Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

renkita
13. aug 2013

@zuzanella007 tak potom je to asi podla toho aku ma doktor zmluvu s poistovnou, alebo aka je ochota.

zuzanella007
13. aug 2013

@renkita ťažko povedať, čím to je,od toho 16.týždňa som chodila do rizikovej poradne každé 2 týždne a vždy mi ten ultrazvuk robili... je smutné,že ty si si to musela doplácať ☹

renkita
13. aug 2013

@zuzanella007 ja som do rizikovej nechodila, mozno preto? No co uz, hlavne ze su babatka OK. Ja mam inac take stastie, ze vsade kam pridem tam platim, ale nepomozem si.

miminator1987
13. aug 2013

No to je zvlastne ja od zaciatku stale platim za ultrazvuk 😠 no toto...a tiez cakam dvojvajecne🙂 @majadk preco musis lezat?

shania31
13. aug 2013

@miminator1987
Mne robili UTZ na kazdej poradni. A aj ja som musela lezat od 24 tt tyzdna- nohy vyssie ako hlava (kvoli krcku) a posledne 3 mesiace som si to odlezala v nemocnici a tam mi robili ten UTZ nepravidelne, jak doktori zvazili a potrebovali.

majadk
14. aug 2013

Musím ležať kvôli skrátenému krčku, do 27. tt bolo všetko ok a potom sa skrátil, tak ale som rada, že som zatiaľ doma, mám zlatunkú maminu, ktorá mi navarí, aby mal manžel a dcéra čo jesť 😀 . Dúfam, že vydržíme čo najdlhšie 3 v 1. Na kontrolu idem 22. 8.

miminator1987
14. aug 2013

@majadk ale co sposobi ze sa krcok zacne skracovat?nas o 3 tyzdne caka tolko povinnosti( ideme spajat 2 byty a kompletne ich zariadit) ze si ani neviem predstavit ze sa to stane mne a budem musiet lezat 😀 ..Ja si robim len starosti lebo ma stale v oblasti vajecniku boli na dotyk a dnes v noci uz aj samovolne..A mam strasne pnitie brucha.Bohuzial neviem rozoznat ci ide o tvrdnutie ci je to ok atd.V pondelok asi zajdem na gyndu ale omielam to tam uz asi 3-4 tyzdne a nic :/ @shania31 to mi je naozaj luto..

shania31
14. aug 2013

@miminator1987
Tvrdnutie bruska urcite spoznas, to ti brusko stvrdne ako skala na par sekund- hlavne pri dlhsom sedeni, stati, a postupne to bude aj pri zmene polohy.
Krcok sa normalne skracuje, hlavne ku koncu tehotenstva bliziacim sa porodom, ale niekedy sa zacne predcasne. Co sa tyka toho krcku - tam zohrava ulohu viacero faktorov - napr. aj geneticka predispozicia v rodine, zapal v tele, pri dvojickach a zvysenej fyzickej zatazi tiez zvykne krcok robit "sarapatu" - preto okrem ineho sa dvojickove tehotenstvo povazuje za rizikovejsie. Idete spajat 2 byty? Hmm, odporucim Ti setrit sa, hlavne pribudajucimi tt, aby si si zbytocne neprivolala komplikacie. Pocas tehu lezali so mnou maminky, ktore boli hrdinky a pomahali malovat detsku izbicku atd atd a potom im museli zastavovat rozbiehajuci sa porod.
Btw. ale ved si spominala, ze mas doma kopec knih a mas nastudovane o tehotenstve vselico 😀 😀 😀 A o tomto krcku je dost popisane....

miminator1987
14. aug 2013

@shania31 ahaa..tak to potom nebude tvrdnutie..ooo toto nehrozi aby som malovala steny🙂 ani nosenie tazkych veci ...ani by mi to moj chlap nedovolil .. To necham na neho a kamosov🙂)) ja budem robit prijemnejsie veci hihi...Ja som skor posera ako hrdinka 😀 Mam nastudovane vselico to je pravda.. ale nepovedala som ze vsetko 😀 😀 Btw mozem povedat ze v kazdej knihe sa pise aj inak ...skor ma zaujimaju konkretne pripaddievcat a co im to sposobilo... 😝

shania31
14. aug 2013

@miminator1987
To je dobre, hlavne sa setri. Aj MM bol taky, ze mi nic nedovolil 🙂

anya27
16. aug 2013

Ahojte, ja cakam tiez jednovajecne dvojicky, chlapcov, som v 24 tyzdni, od buduceho tyzdna cerpam dovolenku a uz len oddychujem 🙂 dokedy ste vy pracovali?

shania31
16. aug 2013

@anya27
Ahoj, ja prekvapujuco len do 8 tt 😀 😀

miminator1987
17. aug 2013

@anya27 ja tiez iba tak do 7-8 tt 🙂)) ja som robila aj nocne a nechceli mi vyhoviet ze mi ich zrusia tak tak som sla na marodku🙂

majadk
18. aug 2013

A som v nemocnici ☹

shania31
18. aug 2013

@majadk
Aaaa netreba to brat tak tragicky, si aspon pod dozorom, keby nieco.
Kvoli krcku?

linka
18. aug 2013

ahojte maminy,aky kociar od narodenia ste kupili? chcela by som vedla seba,lenze pri nasej sirke dveri by sme museli riesit mensie vanicky,nasla som,vanicka ma 30 cm co sa mi zda malo 😒 a za sebou sa nam kociar nepaci.

smuhyta
18. aug 2013

@majadk neboj nebude to take zle,,ja som si tiez polezala 4tyzdne pred porodom je pravda ze nohy som nevykladala,,ja som mala malo plodovej vody,,a buchty mali snury dost zamotane,,ale nakoniec som bola rada ze som tam ,,nasla som si novu kamosku tam,,aj celkovo bolo fain a sranda tiez,,ale hlavne som nemala strach o male,,2 krat dene mi robili ultraschal (ten monitor neviem ako je to po sk ) sono kazdy druhy den,,,akurat som mala infuzku 24 hod. ale to som si zvykla 😀 😀 ,,tak teraz pekne odychuj doma si urcite poradia,,aj ta prekvapia ako dobre sa vedia o seba postarat,,nech este vydrzite co najdlhsie,,,budem na vas mysliet 😉 ,,,a hlavne si moc nehladkaj brusko vyvolava to kontrakcie 😖 ,,to ma naucili na prenatalnej klinike,,odskusane na monitore,,len dotykat 🙂 🙂

shania31
18. aug 2013

@linka
Ahoj, my mame peg perego duette a sme spokojni, ja som hladala docik za sebou - mala som 2 vyhliadnute tento peg perego alebo jane twin. Pre nas do BA sa nam zdal kocik vedla seba dost neprakticky - ci uz clovek ide do nakupneho centra, vchodove dvere, ......

linka
19. aug 2013

@shania31 ahoj,nam sa paci dorjan,ale ma uzke vanicky 30cm pri sirke kocika 79cm a pri sirke 93cm ma 42cm co je super,ale nikam sa s takym kocikom nevojdeme,neviem co kupime 😒

shania31
19. aug 2013

@linka
Aj mne sa pacil Dorjan- pekne farby potahov maju, ale ako som pisala do mesta a bytu neprakticke. Ides k lekarke, do obchodu .....

majadk
19. aug 2013

Som zacala spinit,pozrel ma gynekolog, otvorena na 2 prsty, previezli ma zachrankou z lucenca do bbystrice, kontrakcie som nemala iba tonizaciu. Davaju mi magnezko, ventolin, infuzky podla potrby,pichli mi kortikoidy, dufam, ze vydrzime co najdlhsie, dva tyzdne minimalne by boli super. Doma mam super dvojku, viem ze sa o seba postaraju🙂 . Smuhyta si strasne zlata,dakujem za podporu,verim ze to bude ok-modlim sa za to. Napis ako sa drzite,co babulky,ako sa vam dari.,

miminator1987
19. aug 2013

Caute baby... Tak ja som dnes tiez nepochodila najlepsie.Dovolenku som zrusila a v stredu idem na par dni do nemocnice :( som este len 17+4 :(a to pnutie co som spominala tak mi zistil na ultrazvuku ze mam kontrakcie...:( Utesoval ma ze to bude ok atd ze sa o mna postaraju ale nakolko je to ok? Mojom tt sa toto stava? :(

shania31
19. aug 2013

@miminator1987
Ahoj, hmm neprijemne, ale lekar ma pravdu, bude o teba postarane.
Treba sa setrit, vela lezat, oddychovat, nestresovat, emocie a stres tiez dokazu maternicu rozdrazdit.
Ono jak sme ti uz pisali -pri tych dvojickach je to tehu omnoho rizikovejsie. Clovek nikdy nevie, ja som mala problemy od 19 tt a potiahli sme to az do 36 tt 🙂 treba mysliet pozitivne.

miminator1987
19. aug 2013

@shania31 :( snazim sa 🙂

linka
19. aug 2013

@miminator1987 mas nejake bolesti,ze sono ukazalo kontrakcie?

miminator1987
19. aug 2013

@linka ahoj... Bolesti len sem tam ale mam strasne tlaky...take ze mam pocit ze prasknem hlavne podbrusko a tlaci mi to az "tam dole"....niekedy nemozem ani chodit...

linka
19. aug 2013

@miminator1987 no super,ja mam nieco podobne ☹

06katka
19. aug 2013

Ahojte baby som tu nova 😉 ......ako tak citam dost si toho vytrpite ☹ ja uz to mam za sebou a mam doma krasne dve babule 🙂 .....miminator1987 chcem ti povedat ak sa nenahnevas,ze nemas sa coho bat...aj mna doma pobolievalo v okoli vajecnikov a tiez som to lekarovi vravela a vzdy ked ma pozrel bolo vsetko ok....nakoniec sme prisli nato ze to je asi crevo na ktore ti mozno drobci tlacia a preto ta to boli...niekedy sa ta bolest prenasa..... neskor som si tiez polezala v nemocnici a bolo mi tiez kadejako lebo boli akurat velkonocne sviatky ale bola som rada ze som tam a maju drobcov pod kontrolou....musela som lezat lebo som mala bielkovinu v moci a trosku zvyseny tlak...nakoniec sa ukazalo ze neslo chvalabohu o preaklampsiu ale ze mi tie dva drobce tlacili na oblicku.....vsetko co ta zaboli treba vraviet a nech hladaju pricinu...ved nato ti lekari su a to ze si v nemocnici ber ako plus ...ste vsetci traja pod kontrolu aj ked viem ze nemocnicne prostredie posobi hrozne na psychiku ...aspon pre mna....drzte sa a verim za za par dni pojdes domov 🙂 ...mimochodom ja som tie svoje nosila pod srdcom do 37tt a este sa im nechcelo ist von...zial musela tam byt robena sekcia ☹ ale teraz je uz ok....

shania31
19. aug 2013

@linka
@miminator1987
Babeny hlavne klud- viem, ze lahko sa to pise, ale sama dobre viem, ze ked som sa stresovala a aj poplakala som si neraz- bolo to este horsie, zacalo viac brusko tvrdnut....

06katka
19. aug 2013

@linka ...ahoj ja mam kociar twiner...je to kociar za sebou a nemozem nan dopustit...vojdem s nim vsade do obchodu,lekarne ....ja som ten vedla seba nechcela lebo som sa bala ze ked pojdem po ceste nejake auto ma zachyti...najprv som mala nieco take ako vajicka do auta...tie sa dali potom dat rovno na konstrukciu kociara a teraz mam nieco na sposob sportiaka...to bola klasicka vybava pri tom kociar