Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
17. júl 2011

@margaretka3 Veľká gratulka k dievčatkám!!! 🙂 A vítam ťa v klube 4 detných mamín! 🙂 🙂 Uvidíš, stále to bude lepšie a lepšie....a na 35+4 tt. mali prekrásne váhy.... Ako privítali stariše dcérky dvojičky??

juliagregor
17. júl 2011

@pitipitipa uff--- moji všetci jedli každe 2 hodky...jedenie každe 3 hodky sa robilo, ked sme my boli deti... dávaj im tolko kolko si pýtaju...to prejde ... a normálne si ich možeš vážiť aj domka...stačí dospelácka váha, najprv ty a potom s malým, alebo na velkej kuchynskej....

lucia.kl
17. júl 2011

@margaretka3 gratulujem k dievčatám 🙂

juliagregor
17. júl 2011

@margaretka3 gratulka k dcerrkam 🙂 , prajem vela zdravia

zuuuzana7
17. júl 2011

@pitipitipa nas nick mal dni kedy 300ml vypil za cely den, a dokonca si pamatam, ze raz nam vypil len jednu flasku 150ml poobede a inac nic ani vodu ani caj nic, a vcera bol tiez taky den, ranajky on malokedy, potom z dalsej flasky 20ml asi 50 ml vody k obedu a poobede 60 ml, jedine na veceru vypil 150 ml.
on pomenej papa, ale pekne pribera, moja dr. povedala keby bol dehydrovany je apaticky unaveny, ja som bola z toho tiez na nervy, teraz to neriesim, dokonca jedna mamina mi povedala, pocuj deti vedia kedy maju dost to iba my dospely sme taky nenazraty 🙂

a prave dnes som diskutovala so susedom (je detsky psycholog) a ten my tiez povedal nemam sa drzat nejakych tabuliek a pravidiel, nemozeme deti porovnavat, jednemu staci menej druhy sa nejde dojest, a to, ze celu noc prespat by mali, tak aj o tom som s nim diskutovala, (nasi prespia pekne, ale nie kazdu noc, su noci ako posledne tri dni kde sa mi budia kazde tri hodky) a on mi povedal ak vam niekto poviem koho dieta nema rok, ze vsak moje dieta spava od zaciatku celu noc tak klame! on my to vysvetlil tak, ze do jedneho roka je dokonca prirodzene a dieta si este len vytvara ten spaci rytmus.

ivikli
18. júl 2011

@zuzika30 ahoj, ja krmim okolo 18.30 a potom zaspia okolo 19.30. a vydrzia spat min. do 1.30 ale teraz uz castejsie aj do 3tej, tuto noc do 4.30... ja nechcem budit pred polnocou, vtedy vraj maju babatka najlepsi spanok... asi by som ich ani neprebrala a ony by mi nepapali neprebrate...

ivikli
18. júl 2011

@linduska2 okrem mliecka davam vodicku alebo cajik - sypany, taka zmes z lekarne, je tam harmancek aj fenykel... vypiju rozne, podla pocasia, ale min. 50 ml.

ivikli
18. júl 2011

@smejko ahoj, ked nase hnackovali a kym boli vysledky, pediatricka nam kazala kupit bezlaktozove mlieko v lekarni, pili ho 5 dni, nakoniec bol vysledok negativny. a dala nam pre kazdy pripad recept na ryzovy odvar, ked je velmi zle, zaraba sa to mliecko do toho. nastastie nam to hned preslo.

zuzika30
18. júl 2011

@ivikli no idem to dnes vyskusat nezobudit ich, lebo nakrmim okolo 20,00 a potom sliepnam pri telke do 23,30 zobudim ich a nakrmim a az potom si idem lahnut, ale som uz strasne unavena lebo maly sa budi okolo 6,00-7,00 a tlaci a tlaci a place, takze som pri kazdom kakani a medzi tym samozrejme krmime okolo 4,00-4,30
zacala uz mala strajkovat a nechce mi jest ked aj maly ten cez den jedava kazde 3 hod. ,ale mala mi doobeda sa naje az po 5-6 hod., tak sa obavam ze sa mi uplne rozhadze spolocny rezim ☹ ,zatial sa o 13,00 zhodli s krmenim a potom sa uz drzali spolu ,tak uvidim co bude, manzel sa mi smeje ze sa zbytocne stresujem koli krmeniu, ma pravdu ,ale neviem si pomoct ,ak sa mi to uplne rozhadze ako sa dostanem niekde von, ale asi je to znak ze sa to zacne upravovat a aj mali zacne pomaly jest menej casto

zuzika30
18. júl 2011

@margaretka3 gratulujem k dievcatkam , naozaj pekne vahy na ten tyzden porodu ,obdivujem ta ze si ich porodila prirodzene a rychlo, neviem si predstavit aka musis byt sikovna 4 deturence opatrit, tak aby boli vsetci spokojny, si super 🙂

janette77
18. júl 2011

@zuuuzana7 Zuzi, to mal ten ujo psycholog nejake silne reci, posli ho k nam na exkurziu, drobci nam od neceleho 3. mesiaca vyspia celucku noc. Bolo od 23:00 - 6:30 a teraz od 22:00 dokonca do 8:00 a minimalne do 7:00 bez debaty.

janette77
18. júl 2011

@zuuuzana7 ...prepac, az teraz si nachadzam Tvoje riadky pre nma...🙂
No "varim", ale ved to je rychlovecka, kocka z inej temy mi poradila taky parak+mixer v jednom, tak mi to manzel hned kupil a je to brnkacka a maminkina oblubena hracka.🙂 Zaberie to malo casu, drobcekom chuti.🙂
Sama som na slniecka, ale aj Ty by si to zvladla, ver mi. Si len nastavena na pomoc, preto sa Ti to zda "tazke". Ja to mam ulahcene tym, ze Misiaci su velmi pokojni, este stale vela buvaju, vyhraju sa...takze sa pri nich da vela postihat. No viem, ze uz sa mi pohoda pomaly krati a casom to bude narocnejsie, predsalen...budu stale aktivnejsi.
Pekne pises ako sa jasujes s chlapcami, radost citat. Vidis, ma to svoje vyhody, patris im cela, je to velky bonus a raz Ti to drobceky vratia.🙂 Ja co si neporobim, nemam - mm cele dni v praci, jedna starka 300km vzdialena, druha stale pracovne aktivna (inak v Rakusku...🙂), takze takto je to u nas.
Ale clovek je tvor prisposobivy a musi si pomoct, ako vie.

smejko
18. júl 2011

@zuuuzana7 dakujem, jasne ze mliecny cukor dam iba tomu co nekaka, inak vcera sa mi vykakal sam od seba a dokonca 2x/den. Alex uz kaka lepsie, vcera iba 3x 🙂 Dufam, ze sa to zacne zlepsovat. Ale vdaka za kazdu jednu dobru radu. Cmuky vsetkym

betina1984
18. júl 2011

Baby, nepamätáte si, keď Vám robil krv na genetiku v 16-17 tt., čo znamená ALFA hladina? Screening bol negatívny, len že som mala nepatrne zvýšené ALFA neviem čo...

betina1984
18. júl 2011

@janette77 aj ja chcem také deti...🙂. Moja trojročná dcéra neprespí celú noc, lebo sa pýtame cikať aj v noci a už tobôž nie ráno spať. My vstávame okolo 5.00 - 5.30. Teraz cez víkend sa stal zázrak a spala do 6.15 a to som kukala, či dýcha. Inak zaspí medzi 20.00-20.30.

janette77
18. júl 2011

@betina1984 ...no, povazujeme to za maly zazrak, podla toho, co vnimame zo strany okolia...uvidime, dokedy to drobcekom vydrzi. Zatial si to uzivame, lebo tym padom spavame ako rodinka, vsetci pokope (v spalni), kedze v noci nebudime tatina. Kym sme mali nocne budicky, nemala som to svedomie...

betina1984
18. júl 2011

@janette77 ja keď som malú kojila, tak muž ani nevedel, kedy sme boli hore. Potom už keď z fľaše, tak vstal aj on, nikdy sa nestalo, že by mi na to frflal, je to aj jeho dieťa, tak nech vstáva.

janette77
18. júl 2011

@betina1984 ...kojenie je taka "ticha pracicka"...mne sa to, zial, nepodarilo. Moj mm zase preberal sluzby cez vikendy, aj nocne, takze nemyslela som to ako kritiku do jeho radov. On je velmi dobry tatino, len som mu chcela vytvorit podmienky pre pohodu, aby bol v praci "plodny", ved robi pre nas tak vela a zniesol by nam modre z neba.🙂 Ale teda ako som pisala, trvalo to len necele 3 mesiace, odvtedy (a to fakt vdacne klopem) sme mali jedine 2 parsekundove nocne budicky - jeden, ze Michal sa znepokojil zo sna, ale ihned zabuval a druhy, ze som mu dala dudel a tiez pokracoval v spanku...

ivikli
18. júl 2011

@janette77 a ty si to nocne krmenie zaviedla sama od seba a hned to fungovalo, alebo sa ti budili sami? lebo moje prespia vkuse aj 8 hod., len veceraju o 18.30 a tym padom krmime aj v noci... ja nemam odvahu skusit ich zobudit ich o tej 23.00...

janette77
18. júl 2011

@ivikli ...teraz uz posledne papanie mame o 22:00 a budime. Dlho sme zvazovali, ci je to spravne, ale velmi sa nam to osvedcilo. Nebudime ich nejako "surovo", ale uz o "pol" im zasvietime svetlo, rozpravame na nich, hladime, pomaly preberame...na toto krmenie sme s manzelom dvaja, takze je to rychlovka a spinkaju dalej az do rana...uplne bezproblemovo. A denne mame klasicky tych 5 krmeni s odstupom 3-4 hodiny, ako nam to vyjde...

janette77
18. júl 2011

@ivikli ...inak, ja by som sa musela citit previnilo skoro pred kazdym krmenim pocas dna, bo nasi este stale celkom dost vyspia cez den a stava sa mi, ze ich na tri krmenia z piatich budim...takze takato je prax u nas.🙂
A zase chcem mat aky taky rezim, takze sa snazim dodrziavat to...a deti su pokojne, spokojne, syte v pravidelnych intervaloch... zatial nam to ide hladko, uvidime, co prinesie buducnost - zubky a tak celkovo...

ivikli
18. júl 2011

@janette77 a posledne vecerne krmenie vam vychadza kedy? a hned vam potom zaspinkaju?

janette77
18. júl 2011

@ivikli o 22:00...ano hned zabuvaju, alebo si dzavotkaju, pripadne sa hraju s hrkalkami, kym nezalahneme aj my ...

ivikli
18. júl 2011

@janette77 myslela som to posledne krmenie pred 22,00, prepac, zle som sa vyjadrila 🙂

janette77
18. júl 2011

@ivikli ...zacinam o 18:00 a kedze som v tomto case na nich stale sama, tak mi to trva tak hodku (obaja) aj s prebalovanim a pripravou mliecka, do tej 19:00 sme napapani a odgrgani...

janette77
18. júl 2011

@ivikli ...a ked kupem (lebo kupem len kazdy druhy den), tak vtedy zacnem kupat uz o 17:30, aby som to vsetko postihala do tej siedmej...

janette77
18. júl 2011

@ivikli este som zabudla...po predposlednom papani nejdu buvat, su dost vyspati zo dna, takze su culi... Michalku mam teraz v kresielku - komunikuje s hrackami a s maminou...a s Miskom robime "tap-tap-tapusky" 🙂 🙂 Zacala som im vo velkom citat rozpravky a riekanky, chcem aby dostali do povedomia slovicka...a vobec aby vnimali moju blizkost, moj hlas...

ivikli
18. júl 2011

@janette77 dakujem, sikovna si, no ten denny rezim mame rovnaky, aj my sme uz o 19tej napapani, ale potom uz ideme spat - uspavame aj hodinu, lebo dost placu obidve a uz sa nechcu ani hrat, ani nic - bez ohladu na to, kolko spia cez den. takze kazdy vecer je u nas taka mala drama... a nechcem ich nechat vyplakat v postielke, na to sa mi zdaju este malicke a asi by som to nezvladla pocuvat... takze zaspavaju na rukach, som zvedava, ako ich odnaucim ☹

janette77
18. júl 2011

@ivikli ...tiez by som brala na ruky a verim, ze potom nemas to srdce budit, ked ledva zaspinkaju...vela zalezi od detureniec, ake su pocas dna, kolko prespia...neda sa to porovnavat a urcite sa rezim neda silit. Keby nasim drobcom toto nevyhovovalo, tiez by som bola nutena Tak drzim palceky s bambulkami. 🙂

ivikli
18. júl 2011

dakujem 🙂 snad sa to nase uspavanie casom zlepsi, lebo je to vycerpavajuce 🙂 tak pekny vecer!