Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
18. júl 2011

@ivikli ...juj viem moja, uzila som si dosyta prve tyzdne, viem, co to je spat postojacky cez den a mat vypnute vnimanie v dosledku skoro prebdenej noci, hlavne Miska bola po narodeni placliva a nie raz som s nou zaspavala vo velkej posteli pri zasvietenom svetle, aby som jej nechtiac neublizila... Drzkajte sa, mozno pride k vam rezim prave, ked sa u nas zruti.🙂 Deturence su nevyspytatelne... Pekny vecer aj Tebe.🙂

...teraz pozeram, ze som nedokoncila lienku-myslienku 🙂 v mojom predchadzajucom prispevku...ze, keby drobcom nevyhovoval tento rezim, tiez by som bola nutena vzdat sa svojich zasad, hasila by som a riesila rozne, len aby boli pokojni...

zuuuzana7
18. júl 2011

@janette77 no vidis to janet vynimka potvrdzuje pravidlo 😉, darmo on je to vsetko indy-vindy ... a tiez som mu povedala, ze nas tim tak spal od druheho mesiaca do siesteho, ze sme ho v noci kontrolovat chodili a on, ze to sa mu nechce verit. a pred dvoma tyzdnami zvrat a on je nas nocny prinz. oni sa snazia pretocit v noci z bruska na chrbatik a casto sa im to este nepodari a potom sa nam stane, ze z toho precitnu, lebo im uz ta poloha nevyhovuje. len ked v noci si ho dam k sebe tak hajka tak spokojne, ze nemam srdce ho dat spat do postielky, v kazdom pripade sme rano styria v posteli 😀 este ze mame 240 cm a to sa nam vsetci smiali, ze naco sme si dali taku velku postel zhotovit, ze ci sa hadame a ako sa nam super zide pri dvojickach.
aj tak klobuk dole si sikovnica ako to vsetko zvladas! to je uzastne ked mate takuto harmoniu doma, misiaci sa maju pri tebe uzastne, myslim, podla toho co citam mam pocit, ze si ty velmi pokojna, vyrovnana harmonicka mamina.
ja som skor neposed najradsej by som uz isla s nimi lozit na skaly alebo korculovat, lyzovat, stale nieco vymyslam svokra a muz na nervy ked vidia ake akrobaticke kusky vymyslam, a oni su tiez zivani po mne to aj muz vravi, on je tiez taky pokojny taka nasa voda co nas knise ked nam obcas vsetkeho je vela, asi som este prilis detska, ale myslim, ze ja ina ani nebudem, proste snazim sa byt pokojna ale ako sa povie ako keby som mala sediet na ihlach, ja musim vyskakovat, behat len nie doma sediet. boze, dokonca este sa mi stava ze aj pri rozpravani skacem z jednej nedokoncenej temy do druhej a teraz priviaz takuto osobu k stolu aby nasla v sebe pokoj, inac raz mi povedala svokra, ze ona tu musi chodit, lebo ze tu trochu pokoja vnesie a fakt nerada to napisem, ale ona ma fakt pravdu. chlapci sa tesia a potom take jemne romany rozpravaju to je zaujimave ze pri mne su skor zivani piskaju, vyskaju, rehocu sa alebo zuria, deti su neskutocne vnimave niekedy sa nestacim divit ako sa vedia rychlo presmerovat, bez nich by nic nefungovalo a ja by som nebola ja.
no v kazdom pripade mame zabavu a niekedy ked sme rozblazneny tak sa len na seba pozrieme a uz sa rehoceme, len chalosi potom chudatka maju casko stikutku 😉

aky pristroj to mas? je to ten parny od aventu? oplati sa mi to kupit?
inac myslim, ze fakt zubkujeme lebo davam chalanom gelik na zuby a oni sa hned upokoja, a tak silno hrizkaju, ze sa az bojim aby si dasienka neporanili 😲
a co sa tyka toho, ze mam len pre nich cas, ano je to uzastne ako sa stale spoznavame a denne prekvapujeme a som nesmierne vdacna svokre a manzelovi, ze mi to oni umoznuju, a neuveritelne sme si na to zvykli, len prave dnes som bola z toho nejaka rozladena, lebo oni mi zacnu plackat aj ked idem na zachod alebo len odbehnem do pracky nieco hodit, a to stale nahlas rozpravam presne co vsetko robim, a dokonca posledne dni im len ja mozem dat flasku od svokry nechcu a popritom ju lubia, myslim, ze toto musim nejako pozmenit ale ako 😝 😕 😅 no nedaj boze aby ich niekto iny zobral na ruky krik a len hladaju ocami mna, nevadi mi to, len som mala dnes pocit, ze to nieje spravne a som skor z toho taka nejaka nekludna ...

jemine a toto ma kto po mne citat, no nic koncim bru baby

zuuuzana7
18. júl 2011

@smejko supis tak hadam ani mliecak nebudete potrebovat, aj tak sa ta stoli po troch mesiacoch polepsi, teda aspon u nas tomu bolo tak.

zuuuzana7
19. júl 2011

baby poradte mi prosim co sa tyka prikrmov, vcera som volala s kamoskou a ona mi radila aby som detom dala cely program to je, doobedu ovocko, obed, poobede ovocko a vecer kasu, dr. mi vsak radi z mesiaca na mesiac postupovat tj. v siestom m. sme zacali s obedom a teraz zaciname s kasou alebo ovocim poobede, a obcas dostanu trosku kase na vecer, ona mi vsak tvrdi, ze je to malo na polrocne deti, som nejaka zmatena...

lucia.kl
19. júl 2011

@zuuuzana7 nepridávaj všetko naraz, ale kludne po týždni ovocia môžeš dať kašu, nech toho zas nieje vela naraz... a riaď sa svojimi pocitmi... tie zväčša dobre radia 🙂

zuuuzana7
19. júl 2011

@lucia.kl dik luci, ved to ze nechcem prevalcovat si deti

medinila
19. júl 2011

@zuuuzana7 suhlasim s dr.Malo by sa zacat postupne.Najskor zeleninou.Vzdy novy druh skusas s odstupom cca 3 dni aby si vedala ako dieta zareaguje-hnacka,vyrazky atd.Po tyzdni mozes k zelenine pridat aj trosku kuracieho maska. cca po mesiaci,alebo aj skor sa dava tzv.druhy kasovity prikrm ovocny,alebo ovocno -zeleninovy..
Teraz citujem Dr.Vicianovu: dieta v 6-8 mes.dostava 2-3 prikrmy denne(desiata,obed,popripade olovrant) a k tomu mlieko

zuuuzana7
19. júl 2011

@medinila dakujem, tak je to predsa spravne ako to robim a ako mi dr. radila.

janette77
19. júl 2011

@zuuuzana7 Ahoj, Zuzi, no Ty si sa krasne rozpisala...a ovalila ma tolkou energiou a dobrou naladou, za sa mi normalne veselsie islo spat.🙂 Ty musis byt riadne cislo a mas danost posuvat to aj dalej. Ked sa Ti to podarilo v pismenkach, tak co potom Tvoje "nakazene" okolie... ??😀 Osoba podarena! 😉
Krasne si uzivas maminkovstvo. To, ze mas pomoc v domacnosti vies vybrone zurocit pri detoch.
Takto nahlas. ale fakt, ze nahlas (nechyba vela tomu, aby sa priblizil tym rozrehotanym babatkam v TV reklamach) sa mi smeje Michal. Misicka sa tiez casto smejka, ale ona skor len pusina dosiroka, ale zatial bez hlasku...no s Michalom ked vystrajam a dam si ho hore, akoze lieta a robim na neho zvuky, ten dostava normalne zachvat smiechu + vyska + vselijake vesele zvuky - to potom rozosmeje mna a reagujem rovnako a je z toho kopec vzajomneho chichunania. Milujem tie chvile. Az teraz citim, co pre jednu mamu znamena zdrave a vesele dieta.
Drzkajte sa stale v takomto skvelom duchu. A citala som aj o vasom dnesnom rannom telocviku v kociku. No co Ti poviem...uz musis zacat pouzivat aj tie druhe oci - na chrbte. 😀

ludmilka25
19. júl 2011

Ahojky ake mate skusenosti s dvojickami v obdobi cca 3 mesiacov ? moji chalani boli prve dva mesiace anjelici spali a papali naraz a teraz je to striedacka a vela placu - aj ked sa snazim - ideme 2x denne na aspon hodinovu alebo 2h prechadzku.,., nemam ani chvilku nato zeby som sa niekam pohla bez nich....nastastie aspon vecer je klud - lahnu o 8-9 a s jednym krmenim prespia az do rana do 6...rano zvyknu byt este veseli a dzavotat a potom okolo obeda maju najhorsiu ukricanu chvilku :( a este jedno - cez tyzden sme dva dni sami lebo priatel cestuje za pracou takze neviem ci su takito preto ze vnimaju tu zmenu....

janula18
19. júl 2011

@margaretka3 gratulujem.
Mne sa chlapci narodili 5.7. čo bol 35+5 týžden s mierami Miloško 2500 a 47cm, Marcelko 2300 a 47cm.
Boli sme v nemocnici dva týždne, lebo dosť schudli a slabo potom priberali, tak sme museli dokrmovať bebou a budiť ich na jedenie lebo oni prespali aj 5-6 hodín . Tak teraz je mlieka málo lebo odsávačkou to tak nejde, a oni sú strašne zlí jedáci, aj krmenie z flaše je boj, pol dávky im musím nasilu nastriekať do pusy, lebo by nič nezjedli.

janula18
19. júl 2011

tu su naši drobci

margaretka3
19. júl 2011

@janula18 Ahoj janula, tak blahoželám, to s tým jedením sme aj my bojovali a mna to neskutočne vyčerpávalo...tiež sme museli malé budiť, aby jedli, lebo stále spali, ale to je vraj u skôr narodených detí normálne a naše mali aj slabú žltačku....aj mne s odsávačkou išlo málo mlieka, ale so slzami v očiach som deň noc v nemocnici odsávala, aby aspon jedna vždy mala moje mlieko, no i tak nam začali dávať nutrilon. Odchádzali sme s váhou 2280 a 2270, dnes sme ich vážili, tak majú 2640 a 2600. Doma sme si nasadili svoj režim a zatial sa kojkame 🙂...prajem vám všetko dobré, aby ste pekne rástli....ináč ja som mala vybraté meno pre chlapcov Miloš a Jakub, lebo môj manžel je Miloš, takže krásne mená 🙂

janula18
20. júl 2011

@margaretka3 nás nechceli pusti kým nemali na pôrodnú hmotnosť. Miloš mal 2640 a Marcel 2400 pri prepustení. A boli to vždy ráno stresi s tým vážením, aby náhodou neschudli. Pri jednej sestričke mali menej ako den predtým a to sa dr. nepáčilo, že zase schudli, človek im zbytočne hovoril, že den predtým bol napr. najedený a teraz nie je, aj ked sa lepsie vykakali, tak tam bol rozdiel.
U nás kojenie nehrozí, oni ledva pijú z flaše, a to idem dnes kúpiť ešte väčšií s viacerími dierami, aspon na pol ročné deti, aby aspon niečo vypili, kým ich to "baví" aby človek nemusel ich potom doštopávať,lebo málo zjedli.

A ty si rodila prirodzene? ako si ich mala uložené

linduska2
20. júl 2011

@zuzana110 dnes som volala na kramare Izabelka je zapchata 10dni niekto mi vravi ze je to normalne na kramaroch sa zhrozili ze to je vela tak dnes ideme k chirurgovi aby jej tie hovienka dali von.Viktorka kaka ale malinko a stale sa kruti.ti cim prikrmujes?

linduska2
20. júl 2011

@ivikli ten harmancek a fenikel je spolu ako zmeska.napis popripade znacku a ako dlho to luhujes?dakujem.

linduska2
20. júl 2011

@zuzana110 kolko to trva ze ti nekakaju a co robkas?

linduska2
20. júl 2011

@smejko ahoj ako to je s tim mliecnym cukrom na kakanie kto ti to poradil a ako sa to podava.moje sa tiez nevedia vykakat.Izabelka nekakala 11dni tak dnes ideme na chirurgiu aby jej pomohli.dakujem za radu 🙂

ivikli
20. júl 2011

@linduska2 LEROS detsky caj s harmancekom, davam len trosicka a luhujem len minutku, tak mi poradila pani v lekarni.

zuzana110
20. júl 2011

@linduska2 Ahoj,to mi je velmi luto,malinka.My kakame kazdy den len velmi tazko,s krikom. Lebo mali tvrdu stolicu. Ale nechcem to zakriknut,tusim nam tie probiotika pomohli.Maju z nich krasnu stolicu.Daj vediet ako ste dopadli.

zuzana110
20. júl 2011

@linduska2 Este som zabudla.Ja nekojim,sme na Nutrilone HA.

smejko
20. júl 2011

@linduska2 jej, že 11 dní, chudatenko malinke, ty iba kojis ? mne povedal dr, ze kedze su mali na UM tak ze max 4 dni nekakat je ok, na piaty treba ist k dr. ja som zatial ten mliecny cukor neskusala, bo sa nam po probiotikach upravilo kakanie, musim zaklopat (klop-klop-klop). Ale poradila mi to @zuuuzana7, skus ju popytat. Moc vam drzim palce.

matelko1
20. júl 2011

ahojte.
@zuzana110 nic si z toho nerob,ze nekojis,ani ja som nekojila a tiez sme papali nutrilon HA do 1 roka
@janula18 krasne babatka 🙂

matelko1
20. júl 2011

@margaretka3 blahozelam a mali ste krasne vahy....super,drzte sa..... 🙂

margaretka3
20. júl 2011

@janula18 No tak to sa s papaním poriadne natrápite, ale čo narobíš, musíš ich aj "naštopkať", aby priberali, viem, že to nie je ľahké,.....ja som rodila prirodzene, obe boli dolu hlavou, a môžem povedať, že to bol môj najlepší "hodinový" pôrod a dokonca bez šitia 🙂, ale maternica mi ostala zdeformovaná, takže musím nosiť pás, aby sa to stiahlo, tak dúfam, že na budúce leto si plavky oblečiem 🙂...papa

modra
20. júl 2011

@janula18 jej krasne detuse.. boze kde su nase 2 tt tak rychlo ten cas leti ze az...
@linduska2 my sme tiez na UM a kakame aj niekolko krat za den.. skus zmenit mlieko ked ich zapeka prip. to povedz pediatrovi.. alebo im skus davat vodicku castejsie nech sa im to zriedi..

janula18
20. júl 2011

@margaretka3 a už chodíte na prechádzky von?

matelko1
20. júl 2011

@margaretka3 takze si rodila normalne,super....a neboj urcite si plavky oblecies,teraz to neries....a kojis...

sisi79
20. júl 2011

Ahojte dievčatá chcem sa spýtať aj vás posielala doktorka preventívne s dvojičkami ležať pred pôrodom do nemocnice?ja som v 33. týždni a ledva som ju ukecala aby ma nechala ešte aspoň týždeň doma ona by ma tam už najradšej videla aj keď je všetko v poriadku

mamoka4
20. júl 2011

@margaretka3 Ahoj veľká gratulka v narodeniu dievčat!! Ja som mala panvu rozšírenu asi 4 mes.! Vraj pri dvojičkách sa kostra dáva doporiadku aj rok. Ved moje baby mali 2,7 a 2,6 kg....takze pre mna co mam 158 cm to nebolo malo...
@sisi79 Ahoj, mna Dr. uz plasils hostitalizáciou od 28 tt. a nakolko mi nic nebolo, placenta fungovala, baby krásne rastli, do porodky som isla v 36 tt. a v 37 tt. mi v nemocnici odtiekla sama voda a maličké sa narodili cisárskym rezom. 🙂
A čo čákáš?