Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dodkap
4. jan 2013

@kkatka113 ja som rodila v 36 a 4 dni, takze podobne. Ano, mas pravdu, uzi si, kym su take spave. Moja skusenost: cim su starsie, tym je to tazsie. To obdobie, ked stale spali, bolo fakt este lahke, ked si to tak spatne vratim. Akurat, ze strasne dlho jedli (pili trochu mlieka aj hodinu 😒 ). Ale inak to tiez boli dobre babatka 🙂. Grratulujem Ti k drobcekom, nech si zazijete co najkrajsie chvilky s nimi a hlavne, nech su zdravucke.

andasla
4. jan 2013

@griska11 aj dokrmujem, nekojim, len odstriekavam a davam z flasky asi 3x denne 50ml mojho, ale to maju malo, lebo Christian teraz na jedno krmenie vypije 90ml a Silvia 70 - 80ml, vzdy dokrmim umelym...papaju kazde 3 hodiny, v noci prespia aj 4 - 5 hodin vkuse...prve 2 tyzdne som ich aj v noci budila na krmenie, teraz sa budia samy...aj Tebe vela trpezlivosti, najma nech si princezny zvyknu v noci spinkat 😉

katrin58
4. jan 2013

@mamoka4 to som velmi rada,ze uz je tu aj niekto kto ma jednovajecne dievcatka,no ja sa smazim uz teraz vela odpocivat,zatial velke problemy nemam,len mam mierne zvysene pecenove testy,ale zatial sa citim v poho aj malinke su v poriadku a rastu tak ako maju,tak verim,ze to aj tak bude pokracovat a uz sa na ne velmi tesiime....tebe uz robia doma radost,my si este chvilku pockame🙂))urcite to bolo na zaciatku narocne...

katrin58
4. jan 2013

@kkatka113 ahoj,tak verim aj ja,ze budu take kludne,hlavne v noci a budu posluchat..urcite mate doma z nich velku radost🙂

magdi21
4. jan 2013

@bubinka68 My ho máme, dostali sme na Vianoce, ale ešte sme nestihli využiť..Ešte kým sme ho nedostali ,my sme uvažovali nad Aria Twin (kukni na googli) váži len 8kg, a je perfektne skladateľný... Tento náš váži 14 kg a ešte okrem toho, ak ho chceš je na stránke www.prenasedeti.sk, lacnejší-ako čo si sem dala ty link...takže tak🙂 🙂 ,

zusika
4. jan 2013

Ahojte buduce dvojmamicky! Predavam kocik Easywalker duo 2010 Black v maximalnej vybave, vratane autosedaciek Cybex vo vybornom stave. Volny od aprila 2013. Ak viete o niekom, kto by mohol mat zaujem, poslite info dalej. Dakujem! 🙂 A uzivajte si tehulkovanie! Potom pride par mesiacov driny, ale najma krasnych zazitkov!!! Nebojte sa toho, nebudete lutovat jediny den s nimi!!!

klincek
4. jan 2013

@bubinka68 ahoj, my mame ten kocik, na kt sa pytas. nie je to ziaden luxus, ale za tu cenu ho ani nemozes chciet 😉 . inak sme spokojni. lahko sa sklada, zaberie malo miesta v aute, a ma dost siroke sedadla, takze babam je v nom pohodlne aj ked su naobliekane teraz v zime. jedine, na co nadavam, su kolieska..tie predne sa otacaju o 360 stupnov, ale niekedy sa zasprajcuju a musis kocikom pomykat, aby isli tym smerom, ktorym chces. a este strieska sa nasadzuje tak haluzne, zboku na stredovu tyc, ale drzi - len nesedi uplne rovno, ale to vidiet iba zblizka. no proste dizajn polsky, vyroba cinska 😀

inak maminy, ktore budete pre drobcov potrebovat fusaky-mam dva krasne cierne Kaisery, pouzivane jednu zimu. Su vyborne, teplucke a vyzeraju ako nove. uz som aj nafotila, len zatial nestiham dat na bazar, ale aj to coskoro napravim. ak by mal niekto zaujem, napiste.

marllik
5. jan 2013

Ktora nemocnica v Bratislave je najvhodnejsia na porod dvojiciek.. ? Vybavenie nemocnice v pripade komplikacii, kolko mamiciek je na beznej, nie nadstandardnej izbe, ked ma dvojicky.. Myslela som, ze budem rodit v Ruzinove, lebo to mam najblizsie, no vraj to nie je nic moc.. :( rodila ste niektora dvojicky v Ruzinove? Vdaka za kazdu odpoved.
A este jedna vec nazov temy "Porod dvojiciek-ktora nemocnica v Ba" a umiestnenie temy tu do tem ktore su venovane extra dvojickam je az tak od veci, ze mi musel pan administrator premiestnit temu ku otazkam vseobecne o porodniciach, kde je mensia pravdepodobnost, ze mi odpovie dvojickovska mamicka? Budem si musiet zmenit meno, lebo mam pocit, ze mi to robi naschval. Uz je to tretia teme, ktoru mi presunul ku vseobecnym otazkam a ja chcem aby si to vsimli dvojickovse maminky.. on sa tu asi citi jak pan boh alebo ma nejake kompexy ci co ze mi za kazdu cenu musi dokazat, ze zas som nieco zle zaradila.. dnes mu to trvalo len 10 minut, kym mi to presunul..

griska11
5. jan 2013

@marllik zdravím moja skúsenosť je z Antolskej. Nemala som zazmluvneneho lekára ale Docent Korbeľ ktorý ma nakoniec rodil, mi zachránil maternicu, kt. veľmi krvácala... Prišiel ešte 3krat sa na mna pozrieť, proste úžasný prístup človeka. Výhoda bola ze ma dali hned do prvej izby kde sme boli iba dve inak sú tri, mala som tam aj prebalovací pult, kt, pomohol. Záchod zo sprchový sú tiež na izbe spoločné s izbu c.2. Sestričky hneď vedľa a jedaleň tiež, takze minimum pohybu🙂 ja som mala baby vkuse pri sebe, ale ostatne mamičky si na noc alebo den mohli odložiť. Nevýhodou je ze je to blízko a vkuse počuješ plač babatiek. Ale na personál sa sťažovať nemôžem, našli sa síce 2-3 nesimpatické sestričky ale to asi všetko. A taktiež Mudr. Dlhopolček, mladý a strááásne milý doktor, ochotný, všetko mi pekne vysvetlil čo mi bude robiť keď vyberal mi dreň a stehy. Takze ja mám s Antolskou výbornú skúsenosť, aj ked doma je doma... Pre hluk co bohužiaľ by si počula aj na nadstandarde sa ju platiť neoplatí. Ale to je individuálne u každého .

marllik
5. jan 2013

@griska11 dakujem za podelenie sa. Pozeram, ze Tvoja skusenost je velmi cerstva. Mas nadherne babiky. Blahozelam. 🙂

mimi1906
5. jan 2013

Kočky nemáte niektorá kočík icandy peach? http://moderndaymoms.com/icandy-peach-stroller-...

angieska
5. jan 2013

@griska11 Dlhopolcek je uz na porodnickom? ja som ho mala ako izboveho lekara na rizikovom a tiez na neho nemozem povedat krive slovo, uzasny pristup, taka pozitivna energia z neho isla a vzdy bol ochotny, aj ked ja som na neho aj vybehla, kedze mnou uz zmietali hormony a chcela som mat uz po vsetkom 😅
@marllik moje kinderko, ja ti stale tvrdim, ze to je antolska 🙂 ak to potrebujes znovu pocut a podelit sa o skusenosti, kludne zavolaj, ja aj mobil zapnem :D

jana7
5. jan 2013

@marllik Ty nie si košičanka? Hladam niekoho kto bude rodit v Košiciach lebo sa neviem rozhodnúť, ktorú si vybrať nemocnicu.

marllik
5. jan 2013

@angieska tak ho zapni, bo sa fakt potrebujem porozpravat :D

marllik
5. jan 2013

@jana7 kosicanka uz nie som, ale prveho som rodila v starej nemocnici v Ke a bola som spokojna. Vybrala som si ju prave preto, ze ked ma mamina rizikove tehotenstvo sami lekari jej odporucaju skor staru nemocnicu ako napriklad Sacu (hoci tu si maminy viac pochvaluju pristup, ale v pripade komplikacii asi nie su dost dobre vybaveni) teda neviem ako teraz. Ja som rodila pred 4 rokmi.

marllik
5. jan 2013

@mimi1906 ja ho mam ale zatial nevyskusany, lebo este sa drobci nenarodili. Tak sa celkom objektivne neviem vyjadtit ohladne kladov a zaporov.. Pre nas je jediny, co vosiel do malinkeho vytahu, ani baby jogger by nam nevosiel (s tym maju maminy asi castejsie skusenost..)

mimi1906
5. jan 2013

@marllik a kde si ho kupovala? Koľko ťa vyšiel?

jana7
5. jan 2013

@marllik aké máte rozmery vytahu?

mirasierra
5. jan 2013

@marllik ja som rodila na Kramaroch. Doktora som mala zazmluvenenho. Bola som velmi spokojna, ale keby si rodila tam, musis uvazovat len o nadstandarde, standardna izba je uplne hrozna, su tam 4 postele, spolu s detmi sa tam tlacite a sprchy su na celu chodbu len dve. Otras. Cize len nadstandard, tam su 2-3 mamicky v bnunke, kupelnu maju spojenu s druhou izbou. Sestricky velmi prijemne, u mna spokojnost.

marllik
5. jan 2013

@jana7 Vytah ma rozmery 64cm * 100cm.

@mimi1906 V Bratislave v Premaman som sa bola pytat na Icandy Peach (Je v Eurovei a Shopping Palace, pricom v tom Palace sa mi zdal trochu kompetentnejsi personal a maju ich i na ukazku viac, ale len ako mono kocik, dvojickova zostava sa objednava) a zostava: konstrukcia+ 2x vanicka, 2x sportova +adaptery aby to bol dvojkocik + adaptery na autosedacky (bez autosedaciek) vyjde 1323 EUR. No ja ho mam kupeny od ruky ako surodenecky a doobjednali sme len hornu vanicku a tie adaptery na autosedacky Maxi Cosi. Ale myslim, ze davaju 5perc zlavu, kedze je to vaci nakup.. Drahe to je, ale pre nas jedine riesenie.

jana7
5. jan 2013

@marllik aj my sme na tom rovnako, ale mam pocit že budú veľmi natlačení v tom malom kociku. Kedy maš termín pôrodu?

angieska
5. jan 2013

@marllik zapinam, uz som doma, kludne volaj :D

lucialen
5. jan 2013

Kocky, chcem sa opytat, ci niektora nemate kocik TFK twinner. Ci ste s nim spokojne a ci nebudete predavat vanicky? DAkujem 🙂

domca2608
5. jan 2013

Ahojik zienky. No my uz to mame za sebou. Malicky moji vcera prisli na svet. Risko ma 2112g a 42 cm a j Timotej 2117g a 41 cm. Na svet prisli o 8:10 vecer. Ale dnes mi oznamili ze Timko dostal zapal pluc, tak dufam ze to spolocne prekoname..

andasla
5. jan 2013

@lucialen ahoj...mam tfk twinner, zatial maju drobci len 3 tyzdne, tak ho testujem, no vyzera vynikajuco a nenasla som ziadne chyby...mozno neskor nieco zistim, co sa mi nebude pacit...mam ho cierny, vanicky teraz pouzivam, ale ak ti budu stacit na august, tak ich budem urcite predavat 🙂

andasla
5. jan 2013

@domca2608 gratulujem a vsetkym vam zelam vela sil...drobec to urcite zvladne, verime mu 😉

jana7
5. jan 2013

@domca2608 blahoželám k synčekom, a držím Vám palce aby ste to všetko zvládli 🙂 Bola sekcia?

kkatka113
5. jan 2013

@marllik aj ja som rodila na Kramaroch a bola som velmi spokojna, chodila som predtym do poradne k doktorovi Plankovi, ktory bol strasne zlaty a prijemny, nechcel ani zazmluvnit, ze naplanujeme sekciu ked bude mat sluzbu a tak sa aj stalo, chodil ma potom pozerat ako sa mam, no jeho odporucam 🙂 byvala som na nadstandarde na dvojke izbe, mali sme dve spolocnu kupelnu a izby vyzerali slusne, ale co bolo najlepsie a neviem ani zleho slova povedat su sestricky na novorodeneckom, je na nich vidno ako vedia krasne a s laskou s kazdym dietatkom narabat a starat sa o neho, mozes sa ich milion krat pytat to iste a vzdy ochotne poradia a ked nevladzes das im dietatko na noc a vyspis sa a oni sa super postaraju....a vyhoda je aj ze po porode dostanes deti k sebe a ked i pridu navstevy tak za nimi ides aj s malymi a nevidia ich len cez sklo o je podla mna super ze si otec od zaciatku zvyka na vlastne deti a oni na neho a nie az po prichode z porodnice, neviem ci oto funguje aj niekde inde v Ba 🙂

kkatka113
5. jan 2013

@griska11 fuuuha tak to musi byt narocne...snad sa to este spravi a zistia ze ked je noc tak nema zmysel byt hore....my to mame tak ze cez den si baby berieme s nami do obyvacky a pri nich normalne nahlas rozpravame buchoceme pocuvame telku hudbu cokolvek aj ked spia, tak podla mna nemaju taky tuhy spanok a potom si obe spravia od tej cca jedenastej vecer pauzu s jedlom aj do stvrtej a to vkuse spinkaju, ked sa zobudia tak len nakrmime a spia este aspon styri hodky, aj ked sa im niekedy nechce tak ked zhasneme asi nic nevidia a zaspia tiez, ale je mi jasne ze to takto vzdy nefunguje, mame asi celkom stastie zatial...dnes napriklad spia takmer cely den, uvidime aka bude noc 😀

domca2608
5. jan 2013

@jana7 bola sekcia, a vsetko bolo tak narychlo,lebo yom zacala mat kontrakcie a ked ma prevazali do hemenneho tai uz mi potom odtiekla plodova voda. Takze sme to chvala bohu zvladli aj ked sme to nevydrzali do 9 mesiaca.