Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
11. jan 2011

@zuuuzana7 tak budem na Teba mysliet, aby ste to v "trojici" vydrzali co najdlhsie ako to pojde 😉 vobec si to neviem predstavit ake to je, nosit v sebe take zazraky a moc sa na to tesim a veru aj ja dufam, ze sa coskoro medzi vas zaradim 🙂

deinad
11. jan 2011

@janette77 veru veru, blizi sa to 🙂, od zajtra beriem 2 tabletky estrimaxu a 18/1 nas caka kontrola UZ a pohovor, kde to "specatime" aj na papieri to nase rozhodnutie. Drzim Ti palce v piatok, aby vam to dopadlo na vybornu. Na pohlavie si sa nepytala dokiho? nechcete to vediet? ja by som to asi nevydrzala 😵

deinad
11. jan 2011

@zuzbel1 jeej dakujem, ze 3v1, to ma potesi najviac zo vsetkeho..aj sa drz, pomalicky sa Ti to krati, ale na druhej strane je super, ako si to zvladla, a onedlho budes drzat drobcov v naruci...skvela predstava 🙂

zuuuzana7
11. jan 2011

@janette77 ja na ctg ''popruhy'' mozem lezat na ktorej strane chcem, dokonca su uz aj take digitalne pasy s ktorymi sa mozem kludne pohybovat a ono im to prenasa akcie srdiecok a kontrakcie na pocitac do sesterny, len ja musim lezat preto som este tento luxus nevyuzila, ale pri porodnych konrakciach slubili, ze odskusam 🙂
tak ste dostali na piatok termin v nemocnici, to je dobre aspon nebude musiet vyckavat ked mate presne stanoveny termin.
@deinad dakujem, to mas pravdu su to zazraky 🙂 a coskoro si ich budes aj ty v brusku vychutnavat.
a baby v nemocke predsa neni tak zle, kontroluju tu stale babetka za den mi dva krat monitoruju srdiecka, raz tyzdenne velky ultrazvuk kde vsetko meraju, robia prietoky, raz tyzdenne krv, cize svojim sposobom ma clovek aj dobry pocit ked je pod dohladom. a este mam aj celkom fajn stravu 🙂 my tu mame dokonca na chodbe pripravene kazdy den rozne sunky a syry a buchticky s horucou cokoladou a kavickou to sa mi paci aj mojmu muzovi 🙂

deinad
11. jan 2011

@zuuuzana7 no pekne si to tam veru uzivas 🙂 ibaze suhlasim s Tebou asi len s tym, ze je o to vacsia istota, ked su babatka pod dohladom a keby nieco, ziadne stresy, lekari su hned "vedla", ale s tou stravou u nas a s tym pohodlim..to by sme asi mohli polemizovat 🙂 ale co uz vsetko my zeny nepodstupime a nevydrzime, kym prideme k vytuzenemu cielu a to je najdolezitejsie, no nie? 🙂 aj ja sa na to tesim a budem kludne lezat aj 9 mesiacov, ked to pomoze..

zuuuzana7
11. jan 2011

@deinad toto som si aj ja hovorila, ze budem aj devat mesiacov lezat len nech uz som tehotna a nech su zdravucke babetka a aj tak bolo od 6tt v podstate len vylihujem na striedacku v nemocke a doma, teraz mam pocit, ze uz je to aj na psychiku dost. uz som nejaka prilis precitlivena a niektore dni placem pre malickosti, ale hlavne to, ze tie moje zily na rukach su uz bolestive a ihly uz nedrzia poriadne a musia kazdy den nanovo napichavat aspon to je pozitivne, ze sa rychlo hoja a mame stale este co napichavat.
takze tebe zelam krasne bezproblemove tehulkovstvo aj ked sice aj moje tehulkovstvo je krasne ale predsa ine 🙂
no hlavne, ze je a ze sme este pokope 🙂
mne sa tu paci aj to, ze sestricky su fajn ked maju cas pridu sadnu si ku mne na postel a kecaju a aspon sa vsetko mozne popytam co sa babetiek a porodu tyka uz mi asi kazda svoj porod opisala 🙂
ale domov sa tesim strasne samozrejme uz si predstavujem ako s babetkami masirujeme vonku a vsetko je v poriadku a my sme ty najstastnejsi rodia 🙂

matelko1
11. jan 2011

@deinad niesom v obraze,co vas caka,co specatite.....caka ta dalsie ketko,alebo.....nebodaj uz mas v brusku babatka....

juliagregor
11. jan 2011

@zuuuzana7 ty máš teda super stravu 😉 , si statočná, veľa si vydržala 😉 v nemocke sú najhoršie aspi pvré dva týždne, potom sú už s personálom a aj s ostatnými maminami iné vzťahy, mna sestričky dokonca aj farbili...a tie digitálne pásy, wau ...,
v TN merajú dvojičky len na porodnej sále a v polosede na porodnom kresle
držím ti palčeky 😉

babuľky a nezabudnite si zobrať do nemocky malé podušky, podstrčiť pod kríže, pod hlavu, medzi nôžky, aby sa lepšie ležalo...

zuuuzana7
11. jan 2011

@juliagregor dakujem, to mas pravdu tie prve dva tyzdne su take kadejake potom si asi aj clovek zvykne.

ale v telerane na markize som raz postrehla, ze zname mamicky nafotili nejaky kalendar s detickami a cast vytazku z toho pojde tiez na tieto nove ctgcka s ktorymi je tehotna stale monitorovana, ale to sa asi najskor dostane do bratislavy a mozno az potom ine kraje. ale uz super je to, ze sa preto nieco robi.

inac ako to je s tym porodnym na slovensku este to existuje, alebo uz aj to stihli mamickam zobrat? tu to uz zrusili.

dusika11
11. jan 2011

uz vies ci to ma vanilka za sebou?

matelko1
11. jan 2011

no veru ktovie ako vanilka.nema nik kontakt na nu.....

dusika11
11. jan 2011

myslim na nu cely den,,skoda ze nik nema kontakt..viem ze dnes ma svoj den............

lucia.kl
11. jan 2011

@zuuuzana7 hej, ešte stále existuje, chceli ho zrušiť, ale neprešlo im to 🙂 našťastie

tulina77
11. jan 2011

Baby aj vy ste citili jedno z babatiek, ako kope menej vyrazne? mne Acko, ktore je ulozene hlavickou dolu, nizko a este aj otocene dovnutra tela, kope uplne slabucko, iba niekedy ho citim a Becko, ktore mam priecne, nad pupkom, aj vidim aj poriadne citim. Na zaciatku tehu to bolo pritom naopak. Aj si poviem ze sa nad tym nebudem stresovat potom po par hodinach vzdy stratim nervy a zacnem klopkat po brusku, stlacat pokozku a snazim sa Acko povzbudit k aktivite... chvilku som stastna, ked odpovie, potom sa v noci zobudim ze kope iba Becko a Acko nic a zase sa zacnem strachovat odznova 😒

lucia.kl
11. jan 2011

@tulina77 nestresovať, aj moje kopali jedna viac a druhá menej, a teraz je to naopak, tá čo bola v bruchu aktívna je leňoch a tá čo nekopala je malé šidlo 😀

zuzbel1
11. jan 2011

@zuuuzana7 ahoj, dakujem pekne, dnes mi je uz lepsie, aj ty sa drz nech ti vsetko dobre dopadne 😉

zuzbel1
11. jan 2011

@deinad veru krati sa to, uz je nam tazko, uz sme velki v brusku, ale este trocha si pospime ... 😀

zuzbel1
11. jan 2011

@tulina77 ahoj, netrap sa, ja mam babatka podobne ulozene ako ty a mam to presne tak isto, hore nad pupkom je babatko aktivnejsie, to dole menej, ale uz ked kopne do mocoveho mechura stoji to zato ... 😉

tulina77
11. jan 2011

@zuzbel1 @lucia.kl vdaka za povzbudenie, zajtra mam poradnu a doki mi vzdy ukazuje na utv obe srdiecka, potom budem zvysok dna kludna...

zuzbel1
11. jan 2011

@tulina77 inak ja som si kupila davnejsie angelsound, dobre pocut srdiecka babatiek pomocou toho a ked uz mam pocit, ze dlho nekopu ( teraz je uz toho menej a skor vlnovkuju 🙂 ) a posledny tyzden co si vsimam dost vela spia resp.maju uz malo miesta, tak si ich skontrolujem pomocou toho, aspon trocha ma to ukludni ... 😉

zuuuzana7
11. jan 2011

@tulina77 moj jeden chlapcek lezi presne ako tvoj hlavickou uz na krcku a otoceny do vnutra a tiez ho necitim, tada len velmi slabucko a niekedy ked na jeho strane dlhsie nelezim tak vobec. a tu mi povedali ze on skor svoju aktivitu prejavuje do vnutra a este k tomu mam plazentu na prednej strane cize zevraj tato tlmi. ale presne ta chapem ja sa kazdu noc tesim uz na rano, lebo rano ich mi daju na pasy a vidim srdecnu aktivitu.
druhe babetko mi tiez lezi hlavickou dole ma ju niekde pod pupkom a tiez je v poslednych dnom tichsie, ako vravi zuzbel len tak vlnovkuje a ked lezim na jeho strane tak sa mu stikutka obcas to citim pri oboch.
ale prave som to vravela sestricke a ona povedala, ze oni uz nemaju miesta, ze je to normalne, ze to uz budem do konca len take jemne prevracanie citit. niekedy ked ich manzel hneva a klopka na brusko tak baju kopku ale nie vzdy asi je vsetko o tom ako v tom momente lezia.
@zuzbel1 dakujem aj ja pekne, ja to uz pocitam na dni 🙂 teraz prave vecer som mala na ctg opat pravidelne kontrakcie tak ale este ze mozu zvysit davku na infuzke do sto kvapiek na hodinu, teraz ma 5o kvapiek na hodku tak hadam este dako ten tyzden a den vydrzime 🙂
aj ja som mala ten angelsound, ale mne sa to volako pototo, hlavne vec ze to stalo 4o euri, ale aj sme dost dlho vyuzili od toho 12-teho mesiaca. je to pecka vec aj mna to stale doma upokojilo 🙂

zuuuzana7
11. jan 2011

@tulina77 tak na zajtra vsetko dobre na poradni 🙂

zuuuzana7
11. jan 2011

@zuuuzana7 12 teho tyzdna som myslela nie mesiaca 🙂

zuuuzana7
11. jan 2011

a teraz som si sama sebe odpovedala, myslite ze ma chyta neja tehotenska demencia? 🙂

zuzbel1
11. jan 2011

@zuuuzana7 mna ten angelsound vysiel tiez tolko aj s postovnym a gelom, nakolko som ho objednavala z anglicka, tak snad to este vydrzi dokonca 🙂 to stikutanie mam tiez, aj som sa minule pytala sestricky, ze co to moze byt ked citim taky pravidelny pohyb resp. pulzovanie , tak sa priklonila k stikutke aj ked ze vraj doktori to neuznavaju a presne ako pises, tiez ked si lahnem na babo co mam ulozene viac na boku, hned dostanem kopanec, ze sa mu to nelubi 😀
Velmi ti drzim prsty, vydrzte co najdlsie ako sa bude dat a nech babatka este rychlo rastu 😉

zuzbel1
11. jan 2011

@juliagregor diky julka, kiez by sme vedeli skor 😉

juliagregor
11. jan 2011

@zuzbel1 nič si z toho nerob, ani ja som o tom nevedela 😀 to som až teraz múdra 😎

janette77
11. jan 2011

@lucia.kl diky za opis, som teda zvedava, ako to vsetko budem prezivat ja. Uz mam z toho, co ma caka celkom slusnu hrozu, ale snazim sa nemysliet na to. Aj ked, ak mam byt uprimna, bola by som najradsej, keby sa cely porod rozbehol tak nejako necakane, aby to malo rychly spad. Lebo ja ak mam cakat na nejaky konkretny datum, tak som stresman ako vysity.🙂
Pozdravujem Ta, aj Tvoje babule. Co mate nove?

janette77
11. jan 2011

@matelko1 taky silny liek do Teba chceli dat?? To mi pride divne s babatkami v brusku...