Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
25. nov 2010

@adra22 adraaaa, som rada ze sa hlasis, stale na Teba myslim. Len pekne vydrz, viem, dobre sa mi pise, ale obe vieme, ze pre uzlicky urobime co len bude treba. Velmi drzim palce!!!! A ako to vyzera s pobytom v nemocke? Urci az ten primar, alebo za tychto okolnosti az do porodu?

adra22
25. nov 2010

@janette77 no až do porodu lebo je veľké riziko odtečenia tej vody tak ja to vydržim len nech to potiahneme čo najdlhšie ono je to tak že ak mi odtečie voda tak ma musia hned previezť do Banskej Bystrice kvoli detičkám, takže si myslím že si ma tu nechaju až do porodu.

janette77
25. nov 2010

@adra22 juj, mojka, tak to zvladni, prosim! Som rada, ze sa Ti postastil net, s MK (aj) Ti to snad ubehne rychlejsie. Len sa moc ani na pc neprepinaj a vela, vela oddychuj. Ja mam zajtra poradnu a neuveris, ale mam silneho tusaka, ze aj ja poputujem do nemocky. Neviem preco...stale mam chrobaka v hlave. Mam take ubolene dno bruska pri chodzi, ze to tipujem na slaby krcok. Uvidime, rada by som sa mylila. Drz sa a kedykolvek budes mat potrebu, ozvi sa. Podporime, rozveselime!

pitipitipa
25. nov 2010

@janette77 ahojky....a to len mlieko alebo vsetky mliecne vyrobky ako jogurty?

zuzbel1
25. nov 2010

@adra22 ahoj, drz sa, vela oddychuj, labky hore a babatka nech si este pekne dlho plavaju 😉 . Myslime na Teba.

pitipitipa
25. nov 2010

@adra22 ahojky, mozem sa spytat, preco ti hrozi predcasny porod?
inak ti prajem co najviac sil...urcite to zvladnete...minim 10tyzdnov a ste za vodou...ja si tak hovorim..este 24tyzdnov a uz sa mozme stiskat...drzim palce...xx

janette77
25. nov 2010

@pitipitipa ...odporuca sa 2 hod pred uzitim a 2 hod po uziti lieku nepit mlieko a nejest ziadne mliecne vyrobky, pretoze moze byt znizene vstrebavanie horcika. Liek je najvhodnejsie uzit medzi jedlom a zapit poharom vody - to bola citacia z letacika. 🙂
Inak dost nepohodlne, lebo osobne ja mam rada jogurty, mlieko a nejako extra si nekontrolujem cas, to je fakt. ☹

vejkasmejka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pitipitipa
25. nov 2010

@janette77 dakujem....bude to tazke...ale nejak to nakombinujem...
videla som dr dnes, idem zas do nemocnice...kedze stale chudnem a trpim nevolnostiami....vraj musim dobit tekutiny, calorie a vitaminy...aby si dobrci mali z coho cicat...takze nemusim mysliet o mliecnych vyrobkoch, kedze tam ziadne nedavaju... 😅 budem len na infuziach...takze bude lahko kombinovat 😉
pozrel mi aj brusko, ze to je ok...a krcok je zavrety a celkom dlhy, takze sa nemam obavat, ze je teraz najdolezitejsie ma dat do normalu aby som zacala normalne zit...jest a pit...
pred 2tt som z nemocnice prisla po 3dnovom pobyte na infuzkach, bo som prestala uplne pit...no a teraz vraj mi treba aj kalorie, kedze nejem....konecne si vsimli, ze stale chudnem...uz pomaly 9kg, uz som jak tehu pavuk...len brusko mi trci a velke oci 😀
takze kocky, drzte sa tu zatial, vela sil, pozitivneho myslenia...ono to vyjde tak ako si prajeme...citim to v kostiach.... 😵

dusika11
25. nov 2010

caute a ja mam taky problem...37 tyzden a 38 tyzden mi vychadza na vianocce a medzisviatky a vtedy sa vacsinou rodia dvojicky...mala som lekarku ktoru som chcela aby ma odrodila, ale ta ma vtedy dovolenku..takze si neviem predstavit ak nahodou to vtedy na mna pride ze budem rodit cisarak dvojicky len tak...u lekara ktory bude mat sluzbu...ja sa tak bojim...pred vianocami a po 3 januari tu ona bude a odrodi ma..ale tie sviatky su dost hluche obdobie...s nikym sa neda normalne dohodnut...normalne mam strach............

lucia.kl
25. nov 2010

@dusika11 ja som rodila zrovna ked mal môj dr. dovolenku, takže som prišla na pohotovosť ked to na mňa prišlo a rodila som u toho kto bol práve v službe a bolo to v pohode,

apple7
25. nov 2010

@lucia.kl ahoj , ty si rodila normalne, alebo cisarsky?

apple7
25. nov 2010

@dusika11 ahoj, aj mne to vychadza na sviatky, ale moj doki povedal, ze sa dohodneme na termine, aby tam bol

dusika11
25. nov 2010

@lucia.kl ano? ukludnila si ma,,,ja som sa tak zlakla..a boli na teba mili? alebo si povedala ze ten tvoj doktor ma dovolenku? a platila si nieco?

dusika11
25. nov 2010

@apple7 mne to moja nepovedala...v ke to nechavaju na prirodu dokonca dvojickarky tam natahovali do posledneho dna pokial to bolo mozne a bezpecne pre deti..

lucia.kl
25. nov 2010

@apple7 rodila som normálne, ale celé tehu som mala plánovaný cisarsky, no tri dni pred pôrodom sa aj druhé bábo otočilo dolu hlavou a tak som mohla prirodzene rodiť.
@dusika11 dokrorou aj sestričky som vystihla super, boli zlatý všetci. neplatila som nič, ked som prišla len sa ma opýtali, či majú volať mojeho dr, a tak som povedala že má dovolenku.
inak rodila som v 39tt

dusika11
25. nov 2010

@lucia.kl ty si rodila normalne dvojky? ja ich mam dole hlavickou..ale chcem cisarak

lucia.kl
25. nov 2010

@dusika11 ja som ostalá prekvapená, ked som sa to dozvedela, ale dnes som rada že som rodila normálne, my sme tam ten týždeň rodili 4 dvojčatá a všetky sme šli prirodzene, dokonca baba čo rodila predomnou ich mala KP a rodila prirodzene, akurát tá rodila skoro, tak boli malinké - viem že skončili v inkubátore... ja mám dvojvaječné dvojky ale myslím, že jednovaječné sa prirodzene nerodia...

dusika11
25. nov 2010

@lucia.kl no ja nechcem prirodzene moja mama rodila prirodzene hoci vsetci vraveli ze to bude tazke,,a tak aj dopadlo...museli tahat brata s kliestami cely zivot bol trocha iny....inac bral problemy atd...a ja som po mame mam uzke boky, myslim si ze vdaka tym kliestom sa brat narodil trocha poskodeny.........musel brat lieky na psychiku no des...ja nechcem nechat aby to tak dopadlo...deti sa pri velmi tazkom porode mozu poskodit..lebo ta hlavicka je velmi jemna...su o tom aj studia...

lucia.kl
25. nov 2010

@dusika11 chápem, aj ja som sa bála aby všetko dobre dopadlo

adra22
25. nov 2010

@pitipitipa ahoj no lebo som sa začala otvárať a povedali mi že hrozí že mi odtečie plodová voda tak preto

pitipitipa
25. nov 2010

@adra22 uf ☹ to ma mrzi...a to z tyzdna na tyzden zistili? prajem ti aby si co najdlhsie vydrzala...uz len 10tt...drobci to zvladnu...a postelny rezim + infuzie pomozu... 😵

janette77
25. nov 2010

@pitipitipa ...paci sa mi, ze napriek vsetkemu nestracas nadhlad, super! Lekar Ti nechce zle, naopak, bud rada, ze Ta nenecha nacisto sa stratit. Babatka naozaj potrebuju teraz najviac zivin a ked to nejde, musi sa to riesit touto cestou. Drzim palce a budem na Teba mysliet. Som velmi rada, ze krcok je o.k., to je velmi, velmi dobra sprava. Uz len infuzky, ktore Ta postavia na nohy a bude vsetko uz len lepsie. Drz sa!!!!!!!!!!!!!!

janette77
25. nov 2010

@lucia.kl ajoj a kde si rodila? Pripadne, ake su referencie na jednotlive porodnice - Antolska, Kramare a Ruzinov? Baby piste pls, nech sa viem rozhodnut.🙂

zuzbel1
25. nov 2010

@janette77 ahoj, zajtra mas tusim poradnu, tak sa drzte 😉 , nech je krcok v poriadku a napis ako si dopadla.

lucia.kl
25. nov 2010

@janette77 ja som rodila v ružinove a mám len dobré spomienky, ale myslím, že v každej pôrodnici narazíš aj na negatívne aj na pozitívne skúsenosti - je to asi o tom na aký personál narazíš alebo aké vysoké máš očakávania
skús kuk na koníkovi, sú tu témy o nemocniciach...

janette77
25. nov 2010

@zuzbel1 ajoj, ano zajtra mam poradnu a uz mi aj patricne lepi. ☹( Mam takeho hlupeho tusaka...ale aj minule som mala a lekar prekvapil. Ani nevies, ako si prajem, aby boli aj zajtrajsie prognozy ku mne zhovievave.
Zajtra si musim obehnut este aj obvodnu lekarku (kvoli PN) a odniest papier do prace, takze si pojdem pozriet kolegovcov. Domov pride pred piatou a ihned podam hlasenie. 🙂

janette77
25. nov 2010

Babyyy, ja zajtra zacinam uz 8. mesiac, sialene to leti. Od zajtra som v 29tt, aj ked v tunajsom pase sa mi to zmeni az neskor, kedze je to zavisle od dna registracie a nie realneho tehu dna.🙂

janette77
25. nov 2010

@lucia.kl ok, zmapujem to. Ja viem, ze vsade sa najde "pre" a "proti"... Ale ja som fakt nenarocny cloviecik. Aj ked som lezala na Antolskej na gynde (laparka kvoli priechodnosti vajickovodov), moje spoluleziace boli znechutene presonalom, jedlom a ja som sa citila ako VIP pacos.🙂))))))))) Ved predsa do nemocky sa nechodi na husacie hody, nie? 🙂))

lucia.kl
25. nov 2010

@janette77 tak tak, ja som to aj v ružinove mala ako vip pacoš a to som bola na štandarde, izba len pre seba aj so záchodom a sestričky chodili pomáhať aj zo šestonedelia aj z novorodeneckého, dokonca mi povedali, že ked sa budem chcieť vyspať, že ich mám dať na noc na novorodenecké a oni sa mi o ne postarajú