Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
20. dec 2010

@janette77 vo viacerých fórach si baby navzájom píšu recepty, takže by ti nič nemali, aj tak je to tu už ako uzavretá komunita a žije to svojim životom 🙂

lucia.kl
20. dec 2010

@juliagregor
@janette77 moja švagriná má 4 ročného syna, a vyvádza ešte stále 😖 bohužial si to nepriznala a tak trochu dosť sa zmenila, no ale čo už, ked to bratovi nevadí...

janette77
20. dec 2010

@lucia.kl V prvom rade gratulujem k "obojsmerke" Nikolky🙂) Uff, nestras, ja som sice sialena detailistka a potrebujem mat vsetko tip-top, no pevne verim, ze moja hlava rychlo pochopi, ze pri detoch je dolezita pohoda, rodinna atmoska a klud, ako nejaka vystresovana mamina. Ved tehu je aj o priprave psychiky aj v tomto smere, myslim si...
Kuchyna spratana, babatka kopkaju, Hugo (psik) uz zahajil vecierku - co viac si mozem priat? Uz len manzel nech zaparkuje pred domom a nie som sama...🙂

mamoka4
20. dec 2010

@janette77 My, dvojčkové maminy sme sa potešili...skúsime urobiť tvoje pagáčiky.. nakŕmime s nimi naše dvojčiatka....myslím,že to má súvis s dvojkami nie?? 🙂 😉 😵 😵

lucia.kl
20. dec 2010

@janette77 tak švagriná nikdy nebola na poriadok a varenie, takže s tým to nemá nič spoločné. to ja som bola na poriadok počas tehu iný maniak, teraz ma to už netankuje ale aspoň 2x do týždňa zametám, nech nežijeme v špine 😀

janette77
20. dec 2010

@mamoka4 Aby ze nie! 🙂)) Super, budem sa tesit, ak budu chutit.

janette77
20. dec 2010

@lucia.kl tak z coho ineho bola potom taka? Myslela som, ze sa to tyka len zien, co si potrpia na super-extra chod domacnosti a pri detoch sa to uz predsalen tak neda...

lucia.kl
20. dec 2010

@janette77 tak to vôbec nikto nevie a asi sa ani nikdy nedozvie, ale skôr tom, že by jej dieťa mohlo mať radšej niekoho iného ako ju, nikoho z rodiny k malému nepustí, ťažko sa to vysvetluje...

juliagregor
20. dec 2010

@lucia.kl švagriná ma mrzí ...
@janette77 kamoška mala už tretie dieťa, ked sa jej to stalo a malý mal mesiac...ona sa snažila všetkým spraviť po vôli, stále u nich niekto bol ale nie jej na pomoc, ale aby ich obsluhovala...a psychicky sa zrutila...je tomu už skoro 5 rokov a stále berie lieky a naviac ju aj poisťovňa odmietla poistiť...

a taký klasický babyblues prekoná asi každá žena, unava, vyčerpanosť, neprespaté noci, problémy s prsníkmi...treba dobrú kamošku na telefon a vyplakať sa...
a tu sa nemaže, jedine, ked niekto nabonzuje adminke príspevok 😎

janette77
20. dec 2010

@lucia.kl hm...to vyzera byt vazny problem a je mi to luto. Prajem svagrinke, nech coskoro najde dusevnu rovnovahu a pohodu v sebe samej.

janette77
20. dec 2010

@juliagregor tak urcite, ze prichod dietatka do rodiny (nie to dvoch naraz) je poriadny zasah. Napriek tomu, ze sa tesime z celeho srdca, ze su babatka ocakavane, vytuzene - uvedomujem si, ze uz nikdy nic nebude ako predtym. Straca sa svojim sposobom sloboda, uz nie o nase blaho, ale blaho a dobro detureniec pojde. Bola by som ale stastna, keby sa aj mne podarilo najst rovnovahu medzi mojimi potrebami a potrebami clenov rodiny. Spolieham sa na uzasneho manzela, ale aj ten robi od rana do vecera a neviem teraz povedat, ci ho deti v tomto zmenia. Na druhej strane, aj peniazky su potrebne...
Aj tak je dobre vediet o takychto smutnych pripadoch, aby sa clovek (zial, na cudzich chybach) poucil, ze treba ist na veci s chladnou hlavou. Je to mojim snom a uvidim, ako tuto zivotnu vyzvu zvladnem ja...

juliagregor
20. dec 2010

@janette77 ja verím, že všetko s manželom zvládnete a deti vás obohatia minimálne tak, ako nás... 🙂
ja nerada straším tehuľky, ale niekedy nie je zlé aj takéto veci napísať, príbeh mojej kamošky vystrašil riadne môjho manžela a stále ma pozoroval a veľmi mi pomáhal...
treba navariť niečo do mraziaka 😉

janette77
20. dec 2010

@juliagregor neboj, mna nevystrasis, lebo ja som az privelky realista a vela veci si uvedomujem. A niekedy mi pomaha aj moja natura, ze mam pred vela vecami (situaciami...) velky respekt, som pripravena na najhorsie a ked sa presvedcim, ze to nie je az take zle, alebo narocne, tak ma to len potesi...

matelko1
20. dec 2010

@janette77 pozeram,ze si napisala recept na pagaciky,ja si ho zajtra opisem...dnes sa mi nechce.
chlapci uz spia...

janette77
20. dec 2010

@matelko1 🙂 opis, alebo uloz, ked budete mat chut - naozaj doporucujem, aj manzel si na nich teraz zgustol.🙂 Slniecka Ti bubaju, mozete si s manzelikom zahajit pekny vecer...

deinad
20. dec 2010

@janette77 no takze dneska som urobila este suhajdy a namacala grilaz do cokolady...zase o kusok blizsie k Vianociam. Este zajtra som v praci a potom jupi dovolenka, tesim sa na uzasnych 5 dni co budem doma, navstivime rodinu a bude pohodicka. Drzkaj sa na kontrole, verim, ze vsetko dobre dopadne a sviatky si tiez patricne uzijes.
A dnes prajem dobru nocku,papa

deinad
20. dec 2010

@janette77 apropo nasla som recept na tie pagaciky a hned som si ho skopirovala 🙂 ak sa mi bude chciet, vyskusam...

matelko1
21. dec 2010

dobre ranko.. 🙂
tak dnesna noc bola fajn,maxim sa len raz zobudil,dala som mu mliecko a spinkal do rana do 7-mej...
dnes neviem co budeme robit,pojdeme von,len tazko sa soferuje kocik 🙂 ...vcera som bola vecer u susedy,dala som si jednu domacu,pokvakala a sla domov....moj mm hodinu si bola prec 🙂

janette77
21. dec 2010

@deinad Ahoj, deinad, vyskusaj, myslim, ze stoja za to.Aj kedykolvek v roku...🙂
Suhajdy - joooj, tak to som robila len raz, ale nejako mi to nejde, priznam sa. Ale take dobre poctive od svokricky by som si dala.🙂) Si sikovna gazdinka.
Ja som mala hroznu noc, ziadne problemy, ani zle som sa necitila, dokonca, co sa tehu tyka, tak fajn, ale nie a nie spat. Od jednej do cca piatej som pendlovala medzi spalnou a obyvkou a nevedela, co so sebou. No a priznavam aj jeden "chladnickovy vyjazd" do kuchyne.🙂 Uz vidim, ze to cez den dospim...
Vydrz to este v praci (ja tiez idem zajtra pozriet svojich kolegov 🙂) a potom si zasluzene oddychni. Prajem pekny dnik.🙂

juliagregor
21. dec 2010

dobré ránko,
kto má čas ..pozrite http://www.ceskatelevize.cz/porady/10076980472-...
cca 50 minút

janette77
21. dec 2010

@matelko1 dobre ranko matelko, tuhaja, tak Ty domacu u susedky takto po veceroch??? 🙂))))))))))))))) Tak si urcite bubala dobre, ako Tvoji chlapci. Narozdiel odo mna - vid vyssie.☹((((((((((((((((
Ja mam zajtra vyjazd do BA, stretnem sa aj s maminou, takze jej dnes chcem zabalit darceky, aby si ich vzala. Bude mat u seba aj jej sestru, tak aj jej...no a tiez chcem ist pozriet kolegov, niektorym nesiem drobnostky - to mi treba pobalit a zvysku rozdam salonky, len ako pozdrav, ze som tam bola, lebo oni tam vsetci zrana este nebudu...🙂 Tiez chcem hodit cosi do pracky, popasovat sa so suchym pradlom - a den bude pomaly za nami. Este v noci som odskakovala pisat zoznam veci, ktore nam chybaju k Vianociam...no hroza. 🙂

zuzbel1
21. dec 2010

Ahojte
@janette77 ver je to super ked kontrola dr. dopadne dobre, akurat som mala jeden vysledok zly a to pri stitnej zlaze, FT4 som mala 11, malo by byt min. 11, 5, tak dufam, ze to bude ok, endokrinologicku mam na dovolenke ....
Co sa tyka chodze veru chodime ako tuciaci 😀.
Zajtra a vo stvrtok sa drz a moc to neprehanaj, ja som bola stale teraz nieco v meste vybavovat a aj aked som sa velmi nenahamala telo mi dalo pocitit, ze ma dost, aj babatka boli nekludne ale dnes v noci sme spali, vsetci traja ako drevá 😀 Inak to co si pisala, ze chces a nemozes spat, to sa stava aj mne, asi to patri k tehotenstvu, ale vydrzime to !!!,
Baby, ktora by si chcela kupit monitor dychu, podavam info, ze na amazon.co.uk ho maju za 66 EUR, Angelcare AC 401, u nas sa cena pohybuje za jeden ks od 120-140 EUR, co je teda rozdiel, ja som za obidva aj s postovnym zaplatila 140 EUR.
Inak ako ste na tom s opuchmi ruk a noh? Mne nohy zatial neopuchaju, ale z ruk si uz horko tazko dam dole prstene ... 😒
A vidim, ze pecieteo 106, sikovnice ste, ja idem dnes piect pernicky s cokoladou ... 😉

matelko1
21. dec 2010

@janette77 veru domaca 😀 moj mm mi chcel ukazat na nete,nedalo sa otvorit na nasom aku dovolenku v lete zabukoval aj s chlapcami,len sa bojim sice uz budu mat 1,5 roka ako zvladnu cestu 1000km autom.on sa hral a ja medzi tym popijala u susedy 😀 ..aj tak sa mu to nepodarilo otvorit,tak nadaval na nas NB,my mame natahane vsetko v nemcine,lebo to bol kupeny nb v nemecku,takze uz ma aj svoje roky 😀 novy si kupim niekedy na dalsi rok,zatial fachci,aj ked je sice pomalsi,ale treba nam ine veci...keby,ze nesiel tak to je ina rec.
takze noc bola hrozna,uz to vydrz....nemas vela a cim dlhsie tak pre babatka je to lepsie.
inac stale myslim na adru,normalne ani zaspat som nemohla.....boze

matelko1
21. dec 2010

@zuzbel1 ja som mala strasne uz ku koncu opuchnute ruky aj clenky...a daj cim skor dole prstene,lebo mne hrozilo,ze mi ich budu musiet rozrezat a pri sekcii nesmies mat ziadne sperky..

janette77
21. dec 2010

@zuzbel1 Ahojko, aj mne vysli zle vysledky na stitnu zlazu, ale to este v uvode tehu, tak ma doporucili na endokrinologiu, ale tamojsia lekarka ma "vysmiala", ze mam dobre hodnoty, aj fyzicky ma prehmatala, poskumala, aj krv brala a nastastie sa zle vysledky nepotvrdili (inak dvojicky mnohokrat skreslia vysledky, aj skrining mi vysiel 1:200, slzy boli velke, ale morfolog vyvratil, tak sa snazime doverovat mu, ale strach tam stale je). Len som tam (na endo) chodila pravidelne na krv, ci sa nezmenil stav. Uz ma vsak odstavili, ze babatka uz funguju same, co sa stitky tyka, tak ze sa mam ukazat az ked sa narodia - do 3 mesiaca ich veku, aby mi znovu skontrolovali krv.
Zajtra ma veru caka umorny den, stvrtku sa bojim menej (okrem poradne), lebo to uz budeme autom a s manzelom. No zajtra budem spustu hodin na nohach a to mi uz fakt nerobi dobre.
Co sa tyka opuchov noh a ruk, toto ma zatial obchadza. Len dvakrat sme s manzelom spozorovali, ze mam nozky ako slonik, ale do rana to zmizlo. To asi len ked vela chodim. Ale aj mne v tomto zmysle preventivne sestricka nariadila vela nesolit, najlepsie vobec. Ruky neviem, lebo ja si sperky nedavam nikdy dole, tak neviem posudit, ale zvacsene sme urcite. 🙂) Ja som sa dnes zadivala na seba do velkeho zrkadla (mam take smiesne velke teplaky, co mi obopnu aj brusku - som si kupila len nedavno, inak som nosila klasiku zrolovanu pod bruskom a nebolo to ono) a vyzeram ako obelix.🙂))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Ale totalny jeho klon.🙂)) Tak vela zdaru pri peceni, ja uz to mam za sebou, uz len jem a mam poriadne vycitky.🙂

janette77
21. dec 2010

@matelko1 ejha, si ma vystrasila. Skusam prstienky a nejdu mi dolu ani omylom, co ak bude sekcia???? ☹((((((((((((((((

janette77
21. dec 2010

@matelko1 tak uz mate aj letnu dovolcu booknutu? .-) A kam sa chystate?
Veru, adra aj mne chodi po rozume, v den, ked som sa to dozvedela, som tiez prebdela celu noc a manzel citil, ze sa mrvim, tak som sa mu zdoverila, co ma tazi. Tiez bol z toho smutny, drobcekom drzal palce a stale sa pytal ako sa maju. Dufajme, ze Davidko to potiahne aj za braceka a vrati im svojou pritomnostou svetielko do zivota.
NB sa aj nam nedavno splasil, ale manzel ako spravny "iteckar" ho nastastie spojazdnil.

matelko1
21. dec 2010

@janette77 tak si ich pekne daj dole.ani mne nesli a boli sme sa na silvestra prejst v slovenskom raji a nedala som si rukavice,ze nech mi trosku omrznu ruky a vtedy sa mi prsty stiahnu,nastupili sme do auta a sup prstienky vyleteli 😀
do chorvatska chceme ist baska voda,ale nad tym este ani nerozmyslam,neponahlam cas,nech je tak ako teraz,vytesujem sa s deticiek,ved to je to najcenejsie,co mi zivot dal 🙂 ...skoda,ze den nema 48hod.
teraz bubaju....chystam obed,dnes zeleninova poliev.a spagety aglio oglio....
chlapcom alexovi zeleninku zo zemiacikom a maximovi struhane jablcko a do toho uvarenu mrkvicku a postupne budem potom ovocie znizovat,to mi poradili baby v teme dvojickovske maminy 🙂

mima595
21. dec 2010

@matelko1 - my sme boli minuly rok na dovci v Chorvatsku... sice " len" 800 km autom, ale Vladko to zvladol v pohode....
ale s dvojkami sme boli 1x, ked mali skoro 3 roky, dovtedy sme sa neodvazili.....

ide aj niekto s vami? ako napr. mama, babka, resp. druha rodina? lebo pre samych to bude dost zahul, ale ked pojde este niekto, tak sa da v pohode....

janette77
21. dec 2010

Ranna posta vybavena, ide sa ranajkovat. Hi-hi o 11-tej.🙂) Ale to uz mam za sebou aj dva telefonaty z prace a kupelnovu drinu alias chystacky do poradne.🙂) Viem, ze zajtra vecer, ked pridem domov, by sa mi uz nic take nechcelo, tak som sa poistila, aby som nevyplasila dokyho. 🙂
Taaak ja si idem dat kafco (ktoremu vravim nealko, cize bez kofeinu🙂) a nejake hrianky s natierkou...
Ozaj, manzel ma stale vyzyva, aby som si vybrala darcek na Jeziska (este vraj nic nema, fnuk, fnuk), lebo on mi splasi nejaku blbost, ktoru nemusi odhadnut a co potom... Lenze, ja mam uz vycitky cokolvek si povedat, ked cakame babatka, peniazky sa predsa zidu tam. Ale taka retiazka, alebo nausnicky by potesili...no ale ani z pusy mi to nejde, ked uz to vnimam tak, ze beriem deturencom. Ako ste na tom vy? Trufate si este s bruskom, alebo uz ako maminy "diktovat" Jeziskovi?