Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kkatka113
5. okt 2012

@dadanr jasne, ja pojdem teraz o tyzden po necelychbdvoch tyzdnoch a to uz podla mna takto casto treba, kontrolovat krcok a sledovat ci je vsetko ok, nedaj sa a pekne sipresad svoje a napis ako sa podarilo 🙂 my sme s terminmi vcelku podobne tak som zvedava do kolkeho tyzdna to ktora potiahneme 🙂

mia117
6. okt 2012

@zojaaa
@kkatka113
@dadanr
@dana_l dakujem velmi pekne, budem sa to snazit vydrzat co najdlhsie, ved uvidime. Urcite vsetko dobre dopadne 🙂 dakujem Vam vsetkym, aj vy sa drzkajte a vela zdravicka prajem vsetkym. 🙂

dadanr
6. okt 2012

@eeska či nerobím nič? No,no. Len okolo malej, periem a čo to malo spratavam už ale nie veľa. Cítim sa tak ako kedy. No dosť ma znervoznuju bolesti zo spodu. Vidíš ty to máš super pozrú tá a sup už si kludna. Neviem hádam to nič nie je. Skutočne neviem.

dadanr
6. okt 2012

@kkatka113 Mas pravdu nedam sa. Veď tu ide o moje deticky. Dúfam, že vydrzime čo najdlhšie. Aj keď u mna sú prognózy nahnute.

eeska
6. okt 2012

@dadanr jaj moja, ze pozru...som tu dva tyzdne a pozeral ma raz....jedine co robia, ze mi kazdy den menia pocet infuziek...podla toho kto ma sluzbu, ako keby si napriek robili...uz si pripadam jak debil..jeden den mam dve, potom mi ich vyhodia, mam iba tabletky, potom daju naspat, na druhy den jednu pridaju, na dalsi zase vyhodia a daju pirule...uz mam take nervy, ze mam chut sa spakovat a ist do prdele domov....ty sa drz doma co najdlhsie, lebo sem ked sa clovek dostane, tak uz ma smolu

moncikg
7. okt 2012

@eeska az teraz...drobci mali 3600 a 3400g,po porode som bola na stvrty den doma...aj kojim, aj dokrmujem...len to zabera dost vela casu...v porodke som skusala len kojit, ale to sa nedalo, celu noc som kojila jednom kuse nonstop, teraz to vychadza tak, ze 3-4 krat denne kojim kazdeho...a cisarak bol pre mna uplne v pohode...takze ani neviem, ako som uz bola za tym...horsi bol pobyt v nemocke pred porodom...

zuzana110
7. okt 2012

Ahoj dievčata.Mam na predaj 2 vajička.Jedno pre chlapca jedno pre dievča.

elapp
7. okt 2012

@zuzana110 ake? po kolko ? ja zhanam ....

chanzali
7. okt 2012

cakam dvojicky a bojimsa porodu som mlada mam 21 rokou neviem si to ani predstavit ake to bude kdo stym skusenosti viemi povedat aky je tento porod mozem aj predcastne porodit a kolko zhruba mozem ppribrat ako si mam davat pozor aby sa mi nic nestalo zatial odomna vsetko

sonia1501
8. okt 2012

@chanzali ahoj, .. dvojicky sa rodia vacsinou cisarskym. Ked si bola operovana, vies ake to cca moze byt. Ja som nebola, tiez som sa strasne bala porodu, ja som chcela utiect z operacneho stola, ale potom som si uvedomila, ze tym by som si nepomohla :o) A ked budu babätka dobre otocene, mozes rodit prirodzene a kedze su dvojicky vacsinou mensie, jedno urobi cestu druhemu, mne aspon toto hovorili znami co rodili dvojicky prirodzene, ze lahsie porodili ako ked rodili len jedno babo. Mozes porodit aj predcasne, preto si treba davat velky pozor, nenamahat sa a nedvihat tazke netreba robit zo seba hrdinku, lebo sa mozes dostat do nemocnice tak treba lezat ked uz nevladzes netreba sa za to hambit, ved cakas dve babatka. Ked priberies do 10kg tak budes velmi dobra, aspon nebudes musiet zhadzovat nadbytocne kilogrami, nehovoriac o velkom bruchu co ti ostane. Ja som v nemocnici nechala len 7kg a pribrala som 25kg, brucho mam este stale ako vo 4. mesiace a deticky uz mali pol roka.. Ale ty si mlada, mozno tebe nezostane ziadne brucho uz ked pojdes domov z nemocnice... Ale to je len esteticka zalezitost, hlavna vec je, nech su babätka zdrave a nech zostanu cim dlhsie v brusku.
V ktorom si tyzdni? Ja som mala tisic otazok ked som bola tehotna s dvojcatami, pytaj sa kludne, teraz je vzacna kazda rada :o) Bud rada, ze cakas dvojicky, hocikto ich nema, zvladnes dve deti za 9mesiacov a budu kraaasne ked sa narodia. Je to dvojita radost, ale aj starost, no ked nebudes na ne sama, jojoooj, zvladnes ich lavou zadnou. Ja pomoc nemam, len veeelmi zriedka sem tam a zvladam ich v pohode. Aj ked niekedy stracam nervy, ale to aj ine mamicky pri jednom babätku.

griska11
8. okt 2012

Zdravím mám dilemu, mám nakúpiť veci na oblečenie veľkosti 50-56 ? Aké veľké babätka sa do takejto veľkosti zmestia? Ďakujem za radu..

silvinnka
8. okt 2012

@griska11 ahoj,urcite ano ...mne sa deti sice narodili v 33+1 tt s mierami 2100g a 42 cm a 2020 a 46 cm....teraz maju 4,5 mesiaca (neoficialne 2,5) mesiaca a len pred dvoma tyzdnami sme presli na 62 cm oblecka 🙂)Ema je vacsia(dlhsia ) nez Laura,u kazdeho babatka je rast individualny...pri narodeni sme mali veci velkosti 44 ...takze 50-56 sme vyuzili velmi dlho...popripade si pozri moj bazar co mam tu na MK,mam tam veci po svojich babulkach 🙂)

foryou25
8. okt 2012

kocky kedy ste zacali citit prve pohyby babatiek?

griska11
8. okt 2012

@silvinnka super ďakujem za radu, idem mrknut tvoj bazar🙂 beriem všetko🙂)))) hihi

griska11
8. okt 2012

@foryou25 ja až v 20 týždni a od vtedy to je disko každý den aj niekoľko hodín 🙂

griska11
8. okt 2012

@silvinnka škoda že sa nedá v rámci jednej predávajúci kupovať do košika dúfam že sa z toho budeš vyznať🙂

foryou25
8. okt 2012

@griska11 dakujem tak este si troska pockam, taka som nesvoja lebo nic o nich neviem, necitim, akurat ma boli podbrusko, tak dufam, ze su chrustiky v poriadku

griska11
8. okt 2012

@foryou25 15 týždeň je ešte skoro🙂 urcite sú v poriadku, Dávaj a seba pozor!

eeska
8. okt 2012

@griska11 no ja mam nakupene vsetko zatial iba v tychto velkostiach...nepredpokladam, ze ked budu dve, ze budu valibuci a skocia hned do 62ky 🙂

sisajojo
8. okt 2012

@foryou25 aj ja som cakala na niake steklenie ,alebo naznak ,ale marne a tiez presne na zaciatku 20tt som dostala velky kopanec a to uz som vedela ,ze to je to prave orechove 😉

eeska
8. okt 2012

@foryou25 ja som tiez zacala pohyby citit az po tom 20 tyzdni....nevedela som sa dockat a teraz by som brala, keby to bolo trochu menej, lebo teda trepu sa neskutocne...hlavne ked si lahnem a natiahnem nohy, vtedy maju asi najviac miesta, tak zacnu dovadzat 🙂 neboj, uzijes si toho az az 🙂

foryou25
8. okt 2012

@sisajojo
@eeska uz sa neviem dockat, aspon budem kludnejsia ked budu kopkat 🙂 a este sa chcem opytat, ako vam vysli tripple testy? ja na nich idem 22.10 a citala som ze pri dvojkach vychadzaju kadejako a ja som aj po IVF

gemina
8. okt 2012

@foryou25 az na konci 22 tyzdna.

eeska
8. okt 2012

@foryou25 moje testy boli v poriadku, teda aspon doktor povedal, ze je to je ok...nestudovala som to..ale je pravda, ze pri dvojikach sa na to velmi spoliehat neda....ale aj 3D sono potvrdilo ze by malo byt vsetko v poriadku, tak dufam, ze budu zdravucki 🙂

dadanr
8. okt 2012

@foryou25 Ahoj pridam sa ak môžem. Ja som začala cítiť pohyby okolo 21 tt. A tiež som sa bala,že sa niečo deje ale dr. mi urobil sono a tam sa trepotali. Teraz neviem čo od dobroty keď kopu. Boli to riadne.

dadanr
8. okt 2012

@foryou25 Mne tie testy vyšli lepšie ako pri dcerke. to je tiež veľmi individuálne. Ale čítala som, že to zvykne zahaprovat.

timmka
8. okt 2012

@mia117 moja myslim na teba ☹ , akurat citam , ze nastali trosku komplikacie, ale verim ze to dobre dopadne, potom daj vediet ako sa citis, drzim palceky

dadanr
8. okt 2012

Ahojte baby. Vraj je potrebné sa šetriť. To áno za predpokladu, že sú na to podmienky. Ja to mám celé tehotenstvo strašne ťažké. V treťom mesiaci tehotenstva mi zomrel svokor smútok zauradoval a sup ho do menocnici na tvrdnutie. Teraz mi malicku dcérku zobrali do memocnici a nedovolili mi tam byt s ňou a je tam s ňou svokra nakoľko manžel musí dochádzať do školy, na ktorú bol vyslany z prace. Mám skrateny krcok a skutočne neviem koľko ešte vydrzim tento nápor. Dcérka ma prosím nech ju z tade vezmem a place. Aby som ju aspoň trosku utisila musela som ju popestovat a teraz ma strašne všetko boli. Nevladzem už nič.

marvilka
8. okt 2012

ahojte baby 🙂 ako zvladate dvojicky? zaujimali by ma aj vahy, ak tu niektora mate priblizne nas vek 🙂 my mame teraz 4 mesiace 🙂))

eeska
8. okt 2012

@dadanr moja zlata, na teba sa to vali jedna radost...co je malickej? ja si tiez neviem predstavit ako sa da setrit pri malych detoch...boze uz nech to mame vsetky stastne za sebou...lebo toto je od drzku