Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

modra
4. sep 2011

@zuzika30 Ahoj aj mne povedali ze od ukonceneho 4 mesiaca ale este pockam..
Sice som im uz davala mrkvu ale to kvoli kakaniu a celkom sa im to pacilo.. Len skoda ze mi ta mrkva nejde dole z oblecka :( Ale este mesiac urcite pockam my sme aj presli na ine mlieko tak nech sa im to trocha ulezi 🙂

modra
4. sep 2011

@zuzana110 Ja krmim 3 lebo my zahustujeme mlieko a strasne tazko im to islo cez 2..

modra
4. sep 2011

@bbtina nase mali 2300, a 2450 🙂

zuzana110
5. sep 2011

Dakujem za rady. Este ostaneme pri jednotke. Skusila som 2 ale nestacili hltat.

dibik
5. sep 2011

Ahojte, mohli by ste mi prosim napisat nejake nazory na monitory dychu? uvazujeme, ci ich kupovat alebo nie... viem, ze uz tu taka debata bola, ale to by asi dost dlho trvalo, kym by som to nasla 🙂. hlavne, ak ste mali alebo mate monitory dychu, mali ste pri dvojickach niekto aj tie, co sa upevnuju na plienku? zo zaciatku by sme totiz chceli mat dvojky v jednej postielke. Dakujem za nazory

mirasierra
5. sep 2011

ahojte baby, mozem sa k vam pridat? Pomaly predychavam ten šok čo som dostala pri prvom uzv.

janula18
5. sep 2011

@dibik ja mám ten monitor na plienku Snuzu, ale len pre jedného lebo tak zvláštne dýcha a má trochu niečo so srdiečkom, ale vraj to nič nie je a malo by sa to spraviť časom.
ALe ja som maximálne spokojná, som pri ňom kludnejšia ked ho má, a môže to mať hocikde a nemusí to byť v zásuvke, a napríklad moja sestra mala problém pri podložkách, že ked malý plakal že je hladný, vybrala ho z postielky a zabudla podložku vypnúť, tak potom jej to vždy pípalo, to sa pri snuze nestane, lebo to má stále nasebe.

matelko1
5. sep 2011

@dibik ja som ani monitory nemala....a od zaciatku som mala chlapcov kazdeho vo svojej postielke.
ahojte a prajem pekny den 🙂
@mirasierra vitaj a jasne,ze sa mozes pridat.baby ti odpovedia na vsetko a neboj dvojky je krasne mat.....ja som stastna 🙂

dibik
5. sep 2011

@janula18
@matelko1 no ved ja rozmyslam, ci je nam to vobec treba. ale drahy vymysla, ze radsej to mat, nez si potom vycitat, ze sme ich nemali. ja fakt neviem.... hlavne je to dost drahe. ale keby sme kupovali, tak urcite tie, co sa davaju na plienku.

matelko1
5. sep 2011

@dibik my sme tiez rozmyslali,ale nakoniec sme si povedali,ze je to zbytocne.ved my matky mame taky instinkt.
a ked nebude ziaden problem,ze sa pekne donosia aj vahy budu mat super,tak neviem,ale to musite vediet vy.

usjak
5. sep 2011

@dibik u nas je to naopak 🙂 ja aj rozmyslam ze by sme mohli kupit a podla mojho to netreba, ale este sme tuto temu neuzavreli, tak uvidime.

mirasierra
5. sep 2011

@matelko1 diky, ja uz jedno mam a ani ma nenapadlo že budu dalšie 2. No čo už, hadam to nejako zvládnem.

matelko1
5. sep 2011

@mirasierra jasne,ze to zvladnes 🙂 ...

zuzika30
5. sep 2011

@dibik podla mna je to podla uzkostlivosti mamicky, je fakt ze mame instinkt lepsi ako nejaky monitor 🙂 , u nas sa da zapozicat v porodnici aj dodatocne , tiez som cakala ako to budem znasat a ze sa vratime ak budem nalepena na postielku celu noc 😀 , ale take sa nekonalo a teda monitor nemame
ak budu donosene nemusis sa bat

zuzuliatko12
5. sep 2011

@mirasierra ahoj, vítam ťa tu a neboj všetko zvládneš 🙂 Aj ja som už jedno mala a keď sme sa dozvedeli, že budú dve tak ja som sa tešila a ostatok rodiny to predychaval 🙂 ale teraz by som ich nedala za nič na svete, je to naozaj krásne mať dve deťúrence, naozaj sa to dá zvládnuť a dá sa povedať, že teraz keby som mala len jedno, tak sa nudím ako pes 😀 Teš sa, je to krásny pocit... 🙂

zuzuliatko12
5. sep 2011

@dibik ja nemám monitory dychu a asi by som počkala ako sa narodia a ak by bol nejaký problém, tak potom by som to riešila... 🙂

lucia.kl
5. sep 2011

@dibik
@usjak ja som monitory nemala, a v klude som v noci spávala 😀 akurát ke´d začali spávať dlhšie tak som občas skontrolovala... ale si myslím, že ak sú detičky donosené a nemajú problém, tak je to zbytočnosť...

mojej sesternici ten monitor čo sa dáva do postielky spúšťal falošný poplach - a teda stretla som sa s tým u viacerých dievčat... inak niekde sa dajú monitory aj zapožičať.. treba si to pozisťovať...

lucia.kl
5. sep 2011

@mirasierra ahoj a vitaj.. väčšina z vás tu už dvojky nečaká ale radi poradíme ak budeš mať otázky 🙂

mirasierra
5. sep 2011

veru asi budem mat tisic otazok

luciaf13
5. sep 2011

@mirasierra dychaj zhlboka 🙂 a vitaj 😎

betina1984
5. sep 2011

@mirasierra viem si predstaviť. Ja som tušila, že budeme mať dve, ale bola som šťastná, keď nám to aj potvrdili. Neboj, rýchlo si zvykneš na tú predstavu. Akurát, že mám dvojnásobný strach teraz o ne, keď náhodou nekopne za celý deň.

dibik
5. sep 2011

@zuzika30
@usjak
@zuzuliatko12
@lucia.kl tak diky za nazory 🙂. asi teda naozaj pockam, ci budu donosene a rozhodnem sa podla toho. ja neviem, ci sa daju monitory pozicat aj v BB-nemocnici, ale zatial som o tom nepocula. inak to by bolo super....

diid
5. sep 2011

ja mam 2 monitory s podlozkou pod matrac a nevyuzila som ich kedze do 6 mes. spali v jednej postielke. Ked mali okolo 1 roka tak som pouzila jeden v synovej postielke lebo urcity cas mal reflux a hocikedy som ho nasla pogrckanego v postielke tak som sa bala aby sa nezadusil, vtedy som to pouzivala par krat a lepsie sa mi spalo. Fungoval 100% bez falosneho poplachu ta citlivost sa da nastavit.

bbtina
5. sep 2011

@dibik maju ich tu na carach v takej miestnosti,tak hadam aj poziciavaju,zajtra sa opytam,aj Union poziciava,ak ste tam vsetci poisteni

dibik
5. sep 2011

@bbtina jeeeej, to by si bola zlata, keby si sa mi opytala. tak mi daj potom vediet, ze ci sa daju pozicat z porodnice. my poistovnu Union nemame, takze od nich asi nie 🙂. A ked poziciavaju v nemocke, tak zisti prosim aj za kolko. Dakujem, mas to u mna 🙂.

ika00
5. sep 2011

@zuzana110 moji su rovnako narodeni. 🙂 Papame uz z 2 uz asi mesiac. Skus viac krat, aby si zvykli. Ale kazde babo je ine. Ako dlho piju?

smejko
6. sep 2011

@mamoka4 waw, to to leti ... a gratulujem ku kojeniu, klobuk dole. Ja som niekedy leniva si odstriekat mliecko, radsej by som tu chvilu vyuzila na spanok, ale potom si poviem, ze to mliecko je pre malych dolezite, tak to ma vzdy preberie a presvedci. Len skoda,ze nemozem kojit, tych par krat ked som si oboch prilozila a papali naraz, to boli tusim tie najkrajsie momenty ....

smejko
6. sep 2011

@dibik my sme monitor nemali, zvazovali sme, ale nakoniec sme nekupili. Ja som bola rozhodnuta kupit, ak by chlapci mali nejaky problem, ale tym, ze boli v poriadku a su v poriadku (klop-klop-klop) boli by to vyhodene peniaze. AK chces, skus mozno z druhej ruky, bo vela ludi to kupilo a mozno nevyuzilo. Zelam Ti, aby tvoji drobci boli v poriadku a monitor ste nepotrebovali.

smejko
6. sep 2011

@mirasierra vitaj ... Je to tazke, ale je to krasne ... sme tu na to, aby sme si pomahali, minimalne ako psychicka opora ... to mozem dievcata tu len odporucat, bez nich by to bolo este tazsie. Hore hlavu, uzivaj si tehu 🙂

dibik
6. sep 2011

@smejko dakujem 🙂. verim, ze babiky budu v poriadku a ze ich potrebovat nebudeme 🙂. len drahy ich chce doma mat....