Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
15. dec 2009

ahoj dráčik k tým nedonoseným chalani sú 34+5 jednovaječné, kamoškay majú ako ty 36+1 /dvojvaječné/ a videla by si ten rozdiel, týždeň v brušku je dva týždne vonku. Tiež sa nedá porovnať dvojkilové bábo a trojkilové bábo. Dvojkilové má problém, lebo už aj dýchanie je pre neho robota a cicací reflex sa mu ešte len vyvíja. Ďalšia vec,, ktorú treba brať na zreteľ je aj výpočet termínu, to máš dva týždne hore dole. ja síce viem presne kedy sme ich spravili 😀, ale doktori im pridali týždeň. 😒
Ale musím napísať, že chalani sú leniví, pohodlní ale rozumu ako vymýšlať majú dosť.
Do tej kočíkarne dám v pohode kočík vedľa seba, ale musí to byť kočík kratší, lebo hneď oproti schodom, kadiaľ schádzam nejaký blbec namontoval elektrickú skriňu. 😠
Už som si síce povedala, že už ku kočíkom nebudem nič písať, ale nedá mito: Tehuľky nekupujte drahé kočíky, radšej investujte do spotrebičov, ktoré Vám uľahčia život a aj ušetríte. umývačka, nová práčka a ...
pekný deň všetkým prajem

vranka4
15. dec 2009

juliagregor,pekne si ten záver napísala,úplne súhlasím s tebou 🙂 ,...teraz je výber kočíkov veľký,len sa správne rozhodnúť 🙂

matelko1
15. dec 2009

ahojte.
boboo ano ja som aj nad Jane kocikom rozmyslala,lebo sa mi paci,segra mala jane a bola nadmieru spokojna,ale ja chcem nieco ine a nie opakovat sa 😅
juliagregor mas pravdu,treba investovat do spotrebicov,ja by som si nevedela zivot bez tychto spotrebicov predstavit.zapnem vsetkych robosov 😀 ako ja to volam a ja sa snazim oddychovat.
my byvame v dome,takze ja nebudem mat problem s parkovanim kocika 🙂

fedra
15. dec 2009

ahojte baby ... ja sa zas ozyvam, len ked nieco potrebujem 😅
Drobci maju skoro 10 mes a takmer po 10 kg a vajicko je nam male 😔 Len teraz mam problem vybrat autosedacky. Co som pozerala tie od 9-18kg alebo 9-25 kg, vsetky sa daju montovat iba v smere jazdy .. nie je to este skoro pre tak male babo ?
Poradite ako ste to riesili resp. riesite vy ???

mauzos
15. dec 2009

ahoj Fedra 🙂 su aj take co sa daju namontovat proti smeru jazdy a aj v smere jazdy. Len hladaj 😉 Alebo sa popytaj niekde v obchode, urcite ti poradia. A este ti nesedia pevne? V smere jazdy uz moze byt babo, ak vie pevne sediet.

mauzos
15. dec 2009

matelko ten Casualplay som nasla len vo fotogalerii na http://www.casualplay.com/cas/_root/index.html Je to on? Su k nemu vanicky, alebo ako sa to riesi? Je tam nafotena len sportova cast

matelko1
15. dec 2009

mauzos a nejde ti otvorit stranku tu www.Groupfasion.sk tam je znazorneny aj s vanickami,aj vajickami,aj sportovy,alebo potom tie sedacky prima easy.skus sa potrapit a otvorit to.tam je nova kolekcia s novymi farbami.

fedra
15. dec 2009

ahoj mauzos 😉
nasi uz sedia velmi pekne, to nie je problem ... len sa mi zda bezpecnejsie vozit ich nejaky cas este v protismere v aute. Vy este pouzivate vajicko ?
Nasla som jednu, co by sa mi pacila espiro Optima, len sa neviem rozhodnut 😔

mauzos
15. dec 2009

matelko vadny link, aj ked ho vytukam 😒

fedra my sme este vo vajciach, aj ked im nozky trcia, ale my nechodime casto autom 😉 Niekde som o tom citala, ze ak babo pekne sedi, tak uz moze byt v smere jazdy. Skus pogooglit a daj vediet odkedy je to vhodne 😀

matelko1
15. dec 2009

mauzos musi ist,tak si ho normalne v googli vytukaj,mne ide.

loginka
15. dec 2009

julia, dik za fotky, pekne brusko si mala v tom 33 🙂

nie je to tak, ze dieta moze byt vo vajicku az ked mu hlavicka nepretrca, nozicky trochu mozu, ze?

ja som inak tiez za to nekupovat kocik draho, ale co kupis lacno? pouzity moze byt vselijaky rozhrkany a ten co som chcela sa ani nedali kupit cez bazar, tam mali same PP alebo vselijake cudne kociky. Dufam, ze budem spokojna.
Z robosov nemam tu susicku, ved uvidime, ale kde by sme ju dali? Tam musi byt nejaky vyvod na vodu? Ja inak rada vesiam pekne na slniecku, ale zase by to usetrilo cas.

Mauzi a uz ti sedia drobci?

pipka
15. dec 2009

cefte dvojtehulky a dvojmaminky 😉
nejako sem uz nestiham nakukat, plepacte, ale Vianocne pripravy mi davaju zabrat 😅 peciem pre celu rodinu a siroke okolie, plus vyzdoby u braska, u nasich a samozrejme aj doma...a v neposlednom rade hanula, ktora je zo dna na den vacsia a vychcanejsia...uz vela rozprava...no zacina byt po mne...pusa sa jej nezavrie 😀 😀

vsetky vas zdravim, nebudem menovat, aby som na niekoho nahodou nezabudla a zelame vam s hanulkou nadherne vianocne sviatky, vela stastia a radosti 😵 😵 😵

a nahodou som objavila toto: https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

tak ak by nejaka maminka mala zaujem... 😉

pipka
15. dec 2009

mauzi, my sme vajce pouzivali presne do 10. mesiaca...potom som ju tam nenarvala uz ani nahodou 😅 proste rukata nohata...a to bolo leto, v zime si to uz vooobec neviem predstavit 😝 😅
tak sme presli od 10.mes na sedacku 9-18 kg, v smere jazdy, polohovatelna, tak ked chce, moze si aj schrupnut 😎

vranka4
15. dec 2009

ahojte 🙂 ,pipka,práve dnes som na teba myslela,že si sa dávno neozvala 🙂 ...a idem kuknúť a čo nevidím 😕 😕 ,tak ty si teraz na roztrhanie-vypekáš,zdobíš,riadiš...nechceš aj k nám odbehnúť,keď si taká rozbehnutá 🙂
my sme vajíčka používali,skoro do roka,naši boli takí drobnejší,nevedela som si dlho predstaviť,ako budú v smere jazdy,dokonca,keď sme mali už väčšie autosedačky,ešte stále som ich dávala do vajíčok,až keď im začali vytŕčať nožičky,tak sme vhupli do väčších v smere jazdy.....od začiatku sa im tam viac páčilo-sledovali všetko ,mali väčší rozhľad 🙂

katrinb
15. dec 2009

Ahojte, Juli, vcear som uz nebola na konikovi..ale aj vcera aj dnes sa citim vynikajuco. Akurat vcear som nemohla zaspat - ozvala sa zaha.....tak mi bolo tazko. Ale uz je dobre. Vcera sme zacali 7 mesiac a uz sme v tretom trimestri !!! HURA...len tak vydrzat co najdlhsie.... 😉 A ty ako s chrbatom? Citala som, ze vcear ta zase zlostil - a to dost.... 😠

Alienka a dracik - jane power twin pro je fakt super....ale je dost drahy,...ak chcete trojkombinaciu...Tento rok sa uz vyraba aj s vanickami tusim...aspon taky som videla....ja som nad nim rozmyslala.....a aj by som ho kupila...a
le s autosedackami a vanickami vysiel drahsie ako ABC Design Zoom. Vysiel so vsettkym cca 1300 - 1400 € - ten Jane. Novy samozrejme. Ono starsie typy tusim ani nie su s vanickami. Ale ako pisala dracik, pre deticky starsie....cca od pol roka vyssie je urcite cool

fedra
15. dec 2009

katrinb ... skus sa popozerat po Jane na internete na ceskych strankach
My sme ho kupovali cez net a vysiel nas o 6tis lacnejsie ako ho ponukali u nas 😎
A ja si ho neviem vynachvalit ... je to super kocik

baby kuknite na tuto autosedacku
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6575861

da sa dat aj v smere aj proti ... len sa bojim, ci nebude mala, ked tam je este aj ta vlozka .... jaaaj 😝

pipka
15. dec 2009

fedri, hodila som ju do albumu, tak kukni 😉

mauzos
15. dec 2009

Pipka ahoooj, no pekne to teda stihas. Nechces prist aj ku nam aspon tu vyzdobu urobit? Ja to tak nemam rada, vcera som uz bola aspon po vianocne ozdoby v pivnici, ale kedy to bude na svojom mieste, to neviem 😀 Kolace napecie mama, aspon to nemusim 😝 Pridu ku nam na sviatky, je to jednoduchsie ako my ku nim.

Matelko v tom nazve stranky je nejaka zrada, ani google mi nic nenajde, navrhuje mi ine. Tebe to funguje, nemas v tom preklep?

maartinkaa
15. dec 2009

ahojte, na ten casualplay si musite zadat casualplay s twinner a tam to najdete

http://www.guiadelnino.com/compras/cochecitos-y...

maartinkaa
15. dec 2009

tymi sipkami siguiente si to posunte a tam bude 😉

zukrik
15. dec 2009

Ahojte
Vidím,že sa bavíte o kočíkoch,my máme od Phill a teda,som s ním velmi spokojná.Je vedla seba a niej moc širokí.
Má asi 76cm 😀 Všade s ním prejdem,aj u nás domka 🙂
Baby,začali sme večernými plačmi ☹ Do pol noci vreštia a potom akoby utalo 😕 Nieje to každú noc,ale dosť často.
Mám aj dobrú správu,naučila som sa zatlačit Petkovi tú herniu 😀
Som rada,že som sa to naučila,lebo ked som to videla,bolo mi do plaču ☹
Ozaj máte niekto skúsenosť s potničkami? Chalani majú také drobné červené pupáčiky na tvári a niekedy
aj na krku.Svorka hovorí,že sú to potničky,ale zase,chudák Petko ich má dosť.Môže to byť tým že sa stále
jeduje a plače?
Inak zajtra ideme na Kramáre na očkovanie,tak budeme mať výlet 🙂
Palko zvýšil dávku na 100-120ml,ale Petko zatial len 80-90 a to na dva krát 😒 Je to neuveritelné
akí sú každý iný povahou 😅
Na to,že Palko vypije 120,stále je hladný a hladný každé 3 hod.Myslíte,že mu nedávam dosť? lebo ja už ozaj
neviem,myslela som,že ked vypije viac,tak aj viac vydrží.

juliagregor
15. dec 2009

Martinka krásni chlapci. 🙂 Ale máš doma pomocníkov 🙂

katrinb
15. dec 2009

maartinkaa - no klobuk dole, ze piati chlapi doma....a tvoji chalani malinki su jednovajecny? Lebo sa velmi podobaju.

zukrik - vidim, ze bojujete statocne.... drzkam vam palce, nech sa to len zlepsuje... 😝

juliagregor
15. dec 2009

Ahoj Zukrík, dúfam, že už sa Vám tá hernia vyrieši a nebude to Peťkovi vadiť.
Na potničky som nedávala nič, len umyť čistou alebo lepšie prevarenou vodou, skús mu dať o jednu vrstvu oblečenia menej. Večerné plače v troch týždňoch dôverne poznám, ako začali, tak skončia 🙂

Vajíčka sme používali skoro rok, sú rôzne veľkosti, mala som Hauck a Maxi Cosi.
Teraz sme kúpili Chicco Key 1 - 9 až 18 kg v Čechách na nete. Maťko má Chicco Zenith, tá sa dá otočiť aj aj. Som spokojná, chlapcom sa v nich radi vozia, dajú sa polohovať. Sú stránky, že keď kupujete dve máte poštovné zdrama.

juliagregor
15. dec 2009

Ahoj Katka dúfam, že si sa dnes mala fajn, bruško Ti netvrdlo a ani ťa chrbát nebolel 😀

alienka73
15. dec 2009

Zukrik, my sme mali potnicky aspon to tak vyzeralo, ale skor v lete a boli sme s tym na koznom kde nam povedali ze je to exzem. Mne sa zdalo,z eto mal ked mal na sebe nieco co nebola 100percentna bavlna, mal taku bundicku a na krku kde sa mu to dotykalo tak tam to mal.Ale ktovie, lebo aj nas maly plakal ostosest tak mozno to ma aj s tym suvis, ze je taky nervoznejsi. Ved vsetky kozne problemy su spojene s psychikou 😖 .

Boze, moj drahy teraz maleho kupka a on sa pritom holi kym sa maly vyclapka a zavolal ma nech sa pridem pozriet- nadzabal tu holiacu penu aj malemu 😲 ! No dufam, ze s tou jeho citlivou pokozkou nebude zajtra cely cerveny.
Inac aj dnes sme boli v tom mraze von na prechadzke a prvykrat tento rok som mu natrela tvaricku s Niveou proti vetru a ked sme sa vratili mal az fialove licka. Potom to zmizlo ale zlakla som sa, co zas za reakcia to je. Stava sa to aj vasim detickam?

My ak by sme aj kupili ten Jane kocik tak trojkombinaciu nie, jedno vajicko uz mame po malom tak dalsie by sme dokupili nejake ine, cize len sportovu a hlboku cast.

matelko1
15. dec 2009

mauzos mne to funguje.
martinka to nieje on ten casualplay,to je uplne iny co si dala stranku.

bobooo
15. dec 2009

ahojte tak ja mám autosedačky Zooty...som spokojná a máme alebo používame ich od 7 mesiaca...je tam aj vložka pre menšie deti ale práve cez víkend sme ju už vybrali aby mali viac miesta...
zukrik skús malých ľahšie obliecť - tie potničky by mali ustúpiť..veľmi ich nehúľaj asi im je teplejšie a to je tá reakcia na teplo-potničky nič iné neviem ako sa toho zbaviť 😒
alienka ja mám jane a tam je hlboká časť , ktorá sa dá použiť aj ako autosedačka do auta, no nemusí...takže ja som to využila 😀preto sme iné vajíčka nemali-využili sme kočiar naplno, až tie väčšie autosedačky sme kupovali

alienka73
16. dec 2009

Bobooo a to je ten kocik co mas v albume? Nemozes poslat celu fotku alebo link a presny nazov kocika? Kde to najdem? Ten v albume vyzera dobre, a ked ste mali vanicky neboli tie deti za sebou nejak stiesnene?