Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bewik
15. sep 2014

@polynka9 ahoj moja, tak uz aj ty si to uzivas 🙂 chlapci mali nadherne vahy, gratulujem!
Nechcela si skusit laktacnu poradkynu? Mam kontakt ak by si chcela, mne veeeelmi pomohla, ale uplne ta chapem, ze to chces stopnut, s dvojickami je kojenie tazsie. Ja bojujem uz piaty tyzden, od vcera som sa vykaslala na cievku, sama sa cudujem, ze som vydrzala cievkovat 4 tyzdne. Bolo to velmi zdlhave a narocne. Zatial ich flasa nepokazila, maju radi aj prsnik. Dokonca Matka v noci odmietla flasu a chcela ist na prsnik 🙂 Ale nic sa nestane, ak budes davat len umele mliecko, budes spokojna ty aj chlapci, ak najdete vhodne mliecko z ktoreho nebudu boliet bruska. Mas pravdu, je to narocne na psychiku.
Baby, keby ste vedeli aky nervacik je moja Matka. Normalne si uz aj jazyk dokusala alebo doskrabala, cela rukavicka krvava, ona sa vie tak zlostit a ona neplace, ona ričí ako o zivot 🙂 Majka je taky kludas, uplny anjelik. Su take rozdielne!
@juliana30 och moja, vy sa tolko trapite s tym travenim, dufam, ze nieco vymyslia na gastre, nech si uz vydychnete trosku.

polynka9
19. sep 2014

@bewik @juliana30 Dievcata, je to tazke, ale tak bojujeme ...
@juliana30 Och to ma mrzi, dufam, ze na gastre najdu pricinu, preco je im tak tazko, ...asi maju velmi citlive zaludky, chudatka malinke - drzim vam prsty, nech su baby cim skor v pohode a napapkane
@bewik MM ma tiez znamu lakt. porad. ale mne sa mlieko za 2 dni uplne vytraca, takze chalani su len na Nutrilone ....

juliana30
19. sep 2014

@bewik, @polynka9, @sartim,ahojte baby,tak vyskúšala som dať babám nutrilon allergy,ktorý je pre deti,ktoré sú alergické na kravské mlieko.Prvú noc mi hneď prespali po 5 hodín bez ochkania a vzdychania a ráno som kŕmila spokojné a usmievave bábätká,čo tu už dávno nebolo.Takze si myslím,že tam bude asi alergia.Uvidíme na tom gastre.Aj keď Ninka mala včera koliku asi 5 hodín ,ale to už by som asi moc chcela,aby boli bez bolestí bruška.Z toho snáď za chvíľu vyrastú.A aj stolica sa mi zdá zatiaľ v poriadku...klop...klop..klop...uvidíme.Akurát Saške moc nechuti mlieko,je že vraj horké,tak kŕmenie nám trvá aj 45min.,lebo len cmúľa dudel na prázdno a usmieva sa 🙂 pri tom.Horkoťažko do nej natlačím 60-80ml,inak už jedla 120ml.Inak nestíham vôbec nič,dievčatá už bývajú cez deň dlhšie hore ,takže stále s nimi narábam,ale v noci zase už lepšie a dlhšie spia.Aj keď mne je to málo,ja by som potrebovala dospať tak aspoň 4 hodiny 🙂...uf,to by bolo.

zuzi20
21. sep 2014

Ahojte babule! Ja som v 5. mesiaci, tiez cakam dvojicky - vraj dievcence, uvidime este. Je tu niektora co caka dvojicky priblizne ako ja?

bewik
21. sep 2014

@polynka9
@juliana30
Baby, vedia vam drobci zaspat sami alebo musite specialne uspavat?
@juliana30 ked su tvoje dievcata hore, tak je to bez placu, či?

juliana30
21. sep 2014

@bewik,mne zaspavajú samé,ale čím su staršie,tak si už začínaju vyžadovať pestovanie.Saška je kludnejsia,tú velmi nepestujem,zato Ninku ano,lebo tá vrieska.Ale už mi ožíva aj Saška,takze by sa mi zišli ešte 2 ruky.Inak teraz sme v nemocnici,Ninka má zápal močových ciest,vysoké horúčky,ide ma poraziť.My už asi nikdy nebudeme bez problémov.Jedno pominie a objaví sa druhé.Co ti nechcú detičky zaspávať samé?Keď sú obidve hore,tak nechcú byt v postieľke,dávam ich na gauč a tam sledujú uz okolie a musím im rozprávať a hladkať ich..proste uz sa im musím viac venovať.Občas revú,ale nie často,len keď sú hladné.

kama2
21. sep 2014

@zuzi20 ahoj, ja koncim 15tt, takze som v "tesnom zavese" 🙂 sono mam koncom septembra, tak mozno aj budem vediet, co tam mam schovane 🙂

zuzi20
21. sep 2014

@kama2 ahoooj, no ja som v 19tt, a ako sa citis? Ja uz mam bruseno, chodim do prace, ale neviem kolko tam vydrzim, lebo ma to brucho akosi tlaci k zemi a bolia ma krize. Ty chodis do roboty?

kama2
21. sep 2014

@zuzi20 zatial ok, ale snazim sa setrit. 2 dni som vela chodila a uz ma bolela vecer lonova kost. Som este na rodicovskej s dcerkou, takze si den prisposobim 🙂

zuzi20
21. sep 2014

@kama2 no presne to aj mna boli, mne staci, ked varim obed, ze si dlhsie nesadnem a uz padam na nos. Neda sa mi dlho chodit alebo stáť. Tak to budeš mať perné, koľko má dcerka?

kama2
21. sep 2014

Bude mat 3 v zime, tak budem mat malu-velku pomocnicku 🙂 snazim sa setrit najma z dovodu, ze nechcem prelezat posledne 3-4 mesiace, chcem a potrebujem fungovat normalne co najdlhsie 🙂 u teba to budu teda prve deticky, co?

zuzi20
22. sep 2014

@kama2 ano to budu moje prve detičky, a myslím, že aj posledné 😀 Aj ja by som chcela vydržať fit čo najdlhšie, od novembra by som ale uz chcela zostat doma, minut si dovolenku, zacat si chystat veci a tak odpočívať. Veď po 10 rokoch v robote uz mám na to právo 😉 Ale však uvidim, ako sa budem cítiť. Ty máš už bruško?

kama2
22. sep 2014

@zuzi20 brusko sa uz rysuje, ale tak ja som tam mala slaninku aj predtym 🙂 uz kopkaju?

iwa1
23. sep 2014

@kama2 ahoj, ja som bola unho na morfo pred dvoma rokmi a uctovalo sa to inak, nebol to dvojnasobok, ael cca 60 € som doplacala+som mala odporucanie na morfo od mojho gyndosa, takze aj poistovna mi preplacala...inak stalo to za to tie peniaze 😵 😉

kama2
23. sep 2014

@iwa1 vdaka, ved uvidim priamo na mieste. Nakoniec mi sestricka odpisala a vraj to bude len 1x 29 eur za 2D morfo utz (nechcem 3D ani dvd ani nic podobne), 3x som sa pytala, ci dvojky uctuju 2x, odpisala ze suma sa plati len 1x 🙂 tak snad ma tam nevystrie 😉

iwa1
23. sep 2014

@kama2 tak ja som chcela 3D/4D + plus morfo, ze bez morfa to nerobi a platila som nieco cez 66 €...takze podla mna ti dobre napisala 😉

zuzi20
23. sep 2014

@kama2 no ja uz mam banderko 🙂 Uz sa mi tam hybu, zatial ziadne take citelne kopance, ale skor take prevalovania..🙂)

bewik
24. sep 2014

@juliana30 ahojky, nevedela som sa dostat na kona, ale deti mi teraz pestuje svokra. Este ste v nemocnici? Ozaj sa to na vas sype, dufam, ze uz je lepsie. Inac presne aj ja mam jednu kludnu a druhu ukricanu a ta nevie akosi sama zaspat. S nou je vela prace. A v noci sa ti budia casto? A uz sa aj navzajom registruju? Moje sa este len zacinaju rozkukavat, este sa ani nesmeju tak vedome. Ja mam strasny nedostatok spanku. Naraz spia len raz v noci po tri hodiny, potom je jedna vzdy hore az do rana. A naraz vedia spat este doobeda, aj to nie vzdy, zvysok dna sa vacsinou striedaju. Ked je jedna hore, druha spi a naopak, takze toho placu si naozaj uzijem. Uz aby preslo toto obdobie.
@polynka9 u vas co nove? Ako to zvladate?

polynka9
24. sep 2014

@bewik @juliana30
Dievcata momentalne riesime Janikovu operaciu emoticon emoticon emoticon , zajtra nas caka pyloromyotomia - od pondelka zvracial, tak vecer sme skoncili na pohotovosti s tym, ze si ho tam uz nechali na infuzie, aby nebol dehydrovany, boli sme za nim vcera, a viac menej vsetko bolo OK, ze dnes alebo zajtra moze ist domov, tak dnes sme s tym ratali, ale v dverach nam uz len podali maleho a kopec informovan. suhlasov, nech podpiseme, lebo zajtra ho caka operacia - dg. hypertroficka pylorostenoza (neprechadza mu mliecko zo zaludka dalej do dvanastnika, lebo ma tam nieco take ako zhrubnutu kozicku, ktoru budu musiet orezavat )... pomodlite sa za neho, nech vsetko dopadne co najlepsie a nech je cim skor doma - zivot by som dala, len nech mu je lepsie ... emoticon emoticon

juliana30
25. sep 2014

@bewik no u nas boli tiež tie noci také,ale tak po 6-8 týždňoch sa to upraví.Naše sú už dlhšie cez deň hore-takze už originál nič neurobím ,ale v noci napr.zaspia o 22:00,zobudia sa 1:00 a potom o 6:00 hod.To je uz v celku fajn.No a registrovať sa začali asi 2 týždne dozadu,keď začne plakať jedna,tak zobudí druhu a uz plače aj ona.No co ti poviem,je to cim ďalej ,tým viac náročnejšie .Uz sme doma z nemocnice,chvalabohu uz je dobre,len berie antibiotiká.
@polynka9, strašne na vas myslim,nech operácia dobre dopadne.Nikdy som o takomto niečom nepočula ☹.Viem ako ti je,teraz som si prežila ten strach.Opatrujte sa a daj vedieť ako ste dopadli ☹.

bewik
25. sep 2014

@polynka9 och chudatenko male, neviem ci uz mate za sebou operaciu, nech sa skoro da do poriadku chrustik, drzim silno silno palce. Njhorsie je ked je dietatko chorucke, co tam po prebdetych nociach, ze? Myslim na vas.
@juliana30 fuha, no ja si neviem predstavit, ze to bude este narocnejsie 😒 a tajne som dufala, ze sa nebudu budit aj nadalej. Kedze mi jedna strasne casto place, tak to bude nonstop v stereu 😨 A teda ked su hore, tak su kludne, hej? Sa chcu rozpravat a tak? 😀

juliana30
25. sep 2014

@bewik,niekedy sú kludné,ale niekedy revú ako o dušu,lebo by sa pestovali už a už im musím rozprávať a venovať sa im.Ja si myslím,ze dobre bude,až keď budú mať tak 2 roky.Neviem si predstaviť ako ich budem pestovať,keď už začnú viac vnímať a budú chcieť pozerať na okolie.Teraz sa to trošku otočili,Ninka je viac usmiata a zase Saška začína byť omrnčaná 😲

polynka9
26. sep 2014

@bewik
@juliana30
Janik ma operaciu za sebou, vsetko OK, od dnes uz papka aj mliecko po 20 ml, tak snad uz bude len dobre ..... ale pre istotu ideme v pondelok na sono bruska aj s Emilkom .....
Mrzi ma, ze ma Ninka problemy, dufam, ze bude cim skor v poriadku, a mas pravdu, nech su hlavne zdrave a vsetko ostatne zmakneme aj prebdene noci 😉
Baby a neuvazovali ste nad kresielkami ? Neviem od kolko tt su, resp. mesiacov, ale tiez to moze byt pomoc, ked uz vnimaju okolo, ....

juliana30
26. sep 2014

@polynka9 chvalabohu ,myslela som na vás.Som rada,že uz to máte za sebou.Mám tie kresielka alebo Lehatka,či ako sa to volá,ale ešte ich to tam nebaví.Zatial ich používam pri kúpaní,jednu tam šupnem a druhú Kúpem a potom opačne 🙂.Baby mi tak vyrástli,Ninka má už 5kg a Saška 4,5kg,už predávam veci po nich,co sme ani nemali oblečené ☹

bewik
27. sep 2014

@polynka9
@juliana30
Ahojte. Som velmi rada, ze mate operaciu uspesne za sebou. Nech uz chlapciatka len prosperuju. A Saska s Ninkou su uz velke baby 🙂
Tiez chcem tie kresielka, kazdy si to velmi chvali. Zmysel to ale ma, ked uz viac vnimaju.
Inac u nas je to cista psychiatria. Majka je spokojna, ale bojim sa o Martusku. Pisem si vsetky casy krmenia aj ktora kedy spi a ratala som to, tak Marta spi v priebehu 24 hodin len okolo 9. V noci vkuse dve, cez den tiez tak a potom len po pol hodkach. Zvysok prereve. Nevie byt kludna. Ma v sebe strasne nervy. Novorodenec by mal spat 16 az 20 hodin. Teraz ju mam na sebe na brusku, tak zaspala, ale v postielke cely cas ricala, cize nemam fakt ani minutu volnu. Pri Majke by som mohla aj varit, aj pratat aj vsetko robit, aj sa vyspat. Som znepokojena, ci je to normalne. Keby mala Marta aspon taky normalny detsky plac, ale ona rici ako o zivot. Ale uz sa zacinaju usmievat, hlavne Majka, az mi slza vysla, ked sa na mna dnes rano tak krasne usmievala 😵

dana_l
28. sep 2014

@polynka9 nech sa maly drzi a ste cim skor v poriadku

lucia.kl
29. sep 2014

kočky bratislavčanky - bol by záujem ak by sme zorganizovali dvojičkovskú burzu??? teda by sme predávali prípadne darovali veci po dvojičkách???

polynka9
30. sep 2014

@bewik Ahoj, neboli ju brusko ? Mozno ma bolesti, a ulavi sa jej pri tebe, alebo to trva tiez len chvilocku? .... u nas je to podobne Emilko place ako o dusu, ale Janik je kludnucky, - vcera ho pustili z nemocnice, tak nam ide ako tak rezim, jeden papa, potom prebalovanie a spinkat a o 1 hod. sa budi Janik, neviem ako dlho im to takto vydrzi, ale je to o dusu, stihat ....
@juliana30 @bewik Och baby, pamatate este na cas, ked boli kinderka v brusku ? 🙂
Je to tazke, ale rodicia mi vravia, je to len docasne obdobie, ktore opat vymeni druhe, ked pridu zubky atd ... ale nechcem uz stresovat a bat sa, budeme to riesit ked to pride.... baby myslim na Vas, urcite to zvladneme, je to tazke, ale stoja za to 😉

lucia.kl
1. okt 2014

Burza oblečenia pre dvojčatá ale aj monodeti
kedy: 11.10.2014 od 9.00 do 13.00
kde: detské ihrisko Medzilaborecká Bratislava

treba si priniesť deku alebo igelit, kam si veci rozložíte

kto má záujem prísť ako predávajúca, prosím napíšte sa mi sem. a šírte to ďalej aby nám prišlo nakúpiť čo najviac ľudí..

juliana30
1. okt 2014

@bewik , @polynka9 tiež ma napadlo,či malinkú nebolí bruško.Skús si ju dať na predlaktie dolubruškom,ak prestane plakať,tak ju bolelo.Kojíš?Ak nie,možno treba tiež vymeniť mlieko.Ja ako som prešla na ten nutrilon allergy,tak deti sú ako vymenené.Rano vstávame s úsmevom a sú veľmi kludné.Samozrejme,ze teraz,keď som ich pochválila,tak urcite budú vyvádzať😃Urcite to povedz pediatričke.My sme dnes boli na nožičky,všetko Ok,v piatok ideme na kardio,dufam,ze bude tiež všetko Ok.Ninka už mala dobre výsledky,tak doberieme este antibiotiká a budem dúfať,ze sa jej to uz nezopakuje.Vraj má širšiu močovú rúrku a moč sa jej moze vracať a tým mozu vznikať zápaly.
Veru si pamätám,keď boli v brušku,už som rada,že sú vonku.Zajtra máme 3 mesiace😀