Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucija272
25. nov 2010

@janette77 ja som rodila na kramaroch a bola som spokojna. Je tam vyborny tim lekarov, vsetci su naozaj dobri. Po porode je dobre zaplatit si nadstandart hlavne kvoli wc, sprche na izbe a tomu, ze sme tam boli len dve. Ak by som isla rodit znova 🙂))) tak asi znova tam, hlavne kvoli doktorom. Sestricky boli tez v pohode, ale po porode sa uz tak nestarali ak bola mamicka ok. Ale ani nebolo treba. Nosili akurat tabletky proti bolesti a volali nas jest. Sestricky na novorodeneckom vyborne, cest vynimkam, mozno jedna trosku neprijemnejsia, ale inak uplne super.

janette77
25. nov 2010

@lucia.kl uau! Tak si si to uzila aj bez priplatkov. Super! 🙂

juliagregor
25. nov 2010

@adra22 ahoj, a to ťa až tak nastrašili 😠 , hlavne bud v klude, neskutočne veľa dokáže robiť psychika, budeme ti tu pomáhať, aby ste to zvládli do 36 tt 😉 , a ak sa dá skús si vybaviť z domu matrac do postele...
bolo tu veľa tehuliek, s ktorými sme si písali, ked ležkali v nemocke a krásne to vydržali až do konca....tak neplačkaj a deťom dohováraj, aby tam čo najdlhšie vydržali 😉

janette77
25. nov 2010

@lucija272 jej, dakujem za kazdu infosku. Presne ako pises, skor mi zalezi na "poporodnej izbe" ako na vopred platenom lekarovi/porodnikovi (to ani nemam v plane). Pre mna je dolezitejsie, aby sme po porode neboli v nejakom vacsom kolose mamiciek s detickami...

lucija272
25. nov 2010

@adra22 Ahojcek adra22, ja som lezala v nemocke dva a pol mesiaca a doteraz sa ma kazdy pyta, ako som to mohla vydrzat, tiez nohami hore, tvrdlo mi brucho, ale kvoli tym krasnym detickam sa to oplati vydrzat. Hlavne treba mysliet pozitivne a skussit si v nemocke najst daku kamoska (spolutrpitelku 🙂), ktora tiez bude lezat dlhsie...ja bsom si tam jednu nasla, tiez cakala dvojky, tiez baby, stretavamae sa a tak...drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

lucija272
25. nov 2010

@janette77 na kramaroch by som si doktora ani neplatila, to nema vyznam, dvojicky nerodi len tak hodikto ale niekolko skusenych doktorov. Takze hlavne to pohodlie potom. Nadstandart je prerobeny. Velkou nevyhodou kramarov ale je, ze izby su otocene tak ze cele poobedie tam svieti slnko, ja som rodila 1.jula a vonku bolo priserne v izbach tiez :(((. Ale v zime je to jedno. Drzim palceky 🙂

janette77
25. nov 2010

@lucija272 ...tak vidis a mne kazdy klope na celo, ze si nechcem zaplatit porodnika. Ved je to scestne, kazdy porodnik predsa musi byt schopny odrodit, u mna su to zbytocne vyhodene peniaze. Potom uz naozaj radsej zainvestujeme do nejakeho nadstandardu po porode, aj ked ani to nie je malina, po financnej stranke. Na Antolskej to vychadza tusim 30€/den a to si tam urcite pobudneme dlhsie.Ved este uvidim, nechcem predbiehat.
A este mi prosim prezradte, podla coho sa planuje prirodzeny porod, pripadne sekcia? Ide len o polohovanie babatiek? Kedy priblizne lekar rozhodne o sposobe porodu? Ja mam napriklad na 16.12 planovany speci UZV na Antolskej...to budem v 31tt. Co sa tam "skuma"? Moj lekar je trochu malo zdielny, ale inak sa v jeho opatere citim fajn. Zase ak ma "svoj den", tak je aj vyrecny.🙂)

andika10
25. nov 2010

@janette77 trocha sa kvám vmiešam, našu nemocnicu 2 mesiace pred mojim terminom zavreli, tak som mala na výber galantu alebo nové zámky, išla som do nových z., lebo tam majú odd. pre predčasne narodené deti, nikoho som tam nepoznala a pri pôrode som mala dvoch doktorov, ani som si nikoho neplatila, ani do vačku som nedala, a pôrod bol bezproblémový, doktory super aj sestry aj napriek tomu že tam mali nával kôli našej zavretej nemocnici

janette77
25. nov 2010

@andika10 ...to sa vyborne citalo, som rada, ze mas dobre skusenosti. Sen kazdej rodicky.🙂

andika10
25. nov 2010

@janette77 to ano večer o deviatej začal pôrod a nadránom 2,20 a 2,23 sme boli na svete v 37tt s vahami 2350 a 2450g, buď kludná, to je teraz najdôležitejšie 🙂

janette77
25. nov 2010

@andika10 fajn tyzden, pekne vahy... 🙂 No, ja viem, ze by som sa nemala stresovat, ale predsalen sa porodom zacinam uz opatrne zaoberat. Neviem sa tomu ubranit. Ako kazda prvorodicka, mam pred tym velky respekt. ☹

andika10
25. nov 2010

o deviatej začali bolesti, ospravedlňujem sa

janette77
25. nov 2010

@adra22 ahojky, tak ako? Aky je personal, spolubyvajuce? Da sa?

andika10
25. nov 2010

@janette77 ja som to celí čas brala v pohode len posledné týždne som si začinala uvedomovať že budem mať dve deti naraz, prvý strach z pôrodu prišiel až v nemocnici, môj gyn. ma poslal do nemocky lebo som bola už 26+5, nech si tam trocha poležím, a keď ma prijali a dali na stroj sa ma pýtali že vy vôbec necítite, veď už máte kontrakcie 🙂 a šup somnou do vzdychárne, a po ceste mi stihli ešte oznámiť že dnes alebo zajtra porodím, až doplaču mi bolo 🙂

janette77
25. nov 2010

@andika10 ...som si domyslela 🙂)

janette77
25. nov 2010

@andika10 no niekedy je lepsie, ak sa veci takto rychlo zomelu, aspon si nemala cas na kadejake myslienky. Aj ked verim, ze to bola riadna nadielka pocitov! Zvladla si to, dufam, ze Ta budem nasledovat a porod pre mna neostane do buducnosti nocnou morou.

andika10
25. nov 2010

@janette77 keď uvidíš tie krásne deti, aj zabudneš na pôrod, prajem ešte par týždňov tehulkovania, a potom zdravé detičky 🙂

janette77
25. nov 2010

@andika10 ...kujeeem!🙂 Tak ja sa budem snazit potiahnut to co najdlhsie. Zajtra poradna, brr!

zuzbel1
25. nov 2010

@janette77 no ja som si dnes vybavovala PN, ale u svojho gynekologa. Ty musis u obvodneho?

juliagregor
25. nov 2010

@andika10 ahoj nepomýlila si sa? 36+5 nemalo byť 😉

luciaf13
25. nov 2010

@janette77 ja som rodila tiez v Ruzinove...prvy porod personal doktori kataastrofa, ani nejdem pisat radsej........a porod s dvojickami bol super, doktori ako med sestricky az na jednu boli perfektne 🙂 takze naozaj zalezi asi od okolknosti a konstelacie hviezd 😉 a ja som mala planovanu sekciu kvoli predchadzajucemu cisarskemu a jeden krpec bol KP 😉 drzim palceky
@adra22 len vydrz klud lezkaj a bude vsetko vsetko v poriadku 🙂

luciaf13
25. nov 2010

k porodom a neplatila som si ziadneho lekara .....iba pri Jakubkovi som bola po porode dva dni na nadstandarte , aby som ho vobec mohla vidiet, pretoze nebolo miesto 😖 😖
a teraz pri dvojkach som ani nemala nadstandart.

janette77
25. nov 2010

@zuzbel1 Ja uz som na PN od zaciatku novembra. U mna to bolo tak, ze gynekolog mi vystavil doporucenie na PN pre moju obvodnu. Vraj on PN nemoze vystavovat - tak mi povedal. Obvodnu mam v pohode, chapavu, milu a zajtra idem len na kontrolu v tom zmysle, aby som dostala papier ku koncu kalendarneho mesiaca na peniazky pre svojho zamestnavatela.

janette77
25. nov 2010

@luciaf13 to "KP" som uz viackrat tu zhliadla, co to znamena??

lucija272
25. nov 2010

@janette77 Ja som sa na kramaroch pytala na porod dvojiciek a tam my povedali, ze vacsinou sa rodi cisarskym, ale ja som mala obidve babatka v priecke takmer cele tehotenstvo, takze ja som inak ani rodit nemohla 🙂. V tom 30tt neviem co sa na UZV skuma, podla mna len vaha a prietoky, ci su v poriadku. Ale ja som vtedy uz lezala v nemocke a tam nam robili ultrazvuky castejsie (aj ked nie moc kvalitne :((()

mamoka4
25. nov 2010

@lucija272 Ahoj, ja riešim takú polemiku, či mám isť na Kramáre, alebo na Antolskú. Môj gynekolog Dr. Hrúzik, mi povedal, to čo ty, ze pri dvojkách potrebujem aspon 2 gynekologov s druhou atestáciou, ale ak by sa deticky narodili veľmi predčasne a mali by pod 1000 g, museli by ich prevážať na Antolskú. V Petržalke zase žiadneho lekára nepoznám u ktorého by bolo dobré rodiť. 😒 Tak fakt neviem....Nemám doteraz žiadne púroblémy, tak predpokladám že budú mať baby viac ako1 kg ale človek pri dvojkách nikdy nevie...prosím Vás a aké je na Kramároch novorodenecké?

lucija272
25. nov 2010

@janette77 a na kramaroch stoji nadstandart 16,60 eur na den, teda v dvojpostelovej izbe, jednotka stoji tusim 33e

janette77
25. nov 2010

@lucija272 aha, chapem, no ved uskodit mi UZV neuskodi, len skontroluju babatka. Len tam musim ist presne v 31. tyzdni, tak preto ma zaujimalo, cim je toto vysetrenie specificke...

luciaf13
25. nov 2010

@janette77 koncom panvovym
a okolo 30tt je posledny velky UZV kde sa babtka pekne cele pomeraju , popozeraju, robia sa prietoky a tak 🙂

janette77
25. nov 2010

@lucija272 jej, takze lacnejsie ako na Antolskej...no budeme s manzelom zvazovat krizom-krazom, aj tak je to asi o "konstelacii hviezd" a stasti, ako pisala luciaf13...🙂