Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
29. jan 2011

@zuzbel1 aha, tak to si viem predstavit... Ja som zvedava, co pozazivam ja...uz ma aj zuby svrbia od vsetkych tych zmiesanych pocitov. 😀 Mas oproti mne jednu vyhodu, ze si si uz aj na nemocku zvykla.🙂

mamoka4
29. jan 2011

@zuzbel1 Keďže nám povedali, že budú dievčatká tak sme sa po dlhom dohadovaní zhodli na menách Stella a Laura. Doma už máme 8 a pol ročného Peťka a 5 a pol ročnú Sofiu...takže sme chceli aby sa to ako tak hodilo.... 🙂

zuzbel1
29. jan 2011

@janette77 my uz tu pomaly ale isto s kamoskou budeme inventare 🙂 , pri nas sa len baby striedaju, prichadzaju a odchadzaju ...
inak pri tej babe sestricky odrodili asi 2/3 porodu, dr. nemohli zohnat, dosiel na koniec ... nemala som slov .... nechali ju pekne vytrapit 13 hod. ...
Veru uz si zacinam aj zvykat, aj sestricky zo sestonedelia uz pozname skoro vsetky, kamoska ide rodit tiez 2.2, tak sa pridem na nu pozriet a naberiem skusenosti ... 😉

janette77
29. jan 2011

@zuzbel1 som rada, ze si tam uz ako doma, to je polovica uspechu, alebo aspon nemas tie stresy z noveho a nepoznaneho, ako ja teraz.🙂 No, to co pises, je sila. Ale Ty sa nebojkaj, si dvojickova, budes mat ten naj lekarsky tim a ides cisarom, tak si to tak neber. Len mi je tej babeny luto.☹ A aky je rezim dna? Ci len ranny teplomer, vizita, nejake vystrenie a inak buvate a kecate?

juliagregor
29. jan 2011

@zuzbel1 jaj Zuzka čítam, že si užívaš... 😒 ležala som 6 tt a ja už si ani nepamätám kolko žien sa pri mne vystriedalo...ku koncu som bola z toho taká unavená ...najhoriš bolo, ked mi v noci doviezli psychicky chorú tehuľu, a nič mi nepovedali...

juliagregor
29. jan 2011

@zuuuzana7 srdečne gratulujem, detičky sú nádherné a krásne veľké 🙂 🙂 🙂

zuzbel1
29. jan 2011

@janette77 rezim zacina tym ze upratovacka pride okolo siestej rano a poumyva dlazku, takze to si hore uz, ci chces alebo nie 🙂 , o 7.30 vizita, ak je potrebne tak odber krvi alebo mocu a potom 3x do dna pocuvaju ozvy, inak uz len spinkame, papame a kecame 😀 , raz do tyzdna dr. robi sono.
naj tym budem mat len preto, ze som si ho zabezpecila, bohuzial TT nie je BA a pekne vidno na jednotlivych pripadoch hlavne pri prirodzenych porodoch, kto ma zazmluvneneho dr a kto nie, je to smutne ale je to tak, samozrejme cest vynimkam, nehadzem vsetkych dr. do jedneho mecha !

janette77
29. jan 2011

@zuzbel1 takze dobre rozumiem, ze si si aj pri dvojickach musela zazmluvnit lekara???

janette77
29. jan 2011

@juliagregor no Julka, hned sa mi veselsie pojde do nemocky.🙂)) Inak, aj kamoska ma upozornila, ze sa mam pripravit na "rozmanite" typy na izbe. Uz sa tesim...🙂)

zuzbel1
29. jan 2011

@juliagregor ahoj julka, tak to ti nezavidim a zaroven sucitim... ta co ju dali dnes ku mne, tak zrejme jej dali nejaky oblbovak pretoze sa chcela so mnou rozpravat celu noc, o stvrtej rano zaspala a chrapala ako drevorubac a potom ked sa zobudila, tak jej to este stale mlelo doobeda, zvacsa z cesty a ja som sa tak hrozne potrebovala vyspat, tak som jej aj povedala, ze idem spat a ona rozpravala dalej .... 🙂

zuzbel1
29. jan 2011

@janette77 ano presne tak zazmluvnila, tu je to bezne, inak si ta moc nevsimaju a urobia len to co je surne, prizvukujem znova, ze to neplati pri vsetkych dr.

janette77
29. jan 2011

@zuzbel1 no...nemam slov...

juliagregor
29. jan 2011

@zuzbel1 je to smutné, že to tam tak funguje, ja na zazmluvnenie vravím, že je to len verejný "uplatok"...je to ozaj hrozné...ved je to ich práca rodiť deti, ked ich to nebaví, nech idú tahet 😠

zuzbel1
29. jan 2011

@janette77 smutna realita slovenskeho zdravotnictva ale sestricky su tu mile a ochotne bez toho aby za to nieco cakali ...

juliagregor
29. jan 2011

ja som mala dobrý porod aj ten prvý prirodzený a aj tento s dvojičkami, nikomu som nič nedala, len počas pobytu som sestričkám dala kávu a pukance (večer sme si robievali v mikrovlnke, ked sme pozerali telku 😀

janette77
29. jan 2011

@zuzbel1 aspon ze tak, potom sa Ty osobne nemas coho bat. Lekara mas isteho a sestricky ak su mile a ochotne, tak sa tesim s Tebou. Teraz si na nadstandarde? Tusim si minule spominala...

janette77
29. jan 2011

@juliagregor ako doma. Super!🙂 Ale za ten cas Tvojej hospitalky verim, ze bolo treba vyrobit si rodinnu atmosku... 😀

zuzbel1
29. jan 2011

@juliagregor tiez som nebola za zazmluvnenie ale ked som videla ako to tu funguje ... nedalo mi to nechavat na nahodu ...

zuzbel1
29. jan 2011

@janette77 nie som na nadstandarte, len tu mame dobre sestricky 😀

juliagregor
29. jan 2011

@zuzbel1 verím ti 😉

@janette77 v podstate tam bol veľmi voľný režim, vizita, vyšetrenie, návštevy hocikedy, telka hocikedy, potom som mala aj vlastnú na izbe...sestričky super...treba sa snažiť myslieť pozitívne a boli sme dobrá partia...teda väčšinou...lekári už ani k nám moc nechceli chodiť, že sme besné 😀

janette77
29. jan 2011

@juliagregor 🙂 ja som bola len jedinykrat v zivote v nemocke (laparka - zistenie priechodnosti vajickovodov) a tiez sme si na izbe sadli - 3 baby. Tiez som mala z hospitalky, aj ked len takej kratkej, dobry pocit. Myslim, ze by som musela natrafit na sakra tvrdy oriesok, aby som si s niekym nesadla. Tak snad aj ja budem moct po prichode napisat nejay pozitivny zazitok.🙂

janette77
29. jan 2011

@zuzbel1 c c c c c... 😀 😀

tulina77
29. jan 2011

@mamoka4 nestras so zamenou pohlavia 😀
mne traja rozni doktori povedali to iste, tak sa snad sa nesplietli naraz vsetci... bolo mi vysvetlene, ze zamena pohlavia moze nastat ked lekar nie je velmi skuseny a zameni si pupocnu snuru za pindika. takze jasne musia vidiet kde ide pupocna snura a potom sa nemaju ako pomylit 😎

juliagregor
29. jan 2011

nepoznám nikoho, komu by povedali iné pohlavie 😎
teda myslím dvojičky ...

janette77
29. jan 2011

@juliagregor ale pri jednom babatku som take uz pocula. Posledny pripad bola moja kamoska, ktoru do 5. mesiaca drzali v tom, ze caka dcerku. A potom...ups...🙂

juliagregor
29. jan 2011

@janette77 ej aj u nás si jedna kupila ružový kočík a teraz tam má modrú deku 😀
dvojičky sa viac merajú a dr- su pozornejší ---
v nemocke na sono boli vždy takí radi, ked som prišla, mne bolo zle na chrbáte, tak ma aj raz kriesili, potom vedeli, že musím byť trošku nabok...

ale ozaj som zvedavá, čo nosíš v brušku 😉 🙂

aj na CTG sa hned pýtajte na bok, alebo do polosedu..nečakajte...

janette77
29. jan 2011

@juliagregor ked su lekari taki dosledni pri dvojkach, tak potom mam mozno ozaj v brusku jedneho chalosa. A ja stale pisem, ze to citim na dvoch. 🙂 Moja mamina a manzel tvrdia, ze parik, lebo jedno babano je uz od vlozenych bunociek mensie a tak to tipuju na dievcatko. Bola by som happy, keby mi po porode oznamili parik, ale samozrejme, vdacim za cokolvek vo svojom domceku.🙂 Parik ja osobne uz povazujem za dost velky zazrak a nemozem byt taka hamizna.🙂) Ved poslem spravu hned, ako budem pouzitelna. Nenecham vas cakat do prichodu domov...🙂))))

mamoka4
30. jan 2011

Dobré ránko, 🙂 To ste ma potešili, že sa pri dvojičkách lekári nemýlia pri určovaní pohlavia. 😉 Lebo človek je tak trošku aj psychicky nastavený...čo to bude...ale hlavne nech sú všetky deťúrence zdravučké! 🙂

majka1987
30. jan 2011

krasne ranko prajem! Nabuduce idem k doktorovi ked budem v 16 tt, myslite, ze by mi uz vedel povedat aku farbu mam presadzovat v satniku deticiek? 😀

zuzana110
30. jan 2011

@zuzbel1 ahoj,mozem sa spytat akeho mas doktora? Ja chodim od zaciatku do Trnavy na rizikovu ambulanciu a tiez budem v TT rodit. Ja mam dr.Hlaveka.