Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

polynka9
15. apr 2015

@nancsy ajoj u nas takto. Janko

polynka9
15. apr 2015

@nancsy vcera sme mali ockovanie. Janko ma 9240 g a Emilko 8900 g. Zatial ok. Davam obklady. Trosku su horucejsi. Ale nie je to este teplotka. Teraz spinkaju. Potom budu desiatovat. Obed o cosi neskor a pojdu vonku. Janko uz stoji a lozi. Emilko aj by chcel ale nejde mu lozenie. Kusu sa do hlaviciek. Bolia ich dasienka.

polynka9
15. apr 2015

@nancsy fuuuha 40 ludi je dost. Ale nevadi aspon skusili opat nieco ine 🙂
Chcela by som tvoju trpezlivost. Mne zacina chybat... vies co mne sa zda, ze mamicky su pokojnejsie ako tie co maju sem tam pomoc... 🙂 vidim sama na sebe.
Si skvela mamka a uzasne ako to zvladas.

brita
15. apr 2015

Kocky, ak niektora zhanate prakticky sportovy kocik pre dvojicky, predavam, a k tomu davam aj 2 ks autosedacky 9-18 kg ako darcek. Keby ste niektora mala zaujem, nakuknite do mojho obchodika.

nancsy
16. apr 2015

@polynka9 Krasni su 🙂 . Musi to byt sranda mat dvoch chlapcov😄

nancsy
16. apr 2015

@polynka9
A dobre to ockovanie dopadlo? Ja som bola s kojimi vcera na druhom ockovani. Mala bola v pohode, ale maly plakal vecer asi 2 hodiny. Cely bol uboleny a uplakany. Noc bola v pohode akutat ja dom nespala , nervozna som strasne a neviem z coho 😠 .
Maly ma teraz rano zvysenu teplotu...
Moju trpezlivost? Praveze jej mam malo... Teda na svoje deti ju mam, ale na okolie nie. Asi mam pomiesane hormony,spravam sa cudne. Niekedy sama sebe leziem na nervy...😀😀😀
Dakujem ti za podopru a prajem vsetko dobre. Mas krasnych chlapcov, budu ti este robit velaradosti!

polynka9
19. apr 2015

@nancsy ahoj. Ockovanie ok. Teplota nebola. Dakujem.su zlatucky ale chce to trpazlivost. A veru akosi mi zacina chybat. Mozno v nas koluju este tie hormony z cias tehotenstva
. Stav ako vravis poznam. Aj nespavost. Uz druhy tyzden sa budim v noci, trasie sa mi zaludok a mam strach, aky den ma caka... dufam, ze sa to casom upravi. Keby bolo vonku opat teplucko nech sme s nimi co najdlhsie vonku. Byvas v RD alebo v byte ? 🙂

nancsy
19. apr 2015

@polynka9 pri citanitvojej spravy mi to pripada ako y som citala svoj text🙂 . Ja mam tiez nekedy neskutocny steach a stres z toho, co bude. Ale na konci dnaso. Stastna, ako to super dopadlo a na druhej strane si ich chem uzivat cim viac, pretoze mi rastu pred ocami 😃.
My by ame v rd s rodicmi do konca roka by sme mali byvat vo svojom do e na co sa velmi tesim. Len neviem, kto mi bude pomahat s malymi ked manzel chodi o 19:00 domov z prace. Takto mi maminasem tam pomoze ked sa vrati o nieco skor ako manzel.
Trpezlivosti nie je nikdy dost.
Na som v era bola na rychly nakup bez dvojiciek astale som bola nesvoja . Neviem sa ani susutreditna nakupny zoznam , ked niekoho stretnem tak len tak stroho odpoviem a ponahlam sa domov. Samej mi to vadi, ale inak sa to neda😄😄😄

zuzi20
22. apr 2015

@bagi ahoj ja mam tak podobne stare dvojky, dievcence, 3 mesacne 🙂 Hentie revy este mavame, vzdy to zacne o siedmej vecer, ked ich ideme kupat, akonahle su vode, tak je dobre, ostatne okolo rev. Ale len jednu mam takeho placka, druha je dobrunka. Zaspavaju mi v pohode, nakojim, dame flasky, odgrgm a zabalene do periniek odlozime do postielky. Musim ich mat pri zaspavani v perinkach, lebo sa furt mecuuu, Niekedy protestuju pri tom zaspavani, tak trosku pohupkam na rukach a hned odkvecne. Ja mam iny problem. Cez den mi nechcu vobec vnutri spat a najnovsie letim uz aj s vrieskajucim kocarom domov. Nesmiem sa vzdialit viac ako na hodku z domu. To Livia sa po tristvrte hodke vzdy zobudi a len otvori oci a spusti...Ja neviem, co tie decka nespia ☹

polynka9
24. apr 2015

@nancsy ahoj. Poznam ten pocit. Ides mimo nich na par hodin a tiez mam stres a chaos, neviem si chvilku bez noch vychutnat 😉

polynka9
24. apr 2015

@nancsy Urcite to zvladnes vo svojom aj bez pomoci. Ved viac menej si s nimi stale sama i ked mamka pomoze. Budu zas o nieco starsie, samostatnejsie. Bude dobre, ☺

bewik
26. apr 2015

@polynka9 jeeej, krasni su! A uz stoji?? No sikovnik 🙂
Baby, ja ked mozem ist von na dve hodky bez deti, vobec nie som nesvoja, skor naopak. Citim zas kusocek slobody, milujem to 🙂 a ked ich potom uvidim doma, som z nich este viac paf, ake su zlate a moje 🙂
Ale mala som prednedavnom velmi unavne obdobie. Musela som byt na troch kavach, nervna som bola asi ako ked je novorodenec hladny, no hroza. Boli sme trosku chori. Ale uz je zase lepsie. Tie obdobia sa mam asi takto budu striedat, no co uz, udel vsetkych matiek 🙂

polynka9
1. máj 2015

@bewik ahoj. Asi to tak bude vzdy. Lepsie a horsie dni. Dufam, ze zle obdobie odide a hlavne nech ste zdravi. V zivote to tak chodi 🙂 . Janik ide ako vrtula. Skace. Lozi. Driape sa vsade. A mame zubok. Emilko sa plazi do zadu. Tiez sa chce postavit, ale nozky nepocuvaju.Baby poradte, kedy ich dat do autosedaciek ?

bewik
2. máj 2015

@polynka9 a mas aj ohradku, alebo ich mas na zemi? Nasa ked sa dostane mimo ohradku, tak je stastna ako blcha, stvornozkuje odusu a hlada co by mohla vyparatit 🙂 Inac, totalne sa vymenili co sa tyka spanku. Ta co som ju od babatka len polozila do postielky a pekne zaspinkala sama, teraz vecer vystraja a len place a place. Musim ju na rukach hojdat. Druha co nevedela vobec spat teraz krasne sama zaspinka.
My autosedacky este stale nemame, ale uz musime tiez poriesit. Myslim, ze sa odporuca od deviatich kil, nase maju tak 8,5. Ale tvoji su velkaci, podla mna ich uz mozes dat kludne.
A kedy dojdes k nam? 🙂
@juliana30 a vy sa ako mate, baby?

juliana30
2. máj 2015

@bewik @polynka9 ahojte dievčatá,včera som akurat na vás myslela,že musím sa ozvať.Dnes máme 10 mesiacov,ale teda ženy,ja som už tak unavená a vycecaná z energie,že normálne mám zlú náladu.Včera mi dokonca musel muž objednať dvoje! lodičky,lebo už som zúfalá a ukľudnia ma jedine nové topánky a kabelky.Takéto stavy som nemala už roky.Baby štvornožkuju po celom dome,strašne rýchlo,nestíham behať za nimi,Ninka teda uz stojí pri nábytku,včera sa podarilo prvý krát postaviť sa aj Saške.Pádov je neúrekom,lebo jednu prebalujem-a to je teda sakramentský boj,to trvá aj 5 minút,trepocú sa ako opice,medzitým čo Prebalujem,tak druhá už sa stavia a zároveň padá,no neviem,ku ktorej ísť skor,ci k tej čo padla,alebo k tej čo má naložené v plienky.Akože zahrajú sa cez deň aj samé,to nemôžem povedať,aj čo to stihnem porobiť,ale len čo som sa zvrtla na 10 sekúnd predvčerom už jedna vyliala psom misku,máme veľkých psov,takze potopa v izbe...zľakli sa,celé boli mokré,ale nekričala som,veď oni ešte nevedia,že čo..,celé boli mokré....včera zase držala druha psovi chvost (on si nechá,je to taký dobrák,má rád,keď sa po ňom "lipcujú"),sedela som asi pol metra od nej a zrazu šup chvost do úst 😱,ja som myslela,že odpadnem 😃😃,striaslo ju a potom sa rehotala.Ideme von,konečne ich natrepem do tutu sukieň,elasťákov a topánok...poserie sa jedna....dobre...prebalíš...bojuješ...spotená ako debil,konečne je hotovo...poserie sa druhá...to isté...boj...pot,konečne teda nachystaná aj druhá....otočim sa,topanky dole...a takto dokola,možem si dať akurat sprchu.To nehovorím,že nám teraz idú zase vrchné zuby,takze večerné zaspávanie trvá aj hodinu.Ženy ja už fakt nevládzem,cítim sa tak na 6 párov topánok!Sú zlaté,zdravé,som šťastná moc,ale teda klobúk dole pred dvojičkovými a trojičkovymi mamami...mám naozaj dosť.A celé dni sama,keby možno niekto prišiel pomocť,tak to tak nevnímam.Tak pardon za dlhý príspevok ale musela som 🙈

bewik
2. máj 2015

@juliana30 no tak to mate veselo 😀 cita sa to s usmevom, ale preziva tazsie, ze? Pobavilo ma vyjadrenie zatazoveho stupna v pocte parov topanok 😀 😀 hned sa viem zorientovat, aka je u vas momentalna situacia 😀 tutu suknicky s prekvapenim tiez stali za to 🙂 Pocuj a to ich mas cely cas na zemi, ze si volne pobehuju? Pamatam si obdobie, ked som jednu bambulku nahanala, ale potom som objednala tu ohradku. Este nebola v tom case taka mudra, ze by protestovala v nej byt, teraz by to slo uz asi tazsie. Minule sme ju "vypustili" von a naspat uz nechcela ist ani za svet. Na druhy den na to ale zabudla 😀 chvalabohu. Ale ja viem, ze pride cas, ked budu strajkovat a budem ich tu nahanat, len dufam, ze to tak skoro nebude. Ohradka je skvela vec, je obrovska, takze tam mozu aj stvornozkovat. Verim ti, ze toho mas dost. Ja byvam velmi zla, ked mame zlu noc a som unavena. Ked nie som unavena, tak sa to da vsetko zvladnut, ale ta svina unava ma obcas nici.
Teraz su ale take zlate. Hra na skryvacku je najvdacnejsia, ten detsky rehot milujem. Samozrejme, ze to vyvazuje krik a plac, stale som si na to nezvykla. Su obdobia kedy ho byva viac, asi kvoli zubom, alebo ked nestihnem v ramci rezimu rychlo pripravit jedlo obom. Denny spanok je u nas ovela lepsi ako ked boli novorodenci, takze obcas stihnem vybehnut aj do zahrady.
No a vy uz o dva mesiace mate rok 😨 Boze ako to ubehlo, to snad ani nie je mozne!

juliana30
2. máj 2015

@bewik však to letí?Pred chvíľou sme boli ešte len tehotné 😳.Celé dni sme na zemi,mám aj ohrádku,kam ich strčím,keď idem na wc,alebo keď zvoní poštárka,no ale protestujú mi tam,zavesia sa tam,tvár si zaboria do sieťky a hučia...jeden by si myslel,že sú týrané.Včera sme grilovali a tak som naivne vyniesla ohradku von na terasu,že my s mužom sa pekne naobedujeme a deti budú čušať v nej...och ako som sa mýlila,jedli sme s deťmi na kolenách,takže ohradka mi je na prd.No keby nebolo tých zubov,tak by to bolo tak na 3 páry topánok 😃😃.Režim majú celkom fajn,aj rovnako spia,aj jedia,česť výnimkám (keď ne teplota a pod.). Aj u nás je kopec smiechu,Saška sa nakláňa k Ninke (ako keď dávaš baran,baran buc) a Nina sa na tom ohromne smeje...tie kockaté smiechy sú na nezaplatenie...ale zase je zle,keď bolia zuby a s plačom sa stáva ráno o 5:30,to som na nervy.Ale čo už,ako vraví muž: "ruky hore pre nás,išli sme si po jednu a doniesli sme dve"😃😃

bewik
3. máj 2015

@juliana30 no ked to takto leti, tak o chvilu maju dva roky a my sa budeme nudit, lebo sa budu spolu hrat 🙂
Mame tiez aj sietkovanu ohradku, tam su len v ramci spestrenia dna, ale len po jednej, obe by sa tam pomliazdili. Ale ta drevena ohradka zabera celu obyvacku, vojdu tam aj siesti dospeli, takze tam su v pohode, vyhraju sa tam cely den. Akurat na terasu by sa tak lahko nedala preniest 😉
Inak, my sme mali teraz dlhe obdobie, ze mi jedna slecna vstavala rano medzi piatou a pol siestou, pripravena na hru. Ja som rozlepila oci, ze ma niekto vola a ona potvorka stala v postielke a vyskierala sa na mna, takze som sa ani hnevat nemohla. Aj som si casom zvykla na take skore budicky, ale potom som vyskusala zavesit velky cierny zaves na balkonove dvere a teraz uz vstava medzi siestou a pol siedmou, takze je to lepsie. Mame tie dvere rovno na vychodnu stranu, takze ju to asi budilo. Tiez mame spolocny rezim, chvalabohu za to, lebo mam aspon dve pauzy, ked spia. Dni su ako hokej, delia sa na tretiny 🙂

polynka9
3. máj 2015

@bewik @juliana30 ahojte baby. Citam, ze aj u vas je to divoke. Ohradku nemame. Z obyvacky nam ostala uz len 6 m hala. Vsetko je mimo. Mame tam jednu postielku, hracky, koberec, telka je namontovana na stene. Tam sme cely den. Chodievame 2 x denne vonku. Vtedy aj spinkaju. Papaju uz vela jedal. Janko rychlo stvornozkuje a nasla som ho uz aj ako stoji sam ... zlakla som sa, aby nespadol. Preto mame este jednu postielku, kde ich odkladam ak musim na wc resp. dovarit a prebalit. Janko ma jeden zubok. Emilko nema. Ten stvornozkuje do zadu ... velmi sa spolu nehraju...skor sa chcu kusnut, ak maju hracku, ktoru prave chce druhy. Janik ma trpezlivost. Emilko sa rozplace, ak sa mu nedari...
Budem rada, ak sa stretneme. Kedy to vyhovuje vam dievcata ? @bewik

nancsy
5. máj 2015

ahojte baby, tak ja som os piatku skoncila v memocnici. Mala som kamen v zalcovodoch, tahali mi ho hadicou cez krk. Ble.....uz styri dni som nejedla a nepila, asi sa tu vysusim. O mesiac ma caka operacia zlcnika. O malych sa stara muz a mamina . Velmi mi chybaju. Drzte palve, nech sa budem moct dnes aspon napit. Je tostrasny pocit byt tak dlho smadna....

dana_l
5. máj 2015

@nancsy fuha, tak to si nedopadla dobre. drzim palce nech vsetko bude cim skor ok. a male na teba pockaju. najskor sa daj ty do poriadku a potom budete spolu

dana_l
5. máj 2015

@sophie32 neviem ci este hladas radu lebo tvoj prispevok bol este zaciatkom aprila. ja ked som chodila von s detmi, tak ma vzdy museli drzat za ruky. mam este starsie deti takze nebolo mozne pre mna nahanat 4 deti. naucila som ich ze musia posluchat. neviem ako casto si vonku, ci mate byt alebo dom so zahradou. ale my mame dom aj zahradu a tak ked sme vysli na ulicu nebolo to pre deti - fuha, kolko priestoru, kam najskor pojdeme. skusaj castejsie pocas dna ist von a nikdy ich nenechaj ist od teba prec. oni sa naucia. musia sa. inak prides o nervy

polynka9
5. máj 2015

@nancsy ahoj. Uff, moja zlata velmi ma mrzi, co prezivas. Musi ti byt tazke. Drzim prsty, nech si cim akor opat fit a pri babatkach. Vela zdravicka 😉

sophie32
5. máj 2015

@dana_l Vdaka za reakciu 🙂 Mame dom so zahradou, tak ked som s nimi sama, tak travime viac casu tam. Len obcas by som rada isla aj mimo zahrady 😉 No len s nimi je to tazke. Nechcu sa drzat za ruky. Mam aj popruhy, ale to tiez nemaju velmi radi. Jeden ide tam, druhy tam.... no je to o nervy 🙂 Maly miluje odrazadlo, ale dcerku to nebavi. Tak to tiez neviem, ako riesit. Tak chodime s odrazadlom len cez vikendy, ked je manzel doma, lebo tuto situaciu neviem riesit nijako. Nejako to musim vydrzat a pockat do casu, ked budu ako tak posluchat. Zatial maju 2 roky a tri mesiace.

dana_l
5. máj 2015

@sophie32 ak nebyvas na frekventovanej ulici, tak ich nechaj aj same pobehovat okolo teba. ale ak budu od teba utekat prec, tak ich vzdy chytaj za ruky. ak mas cestu a tam sa ich bojis nechat same, chod s nimi za ruky kdesi, kde je to bezpecnejsie. neboj, oni sa naucia. oni len skusaju a skusaju. ale ty im musis dat hranice. lebo inak to sama ozaj nebudes moct chodit nikam. len vela trpezlivosti a skusaj aj ty s nimi tie hranice, aby ich dodrziavali.
aj nase maju rozne hracky ked sa ide von. maly miluje trojkolku, mala bicykel. ale jej to ide pomalsie na bike ako malemu. tak potom na neho kricim aby postal a pockal na nas. a on posluchne.
deti necham aby si vybrali svoje hracky, ani ja by som nechcela aby mi niekto nakazoval co si mam zobrat na hranie.

sophie32
5. máj 2015

@dana_l No budem musiet nabrat odvahu. Zacnem skusat. 🙂 Vsak raz sa to musia naucit 🙂

dana_l
5. máj 2015

@sophie32 super, drzim palce. a posielam vela trpezlivosti 😉

dana_l
5. máj 2015

@sophie32 ja chodim vsade s detmi sama, aj do zoologickej. lebo viem, ze som ich naucila posluchat a nebojim sa ze by sa mi vsetky styri rozutekali kdesi na strany

sophie32
5. máj 2015

@dana_l Tak to Ta obdivujem. Ja mam pocit, ze tie moje nebudu posluchat snad nikdy 😀 Kolko rokov maju tvoje?

dana_l
5. máj 2015

@sophie32 7, 6 a 3rocne dvojicky