Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
22. nov 2010

@zuzbel1 Ahojky, asi to aj rychlo zbehne bez manzela, lebo som o jednej zalahla a teraz 16:30 som sa zobudila. Tomu vravim pekny vykon. 🙂) Pracka mi davno doprala, ale unava ma zmohla. Navyse som sa dnes necitila najlepsie. Trosku som upratala, popolievala kvietky, ale keby ste ma videli akym tempom...biela ako krieda, neviem, ci to bolo pocasim, ale dost ma to vylakalo. Mozno len nizky tlak. Uz mi je lepsie, ked som si pospala.
Prajem dobre nakupy. Ja uz tiez mam "pohotovostny balicek" do nemky, keby nieco. Este nie porodny, ale taky, keby sa lekarovi cosi na poradni nepacilo a odvelil by ma do nemocnice. Tiez som si pokupila nejake nocne kosielky, zupan... Baby, ale vy ma strasite s tymi vianocnymi nakupmi. To kazda takto vzorne a v predstihu? To ja sa mozem hanbit. Tusim uz zacnem aj ja, normalne ma nakopavate. 🙂 Ibaze som obmedzena PN vychadzkami, v tych casoch nic rozumne nevybavim, kedze som zasita na dedinke a treba ist niekam do civilizacie.🙂
Zuzbe1, tak zvladni sladku vodu (nie je to nic hrozne), povybavujte a hor sa na PN. Ocenis. Ako som sa jej ja zdrahala, tak si uz teraz neviem predstavit, ze chodim do prace. Tak prajem peknu rozlucku s kolegami, u mna boli aj slzy. 9 rockov nie je sranda, je to moja druha rodina...

matelko1
22. nov 2010

@janette77 tak to si krasne pospala.mne deti doobeda vobec nespali a poobede som si myslela,ze aspon 2 hod budu spat,ale som sa mylila 40min.doma mi vobec nechcu v postielkach spat.v kociku krasne vyspia aj 2 hod.
ja este nemam ani jeden jediny darcek.uz by som mala aj ja zacat.nikdy si to nenechavam na poslednu chvilu a teraz....

janette77
22. nov 2010

@adra22 moja... je mi to luto. Na druhej strane ides kvoli babatkam a budes pod dohladom, co je urcite fajn. Neboj, zvladnes. Len dost dobre nerozumiem, co je to CS 3? Prepac, ale moj doky vela toho nenakomentuje v cislach a lekarskych terminoch, tak ani tomuto vyrazu nerozumiem. Ved aj ja som na ihlach, ze po kazdej poradni sa moze zbehnut nemocka. Vzdy tam idem s touto myslienkou, aby som nebola sklamana. Preto aj ten "pohotovostny balicek", ktory spominam vyssie. Drz sa tam, asi sa neda odhadnut, na ako dlho ides, vsak??? V kazdom pripade, myslim na Teba, ozvi sa hned po navrate. Drzim palce!!! Moc, moc, moc!

janette77
22. nov 2010

@matelko1 Ahojko, citala som Tvoje dnesne zazitky. Celkom slusne terno, ale aj tak v dobrom zavidim. 🙂 Pobavila si aj mna.🙂)))))))))))) Jej, takze nie som jedina, co jej este Vianoce nic nehovoria? Lenze Ty mas plne ruky s chlapcami, kdezto u mna je to velka hanba. Aj tak si neviem predstavit to turne po obchodoch, ja uz fakt ztazka chodim. Mam aj take vyboje do krizov, ked to s pohybom prezeniem...takze mne bude asi idealny kamarat internet, cez ktory darceky poobjednavam. Len aby to stihlo vcas prist. Minuly rok som sa trosku oplachla s e-shopom na knihy. Tak mam obavu.

matelko1
22. nov 2010

@janette77 ja som min.roku vsetko nechala na segru nech nakupi,my mame rovnaky vkus.ja som nevladala tak isto chodit,tlaky som mala neskutocne a ked som si predstavila,ze kolko ludi v obchodoch tak to teda nie....s mm si vzdy kupujeme nieco do domacnosti,spol.darcek...toho roku chceme kameru,tak uvidime,detom neviem,lebo co som chcela,tak segra im nakupila tak teraz neviem...no a neteri ta ma 3 roky,velka slecna to tiez neviem... 😉

juliagregor
22. nov 2010

@janette77 dobré ránko 😀 , CS je cerviks ...to je dlžka krčka
ja darčeky skoro všetky mám, ale my nakupujeme priebežne celý rok, na tento rok sme dokonca kupili darčeky minulý rok po Vianociach, ked boli akcie za veľmi dobré ceny, cca jedna tretina z povodnej 😀

ja mám iný zážitok s hovienkom, staršieho sme odučali od plienok, malí sa plazili a jemu som nedala slipky a on sa pokakal a ja som si to nevšimla a malí to rozplazili po celom byte...mne niečo smrdelo, ale myslela som, že prdkajú 😀 ...nebudem písať ako vyzerali..

juliagregor
22. nov 2010

@matelko1 kameru sme objednali, ked príde, tak ti napíšem dojmy, mm je celý uchvátený a nevie sa dočkať 😀

janette77
22. nov 2010

@juliagregor 🙂)) ..bre, bre...veru som dnes potiahla.🙂) Dakujem za vysvetlenie, aj mi zaplo po tom, co som sa opytala. Mne tiez lekar pohrozil skratenym krckom, ale poslal ma este na iny USG do nemocnice, kde mi vyvratili, ze by som mala krcok skrateny, skor ze je ohnuty, ale ze to nemam riesit, lebo kazdej zene sa pod tarchou, zvlast teda dvojiciek, zdeformuje inak. Tak ma ukludnili...no a po minulej poradni ma doky pochvalil, ze podla krcku vidno, ze mam uz kludovy rezim. Ibaze za posledne dni ho nedodrziavam a preto pojdem v piatok do poradne s poriadne stiahnutym zadkom.
Hovienkove zazitky nemaju chybu...bude ze to doma veselo!🙂))))))))

janette77
22. nov 2010

@matelko1 🙂) aj my sme si dopriali kamerku prednedavnom. Najprv kvoli kopancekom babatiek, lebo ich uz bolo vidiet aj na brusku a neskor samozrejme kvoli deturencom, nech je na co raz spominat...Je to fajn vecicka. Je super, ze segra vypomohla, ked ma este aj rovnaky vkus - parada! 🙂

janette77
22. nov 2010

@juliagregor Este som Ta zabudla pochvalit za tu zasobaren darcekov pocas celeho roka, moja mamina to takto praktizovala a vzdy som jej to pred sviatkami zavidela, lebo sa uz nemusela stresovat. Jediny problem to malo, ze si nepospominala na vsetky darceky a tak sme nejake dostali este aj v aprili, ked ich prilezitostne nasla.🙂))))))))))))))

juliagregor
22. nov 2010

@janette77 u nás nakupuje manžel, jeho to veľmi baví 😉
a hračky sa daju kupiť ozaj lepšie a u nás treba veľa 😀

janette77
22. nov 2010

@juliagregor viem si predstavit, kolkymi hrackami sa to u vas hemzi... Raj pre detvaky, co? 🙂 To mas super, ze manzel sa v nakupoch vyziva, ten moj velmi nie. Ale ak by som nahodou priniesla na tento svet chalanov (co mi vela ludi prognozuje), tak ho urcite nakupy zacnu bavit, najma tie hrackarske, lebo ako ho poznam, zacne si plnit chlapcenske sny.🙂))))))))))))))))

matelko1
22. nov 2010

@juliagregor tak som zvedava a aku ste obj.
o chvilu pride mm domov.ja uz nevladzem a nie som celkom fit to je pravda.pojdem dnes asi s detmi spat,samozrejme do druhej izby,lebo by som ich budila tym mojim kaslom.

matelko1
22. nov 2010

@janette77 aj moj mm sa v nakupoch vyziva 🙂 ..to som rada,lebo ked niekam ideme do obchodu tak ja ho nahanam 😀 ...

juliagregor
22. nov 2010

@matelko1 tu JVC, ešte ale doma neni..

juliagregor
22. nov 2010

@janette77 no veru, my sme tolko hračiek nikdy nemali a ozaj je toho veľa, ale už vytriedujem a dávam preč, lebo sa s tým nehrajú, len vyhadzujú...u nás fičia autá, vláčiky, bagre, všetko čo má kolesá...a Maťko veľmi rád stavia, tak všade kocky...teraz dostane lego...
máme aj duplo, ale to neni ono, mám ešte od Wagera stavebnicu a tá je super, veľké kocky...a hlavne ich je veľa a dá sa veľa postaviť...
lego duplo je strašne drahé, dajú tam jedno napoly poskladané auto, 4 kocky a minimálne 20 Eur 😝

janette77
22. nov 2010

@matelko1 Fuha, to kde ste si takych chlapov nasli??? 🙂)))

janette77
22. nov 2010

@juliagregor hm, verim ze hracky su hotovy biznis. Ale to vsetko, co si vymenovala, to bude bavit nakupovat aj toho mojho. Krk dam za to!🙂 Ja som velmi zvedava, ci sa splnia "podozrenia" okolia a budu aj u nas dvojicky-chalani.🙂

adra22
22. nov 2010

@janette77 Ahoj no povedal mi doki že tak asi týždeň resp. do pondelka a potom príde primár z dovolenky a kedže som jeho pacientka tak potom sa uvidí čo ďalej či na pustí domov alebo si ma ešte nechá v nemocke. Joj ten balíček ty závidím ja akurát dumám čo všetko mi treba pobaliť a idem na to. Potom sa samozrejme ozvem tak sa držkajte.

janette77
22. nov 2010

@adra22 stale nad Tebou rozmyslam...ja tiez citim, ze ma to coskoro caka, neviem preco, taka intuicia...Uvidim v piatok. Ale zvladneme vsetko, neboj! Drz sa aj Ty a co sa tyka vybavy do nemocky, ja by som asi takto: nocne kosielky (mozno aj dve, pripadne donesie rodina...), zupan, ponozky, spodne pradlo, hygienicke srandicky, kniha (pripadne casaky, alebo nejake radijko do usi), nezabudni na doplnky vyzivy, alebo lieky, ak beries, papuce, uterak prirucny aj vacsi, pre istotu aj pribor, toaletak...radsej viac, akoby Ti malo nieco chybat. Neviem ako je na tom "vasa" nemocka, ale byva to ubohe, co sa vybavenia tyka. Pripadne, baby cosi doplnia, aby si sla v plnej vyzbroji.🙂
Tak este raz, DRZKAJ SA!

juliagregor
22. nov 2010

@adra22 šlapky do sprchy a ked beriete železo, tak vlhké utierky na riťku

zuzbel1
22. nov 2010

@janette77 nemas sice vianocne darceky, ale mas pohotovostny balicek co zase mne chyba 😉 vela som toho v meste nekupila a vlastne som ani nevladala. Minule som este celkom v pohode pobehala po obchodoch, teraz som presla dva obchody a mala som dost, bolest v boku a zacal ma aj klb boliet, takze teraz mam vylozene nohy...Takze zajtra sa nekona ani posledny den praci, nakolko by ma cakalo cestovanie 40 km a 8 hod. v praci, nechcem riskovat a nestoji mi to zato . Mne sa uz aj tazko nosi aj podprsenka a vsetko mi zavadzia 😀 .
Sladkej vody sa nebojim, bude s citronom, zvladneme to 😉 Inak ako casto vam robi dr. sono? Mne robil naposledy 22.10 a dalsie bude az 20.12, je to ok? Ake mate s tym skusenosti?

janette77
22. nov 2010

@matelko1 Na ten Tvoj kasel - zvladla by si surovu cibulu? Pripadne si cibulu nakrajaj, pridaj trosku cukru a nechaj posobit. Pusti stavu a tu lyzickuj ako sirup. Ale keby si zvladla zjest len tak samotnu surovu cibulu, ma vyborne ucinky, tlmi kasel a odhlienuje. Tiez mam dobru skusenost s majorankovym cajom s medom. Tak skus...Viem, ze je to indi-vindi, ale my na tom s manzelom zvykneme ficat, ked sa trapime a citime ulavu. Nevravim, ze nas to zo sekundy na sekundu postavilo na nohy, ale malo by Ti to minimalne vypomoct proti nocnym kaslovym zachvatom.

janette77
22. nov 2010

@juliagregor vyborne, na tie slapky som uplne zabudla, len tym utierkam vs zelezo, nerozumiem....

janette77
22. nov 2010

@zuzbel1 Veru, radsej neriskuj, z toho jedneho dna sa uz v robote nezblaznia a Tebe to za to nestoji. Ja mam problem uz aj presuvat sa po dome, nieto na dlhe trate, takze Ti absolutne rozumiem. Neprepinaj sa uz, aby nam pokladiky co najdlhsie vydrzali v bruskach. Inak, tiez mame robotu 40 km od bydliska...🙂 Ale tunajsi klud a sloboda nam zase stoja za to pendlovanie. Nejako mi to za tri roky ani nevadilo. Navyse castokrat nam trval minimalne rovnako presun v ramci BA z miesto na miesto, kedze su sialene zapchy a kolony...
Podprsenka mne teda nezavadzia, nejako sa mi to tehu na "prednostiach" neprejavilo, okrem vyraznych modrych ziliek a strii. Ked som si nedavno stazovala manzelovi, ako to vyzera, objal ma, vraj, jemu sa to paci. No nie je zlaty? V nom mam oporu aj keby mi z vecera do rana rohy na hlave vyrastli!🙂
Co sa tyka sona, je to diskutabilne. Mne ho lekar sice robi kazde 2 tyzdne, ale vraj by sa nemalo. On sa vsak hrdi tym, ze je "stara skola" a ja sa zase snazim doverovat mu. Navyse mi kazde dva tyzdne robi aj vaginalne vysetrenie (palpacne), co je v tomto stadiu aj na kona vela, ale snazim sa vnimat to ako dokladnu starostlivost. A tiez som pocula, ze by sa to od toho 3. mesiaca uz nemalo vykonavat. Takze kolko odbornikov, tolko nazorov...

juliagregor
22. nov 2010

@janette77 nemocničné železo sposobuje zápchu a stolica je po nom strašne mazlavá a nedá sa utrieť... 😝

janette77
22. nov 2010

@zuzbel1 teraz vidim, ze Ti sono bude robit az po 2 mesiacoch???? To sa mi akosi mali pri dvojickach. Skus si zavolat, alebo sa osobne informuj, ci sa nesekol v termine. Moja sestricka mi tiez dava poradne s mesacnym odstupom a potom si poklepe po cele, ze "dokelu, o 2 tyzdne, ved vy ste dvojickova"... Aj oni sa mylia, tak si to radsej over. Sa mi to fakt zda privelky odstup.

janette77
22. nov 2010

@juliagregor aaaha, tak to potom asi aj po magneziu je, sudim podla vlastnych skusenosti...🙂 Ozaj, brali ste niektora magnezium a nemali ste z neho tak horko v puse? Taku pachut som mala v prvom trimestri, ale sa mi zda, ze sa mi vratila, odkedy mi lekar predpisal magnezko. Tiez na sladke mam chut, ale po nom mi ostane vselijako. Akoby sa scasti vratili neresti z 1. trimestra. je to normal?

janette77
22. nov 2010

@juliagregor ...ozaj, sa Ta chcem uz dlhsie opytat, studujes medicinu? Lebo mavas trefne poznamky, kadeco fajn vysvetlis a postrehla som, ze si robis skolu popri troch deturencoch. Klobuk dolu a ak by to teda bola medicina (moj tip🙂, tak super, ze Ta tu mame. Taka starostlivost z pravej ruky by sa nam pacila.🙂
Aha a sudim tak aj podla poznamky v Tvojom profile - ze si pred tyzdnom pomohla rozdychat maleho chlapca... mas moj obdiv.

zuzbel1
22. nov 2010

@janette77 Mne to pendlovanie tiez nevadilo, dochadzala som z TT do BA, rychlikom za pol hodky a pracujem nedaleko stanice, takze pohoda. Len v MHD sa Ti nikto nepostavi, este skor starsi ludia, co sa mi stalo iba raz a mladi ani nahodou. A vodici v BA chodia s tymi busmi MHD akokeby chodili s dobytkom. 😖
Manzela mas dobreho 😉 , strie nie su podstatne, neboj nieco aj schudneme a komu sa nelubi nech nepozera. 😉