Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vanilka1802
8. júl 2011

Babulky kamoskina dcera nechcela vobec pit nic ine ako mliecko, tak je doktorka poradila aby jej v takychto teplach zarobila take slabucke mlieko, ono to tie deticky citia ze je to mliecko a pritom do seba dostanu tekutiny. Ona robila tak ze na 100 ml vody dala jednu odmerku mlieka.

Marko mi na noc pije Nutrilon a davam mu ho pit z aventu, ale stale mam dudel 1, mam sice aj 3 kupenu ale to strasne rychlo tecie. Vodicku davam ako kedy, ked mam volne avent flasky(väcsinou v nich mavam odstriekane mlieko) tie male tak dam do tych a ked nie tak dam do NUK flasiek, ale aj tak je to jedno, ked pit nechcu tak nevypiju z nicoho.

evita59
8. júl 2011

@zuzuliatko12 Rodila som v 38+2 tt, mali 2500 g a 3150g. Včera mi vonku vydržali v dupkách a na perinke, no dnes to už bola hrôza. Čo im obliekaš? A ako to všetko zvládaš?

janette77
8. júl 2011

@vanilka1802 ...vidis, toto mi nenapadlo, asi by prirodzene potiahli pred papanim, ale ako dlho pred papanim myslis? Skusila by som.
Tie kukuricne chrumky vidim zuzlotkat deticky, to sa odkedy moze dat do rucky?

vanilka1802
8. júl 2011

@janette77 skus tak pol hodku pred planovanym krmenim dat napit vodicku, ja si myslim ze sa chytia, ja to tak niekedy robim ked kojim jedneho a druhy sa dozaduje tiez, strcim mu flasku s vodou alebo cajom do pusy a on sa s tym hra a po troche cucka.
Tie kukuricne chrumky od pol roka sa uz asi mozu, uz si nepamätam presne kedy som ich dala Tomimu, ale v auguste na dovolenke ich uz zuzlal. Takze ja ked ich kupim tak uz skusim dat.
Vcera som dvojkam skusila dat ozuzlat piskotku, taku tu dlhu, ale iba trosicku kedze je tam aj cukor navrchu, nech si na sladke moc nezvykaju.
Na tych chrumkach sme ficali do jedneho roka, potom som uz dala sem tam aj tie sladke, ale to uz na tom nebol taky zavisly. Mne ten velky sacok vydrzal na 2-3 dni, som to sem tam zuzlala s nim.

janette77
8. júl 2011

@vanilka1802 ja mam tiez rada tie chrumajzne, aj veru mame v zasobe.🙂 Dobre, skusim zajtra pred krmenim (dnes uz buvaju a budu az do rana...). A Tvoji si uz pekne flasticku drzia? Moji sa este len snazia, chvilami sa zadari, ale bez dozoru este nie. Jej, no tesim sa na ten kocik zatruseny sportovy. Asi denne treba vysavat, co? Alebo sliepocku do vybavy prikupit. 😀
A Lukasko a Marko uz sa davaju na brusko nejak casto? Je to uz pre nich prirodzene? Bo nasi nie a nie, Miska nam zacina, ale Michal este nie. Inak na bok sa prekladaju casto, aj vselijake ine veci vystrajaju, len sa neprevalia (Miska dvakrat...sama).

vanilka1802
8. júl 2011

@janette77 chalani sa prevracaju uz aj z bruska aj na brusko, dokonca to prevalenie z bruska je uz cielene, nie len nehoda. Oni sa dokonca snazia uz aj plazit.Lukasko sa zacal pretacat kratko po 4 mesiacoch a Marko presne na 5 mesiacov. Vecer pri zaspavani ich musim minimalne 10 krat ist pretocit co sa stale prevaluju a vzdy im nieco zavadzia.

zuuuzana7
9. júl 2011

dobre ranko baby, dakujem za radu, uz druhy den loptosi spali do pol osmej, boze baby ja som sa konecne vyspala 😀 vcera o siedmej zaspali a do pol osmej si schrupli. kasicka im chuti na veceru 😎

@vanilka1802 sikuliaci su chlapci, aj nasi sa uz zacinaju plazit je to sranda ake zvuky pri tom davaju 😀, len z bruska spat sa volako nemotorne zacinaju pretacat, ze si buchnu hlavicku vzadu, tak nejak rychlo 😲

@janette77 uvidis co chvila nic ine robit nebudes len ich pretacat spat na chrbatik za cas 😀
a davas ich na tvrdu podlozku? mne tak kazala lekarka na tvrdej ze sa najlepsie ucia a pre stavbu a svaly je to lepsie, to nam zase povedal fyzioterapeut kde chodime na baby cvicenia.

janette77
9. júl 2011

@vanilka1802 ...sikovne deticky mas, velmi, dufam, ze aj nasi sa uz osmelia.🙂

@zuuuzana7 Zuzi, Ty tiez 🙂 a gratulujem k vzorovemu spanku, nech to chlapcom vydrzi.🙂 My sme teraz Misiakom presunuli rezim, posledne krmenie je o 21:00, cize do 22:00 buvaju a zobudia sa tak okolo siedmej rano.
Na specialnu tvrdu podlozku ich nedavam, mavam ich bud vo velkej posteli, ked sa hrame, alebo v detskej na posteli, alebo na hracej deke...

boobaa
9. júl 2011

@usjak Ahoj, dakujeme

boobaa
9. júl 2011

@usjak Už viete aké bublinky čakáte? či ružové, modré, alebo ružovo-modré 😵

dixie_chick
9. júl 2011

Dakujem za odpovede, dievcata, uvidime, co povie lekarka na poradni v utorok.

dixie_chick
9. júl 2011

@vanilka1802 Vanilka ty ich oboch kojis a aj dokrmujes momentalne? A ako si to organizujes? Papaju ti v rovnakom case? Ja obom davam MM aj UM, ale niekedy je to narocne na organizaciu s nimi, este nie su velmi trpezlivi. 😅
@janette77 Nasi chlapci su sice mladsi, ale tiez sa este neprevracaju, aj ked su v pohybe nonstop. Rucky a nozky im sibrinkuju stale, ale zatial sa im otocit na brusko nechce, aj ked niektorym babatkam v ich veku to uz ide.

janette77
9. júl 2011

@dixie_chick ...vy mate este cas, no my by sme uz mohli, aj ked dr ma ukludnila, ze nech mi ani nenapadne porovnavat babatka...ze ine mozno nevedia to, co nase a ze vsetko ma svoj cas. Inak tiez ma to prekvapuje, lebo su dost akcni a kadeco pohybovo zvladaju, tak preco nie takuto "obratku", ale v tomto obdobi je vsetko nie ze otazkou casu, ale kludne aj polhodiny. 😉 My sme minuly tyzden pri veceri s manzelom konstatovali, ze by sa uz mohli prevracat a ja vravim - ved uz zajtra Ti mozem zvestovat novinku, ze sa tak stalo... Pridem do izby a nasa Miska prvykrat pretocena...🙂 Takze drobci prekvapuju kazdou chvilkou niecim novym, preto sa snazim nestresovat.
Naopak, moja sesternica nema ani mesacne babo a vraj jej inak ako naboku nebuva a sama sa vraj pretaca na brusko. Neviem, nevidela som, ale sesterku povazujem za pravdovravnu...

ivikli
9. júl 2011

@wera ja davam len body a ponozky, dnes som aj tie vyzula. a ciapky len ked velmi fuka, ciapky ich rozculuju a maju potnicky.... a cez kocik plienku, aby na ne nesvietilo. maximalne bose nozky vystrkuju 🙂

vanilka1802
9. júl 2011

@dixie_chick ja Lukaska len kojim a Marka aj prikrmujem Nutrilonom, ale to teraz uz len vecer, kedze sa mi cez den dotvori dost mliecka pre oboch, kedze na obed uz maju zeleninku s mäskom a uz im davam aj poobede ovocie, ale nie zatial kazdy den. V case ked boli len na mliecku a chceli papat uplne naraz a bola som sama doma, ze nemal kto zabavit jedneho, tak som Markovi zarobila trochu Nutrilonu, len na zahasenie najväcsieho hladu a ked sa dokojil Lukasko tak som nakojila Marka. Tandemovo som ich kojila asi len do 3 mesiaca, potom sa uz moc krutili. Neboj najdes si svoj system.

lucia.kl
10. júl 2011

moja najaktuálnejšia 🙂

zuzuliatko12
10. júl 2011

@evita59 no my sme mali 2450 a 2500g a teraz som ich už nechala len vo vaničkách na dekách a mali oblečené len body s dlhým rukávom a plienku a na nôžky som im dala len bavlnenú plienku a tak búvkali🙂)) No a zvládam to jeden deň lepšie a druhý horšie. Podľa toho aké sú baby, pretože ja som na nich úplne sama lebo manžel robí na týždňovky. Najhoršie sú noci, keď my budia Samka a ešte aj on začne plakať... A ty ako to zvládaš?

dixie_chick
10. júl 2011

@vanilka1802 Dakujem za odpoved 🙂 . Mne sa zda, ze mi MM ubuda, tak kombinujem u oboch s UM, dufam, ze si nejaky cas aspon nejake MM udrzim. A kedy ste zacali s prikrmami u Marka?

dixie_chick
10. júl 2011

@janette77 Svata pravda, ze sa babatka ucia velmi rychlo nove a nove veci a napreduju neustale. Na nasom malom vidiet za posledne tri dni neuveritelne pokroky, pasie koniky ovela dlhsie ako predtym, krasne reaguje a ozyva sa, na usmev odpoveda usmevom, krasne si drzi hracky...naozaj neuveritelne tempo maju nase babatka 😵 .

vanilka1802
10. júl 2011

@dixie_chick ak myslis prikrmovanie UM tak to mal Marko hned treti den co sme boli doma, teda mal tyzden aj 2 dni. On nevedel poriadne sat, tak som mu odsavala a akosi som toho mliecka prenho nemala dost, tak som mu zacala aspon na noc davat len UM a to mu ostalo dodnes, aj ked mozno by sa teraz napapal aj z prsa, kedze od 1,5 mesiaca krasne saje, ale ja teraz asi 2 tyzdne odsavam na vecerne krmenie aj Lukaskovi, niekedy im do toho dam trochu kase na zasytenie (do flasky, nie lyzickou) ale hlavne sa lepsie naje z tej flasky, lebo to vypije vzdy tu svoju davku, teraz uz piju obaja 210ml. Ale ked nestiham odsat tak ho nakojim, ale to je uz o 22 hore a cicikujeme znovu. A niekedy ked ich cez den chyti vlci hlad naraz a nemam odstriekane mlieko tak mu dam trochu UM a potom dokojim.

modra
11. júl 2011

@lucia.kl
@nattalia
@janette77 no baby praveze ja som potrebovala este mensi dudel ako na tej caj.. ale uz som nasla a je super tecie im to pomalsie a uz sa nazachadzaju aspon.. 🙂 zase nam blbne net tak ani nemozem prispievat..
Baby su uplne super zobudia sa len 2 x v noci a krasne to prespia.. dufam ze im to vydrzi.. inak sa zacinaju okukovat a pozerat na kolotoce a okolo na obrazky.. a strasne radi maju ked ich dam do postielky dole a zacnem im rozpravat hocijake blbosti a tak sa zacnu rehotat ze az.. a potom mi tam pekne zaspia... 🙂 jajj som tak rada ze ich mam babule moje..

dixie_chick
11. júl 2011

@vanilka1802 Myslela som tuhu stravu 🙂 .

vanilka1802
11. júl 2011

@dixie_chick ja som zacala prikrmovat oboch naraz a to v 5 mesiacoch. Tomina som zacala uz v 4 mesiaci, ale teraz som trochu pockala, som sa bala ze prikrmami mi pojde zas mliecko dolu, ale teraz to tak nieje, zatial sa mi mlieko celkom drzi, a uz davam poobede aj ovocie, oni su strasni papkaci, zjedia vsetko co nezje ich, dokonca uz od 2 tyzdnov po zaciatku prikrmov pekne jedia 180 ml, chystam si to tak, aby mali priblizne ako byvaju tie hotove jedla. Ale este sa skoro vzdy dotlacia mliekom asi tak pol hodku az hodinu po obede, kedze to idu do postele spinkat, tak si vyzaduju podudkat.

janette77
12. júl 2011

@lucia.kl Luci, na Teba som si spomenula, Ty si spominala "vsivak" na vycesavanie tych supiniek z vlaskov...ja som netusila, co to je, ako taky hreben vyzera... 😝
Radila som sa s jednou znamou a ona mi ho opisala...tak sme to vcera konecne zohnali v drogiske a dnes idem skusit nasu Misicku dat doporiadku skor, ako vytiahnem na nu ten predpisany Kerasal. Mne to totiz tou baby-kefkou vobec neslo, lebo ona ma dlhe vlasky (u Miska mi stacila aj ta detska kefka). Takze vydatne natriem olejom, necham minimalne polhodku posobit a povycesavam, som zvedava, ako mi to pojde...

lucia.kl
12. júl 2011

@janette77 a ešte ako zlepšovák, na ten všivák si natiahni normálne gázu ( gázový štvorec medzi pichliače) šupinky sa do nej zachytia a vytiahneš ich z hlavy....

janette77
12. júl 2011

@lucia.kl ...ejha a to ako? Narazim gazu priamo na zubky hrebena, ci? Ale to by nemalo ziadny zmysel, asi myslis nejako inak, len moja predstavivost zlyhava...

lucia.kl
12. júl 2011

@janette77 tak ako opisuješ ale pretlačíš tie zúbky hrebeňa cez ňu, to znamená že gáza bude úplne dole a zúbky budú volné...

janette77
12. júl 2011

@lucia.kl ...pochopila, diky! 😉

lubka8386
12. júl 2011

ahojte dvojickovske maminy, chcela som sa spytat kolko ste svojich dvoch drobcov kojili ??? ja mam malo mliecka pre oboch a malemu musim davat aj ten nutrilon AR..... on mi vypije 100 a mala tak 75-80 ......

ewka1
12. júl 2011

ahojte chcem sa opytat že kde ste zacali citit pohyby. mne sa zda tak z boku bruška.. moze to byt?? poradte mi prosim 🙂