Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

adrianaaa32
23. aug 2015

@juliana30 dakujem. Noo budeme mat parik 😊. Ako popravde velmi sa toho, ako to zvladneme. Mozno mamina mi bude moct trochu pomoct, ale tiez ma este pracu. No bude to narocne a neviem si to zatial predstaviť

juliana30
23. aug 2015

@adrianaaa32 jéj párik budeš mať 😃👍,neboj sa ,všetko zvládneš,nič iné ti nezostane 😃.Ale nerozmýšlaj zatiaľ nad tým,ja keď som veľa rozmýšľala ,tak mi srdce išlo vyskočiť z hrude a už som bola vylepená ,že či to zvládnem.Užívaj si oddych,lebo najhorších bude prvých 20 rokov 😃😃😃.Ja som si naivne myslela,že ako si tehotenstvo užijem a ako budem chodiť ešte do roboty...no to určite,od začiatku na rizikovom 😞,je to náročné tehotenstvo.Ja som dokonca skoro celú výbavu potom už kupovala cez internet,lebo chodenie po obchodoch by som už nezvládla.

adrianaaa32
23. aug 2015

@juliana30 no je pravda ze potrebujem viac oddychu a lezat 😊
ale zatial zvladam aj pracu. Ale len par hodin denne chodim. Som V 20 tt, konecne mi zacalo vykukat brusko. Doteraz som nemala ziadne. Tak este vladzem ako tak.
Po porode si mala tiez niekoho kto ti pomahal? Ja si tak naivne myslim zatial ze to dam sama 😂😂😂😂. Ale asi ma to rychlo prejde. Aj ked priala by som si aby som nemusela volat mamu. Tak uvidime ale potom

juliana30
23. aug 2015

@adrianaaa32 ja už rodičov nemám ,tak sa mi sľúbila svokra,že príde tak na 2 týždne,kým sa zabehnem.Velice rýchlo po porode ale zmenila názor a neprišla.Takže ja som bola úplne sama na ne,muž v robote od rána do 22:00.Prvé mesiace som si išla zuby umyť prvýkrát asi tak o 11:00 a raňajkovala som o 13:00.....a svokra ma poza chrbát ohovárala,že nevarím!to ma mrzí dodnes,pretože som si myslela,že mi aspoň na chvíľu pomože,ale má ma hlboko.Teraz som rada,lebo aspoň mi to nikto nebude vyčítať.Pre mňa boli skutočne náročné prvé 3 mesiace.Potom sa to už lepšilo.Nestíham ani teraz,ale tak už človek nevstáva toľko k nim aspoň v noci.Verím,že ti mama pomože,predsa mama je mama a nie svokra 😉.A neni to podľa mňa hanba zavolať si aspoň na pár hodín pomoc,aspoň sa vyspíš,alebo si požehlíš,proste čo bude treba.Veď aj s jedným bábom je kopec roboty a nieto ešte s dvomi.Ale uvidíš ,aké budú,možno budú mať pekný režim 😃.

adrianaaa32
23. aug 2015

@juliana30 no pekne sa svokra zachovala teda 😕.. no jasne ak to nebudem zvladat tak mama pride. Priatel chodi do prace a ma toho dost, tak sa budem snazit zvladat co najviac ja...

andreasiskova3
23. aug 2015

@adrianaaa32 ahoj, urcite to zvladnes aj sama 🙂 je to velmi narocne ale da sa to. ja som tiez od porodu na dvojky sama , nik mi nechodil vypomahat ani kocikovat ani nic ine, vsetko sama , s kocikom vzdy a vsade sama ci k doktorke ci do mesta ci kdekolvek 🙂 , doktorka vzdy kruti hlavou ze chodim sama prip. s chalanmi ked potrebuju ist oni, ze toto je stvordetna rodina ?? a taky klud , ziadne nervy a stres..... ked sa ma niekto opyta ako sa to da zvladnut tak len poviem ze ze proste musim. a musim povedat ze som sa naucila vacsej trpezlivosti a tomu ze absolutne nezalezi na malichernistach ale iba na zivotne dolezitych veciach. a dobre sa bavim, ked pocujem nejaku mamicku ktora ma jedno dieta a mamu a muza naporudzi ked sa stazuje ako nevladze 😀

bewik
23. aug 2015

@juliana30 @polynka9 baby vy chodite s drobcami do obchodov? Vaaaau!!! 🙂 ja som nebola nikdy. Nase nevyliezaju s kociara zatial, len ked zbada jedna trojkolku tak reve ze chce ist radsej na nu. Ale inak v poho, mame tu super park, tam vacsinou chodim. V lete sme mali vela detskych navstev, mame uz aj napadnikov. Jedna bambulka dostala uz aj pusu. A dalsiu vozil chlapcek na trojkolke a nosil na rukach 😀 celkovo baby miluju navstevy, ci uz ideme my alebo pridu k nam. Len ma mrzi, ze s nimi uz sama tak lahko nikam nemozem ist autom, lebo v mojom stave uz nemozem sama nalozit kociar. No ale co uz. Inak, ja to uz vobec neutajim. Vyzeram teraz uz ako v piatom mesiaci. Ked sa ma opytaju ludia na termin tak na mna cudne kukaju, lebo vyzeram akoby som sla rodit v novembri, decembri a nie v marci 😕

bewik
23. aug 2015

@adrianaaa32 gratulujem k pariku 🙂 . Z mojej skusenosti musim povedat, ze keby som nemala pomoc mamy, tak by som minimalne od hladu umrela. Nebol absolutne ziadny priestor na cokolvek co sa podoba vareniu. Spanok dva mesiace tri hodky denne, aj to nie vkuse. Ale musim povedat, ze sa naozaj neda zovseobecnovat. Vsetko zavisi od konkretnych deti a teraz naozaj nemozes tusit, ani nikto iny co ta caka. Mozno budes mat spokojne babatka ktore sa napapaju a budu spinkat a mozno nie. Ja som mala jedno spokojnejsie a druhe totalny certisko 😀 nechcelo to spat ani vo dne ani v noci. Ked to bolo hore, vrestalo ako keby sme ju tyrali. Uz vtedy vidis rozdiely v povahe. Ona je dodnes nespokojnik, narocna, akcna. Ale prve tri mesiace mi dala zabrat najviac. Prajem ti co najspokojnejsie babatka, aby si pomoc ani nepotrebovala 🙂 ale tie prve tri mesiace su naozaj kratky usek ich zivota a keby ti bolo tazko, nezabudni mysliet na to, ze to vsetko prejde 🙂

bewik
23. aug 2015

@juliana30 tvoju svokru fakt len nepriatelovi darovat 🙄 mala by ti byt oporou, zvlast ked uz nemas mamu. Ach jaj ☹ ale ako vravis, nebude ti aspon na oci vyhadzovat nejaku pomoc, lebo aj to sa stava. Si silna zena 🙂
Aku ste mali noc? My sme boli vcera hore od 5:20, dnes od 6:00 🙄

juliana30
23. aug 2015

@bewik dnes sme boli prvýkrát aj to len v drogérii,prežili sme bez ujmy 😃.Ale na nákup napr.do Tesca sa neodvážim ísť s nimi sama.No už som ich dnes v parku musela nechať chodiť,už sa nechcú len voziť 😳.Nič sa neboj,po porode pojdú kilá dole 😉

dana_l
23. aug 2015

@adrianaaa32 zvladnes, a preco by si nemala zvladnut???? ved to su len dve deti a nie robenie na poli 24 hodin denne.
nestresuj sa kvoli hlupostiam - ci je upratane, ci je navarene muzovi, a podobne. staraj sa o deti. ani ohladom kojenia si nerob uz teraz velku hlavu. budes mat mlieko - koj, nebudes mat mlieko - daj umele. matka sa nemeria podla toho ako dlho kojila deti. skusaj tandemove krmenie-kojenie. usetri ti to cas. ale zase netlac na jedno dieta len za to ze to dalsie prave je hladne. kazdy sme ini a aj tie malicke stvorenia su presne take iste - kazde je ine.
pisu - musis ich balit do vankusikov alebo cohosi. moje neboli nikdy vo vankusikoch, len v tych latkovych plienkach alebo v obleceni. a boli spokojne aj tak. nerob si uz teraz velike zoznamy, tvoje deti budu tak ako si ich ty das a nie co mali ine matky pre svoje deti.
umyvala som ich v rukach, sama, muz bol v praci od rana do po polnoci. a k tomu dalsie dve male deti. nakupy aj ine vybavovania som robila s detmi. nezatvarala som sa doma ako neschopna osoba, ved su to len deti a nie choroby. aj na ihrisko som isla s dvojickami ked mali dva dni. doma som bola na druhy den po porode.
ani prirodzeneho porodu sa nemusis bat. (aj ked niekedy na svk je to otazne) to ze su dvojicky nie je dovodom na cisarsky. len ak by deti neboli vhodne ulozene.
len klud, oddychuj, tes sa kym ich mas v brusku, potom to bude narocnejsie ale nie nezvladnutelne

juliana30
23. aug 2015

@bewik no vidíš to,darmo mama je len mama,tej sa nikto nevyrovná.My sme mali celkom dobrú noc,jedna sa síce 2x zobudila,ale druhá spala celú noc,vstávali sme o 7:00.Teraz spia,ale stále sa prehadzujú,tak veľmi ružovo dnešnú noc nevidím.

andreasiskova3
23. aug 2015

@adrianaaa32 ale inak ak ti ma kto pomoct a mas mamu po ruke alebo aspon v rovnakom meste, urcite ti padne dobre ak ti pride pomoct, mne nemal kto tak.som musela zvladnut a bola by som stastna ako blcha ak by mi isiel niekto co len kocikovat adpon na hodinku dve. treba aj nacerpat silu a energiu dvojnasobne 🙂

adrianaaa32
23. aug 2015

@bewik dakujem. No to varenie ma trápi najmenej, kedze priatel je kuchar a mame reštauráciu kde aj sam vari. Takze obedy mi bude nosit z prace on 😊. To je najmenej. Ja mam zatial strasne zmiesane pocity. Neskutocne sa tesim ze budeme mat konecne babo, a na druhej strane je strach z toho ze budu hned dve..

polynka9
23. aug 2015

@juliana30 @bewik Chalani su uz doma. Konecne. Vysledky budu az v utorok, tak uvidime co bude dalej. Stale vela hnackuju ale nemaju uz teplotku .

Svokra je svokra. Nikdy dobre nebude, ale nevadi hlavne, aby sme boli v pohode a vsetko bide ok.

polynka9
23. aug 2015

@adrianaaa32 ahoj. Zvladnes babatka uvidis. Kazde obdobie je ine. Viac a menej narocne. Baby uz povedali azda vsetko potrebne. Prajem krasne tehulkovanie a hlavne relaxuj 😉

matafilipova
23. aug 2015

@adrianaaa32 Ano podarilo, papali naraz aj rovnako vela (zo zaciatku papali 6-7krat denne a asi od 6 tyzdnov uz len 4-5 krat)

bewik
24. aug 2015

@adrianaaa32 fakt? No tak to budes mat idealne, ked mate restiku, vaaaaau 🙂 neboj sa, zvladnes to, vsetky sme to zvladli a tu sme, konikujeme, cize zijeme 🙂 vela stastia

bewik
24. aug 2015

@polynka9 jeeej uz su doma? Tak nech uz su len zdravi, chrustiky. Svagrinej maly tiez hnackuje posledne dni. A ty sa kedy chystas k doktorovi? Ja som bola dnes, tak uz mam tehu knizku. Normalne ale nesiham prezivat toto tehotenstvo, akoby islo mimo mna. Zajtra zacinam 12tt. O tyzden mam prvy velky ultrazvuk. Je to chlap, citim to 🙂
@juliana30 🙂 a ako si ich stihala obidve v parku? Nerozbehla sa ti kazda inym smerom? Ja uz mam aj voditka 😀 sme dostali na narodeniny take ruksaciky a z nich ide voditko 😀

juliana30
25. aug 2015

@adrianaaa32 hlboko ti závidiiíím manžela kuchára a reštiku 😃😃😃,ja som varenie prvé mesiace riešila tiež donáškou,nemala som šancu variť.
@bewik najprv bolo v pohode všetko a po hodinke už chceli behať ,tak som ich naivne vytiahla a trošku sme pochodili,no ale to sa nedalo,jedna chodí perfektne a druhá ešte trochu padá a navyše chceli zbierať zo zeme všetky papieriky a kamienky,takže som ich rýchlo usadila naspäť do kočíka a išli sme domov 😱.Vodítka mám aj ja už nachystané,určite ich budem používať.Minule som ich skúšala na dvore,ale oni by sa len chceli posadiť na zem a zbierať všetko a dávať do úst,takže bohviečo to nebolo 😳.

adrianaaa32
25. aug 2015

@juliana30 @bewik hahaaa dakujem baby. No mna, ked sa rozdavali vlohy na varenie asi obisli 😂😂😂. Tak chvalabohu ze mam kuchara veru 😊

majda27
25. aug 2015

@adrianaaa32 nase dvojicky budu mat teraz dva mesiace.Nedojcim ich,mlieko som mala len asi mesiac ale malo.Su na UM.1 mesiac papali cca 7- 8 krat denne.teraz papaju cca 5_6 krat.vydrzia uz aj 4_5 hodin spat.mne s nimi pomaha jedine mm ked pride z prace,ale zatial ich zvladam sama.Ak uz nevladzem tak si zavolam a poprosim o pomoc moju mamu,ta mi rada pomaha a aj kocikuje.Svokra vobec nepomaha a to pocas tehotenstva mi slubovala ako bude.A to byva o poschodie nizsie.Domacnost nestiham.Upratuje a vari povedsinou mm, som rada ze stiham pioprat a pozehlit,snazim sa aspon kazdy den upratat kuchynu a periem a zehlim(veci sa nazbiera dost hlavne detskych).Spanok riesim tak ze obcas si lahnem s chlapcami.Snazim sa aj oddychovat kym sa da.Zo dna na den su viac aktivnejsi a viac hore cize si vyzaduju moju pozornost.v perinkach neboli vobec len v nemocnici inak su na volno tak sa citia najlepsie.mame chlapcov tak teraz nas trapia dost bruska tak snad to casom prejde.S krmenim ni pomaha cez den ked je doma mm v noci ho nechavam vyspat.teraz sa snazim ich krmit oboch na raz, v noci ako sa ktori zobudi.Mat len jedno dieta ako su dvojicky tak to musi byt ovela jednoduchsie. 🙂

zuzi20
25. aug 2015

@adrianaaa32 ahoj my mame dvojicky, uz maju 7 mesiacov. Je pravda, ze tie prve mesiace su najtazsie, nemas system v nicom, je to take vsetko nove. Ale okolo 5-6 mesiaca je to uz omnoho lepsie. Uz mame rezim, baby mi pekne spavaju 2 krat za den aj 2 hodky, ked su hore, su v ohradke, tam sa gulaju 😀 alebo ideme na prechadzku. Cez den super, len noci mame my horsie...ale to su take obdobia. Stale je nieco nove, ine. Inak my sme napriklad viazali do periniek az do pol roka. Ony tak boli spokojne, hned vzdy zaspali. A tie prve mesiace som furt lietala s kocarom dva krat denne, inak mi nespali, len sa museli kocarovat, nedajboze zastavit, potom sa naucili v stojacom kocari buvat a nakoniec si zvykli v posteli. Neboj, vsetko sa da zvladnut. Mne pomahala aj stale pomaha najviac mamina. Nasi byvaju blizko nas, takze to mame vyhodu. Drzim palce!

polynka9
25. aug 2015

@bewik jeeej velky ultrazvuk. To je krasny pocit. A ides do sace ? Ja som teraz 7 tt. Vo stvrtok mam lekara. Mam strach co bude. Vsetko ma boli. Krize, brucho, ... ako na mchu ... som napata co povie lekar...
dnes sme mali kontrolu na infekcnom. Emilko ma rotavirus a Jankovi nic nezistili. Dieta, smecta, probiotika, stalemhnackiju ...

lenik15
27. aug 2015

Ahojte chcela som len info na co vsetko mame narok asi aj nic 😖 popri rodicovskej? ci len tych 25% na viac? 😠

majda27
28. aug 2015

@lenik15 len sa dostane pri kocikovom o 150e viac, a mame dlhsiu matersku. 🙂 a nic viac ☹

lenik15
28. aug 2015

@majda27 myslela som si ja len ze náhodou no nic staci nam aj tych 25% na vrch s rodičáku nie? 😀

adrianaaa32
28. aug 2015

@majda27 ako dlhsiu materskú? Toto by sj mna zaujimalo 😂 dakujeem

bewik
28. aug 2015

@polynka9 no tak ako si vcera dopadla? Videla si malu bublinku? 🙂
A rotavirus??? Och, to je pliaga. A uz je lepsie?

majda27
28. aug 2015

@adrianaaa32 materská je 43 tt.