekny den!!!

katrinb
2. feb 2010

julietka - no tak sa ti to krati....a super, ze vysledky si mala OK....to je fajn. Uz mas posledne dni - tak si ich uzivaj
. Vramci normy samozrejme.....ja som dnes konecne fajn spala..len 2x som sa zobudila. Nie ako vcera kazdu hodinu...muky to boli. No ale aj tak si chcem este bambulky uzivat v brusku....nejako, ked sa to krati, zrazu este chcem, aby som mala brusko. Jasne, ze sa tesim na perincezne...ale oni ked budu vonku, uz budu tam stale. Do bruska sa ale uz nikdy nevratia. tak seste aj ty uzivaj posledne dni. Hlavne v klude.....

Juli - mas pravdu s tymi navstevami...mne dokonca sesternica hovorila, ze nikoho 3 mesiace nemam pustit domov. T oale uz by asi nikto nepochopil. A rodicia....aj tak pridu...tro by som si nevedela vydobit, aby dosli po mesiaci...ale inak bude tvrdo odmietat navstevy....najprv si chcem ja zvyknut na bambulky s manzelikom. A potom, nech sa hrnu ostatni.....ja totiz ked niekto pride na navstevu nedokazem len tak sediet. Musim ich stale obsa´kakovat, neico pripravit na stol. A ked budu bambulky malicke....a ja buedm po sekcii....tak by som to mala asi o nieco tazsie.....ja som taka. Tak radsej nech nedojdu anemusim nikoho obskakovat. to ale v dobrom myslim....ved este dievcatka si uziju vsetci....len uvidime, ci aj tak nazoaj budu chciet ako teraz rozpravaju....hihi

nana - dik...no s tym pichanim ste mali teda .....

nana77
2. feb 2010

kocky, ja som tiez nepustala navstevy k malym .strasne som sa bala o nich, som bola taka precitlivela od porodu. teda okrem najblizsej rodiny...
ale ked niekto prisiel, a nenapadlo ho umyt si ruky, mm sa nerozpakoval a na drzovku kazdeho poslal do kupelne.

loginka, super!!! sikulka, ako to zvladas 🙂 . ozaj, tie flasky ti mam stale odkladat, alebo ich posuniem dalej?

katka, chapem, ako sa citis. tiez som dakovala za kazdy den, co sme boli 3v1, ale boli chvile, ze uz som to brusisko chcela mat prec... 😝 😝 😝 . julietka, katka - vy to zvladate uplne super. ja som mala problemove tehu, v podstate som ho cele prelezala...sice doma, ale lezala som cely cas... teraz nechapem, ako som to mohla vydrzat, ale ako julietka pisala, tolko sme po nich tuzili a tolko si vytrpeli, ze keby som musela, tak by som ho prelezala aj s nohami na lustri, len aby som tie babatka vynosila 🙂

gajana1
2. feb 2010

Ahojte
tak mame po poradni dnes nam pre zmenu povedali že chlapček je tam na 100% a druhe asi dvievčatko ja som z toho už na nervy.
Inak važime 1350 a 1430g.
Baby neviete do kedy sa môžu pretočiť lebo zatiaľ su KP a dnes mi povedala že to vyzera na cisarak

juliagregor
2. feb 2010

gajana - s tým pohlavím, ťa tuším dr. skúšajú, otočiť sa môžu aj hodinu pred sekciou..., pekné váhy
🙂
loginka si šikuľka, mne sa dobre držali v perinkách, obložila som sa vankúšmi a cez deň som kojila naraz, ked sa dalo, a v noci väčšinou oddelene, bola som ospalá a bála som sa, že mi padnú...

juliagregor
2. feb 2010

nana tvoj mm bol ako môj 😉 , on dokonca ani nedovolil pozerať do kočíka 😀 ,
dobrá je sieťka na muchy, dobre poslúžila aj proti zvedavým dôchodkyniam 😀

nana77
2. feb 2010

juli, s tou sietkou to mas uplnu pravdu!!!! tiez sme ju pouzivali! 😀 😀 😀 a ti dochodcovia - to je snad vsade rovnake, vkuse sa niekto snazil nakukat nam do kocika...

gajana, super vahy mate 🙂 . babatka sa mozu este otocit, presne ako pise julia. jednej kocke sa otocil den pred porodom a to rodila v 37tt. sa to nezda, ze nemaju miesto, ale otocit sa dokazu. a jedna kocka, co sem chodila - martinka, mala jedno babatko dole hlavickou a druhe kp, a aj tak rodila spontanne a to druhe dietatko doktor otocil pocas porodu 🙂

alienka73
2. feb 2010

Ahojte 😉
Julka, to s tymi zvedavymi dochodkynami mas pravdu, to mi pojde velmi na nervy ked budu vsetci hikat a budit deti. To sme mali aj s nasim malym, kazdy chcel na nho hned rozpravat pritom som naznacovala ze spi, takze dospal, lebo on sa hned zobudil.A teraz to bude este horsie lebo ked s nami bude aj starsi tak ten bude ziarlit urcite.
Julka tvoj Martin neziarlil? Neviem ci aj preto nie je ten nas teraz taky trucovity, casto hadze hracky len tak na zem alebo beha dupoce po celom byte, hadze sa o gauc aj vtedy ked som s nim ze sa mu uplne venujem tak neviem. Mozno uz ta zmena, ze ho nemozem dvihat, ze mu vysvetlujem ze v brusku su dve babatka , vonku sa ma vsetci pytaju na deticky , asi to vnima a nevie este spracovat. 😒A uz teraz mi je ho luto, ked si predstavim, ze potom na nho uz nebudem mat tolko casu 😢.

Gajana, to ta ozaj dlho drzia v prekvapeni co to vlastne cakate. 😲 Kocik a vybavicku uz mas nakupenu?

Katka, Julietka krasne sa drzite, urcite sa uz citite zle ale drzim palce aby ste vydrzali v akom takom pohodli.

Julka prepac, ze sa pytam, mozno sa uz opakujem ale ty si sa starala o Martina az do konca tehu s dvojickami? Ci si posledne mesiace uz nevladala a niekto ti prisiel pomoct?

Loginka, super ze tak pekne kojis! 🙂 Drzim palce.

Nana klobuk dole, ako si zvladla tvoje tehotenstvo. NIc moc cele prelezat. 😒